„Santaka“ / Lenkijos pasienyje pareigūnai dokumentų netikrins

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-11-28 16:29

Dalinkitės:  


Ra­jo­no Po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to vir­ši­nin­kas V.Ado­mai­tis (kai­rė­je) ir Viš­ty­čio už­kar­dos va­das K.Ke­že­nis pa­ro­dė tri­jų vals­ty­bių ri­bą, trau­kian­čią tu­ris­tus ir ke­lian­čią pro­ble­mų pa­rei­gū­nams.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Lenkijos pasienyje pareigūnai dokumentų netikrins

Eglė KVIESULAITIENĖ

Mū­sų ra­jo­no gy­ven­to­jai, kaip ir vi­si ša­lies pi­lie­čiai, ne­tru­kus ga­lės lais­vai, be kont­ro­lės, kirs­ti vi­sų Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bių, pri­klau­san­čių Šen­ge­no erd­vei, sie­nas.

Nuo gruo­džio 21 d. bus pa­nai­kin­ta as­me­nų ir trans­por­to kont­ro­lė prie ES vals­ty­bių na­rių vi­daus sie­nų. Tai reiš­kia, kad per vi­sas sie­nas su ES ša­li­mis, pri­klau­san­čio­mis Šen­ge­no erd­vei, iš mū­sų ša­lies žmo­nės ga­lės va­žiuo­ti ar ei­ti be pa­sie­nio kont­ro­lės. Sie­ną bus ga­li­ma kirs­ti bet ku­rio­je vie­to­je, ne­bū­ti­nai sie­nos pe­rė­jo­je, ir bet ku­riuo lai­ku. Ta­čiau tai ne­reiš­kia, kad vyks­tant į Šen­ge­no erd­vei pri­klau­san­čią ša­lį ne­rei­kės ta­pa­ty­bės do­ku­men­to. Esant pasienio ruože, privalu turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Mū­sų ra­jo­nas su Šen­ge­no erd­vei pri­klau­san­čia ša­li­mi te­tu­ri 18,5 km il­gio sie­nos at­kar­pą. Tai sie­na su Len­ki­ja Viš­ty­čio bei Gra­žiš­kių se­niū­ni­jų te­ri­to­ri­jų ri­bo­se. Tą sie­nos da­lį kont­ro­liuo­ja Laz­di­jų rink­ti­nės Kal­va­ri­jos pa­sie­nio už­kar­dos pa­rei­gū­nai. Sie­nų su Ru­si­ja, ku­rias mū­sų ra­jo­ne kont­ro­liuo­ja Ky­bar­tų, Lie­po­nos ir Viš­ty­čio už­kar­dų pa­rei­gū­nai, kir­ti­mo tai­syk­lės ne­si­kei­čia. No­rint pa­tek­ti į Ru­si­ją, rei­kia ne tik pe­rei­ti pa­sie­nio kont­ro­lę, bet ir tu­rė­ti ga­lio­jan­čią vi­zą.

Jau prieš ke­le­rius me­tus, kai apie Šen­ge­no erd­vę Lie­tu­va su Len­ki­ja tik sva­jo­jo, mū­sų ra­jo­no ri­bo­se bu­vo ke­ti­na­me įreng­ti dvi tarp­vals­ty­bi­nes sie­nos pe­rė­jas pės­tie­siems ir dvi­ra­ti­nin­kams. Mū­sų ra­jo­no va­do­vai ne kar­tą su­si­ti­ko su Len­ki­jos de­le­ga­ci­jo­mis ir svars­tė ga­li­my­bes įreng­ti pe­rė­jas Var­te­liai–Bol­čė ir Var­te­liai–Bur­niš­kiai. Pe­rė­jos sta­ty­bą ini­ci­ja­vo VšĮ „Ne­mu­no“ eu­ro­re­gio­no Ma­ri­jam­po­lės biu­ro pa­reng­tas pro­jek­tas „Lie­tu­vos ir Len­ki­jos pa­sie­nio zo­nos inf­rast­ruk­tū­ros plėt­ros ga­li­my­bės“. Bu­vo ža­dė­ta, kad jau 2005–ųjų va­sa­rą per pe­rė­ją Var­te­liai–Bur­niš­kiai dvi­ra­čiais ar pės­ti ga­lė­si­me trauk­ti į Len­ki­ją. Ten tu­rė­jo sto­vė­ti ir ne­di­de­lis pa­sie­nio punk­tas. Atei­ty­je bu­vo pla­nuo­ja­ma pe­rė­ją iš­pla­tin­ti iki nor­ma­laus ke­lio, ku­riuo į Len­ki­ją ga­lė­tų va­ži­nė­ti ir au­to­mo­bi­liai.

Len­kai ke­lius jau nu­si­tie­sė, iki pat Lie­tu­vos sie­nos išas­fal­ta­vo dvi­ra­čių ta­ke­lį ir net 3,5 met­rų plo­čio ke­lią, ku­ria­me tilp­tų pra­si­len­kian­tys au­to­mo­bi­liai. Bet iš Lie­tu­vos pu­sės ta­kų tie­si­mo dar­bai dar ne­pa­ju­dė­jo. Prie sie­nos vis dar ve­da iš­mal­ti miš­ko ke­liai, ku­riais ga­li va­žiuo­ti ne­bent vi­su­rei­giai. Vie­ną iš ke­lių jau me­džiais už­ver­tė be­brai, tad juo pri­va­žiuo­ti iš vi­so neį­ma­no­ma.

Ga­li­ma pa­juo­kau­ti, kad mū­sų vals­ty­bei, drau­ge su ki­to­mis aš­tuo­nio­mis nau­jo­kė­mis pa­te­ku­siai į Šen­ge­no erd­vę, pe­rė­jos įren­gi­mo dar­bai kiek at­pigs – mat ne­rei­kės sta­ty­ti na­me­lio pa­sie­nie­čiams. Kol neį­reng­ti ta­kai, no­rin­tie­siems iš­ban­dy­ti Šen­ge­no erd­vės pri­va­lu­mus į Len­ki­ją teks klam­po­ti miš­ku.

Vie­tą prie pe­rė­jos Var­te­liai–Bol­čė la­bai pa­mė­gę tu­ris­tai. Mat čia pat – tri­jų vals­ty­bių sie­nų su­si­kir­ti­mo vie­ta. Prie vals­ty­bi­nes sie­nas sim­bo­li­zuo­jan­čių stul­pų be­si­fo­tog­ra­fuo­jan­tys tu­ris­tai daž­nai ne­ty­čia nu­ti­pen­da­vo į ki­tos vals­ty­bės te­ri­to­ri­ją ir taip pa­žeis­da­vo sie­ną. Nuo gruo­džio 21 d. tu­ris­tams ne­beg­re­sia bū­ti nu­baus­tiems, jei jų pėd­sa­kai bus su­ras­ti Len­ki­jos te­ri­to­ri­jo­je. Ta­čiau už ri­bo­ženk­lio, žy­min­čio sie­ną su Ru­si­ja, ei­ti vis dar ne­ga­li­ma.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas