„Santaka“ / Turiningas dovanas patriarchui dovanojo vaikai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-11-28 13:55

Dalinkitės:  


Da­lį pri­zų su­si­rin­ko Bart­nin­kų Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus vi­du­ri­nės mo­kyk­los moks­lei­viai: ge­riau­sio ra­ši­nio au­to­rė Ag­nė Gri­ne­vi­čiū­tė (cent­re), Dei­man­tė Jan­kaus­kai­tė, pie­ši­nio kū­rė­jai Dei­vi­das Jan­kai­tis ir Ne­rin­ga Aly­tai­tė. De­ši­nė­je – dai­lės ir tech­no­lo­gi­jų mo­ky­to­ja Auš­ra Ba­raus­kie­nė.

Autorės nuotr.


Turiningas dovanas patriarchui dovanojo vaikai

Birutė NENĖNIENĖ

Lapk­ri­čio 23-iąją į dak­ta­ro Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus 156-ųjų gimimo metinių mi­nė­ji­mą jo gim­ti­nė­je Ož­ka­ba­liuo­se tur­būt pir­mą­kart taip gau­siai rin­ko­si jau­no­sios kar­tos at­sto­vai – vai­kai ne tik iš ra­jo­no, bet ir ap­skri­ties mo­kyk­lų. Jie čia atė­jo su ori­gi­na­lio­mis gim­ta­die­nio do­va­no­mis – sa­vo šir­dy­se ru­se­nan­čia kū­ry­ba.

Tro­bos prie­me­nės sie­nos pra­žy­do spal­vin­gais ma­žų­jų ta­len­tų pie­ši­niais. Ant di­de­lių bal­tų la­pų jau­nie­ji mu­zie­jaus lan­ky­to­jai sa­vo ran­ke­lė­mis iš­ve­džio­jo, už ką jie no­rė­tų pa­dė­ko­ti Jo­nui Ba­sa­na­vi­čiui: už Nep­rik­lau­so­mą Lie­tu­vą, už tai, kad skam­ba gra­žios dai­nos, už pa­sa­kas, už tai, kad iš kal­bos iš­vi­jo ne­gra­žius žo­džius...

Kam­ba­ry­je ši­lu­mą sklei­dė ne tik iš­kū­ren­ta kros­nis, bet ir ne­di­du­kų vai­kų raiš­kiai skai­to­mos iš­trau­kos iš kon­kur­si­nių ra­ši­nių, pie­ši­nius pa­pil­dan­čių teks­tų, ma­ri­jam­po­lie­čių an­samb­lio „Sū­duo­niu­kai“ liau­diš­ki šmaikš­ta­vi­mai, dai­nos ir mu­zi­ka­vi­mai. Šven­tės ir kon­kur­sų da­ly­vius šil­tais žo­džiais glos­tė Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­jos at­sto­vė Dan­guo­lė Mi­cu­tie­nė, ori­gi­na­lių pri­zų lie­tu­mi api­py­lu­si mu­zie­jaus di­rek­to­rė Rū­ta Va­si­liaus­kie­nė, mu­zie­ji­nin­kė Ag­nė Mi­liaus­kai­tė.

Bu­vo pa­skelb­ti ir ap­do­va­no­ti mu­zie­jaus su­reng­tų pie­ši­nių „Pie­šiu gra­žiau­sią žo­dį“ ir ra­ši­nių „Ma­no kal­ba – ma­no gar­bė“ kon­kur­sų lau­rea­tai. Kon­kur­sų tiks­las – puo­se­lė­ti lie­tu­vių kal­bą ir tau­tiš­ku­mą. Tie vai­kų ra­ši­niuo­se su­dė­ti min­čių per­liu­kai apie kal­bą, tė­vy­nę, ma­mą dar ne kar­tą skam­bės J.Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­bos–mu­zie­jaus ren­gi­niuo­se.

„Kai ren­gi kon­kur­są, daž­nai dras­ko abe­jo­nės, ar vai­kai su­si­do­mės. Ir šio kon­kur­so pra­džia bu­vo la­bai van­gi, bet pa­sku­ti­nę sa­vai­tę ko­ne iš­si­gan­do­me, kur ir su­ka­bin­si­me pie­ši­nius, – vi­si jie to­kie gra­žūs, kaip iš­rink­si­me pa­čius gra­žiau­sius, kaip įver­tin­si­me ra­ši­nių au­to­rius“, – pa­vy­ku­sio kon­kur­so re­zul­ta­tais džiau­gė­si R.Va­si­liaus­kie­nė ir kė­lė idė­ją ki­tą­kart gal­būt į to­kį ren­gi­nį su­kvies­ti pa­va­sa­rį. Ta­da ne­rei­kė­tų spaus­tis ankš­to­je pir­kio­je, o kū­ry­bi­nė­mis min­ti­mis bū­tų ga­li­ma da­ly­tis klo­ji­me ar ąžuo­lų prie­globs­ty­je.

Kon­kur­sui bu­vo pa­teik­ti 93 pie­ši­niai, 13 ra­ši­nių. So­li­di ver­ti­ni­mo ko­mi­si­ja, į ku­rią bu­vo pa­si­telk­ti ap­skri­ties ir Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus spe­cia­lis­tai, iš­rin­ko me­niš­kiau­sius dar­bus bei lau­rea­tus. Gra­žus at­si­tik­ti­nu­mas tai, kad ra­ši­nių kon­kur­se pir­mo­ji vie­ta pri­pa­žin­ta Bart­nin­kų Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus vi­du­ri­nės mo­kyk­los dvy­lik­tos kla­sės mo­ki­nei Ag­nei Gri­ne­vi­čiū­tei. Ant­ro­ji vie­ta ati­te­ko Ke­tur­va­la­kių pa­grin­di­nės mo­kyk­los sep­tin­tos kla­sės moks­lei­vei Lau­rai Ben­da­ra­vi­čiū­tei, tre­čio­ji – vie­nin­te­lei kon­kur­so da­ly­vei iš ki­tos ap­skri­ties Jus­ti­nai Dauk­še­vi­čiū­tei, Tra­kų ra­jo­no Rū­diš­kės vi­du­ri­nės mo­kyk­los de­vin­to­kei. Ag­nė mie­lai per­skai­tė sa­vo ana­li­ti­nį ra­ši­nį apie kal­bą. Kū­ri­nė­lį „Ąžuo­lo šauksmas“ pa­skai­tė Jur­gi­ta Lu­kan­šens­kai­tė iš Vil­ka­viš­kio Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nės mo­kyk­los Pa­šei­me­nių sky­riaus.

Pie­ši­nių kon­kur­se pir­mo­ji vie­ta vien­bal­siai pri­pa­žin­ta Ka­ro­li­nai Ge­le­žaus­kai­tei iš Mo­ko­lų pa­grin­di­nės mo­kyk­los (Ma­ri­jam­po­lės r.). Ant­rą­ją vie­tą lai­mė­jo Ma­tas Sta­dal­nin­kas iš Pae­že­rių dar­že­lio-mo­kyk­los „Eže­rė­lis“. Tre­čio­ji vie­ta ati­te­ko Bart­nin­kų Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus vi­du­ri­nės mo­kyk­los moks­lei­viams Ne­rin­gai Aly­tai­tei ir Dei­vi­dui Jan­kai­čiui, ku­rie kar­tu nu­pie­šė pie­ši­nį „Ma­my­tė“.

Kon­kur­so ren­gė­jai nu­ga­lė­to­jams pa­rū­pi­no spe­cia­lius pri­zus, ne­ma­ža da­ly­vių ap­do­va­no­jo me­da­liais, nau­jau­siu in­for­ma­ci­niu lei­di­niu apie J.Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­bą-mu­zie­jų, mo­ky­to­jams įtei­kė po ma­žo an­ge­lo skulp­tū­rė­lę. Pa­bai­go­je vi­si bu­vo pa­kvies­ti į jau­kiau­sią mu­zie­jaus vie­te­lę – vir­tu­vę – pa­si­vai­šin­ti tor­tu ir ar­ba­ta.

Nuo spa­lio mė­ne­sio edu­ka­ci­nes pro­gra­mas pra­dė­jęs mu­zie­jus iš­rin­ko lie­tu­viš­kiau­sią moks­lei­vių kla­sę, ku­ri da­ly­vau­da­ma už­siė­mi­muo­se ak­ty­viau­siai ir ge­riau­siai at­li­ko už­duo­tis. Ja ta­po Gi­žų Ka­zi­mie­ro Bar­šaus­ko pa­grin­di­nės mo­kyk­los sep­tin­toji kla­sė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas