„Santaka“ / Vilkaviškyje pirmą kartą išbandyta mobili katilinė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-11-21 17:03

Dalinkitės:  


Techninės grupės viršininkas V.Strakalaitis (dešinėje) ir vyresn. priežiūros technikas V.Daniliauskas domėjosi, kaip reguliuojamas mobilios katilinės šildymo katilas.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Vilkaviškyje pirmą kartą išbandyta mobili katilinė

Eglė KVIESULAITIENĖ


Pirmadienį prie Vilkaviškio katilinės „išdygęs“ dar vienas kaminas spjaudėsi dūmais, o vilkiko atitemptoje priekaboje kūrenosi ugnis. Didžiulė ratuota metalu žvilganti priekaba, laikinai blokuojama prie pastato, – tai mobili katilinė, kuri mūsų mieste stovės iki Naujųjų metų.

UAB „Litesko“ filialo „Marijampolės šiluma“ direktorius Juozas Bartaškevičius aiškino, jog mobili katilinė į Vilkaviškį atkeliavo ne dėl gamybinės būtinybės, o kitais tikslais – parodyti, pabandyti, apmokyti darbuotojus. Mat iš rajono Savivaldybės vadovų dažnai tekdavo išgirsti priekaištų, kad „Litesko“ atstovai tik giriasi alternatyviu šilumos šaltiniu, bet jo niekada nerodo.

Vilkaviškio rajone yra du taškai, kur galima prijungti mobilią katilinę. Prijungimo galimybes turi Vilkaviškio ligoninė, kur speciali aikštelė ir įvadas įrengti prieš ketverius metus. Dabar toks specialus įvadas įrengtas ir prie Vilkaviškio katilinės. Jis išbandytas pirmadienį. Mobili katilinė, kaip pagalbinė centrinei Vilkaviškio katilinei, kūrenosi visą parą – kol užteko specialiai atvilktos skystojo kuro cisternos. 14 metrų ilgio, 2,6 metro pločio ir 4 metrų aukščio, 27 tonas sverianti katilinė ant ratų turėtų Vilkaviškyje likti iki metų pabaigos, jei netikėtai ištikus avarijai jos neprireiks kitur.


Mobili katilinė sumontuota ant važiuoklės automobilio priekaboje. Į vilkiko priekaboje esantį vandens šildymo katilą skalūnų alyva, dyzelinas ar kitoks skystasis kuras tiekiamas iš automobilinės cisternos. Degimo produktai pašalinami per 12 metrų aukščio dūmtraukį, kuris montuojamas prie katilinės, atvežus ją į objektą. Informacija apie automatiškai valdomos katilinės būklę perduodama telefonu į Alytaus rajono katilinės centrinį valdymo pultą ar kitu nurodytu adresu. Mobili katilinė gali būti naudojama ne tik ten, kur yra atvesti elektros tinklai. Prireikus ji jungiama ir prie kilnojamos elektros stoties, esančios katilinės komplekte.

Mobilios katilinės pajėgumas – 3,5 MW. Vilkaviškio miestui šildyti jos pajėgumų nepakaktų, tačiau tam ji ir nepritaikyta. Mobili katilinė, kurių Lietuvoje tėra pora, naudojama avarijų atveju. Jei įvyktų šilumos tinklų avarija arba prireiktų juos remontuoti ir išjungti centrinį šildymą kuriame nors rajone ar, pavyzdžiui, ligoninėje, mobilią katilinę prie esamo šilumos ir vandentiekio tinklo lanksčia jungtimi būtų galima prijungti per valandą. Pagal šalies įstatymus gydymo įstaigos privalo turėti alternatyvų šilumos šaltinį, todėl specialūs įvadai mobilioms katilinėms prijungti yra visų miestų ligoninėse. Ištikus avarijai, medikai ir ligoniai tikrai neliktų be šildymo. Avarijos atveju katilinė pajėgtų šildyti maždaug 20 namų kvartalą.


Nors į Vilkaviškį katilinė atkeliavo pirmą kartą, Marijampolėje ji naudojama kone kasmet, nes gan dažnai pasitaiko gedimų įvairiuose miesto kvartaluose. „Ratuota“ katilinė nukeliauja ir į kitus „Litesko“ aptarnaujamus miestus.





Publikuota: 2007-11-21 17:03:40

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai