„Santaka“ / Šviesa ir žodis visus jungia bei šildo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Skubiai parduoda 7,90 ha žemės prie kelio Vilkaviškis–Kybartai, Uosių k., Šeimenos sen. (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-06-24 12:55:30

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra darželis, mokykla). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-06-24 12:56:25Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-11-28 14:01

Dalinkitės:  


Projekto dalyviai ir skaitė, ir vaišinosi.

Šviesa ir žodis visus jungia bei šildo

Per Šiau­rės ir Bal­ti­jos ša­lis nu­vil­ni­jo kas­me­ti­nis pro­jek­tas „Šiau­rės ša­lių bib­lio­te­kų sa­vai­tė 2007“. Į šį pro­jek­tą šie­met vėl įsi­trau­kė Vil­ka­viš­kio „Auš­ros“ vi­du­ri­nės mo­kyk­los bib­lio­te­ka.

Kny­gų skai­ty­mą po­pu­lia­ri­nan­tis pro­jek­tas „Šiau­rės ša­lių bib­lio­te­kų sa­vai­tė“ šie­met Lie­tu­vo­je šven­čia de­šim­ties me­tų ju­bi­lie­jų. Bib­lio­te­kų sa­vai­tę or­ga­ni­zuo­ja Šiau­rės mi­nist­rų ta­ry­bos biu­ras, bend­ra­dar­biau­da­mas su Šiau­rės ša­lių am­ba­sa­do­mis Lie­tu­vo­je.

Lapk­ritį, kai die­nos tam­pa niū­rios, o va­ka­rai il­gi, pro­jek­to ini­cia­to­riai vi­sus kvie­čia bur­tis prie kny­gos. Ati­da­ry­mo die­ną vai­kų ir mo­kyk­lų bib­lio­te­ko­se, da­ly­vau­jan­čio­se pro­jek­te, vie­nu me­tu bu­vo įžieb­tos ug­ne­lės ir gar­siai skai­to­mos iš­trau­kos iš A.Lindg­ren kū­ri­nių.

Šių me­tų sa­vai­tės te­ma „Mo­te­rys šiau­rės ša­ly­se“ pa­si­rink­ta neat­si­tik­ti­nai - žy­mio­ji Šve­di­jos ra­šy­to­ja Ast­ri­da Lindg­ren šiais me­tais bū­tų šven­tu­si 100 me­tų ju­bi­lie­jų. Įdo­mi pro­jek­to te­ma pri­trau­kė daug no­rin­čių­jų da­ly­vau­ti.

4d kla­sės mo­ki­niai, pa­de­da­mi mo­ky­to­jos Au­re­li­jos Ani­si­ma­vi­čie­nės, da­ly­va­vo ra­ši­nių kon­kur­se. Pro­jek­to sa­vai­tės me­tu vi­si no­rin­tys bib­lio­te­ko­je ga­lė­jo ap­lan­ky­ti kny­gų pa­ro­dą „Žy­mio­sios šiau­rės ša­lių mo­te­rys – ra­šy­to­jos“ ir vai­kų pie­ši­nių pa­ro­dą „Iš­dy­kė­lė Pe­pė ir jos drau­gai“. Per per­trau­kas ir po pa­mo­kų 4–6 kla­sių mo­ki­niai, žais­da­mi in­ter­ne­ti­nį žai­di­mą „Drau­gai iš Šiau­rės“, at­sa­ki­nė­jo į klau­si­mus apie Šiau­rės ša­lių kul­tū­rą, vai­kų li­te­ra­tū­rą.

Į mū­sų mo­kyk­lo­je or­ga­ni­zuo­ja­mus ren­gi­nius taip pat įsi­trau­kė Vai­kų ir jau­ni­mo cent­ro jau­nie­ji ak­to­riai, va­do­vau­ja­mi mo­ky­to­jos Ilo­nos Vilt­ra­kie­nės. Jie su­vai­di­no nuo­tai­kin­gas iš­trau­kas iš A.Lindg­ren kū­ri­nių.

6a kla­sės mo­ki­niai iš ang­lų kal­bos iš­ver­tė Šiau­rės ša­lių val­gių re­cep­tų ir pa­ga­mi­no tik­rai gur­ma­niš­kų pa­tie­ka­lų: pa­su­kų sriu­bą, sal­džias bul­vy­tes ir sil­kę (kla­sės va­do­vė Vai­da Kai­naus­kie­nė).

Vi­si pa­tie­ka­lus ra­ga­vo ir gy­rė. Siū­lo­me ir jums pa­si­ga­min­ti šiau­rie­tiš­ką ska­nės­tą.Sal­džios vir­tos bul­vės. Jums rei­kės: 1,5 kg švie­žių bul­vių, 300 g cuk­raus, 40 g svies­to, 50 g van­dens.

Bul­ves nu­lup­ti, su­pjaus­ty­ti ku­be­liais ir pa­lik­ti van­de­ny­je. Į ne­gi­lų puo­dą su­pil­ti van­de­nį, cuk­rų ir vir­ti, kol skys­tis taps rus­vas. Ta­da įdė­ti svies­to, pa­lauk­ti, kol jis iš­tirps ir su­si­mai­šys su cuk­ru­mi, su­dė­ti drėg­nas bul­ves. Puo­dą pa­kra­ty­ti, kad bul­vės pa­si­deng­tų sal­džiu mi­ši­niu. Vir­ti to­liau, ret­kar­čiais puo­dą pa­kra­tant. Bul­vės, ver­da­mos neuž­deng­tos, ap­si­trau­kia bliz­gan­čiu ka­ra­me­lės sluoks­niu. Pa­tie­kiant pa­puoš­ti šal­dy­to­mis uo­go­mis. Ska­naus!

Pro­jek­to da­ly­viams ir rė­mė­jams – nuo­šir­džiai ačiū. O vi­sus, pa­var­gu­sius nuo lapk­ri­čio tam­sos ir dar­ga­nų, kvie­čia­me bent va­ka­rais pa­sklai­dy­ti kny­gų pus­la­pius, pa­jus­ti, kiek ši­lu­mos ir švie­sos ga­li skleis­ti kny­ga.
Joa­li­ta AR­BA­ČIAUS­KIE­NĖ

Vil­ka­viš­kio „Auš­ros“ vi­du­ri­nės mo­kyk­los bib­lio­te­kos ve­dė­ja


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Nepavykęs jėgainių verslas atskleidė užkastas paslaptis
* Gedulo ir vilties dieną – gyvi tremtinių liudijimai
* Bitės neša ne tik medų, bet ir... sielos ramybę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip per karščius vėsinate patalpas?
Įjungiu kondicionierių.
Uždengiu langus, vėdinu.
Jungiu ventiliatorių.
Man karštis netrukdo.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „špokas“?
Špokas – nevartotina svetimybė. Taigi uogas lesa ne špokai, o varnėnai.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas