„Santaka“ / Vilkaviškiečiai buvo malonūs ir dosnūs

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-11-27 08:32

Dalinkitės:  


Vilkaviškio „Maximoje“, kaip ir kitose parduotuvėse, savanoriai dėkojo aukojusiems žmonėms ir dovanojo kalendoriukus.

Autorės nuotr.


Vilkaviškiečiai buvo malonūs ir dosnūs

Birutė NENĖNIENĖ

Ket­vir­tą kar­tą Vil­ka­viš­ky­je ir penk­tą­kart Lie­tu­vo­je vy­ko „Mais­to banko“ ak­ci­ja, skir­ta alks­tan­tiems pa­rem­ti.

Or­ga­ni­za­to­riai bai­mi­no­si dėl jos sėk­mės, nes pa­sta­ruo­ju me­tu vi­sų ki­še­nes ge­ro­kai pra­tuš­ti­na pa­bran­gę mais­to pro­duk­tai.

Mū­sų kraš­to žmo­nės pa­ro­dė su­pra­ti­mą ir bu­vo dos­nūs. Nuo penk­ta­die­nio pie­tų ir vi­są šeš­ta­die­nį Vil­ka­viš­kio ir Ky­bar­tų „Maximos“ bei Vil­ka­viš­kio „Iki“ par­duo­tu­vė­se bu­dė­ję sa­va­no­riai džiau­gė­si suau­ko­tų pro­duk­tų gau­sa.

Pir­mą kar­tą ši ak­ci­ja per­si­kė­lė į Ky­bar­tus. „Gal­vo­jo­me, jog bus sun­ku ką su­rink­ti, nes ap­lin­kui nė­ra tur­tin­gų pir­kė­jų, bet la­bai pra­džiu­gi­no jaut­rus žmo­nių po­žiū­ris. Mie­lai pro­duk­tų nu­pir­ko ir au­ko­jo tie, ku­rie cen­tu­kus skaičiuoja“, – džiau­gė­si Ky­bar­tų „Atjautos“ va­do­vė Ire­na Ba­ce­vi­čie­nė. Į tal­ką rink­ti pro­duk­tų ky­bar­tie­čiai pa­si­kvie­tė vai­kų ir suau­gu­sių žmo­nių, ku­rie mai­ti­na­mi šio mies­to lab­da­ros val­gyk­lo­je. „Esa­me la­bai pa­ten­kin­ti ir dė­kin­gi žmo­nėms, ku­rie pro­duk­tų mums suau­ko­jo už 750 litų“, – sa­kė I.Ba­ce­vi­čie­nė. Per­nai ky­bar­tie­tė džiau­gė­si ir be­veik per­pus ma­žes­ne lab­da­ra.

Vil­ka­viš­kio pa­ra­pi­jos „Caritas“ or­ga­ni­za­ci­jos na­rės bu­dė­jo gau­siau­siai pir­kė­jų lan­ko­mo­je „Maximos“ par­duo­tu­vė­je. Joms uo­liai tal­ki­no „Aušros“ vi­du­ri­nės mo­kyk­los skau­tai. Bu­vo mo­men­tų, kai ne­nut­rūks­tan­čia ei­le prie ka­sų slen­kan­tys pir­kė­jai praei­da­vo ne­ma­čio­mis pro ak­ci­jos pla­ka­tais pa­puoš­tus ve­ži­mė­lius ir prie jų sto­vin­čias sa­va­no­res. „Apsk­ri­tai žmo­nės bu­vo ge­ra­no­riš­ki, kai ku­rie paau­ko­jo po la­bai daug“, – sa­kė de­ka­na­to “Caritas” va­do­vė Ni­jo­lė Damb­ra­vie­nė. Vil­ka­viš­kie­tės šie­met su­rin­ko pro­duk­tų už 2216 li­tų – maž­daug už 700 li­tų dau­giau nei per­nai. Vi­si su­rink­ti pro­duk­tai per­duo­ti Vil­ka­viš­kio pa­ra­pi­jos val­gyk­lė­lei.

Al­vi­to šv. Ka­zi­mie­ro vai­kų glo­bos na­mų at­sto­vai bu­vo įsi­tai­sę „Iki“ par­duo­tu­vė­je. Čia di­des­nis pir­kė­jų srau­tas bu­vo jau­čia­mas penk­ta­die­nį po dar­bo va­lan­dų ir šeš­ta­die­nio prieš­pie­tę. Nors man­da­giai pir­kė­jams da­li­ję in­for­ma­ci­ją apie ak­ci­ją ir sa­vo įstai­gą vai­kai ke­le­tą kar­tų iš­gir­do ne­ma­lo­nių rep­li­kų, ta­čiau ga­lu­ti­nis re­zul­ta­tas bu­vo džiu­gus. Pro­duk­tų žmo­nės paau­ko­jo už dau­giau nei 2300 li­tų ir ke­liais šim­tais li­tų vir­ši­jo per­nykš­tės ak­ci­jos ver­tę. Al­vi­tie­čiai ypač bu­vo nu­ste­bin­ti ke­lių pir­kė­jų dos­nu­mu, kai šie pa­li­ko ne vie­ną ar ke­lis nu­pirk­tus pro­duk­tus, o ku­pi­nus krep­še­lius. Glo­bo­ti­niai ap­gai­les­ta­vo, kad ne­ži­no, kam dė­ko­ti, nes au­ko­to­jai ne­no­rė­jo pa­gar­sin­ti sa­vo pa­var­džių. Glo­bos na­mų di­rek­to­rius, ku­ni­gas Vy­tau­tas Ka­jo­kas tik pa­si­džiau­gė, jog ir Lie­tu­vos žmo­nės iš­mo­ko su­pras­ti, jog da­ly­da­mie­si ga­li pa­dė­ti silp­nes­nie­siems, skurs­tan­tiems.

„Mais­to ban­ko“ ak­ci­ja sėk­min­gai vy­ko vi­so­je Lie­tu­vo­je. Dvie­juo­se šim­tuo­se pre­ky­bos cent­rų dar­ba­vo­si be­veik ke­tu­ri tūks­tan­čiai sa­va­no­rių iš 152 ne­vy­riau­sy­bi­nių or­ga­ni­za­ci­jų.

Ne­gen­dan­čių mais­to pro­duk­tų žmo­nės paau­ko­jo už 440 tūkst. li­tų – maž­daug už 120 tūks­tan­čių li­tų dau­giau nei per­nai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Per miestą tekančią upę tenka šienauti dalgiais
* Skęstančiuosius gelbstintis vilkaviškietis apie savo gyvybę negalvoja
* Fotografijų parodoje skleidžiasi užslėptas krašto gamtos grožis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „humusas“ kaip valgio pavadinimas?
Vartosenoje jau paplitęs junginys avinžirnių užtepas, tačiau galimas ir adaptuotas variantas hùmusas.
Tai – tiršta pasta arba užtepas iš avinžirnių, sezamų sėklų, alyvuogių aliejaus ir česnakų, paplitęs Viduriniuosiuose Rytuose.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas