„Santaka“ / Žalumynų gatvės gyventojams prireikė luoto

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-11-28 16:45

Dalinkitės:  


Žalumynų gatvėje gyvenantiems J.Buzienei, L.Penkauskui ir kitiems kaimynams tenka klampoti per dumblyną ir bristi per didžiulę balą.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Žalumynų gatvės gyventojams prireikė luoto

Eglė KVIESULAITIENĖ

Vil­ka­viš­ky­je, Ža­lu­my­nų gat­vės pra­džio­je, gy­ve­nan­čios ke­lios šei­mos ne­si­džiau­gia ka­na­li­za­ci­jos tink­lų re­konst­ruk­ci­ja. Jiems ka­si­nė­ji­mai at­ne­šė aki­vaiz­džią ža­lą – po di­des­nio lie­taus ar at­lei­dus snie­gą jų kie­mai skęs­ta.Kal­ta ka­na­li­za­ci­ja

Vil­ka­viš­kie­tė Ja­ni­na Bu­zie­nė ko­res­pon­den­tams skun­dė­si, kad pro­ble­mos pra­si­dė­jo po to, kai per­nai jų kvar­ta­le ve­dė ka­na­li­za­ci­ją.

– Ką ten pa­da­rė ne­kaip – ne­ži­nia, bet po tų rau­si­mų ir ka­si­nė­ji­mų mū­sų gat­vė­je, že­mes­nė­se vie­to­se, pra­dė­jo kaup­tis van­duo, – aiš­ki­no J.Bu­zie­nė. – Da­bar iš sa­vo kie­mo ne­ga­li­me sau­si nei išei­ti, nei iš­va­žiuo­ti. Anū­kus į mo­kyk­lą nors ant kup­ros ne­šk – kol išei­na iš kie­mo, su­šlam­pa ba­tus, iš­si­dumb­li­na kel­nes.

Iš tie­sų, kai lan­kė­mės Ža­lu­my­nų gat­vė­je, prie Bu­zų na­mo telk­šo­jo di­džiu­lė ba­la. No­rė­da­mi pa­šne­kin­ti šei­mi­nin­kę ba­tus pri­sė­mė­me ir mes.

J.Bu­zie­nė pa­sa­ko­jo, kad per­nai, kai tik at­si­ra­do ba­la, su vy­ru si­tua­ci­ją ban­dė gel­bė­ti – kie­me iš­si­ka­sė šu­li­nė­lį. Bet po liū­ties šu­li­nė­lis per­si­pil­dė, o van­dens per­tek­lius už­tvin­dė šei­mi­nin­kų rū­sį. Tuo­met plau­kė ir daik­tai, ir dar­žo­vės. „Pot­vy­nis“ na­me Bu­zams pri­da­rė daug nuo­sto­lių. Po to šei­mi­nin­kai nu­ta­rė gat­vės pu­sė­je, prie įva­žia­vi­mo į sa­vo kie­mą, su­si­kas­ti san­ka­są. Ji pri­lai­ko van­de­nį, ku­ris į kie­mą ne­be­pa­ten­ka, bet di­džiu­lis kla­nas telk­šo gat­vė­je. Ša­li­gat­vių šio­je gat­vė­je nė­ra, tad šiaip taip „per­siy­rus“ per ba­lą ten­ka ei­ti gat­vės vi­du­riu.Vai­kus – ant pe­čių

Va­sa­rą, kai ba­la iš­džiūs­ta, šei­mi­nin­kai pro­ble­mą trum­pam pa­mirš­ta. Ji neak­tua­li ir tuo­met, kai ba­la už­šą­la. Vai­kams ne­tgi sma­giau – jie pa­si­da­ro čiuo­žyk­lą.

– Bet, ne­duok Die­ve, su­lauk­ti at­ly­džio, – žiū­rė­da­ma į plau­kian­čią gat­vę ai­ma­na­vo J.Bu­zie­nė.

Šie­met žie­ma su šal­čiais ne­sku­ba, tad pen­ki mo­ters anū­kai, gy­ve­nan­tys su se­ne­liais ta­me pa­čia­me na­me, per ba­lą iria­si kaip kas iš­ma­no. Siau­ru kraš­te­liu sli­di­nė­da­mi per dumb­lą, vy­res­nie­ji ei­na į mo­kyk­lą, ki­ti – į dar­že­lį. Ma­žes­niuo­sius ten­ka per­neš­ti ant pe­čių. Tie­sa, ma­žiau­sia­jam anū­kui ši pro­ble­ma dar ne­rū­pi – jį, steng­da­ma­si pa­ti ne­suš­lap­ti ko­jų, ve­ži­mė­ly­je iš­stu­mia ma­ma.Skly­pą paaukš­ti­no

Ba­la truk­do ne tik Bu­zams, bet ir gre­ta gy­ve­nan­čiam L.Pen­kaus­kui. Kai­my­nas ai­ma­na­vo, kad jam, no­rint iš kie­mo iš­plauk­ti, rei­kia luo­to. Žmo­gus il­gai ken­tė, nes kam­pi­nia­me jo skly­pe daž­nai kaup­da­vo­si van­duo, pri­ger­da­vo krū­me­liai, žo­ly­tė. Bet jis pro­ble­mą iš­spren­dė: pri­si­ve­žė že­mių ir skly­pą pa­siaukš­ti­no. Da­bar bent kie­me val­ties ne­rei­kia. Pa­na­šiai pa­siel­gė ir dau­giau kai­my­nų, ypač nau­ja­ku­rių, ku­rie skęs­tan­čių kie­mų pro­ble­mos grie­bė­si pir­miau­sia. Ne­be­li­ko nė gat­vės pa­kraš­ty­je bu­vu­sių grio­ve­lių – vis­kas bu­vo už­ly­gin­ta.

Ta­čiau nuo kal­no į že­mu­mą bė­gan­tis van­duo ne­tu­ri kur nu­bėg­ti ir kau­pia­si gat­vė­je. Dėl to ken­čia ir gre­ta gy­ve­nan­tys kai­my­nai, ir vi­si gat­ve ei­nan­tys ar va­žiuo­jan­tys žmo­nės. Gy­ven­to­jai juo­ka­vo, kad ba­los pra­džio­je ir pa­bai­go­je rei­kė­tų pa­sta­ty­ti po gu­mi­nius au­li­nu­kus – tuo­met bū­tų vi­siems pa­to­giau.Bi­jo bau­dos

J.Bu­zie­nė sa­kė dėl pro­ble­mos ne kar­tą krei­pu­sis į Vil­ka­viš­kio se­niū­ni­ją, ta­čiau pa­gal­bos ne­su­lau­kė.

– Mums pa­ta­rė pra­kas­ti ka­na­lą į mies­to ka­na­li­za­ci­ją. Bet kaip mes tai da­ry­si­me be pro­jek­tų, lei­di­mų ir t. t. Dar ko­kią bau­dą kas „už­dės“, – svars­tė J.Bu­zie­nė. – Ne­gi čia val­džios pa­ta­ri­mas – sa­va­va­liš­kai kas­ti... Juk tuo tu­rė­tų pa­si­rū­pin­ti spe­cia­lios tar­ny­bos.

Vilkaviškio seniūnijos vyresnysis specialistas Vytautas Navickas sakė žinąs Žalumynų gatvės problemą, tačiau seniūnija kol kas niekuo žmonėms padėti negalinti – tam reikia daug pinigų.

– Žmonės, statydamiesi namus žemoje vietoje, patys nesprendė problemos, kur dings paviršiniai vandenys. Dabar vanduo po lietaus kaupiasi gatvėje. Labai greitai išspręsti problemos nežadame, bet kai gausime pinigų, tikrai padėsime.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas