„Santaka“ / Žolės degintojams siūlo neskirti išmokų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-04-12 08:21

Dalinkitės:  


Degindami pernykštę žolę žmonės dažnai nukenčia patys, prišaukia nelaimę savo kaimynams. Prieš porą metų Astrakalnio kaime (Gražiškių sen.) nuo degančios žolės užsidegė T.J. sodyba. Nuostolis – 20000 litų.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Žolės degintojams siūlo neskirti išmokų

Eglė MIČIULIENĖ


Neseniai pasiūlyta įteisinti naują, ir, ko gero, iki šiol daugiausiai efekto galintį duoti būdą sudrausminti pernykštės žolės padeginėtojus.

Aplinkos ministerija pasiūlė Žemės ūkio ministerijai papildyti Tiesioginių žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų administravimo bei kontrolės 2005 m. taisykles nuostata, draudžiančia pievų ir ganyklų plotuose deginti pernykštę žolę. Pažeidusieji šią nuostatą negautų numatytų išmokų.

Iki šiol kiekvieną pavasarį spaudoje pasipila gamtosaugininkų bei ugniagesių prašymai nedeginti žolės, tačiau jie – kaip kova su vėjo malūnais. Nepadeda net per televiziją rodomi nuo degančių laukų užsiliepsnoję pastatai, nors tokių atvejų Lietuvoje pasitaiko kasmet, buvo jau ir šiemet. Juolab negelbsti graudinimas žolėje sudegančiais smulkiais gyvūnais ir gąsdinimai baudomis.

Baudos už žolės deginimą – ne tokios jau mažos. Žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, pažeidę aplinkosaugos reikalavimus degindami sausą žolę, šiaudus, ražienas, augalines atliekas gali būti baudžiami baudomis nuo 50 iki 500 litų, pareigūnai – nuo 100 iki 600 litų.

Nors didele dauguma atvejų pievas padega jų savininkai, jie retai nubaudžiami, nes sunku įrodyti jų kaltę. Dėl tos pačios priežasties vargu ar bus įteisinta ir Aplinkos ministerijos siūloma priemonė neskirti išmokų žolės degintojams. Mat rūkstančiuose laukuose pareigūnų sulaikyti žmonės paprastai aiškinasi tik ėję pro šalį, pamatę gaisrą ir dabar jį gesinantys. Tačiau žemės savininkams bei naudotojams numatytos ir baudos už tai, kad nesiima priešgaisrinės apsaugos priemonių ir nepraneša apie gaisrą Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai.



Ugniagesių duomenimis, dažnai žolę padega vaikai. Todėl kai kurių Lietuvos miestų savivaldybės jau perdavė į mokyklas ugniagesių kreipimąsi, kuriame prašoma aiškinti mokiniams apie gamtai daromą žalą. Kreipimesi rašoma, kad degančios sudžiūvusios žolės dūmuose yra daug kenksmingų dujų, nuodijančių orą. Primenama ir apie tai, jog ugnis sunaikina dirvos mikroflorą ir fauną, o nudegusiuose plotuose išauga tik dykviečių ir šiukšlynų augalai.

Šiemet Lietuvoje į liepsnojančius laukus ugniagesiai vyko jau apie 600 kartų. Kiekvienas toks „pasivažinėjimas“ mokesčių mokėtojams kainuoja nemažus pinigus. Nuo degančios žolės šiemet jau nukentėjo žmogus, deginant prie namų pernykščius stagarus ir šiukšles sudegė gyvenamojo namo stogas.

Vilkaviškio rajone ugniagesiai gesinti pievų šiemet buvo išvykę 11 kartų. Pareigūnai tvirtina, kad jie kiekvienais metais į degančius laukus išvažiuoja po 30–50 kartų.

Kaip ir kasmet, rajono ugniagesiai bei gamtosaugininkai jau pradėjo rengti reidus. Jų metu sulaikytus pievų padeginėtojus pareigūnai žada griežtai bausti.



Publikuota: 2005-04-12 08:21:08

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai