„Santaka“ / Europos Sąjunga mažažemiui pridėjo antrą pensiją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-04-08 16:32

Dalinkitės:  


Kazys ir Raimondas Misiukevičiai nedaug turi žemės, tačiau iš jos stengiasi paimti viską, ką sukuria savo darbu, ką skiria ES ir sulaukia iš valdžios.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Europos Sąjunga mažažemiui pridėjo antrą pensiją

Algimantas GUDAITIS


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, 2005 m. kovo 1 d. rajone buvo 6272 galvijų augintojai, kurie laikė 30536 galvijus. Per 2004 m. rajono galvijų augintojai pardavė paskersti 6841 galviją. Tokie skaičiai rodo, kad dar daug galvijų užaugina smulkūs ir vidutiniai ūkininkai. Tuos rajono ūkininkus, kurie per metus parduoda po kelias dešimtis bulių ar telyčių, galėtume suskaičiuoti ant poros rankų pirštų. Tačiau vos ne kiekvieno vidutinioko tvartelyje rasime 1–3 parduoti auginamus veršius.



Nedirbti pelningiau

Dar prieš Velykas Klausučių seniūnijoje deklaruojančius žemės ūkio naudmenas ir pasėlius sutikome Žaliosios kaimo mažažemius Kazį ir Raimondą Misiukevičius. Tai sumanūs žmonės. Nors ir nedaug turėdami žemės, tėvas ir sūnus iš savo ūkelių stengiasi paimti viską, ką duoda žemė, skiria Europos Sąjunga (ES) ir paremia šalies valdžia.

Kaziui Misiukevičiui – 69 metai. Dar neseniai jis su žmona Leonarda laikė porą karvių, turėjo pieno pardavimo kvotą, laikė kiaulių, paukščių, kasmet užaugindavo parduoti po 1–2 bulius. Pernai Kazys susidomėjo Kaimo plėtros 2004–2006 metų plano „Ankstyvo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos rėmimas“ priemone ir paruošė paraišką Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) Europos Sąjungos paramai gauti. Kazys su Leonarda pasiliko vieną karvę, antrą perleido čia pat, Žaliojoje, su šeima gyvenančiam sūnui Raimondui. Būtų perleidęs sūnui ir dalį savosios žemės, tačiau Raimondas neturi žemdirbiškos profesijos ir negalėjo būti žemės perėmėju.



Už grąžintą į valstybinį rezervą 8,5 t pieno pardavimo kvotą Kazys pirmaisiais metais iš ES gavo 5132 litus. Pastoviosios pagal „Ankstyvo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos rėmimas“ priemonę ES paramos dalies – 1290 eurų arba 4450 litų – K.Misiukevičius negauna, nes jo lietuviška senatvės pensija (482 Lt) yra didesnė už ES skiriamą pastoviąją paramos dalį. Tačiau už pieno pardavimo kvotos atsisakymą jis kas mėnesį prie savo pensijos prisiduria apie 428 litus. Jei būtų galėjęs perleisti sūnui 4 ha žemės, dar būtų per metus gavęs 1242 Lt arba dar 104 litus prisidėjęs prie savosios pensijos.



Augins mėsinius galvijus

Sūnus Raimondas su žmona Vilma dar dirba pagalbiniais darbininkais Žaliosios pagrindinėje mokykloje.

– Mano pensija didesnė už sūnaus atlyginimą, – užjaučia darbingų žmonių šeimą Kazys.

Jaunieji Misiukevičiai dar turi ūkelį. Raimondas dirba apie 10 ha žemės, turi traktorių, pagrindinius žemės dirbimo ir šieno ruošimo padargus. Mažažemiai laiko porą karvių, keletą kiaulių, paukščių, kasmet užaugina ir parduoda 1–3 bulius. Pernai pardavė telyčią ir bulių. Neskaitant kainos už gyvulių mėsą (svorį), ūkininkai už parduotus galvijus dar gavo tiesiogines išmokas – už bulių 600 Lt, o už telyčią – tik 90 Lt, nes ji buvo ne mėsinių, o pieninių galvijų kilmės. Tokias telyčias auginti mėsai neapsimoka.



Šiemet Raimondas ruošiasi įsigyti mėsinių veislės žindenę karvę. Ką tokia karvė beatvestų – telyčaitę ar buliuką – iš jos užauginti palikuonys tiks mėsai, ir už juos bus mokama 540–620 litų priemoka.

Misiukevičiai domisi visomis žemdirbių rėmimo sąlygomis ir naujovėmis.

Pradėjus kalbėti apie išmokas už galvijus, Raimondas čia pat susirado žemės ūkio ministrės K.Prunskienės kovo 3 d. įsakymu patvirtintas „Papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų už galvijus mokėjimo 2005 metais taisykles“. Jose parašyta už kokius galvijus, kokio dydžio mokamos išmokos, kokius reikia pateikti dokumentus išmokoms gauti, kaip tvarkyti gyvulių apskaitą bei paaiškinti kiti išmokų mokėjimo klausimai.



Jauniems reikia augti

– Vien iš ūkio ar vien iš menko atlyginimo išgyventi būtų sunku, – tvirtino Raimondas. R.Misiukevičius baigęs Panevėžio profesinę mokyklą, turi automechaniko specialybę. Su šia profesija jis negali įregistruoti ūkininko ūkio.

Šiemet pradedantysis žemdirbys užsirašė į kursus žemės ūkio srities profesiniam išsilavinimui įsigyti.

Įregistravęs ūkininko ūkį, Raimondas galės nusipirkti žemdirbiams skiriamų pigesnių dyzelinių degalų. Jauniesiems Misiukevičiams dairytis į „europinę pensiją“ dar anksti. Jiems reikia pritaikyti savo ūkį prie ES paramos krypčių „Pusiau natūrinių restruktūrizuotų ūkių rėmimas“ arba „ES standartų laikymasis“. Tačiau tam pirmiausiai reikia laikyti 5 karves, pasididinti pieno pardavimo kvotą. Jaunai šeimai tai – įveikiami dalykai.



Publikuota: 2005-04-08 16:32:00

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai