„Santaka“ / Turiningas dovanas patriarchui dovanojo vaikai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-11-28 13:55

Dalinkitės:  


Da­lį pri­zų su­si­rin­ko Bart­nin­kų Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus vi­du­ri­nės mo­kyk­los moks­lei­viai: ge­riau­sio ra­ši­nio au­to­rė Ag­nė Gri­ne­vi­čiū­tė (cent­re), Dei­man­tė Jan­kaus­kai­tė, pie­ši­nio kū­rė­jai Dei­vi­das Jan­kai­tis ir Ne­rin­ga Aly­tai­tė. De­ši­nė­je – dai­lės ir tech­no­lo­gi­jų mo­ky­to­ja Auš­ra Ba­raus­kie­nė.

Autorės nuotr.


Turiningas dovanas patriarchui dovanojo vaikai

Birutė NENĖNIENĖ

Lapk­ri­čio 23-iąją į dak­ta­ro Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus 156-ųjų gimimo metinių mi­nė­ji­mą jo gim­ti­nė­je Ož­ka­ba­liuo­se tur­būt pir­mą­kart taip gau­siai rin­ko­si jau­no­sios kar­tos at­sto­vai – vai­kai ne tik iš ra­jo­no, bet ir ap­skri­ties mo­kyk­lų. Jie čia atė­jo su ori­gi­na­lio­mis gim­ta­die­nio do­va­no­mis – sa­vo šir­dy­se ru­se­nan­čia kū­ry­ba.

Tro­bos prie­me­nės sie­nos pra­žy­do spal­vin­gais ma­žų­jų ta­len­tų pie­ši­niais. Ant di­de­lių bal­tų la­pų jau­nie­ji mu­zie­jaus lan­ky­to­jai sa­vo ran­ke­lė­mis iš­ve­džio­jo, už ką jie no­rė­tų pa­dė­ko­ti Jo­nui Ba­sa­na­vi­čiui: už Nep­rik­lau­so­mą Lie­tu­vą, už tai, kad skam­ba gra­žios dai­nos, už pa­sa­kas, už tai, kad iš kal­bos iš­vi­jo ne­gra­žius žo­džius...

Kam­ba­ry­je ši­lu­mą sklei­dė ne tik iš­kū­ren­ta kros­nis, bet ir ne­di­du­kų vai­kų raiš­kiai skai­to­mos iš­trau­kos iš kon­kur­si­nių ra­ši­nių, pie­ši­nius pa­pil­dan­čių teks­tų, ma­ri­jam­po­lie­čių an­samb­lio „Sū­duo­niu­kai“ liau­diš­ki šmaikš­ta­vi­mai, dai­nos ir mu­zi­ka­vi­mai. Šven­tės ir kon­kur­sų da­ly­vius šil­tais žo­džiais glos­tė Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­jos at­sto­vė Dan­guo­lė Mi­cu­tie­nė, ori­gi­na­lių pri­zų lie­tu­mi api­py­lu­si mu­zie­jaus di­rek­to­rė Rū­ta Va­si­liaus­kie­nė, mu­zie­ji­nin­kė Ag­nė Mi­liaus­kai­tė.

Bu­vo pa­skelb­ti ir ap­do­va­no­ti mu­zie­jaus su­reng­tų pie­ši­nių „Pie­šiu gra­žiau­sią žo­dį“ ir ra­ši­nių „Ma­no kal­ba – ma­no gar­bė“ kon­kur­sų lau­rea­tai. Kon­kur­sų tiks­las – puo­se­lė­ti lie­tu­vių kal­bą ir tau­tiš­ku­mą. Tie vai­kų ra­ši­niuo­se su­dė­ti min­čių per­liu­kai apie kal­bą, tė­vy­nę, ma­mą dar ne kar­tą skam­bės J.Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­bos–mu­zie­jaus ren­gi­niuo­se.

„Kai ren­gi kon­kur­są, daž­nai dras­ko abe­jo­nės, ar vai­kai su­si­do­mės. Ir šio kon­kur­so pra­džia bu­vo la­bai van­gi, bet pa­sku­ti­nę sa­vai­tę ko­ne iš­si­gan­do­me, kur ir su­ka­bin­si­me pie­ši­nius, – vi­si jie to­kie gra­žūs, kaip iš­rink­si­me pa­čius gra­žiau­sius, kaip įver­tin­si­me ra­ši­nių au­to­rius“, – pa­vy­ku­sio kon­kur­so re­zul­ta­tais džiau­gė­si R.Va­si­liaus­kie­nė ir kė­lė idė­ją ki­tą­kart gal­būt į to­kį ren­gi­nį su­kvies­ti pa­va­sa­rį. Ta­da ne­rei­kė­tų spaus­tis ankš­to­je pir­kio­je, o kū­ry­bi­nė­mis min­ti­mis bū­tų ga­li­ma da­ly­tis klo­ji­me ar ąžuo­lų prie­globs­ty­je.

Kon­kur­sui bu­vo pa­teik­ti 93 pie­ši­niai, 13 ra­ši­nių. So­li­di ver­ti­ni­mo ko­mi­si­ja, į ku­rią bu­vo pa­si­telk­ti ap­skri­ties ir Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus spe­cia­lis­tai, iš­rin­ko me­niš­kiau­sius dar­bus bei lau­rea­tus. Gra­žus at­si­tik­ti­nu­mas tai, kad ra­ši­nių kon­kur­se pir­mo­ji vie­ta pri­pa­žin­ta Bart­nin­kų Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus vi­du­ri­nės mo­kyk­los dvy­lik­tos kla­sės mo­ki­nei Ag­nei Gri­ne­vi­čiū­tei. Ant­ro­ji vie­ta ati­te­ko Ke­tur­va­la­kių pa­grin­di­nės mo­kyk­los sep­tin­tos kla­sės moks­lei­vei Lau­rai Ben­da­ra­vi­čiū­tei, tre­čio­ji – vie­nin­te­lei kon­kur­so da­ly­vei iš ki­tos ap­skri­ties Jus­ti­nai Dauk­še­vi­čiū­tei, Tra­kų ra­jo­no Rū­diš­kės vi­du­ri­nės mo­kyk­los de­vin­to­kei. Ag­nė mie­lai per­skai­tė sa­vo ana­li­ti­nį ra­ši­nį apie kal­bą. Kū­ri­nė­lį „Ąžuo­lo šauksmas“ pa­skai­tė Jur­gi­ta Lu­kan­šens­kai­tė iš Vil­ka­viš­kio Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nės mo­kyk­los Pa­šei­me­nių sky­riaus.

Pie­ši­nių kon­kur­se pir­mo­ji vie­ta vien­bal­siai pri­pa­žin­ta Ka­ro­li­nai Ge­le­žaus­kai­tei iš Mo­ko­lų pa­grin­di­nės mo­kyk­los (Ma­ri­jam­po­lės r.). Ant­rą­ją vie­tą lai­mė­jo Ma­tas Sta­dal­nin­kas iš Pae­že­rių dar­že­lio-mo­kyk­los „Eže­rė­lis“. Tre­čio­ji vie­ta ati­te­ko Bart­nin­kų Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus vi­du­ri­nės mo­kyk­los moks­lei­viams Ne­rin­gai Aly­tai­tei ir Dei­vi­dui Jan­kai­čiui, ku­rie kar­tu nu­pie­šė pie­ši­nį „Ma­my­tė“.

Kon­kur­so ren­gė­jai nu­ga­lė­to­jams pa­rū­pi­no spe­cia­lius pri­zus, ne­ma­ža da­ly­vių ap­do­va­no­jo me­da­liais, nau­jau­siu in­for­ma­ci­niu lei­di­niu apie J.Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­bą-mu­zie­jų, mo­ky­to­jams įtei­kė po ma­žo an­ge­lo skulp­tū­rė­lę. Pa­bai­go­je vi­si bu­vo pa­kvies­ti į jau­kiau­sią mu­zie­jaus vie­te­lę – vir­tu­vę – pa­si­vai­šin­ti tor­tu ir ar­ba­ta.

Nuo spa­lio mė­ne­sio edu­ka­ci­nes pro­gra­mas pra­dė­jęs mu­zie­jus iš­rin­ko lie­tu­viš­kiau­sią moks­lei­vių kla­sę, ku­ri da­ly­vau­da­ma už­siė­mi­muo­se ak­ty­viau­siai ir ge­riau­siai at­li­ko už­duo­tis. Ja ta­po Gi­žų Ka­zi­mie­ro Bar­šaus­ko pa­grin­di­nės mo­kyk­los sep­tin­toji kla­sė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujasis muitinės vadas semiasi suvalkietiškos patirties
* Gižiečių iniciatyva įvertinta įspūdingu medaliu
* Gimtinės ilgesys dainininką kasmet parveda į Lietuvą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas