„Santaka“ / Kinija vilkaviškiečius nustebino savo didybe ir kultūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-11-15 09:29

Dalinkitės:  


Vilkaviškiečiai Kristina ir Aloyzas Beržanskiai sakė, kad Didžiąją kinų sieną išvydo tokią, kokią ir įsivaizdavo.
Nuotraukos – iš Kristinos BERŽANSKIENĖS asmeninio albumo

Kinija vilkaviškiečius nustebino savo didybe ir kultūra

Dangyra APANAVIČIENĖ

Mėgsta mankštą

Kinijoje viešėjusiems vilkaviškiečiams teko išbandyti ir tradicinės kinų medicinos privalumus, pasimėgauti atpalaiduojančio taškinio masažo teikiamu malonumu, išgirsti gydytojo konsultacijas.

Neatsiejama kinų sveikos gyvensenos dalis – mankšta. Kinai kiekvieną rytą eina į gatvę ir sportuoja.

„Mes irgi vieną rytą, apie 6 valandą, su vadovu Pekine nuvykome į parką ir atlikome mankštą – Tai Či pratimų kompleksą, kur kiekvienas judesys atliekamas labai lėtai, plastiškai, su tam tikru nusiteikimu. Kinų mankšta nėra drastiška, ji be prakaito ir uždusimo. Tai Či pratimai iš pirmo žvilgsnio atrodo lėti ir lengvi, bet juos atlikęs žmogus iškart pajaučia savo problemines kūno vietas“, – pasakojo Kristina Beržanskienė.

Pasak jos, tai – labai įdomi ir naudinga mankšta. Tokios mankštos Kinijos parkuose vyksta masiškai, joms vadovauja mokytojai.

Žmogus, atėjęs į parką, gali pasirinkti, kuo jam užsiimti. Vienoje aikštelėje vyksta šokiai, o kitoje – sportuojama ar dainuojama. Kiekvieną rytą toks sujudimas miestuose jaučiamas visur.

Keista, kad mankštintis taip mėgstančioje Kinijoje visur greta laiptų, kuriais vaikščioti, žinome, labai sveika, įrengti eskalatoriai.

Kinijos keliuose ir gatvėse – daug įvairių mašinų. Tačiau ir dviratininkams skiriama nemažai dėmesio. Jiems sankryžose įrengti stogai. Kinės mėgsta pasisaugoti, kad nenudegtų nuo saulės, todėl vaikšto su skėčiais, plonomis pirštinaitėmis, dviračiais važinėja atviras kūno vietas prisidengusios drabužiais ilgomis rankovėmis.



Antras vaikas – nelegalas

Žiauri Kinijos šeimos planavimo politika. Dabar kinai į šeimų gausėjimo problemą žiūri jau kiek liberaliau, tačiau vis tiek riboja vaikų skaičių šeimoje. Anksčiau būdavo taip: jeigu gimsta vienas vaikas, šeima privalėdavo imtis priemonių, kad daugiau vaikų nebebūtų.

Dabar šito nėra, tačiau ir šiais laikais už antrą gimusį vaiką šeima valstybei turi sumokėti 5000 dolerių, o vaikas negauna identifikavimo kortelės bei jokių socialinių garantijų, jo mokslas, gydymas mokami. Jeigu gimsta dvyniai, antram vaikui nedaroma jokių išimčių.

Kartais kinai vieną vaiką palieka močiutei ar kitam artimam žmogui, važiuoja gyventi į kitą miestą ir augina antrąjį vaiką. Kai atžaloms sukanka 18 metų, jie tampa pilnateisiais Kinijos piliečiais.

Vilkaviškiečiai turėjo galimybę susipažinti ir su paprastų Kinijos gyventojų buitimi.

Daugiabučių namų rajonas priklauso komunai, kuri turi ir savo klubą. Daugiaaukščio namo, kuriame lankėsi lietuviai, pirmajame aukšte yra įsikūrusi komunos gyventojų parduotuvė, čia prekiaujama jų gaminiais, antrajame aukšte įrengtas aerobikos klubas, trečiajame – diskotekų salė. Pastarosios dvi įstaigos komunos gyventojams prieinamos nemokamai, veikia visą dieną.

„Svečiavomės dviejų pensininkų, buvusių eilinių darbininkų, šeimoje, užauginusioje du vaikus, kurie gyvena netoliese. Vyras ir žmona džiaugėsi, kad dideliame mieste turi mažą pusantro kambario butuką su vos kelių kvadratinių metrų pereinama virtuvėle. Mažame kambaryje telpa tik lova, apvalus stalas su kėdėmis, spinta ir televizorius, – kalbėjo K.Beržanskienė. – Svečiavomės ir kaimo gyventojo sodyboje su visiškai mažučiu kiemeliu ir nediduku nameliu. Įdomu tai, kad vienoje iš namų patalpų kinai laiko sau nusipirkę karstus. Kambariuose – tik keletas pačių būtiniausių baldų ir jokios prabangos.“



Įspūdį turistams paliko Didžioji kinų siena

Vilkaviškiečiams teko aplankyti įspūdingą imperatoriaus garbei pastatytą šventyklą. Čia 1974 metais aptiktas ir atkastas mauzoliejus, kuriame buvo palaidota visa imperatoriaus kariauna – tūkstančiai molinių karių ir arklių figūrų su visa kovine amunicija. Šios Terakotinės kariuomenės skulptūros yra natūralaus dydžio ir turistams labai įdomios. Tai vienas didžiausių Kinijos archeologinių radinių, įtrauktas į UNESCO pasaulinės reikšmės paveldo sąrašą.

Pagoda – tai kinų šventykla. Melsdamiesi kinai paprastai paima krūvelę smilkalų ir lenkiasi tris kartus – už dabartį, praeitį ir ateitį. Ir jų dievybės visapusiškos – turi šviesiąją ir tamsiąją puses. Dievai šventykloje dažniausiai būna vienas baltas, kitas juodas. Tos dievybės įkūnija įvairias sritis: meninę, teisingumo, jėgos ir rūsčiąją gyvenimo pusę. Kinai išpažįsta budizmą, tačiau dideliu tikėjimu nepasižymi.

Vieną dieną turistai iš Lietuvos plaukė laivu Lyn upe. Pasak kelionės dalyvių, gyvenimas upėje virte verda. „Matėme tradicinę kinų žvejybą su kormoranais. Dažniausiai žvejojama vakare. Kormoranai sutupdomi ant bambukų plaustų, jiems užrišamas kaklas, kad negalėtų nuryti sugauto laimikio, ir laukiama, kol paukščiai iš vandens pagriebs žuvį. Sugautą žuvį „žvejai“ tuojau pat ištraukia iš paukščio snapo, o jam, kad nusiramintų, duoda mažesnę žuvelę, kurią paukštis jau gali nuryti“, – pasakojo K.Beržanskienė.

Greta žvejų paprastai upėje maudosi buivolai, vyksta prekyba. Priplaukę prie turistų laivų žmonės ant plaustų siūlo turistams įvairių prekių ir suvenyrų.

Su didžiuliu susidomėjimu turistai apžiūrėjo ryžių plantacijas. Prieš sodindami ryžius, kinai pirmiausiai padaro sankasas, po to į tuos vandens plotus prileidžia žuvų ir ančių. Paukščiai, maitindamiesi žuvimis, teršia vandenį ir taip tręšia būsimus ryžių plotus. Tada į tą vandenį sodinami ryžių daigeliai. Ryžių būna net keli derliai.

Arbatos muziejuje turistams buvo įdomu sužinoti arbatos istoriją, pamatyti, kaip apdorojami arbatos lapeliai, kaip arbata verdama, bei paskanauti šio įvairių rūšių gėrimo.

Taip pat vilkaviškiečiams teko stebėti Pekino cirką, pamatyti operą, lankytis garsiose imperatorių kapavietėse.

Didelį įspūdį visiems paliko legendinė Didžioji kinų siena, kuri matoma net iš Mėnulio. Lyg didžiulis drakonas per miškus, lygumas ir kalnus ši siena vingiuoja 6350 kilometrų. Beje, Didžiagalvis drakonas šioje šalyje yra jėgos, sėkmės ir turtingumo simbolis.



(Pabaiga. Pradžia Nr. 130)





Publikuota: 2007-11-15 09:29:51

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai