„Santaka“ / Atgarsiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-10-31 17:58

Dalinkitės:  


Atgarsiai

Mūsų vadovė – ne teroristė!Keletą dienų per visas informacijos priemones skambėjo pranešimai apie Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centrą. Net vilkaviškiečiams buvo neaišku, kas tai – streikas, PSPC griūtis, sabotažas? Nei viena, nei kita. Pasirodo, kad čia pat, šalia PSPC, įsteigta dar viena gydymo įstaiga, vadovaujama gydytojos V.Radionovos, kurioje ruošiasi dirbti dvi šeimos gydytojos, keturi pediatrai ir atitinkamas skaičius slaugytojų.

Ligoniams jokių problemų neturėtų kilti – jie galės lankytis ten, kur pageidaus patys. Tai kodėl tiek daug dezinformacijos? Juk visoje respublikoje steigiamos šeimos klinikos, UAB ir kt.

Mūsų kolegėms kažkodėl nepavyko ramiai išeiti. Net respublikinėje spaudoje, televizijoje, radijo laidose buvo pateiktos melagingos žinios. Štai dienraštis „Respublika“ rašo, kad Vilkaviškio PSPC liko dirbti tik du gydytojai ir pediatras. Tai visiška netiesa. Kas gi atėmė teisę dirbti dar aštuoniems gydytojams, kurie dirbo ir ruošiasi toliau dirbti?

Kodėl pasiliekantys PSPC kaltinami pataikavimu? Todėl, kad dirba ir neorganizuoja maištų, nerašo skundų, netrukdo mero dėl eilinių savo ambicijų? Kokiu tikslu tai buvo suorganizuota?

Gal dėl reklamos išeinantiems ar antireklamos pasiliekantiems dirbti PSPC? Tai tik politikavimas ar kerštas PSPC vadovei?

Gydytoja A.Bakšienė sako, kad pediatrai buvo diskriminuojami: vieniems viskas leidžiama, kitiems – draudžiama. Tik kažkodėl neįvardijama, kam ir kas draudžiama. Gal ji paprasčiausiai neturi pagrindo taip sakydama?

Gerai dirbti tikrai nedraudžiama niekam. To ir turi reikalauti vadovas. A.Bakšienė ir pati tai pripažįsta. Dabartinė vadovė taip ir daro – reikalauja gerai dirbti.

Gydytojos V.Radionova ir A.Lazdauskienė apsisprendė palikti PSPC prieš dvejus metus. Gydytoja R.Ražukienė tuo metu buvo tik pradėjusi vadovauti PSPC. Pati V.Radionova rytiniame gydytojų susirinkime pareiškė: „Mes išeisime“. Tad kyla klausimas, kodėl dabar ji teigia, kad išeina tik dėl vadovės teroro?

Daugelis mūsų medikų šioje įstaigoje dirba jau apie 40 metų. Per tą laikotarpį pasikeitė keletas vadovų. Dabartinės vadovės reikalavimai panašūs kaip ir buvusiųjų. Susirinkimų metu, kuriuose dauguma dalyvaujame, pateikiama informacija apie mūsų darbą, žinoma, įvardijami darbo trūkumai. Bet niekada nebuvome kaltinami nebūtais dalykais ar apšaukiami nederamais žodžiais. Įdomu būtų sužinoti, kas užfiksuota diktofonuose, kuriuos, kaip sako, nešiojasi gydytojos.

A.Bakšienei vaduojant buvusią vadovę, kolektyve kilo nesutarimų. Tada laikinai eiti vadovo pareigas buvo paskirta V.Radionova. Tačiau kolektyvas nesutiko ir, surinkus parašus, per tris dienas ji buvo nušalinta. Dėl to kolektyve tvyrojo psichologinė įtampa. Būtent į tokį mikroklimatą PSPC kolektyve pateko dabartinė vadovė R.Ražukienė.

Reikia pripažinti, kad darbo drausmės anksčiau irgi stigo. Atėjusiai vadovauti R.Ražukienei reikėjo spręsti visas seniai pribrendusias problemas. Ji jas sprendė, bet tai nereiškia, kad terorizavo.

Išeinančioms medikėms norisi palinkėti sėkmės darbe ir netrukdyti dirbti mums ir mūsų vadovams.Pasiliekantys dirbti PSPC ir manantys, kad vadovė ne teroristė

(Laišką pasirašė 28 darbuotojai)


Gerą gydytoją suras visurLabai gerbiu vaikų gydytoją A.Bakšienę ir esu įsitikinusi, kad pacientai ją suras visur, kur bedirbtų. Kalbas apie gydytojų nesutarimus su vadove iki šiol vertinau skeptiškai, bet kai apie tai atvirai prabilo tikrai nekonfliktiška ir aukštos moralės medikė A.Bakšienė, supratau, kad žengti tokį žingsnį ją galėjo priversti tik labai rimti argumentai.

Norėtųsi, kad šis skandalas greičiau nurimtų ir visi gydytojai – ir išeinantys, ir pasiliekantys – galėtų sutelkti visą dėmesį ne į bereikalingas emocijas, o į mūsų – pacientų – sveikatos problemas.Birutė NEVERAUSKIENĖ


Neleiskite suskaldyti Vilkaviškio poliklinikosSpaudoje perskaičiusi bei per televiziją išgirdusi apie skandalą Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centre, į redakciją pasidalyti mintimis užsuko paežerietė Ona JASULEVIČIENĖ. Moteris nuo vaikystės serga sunkia širdies liga ir jos gyvybę ne kartą gelbėjo ne tik Vilkaviškio, Kauno, Vilniaus, bet ir Vokietijos medikai. Moteris netiki privačių medicinos įstaigų perspektyva ir kviečia vilkaviškiečius susitelkti ir kovoti, kad tik būtų išlaikytas nesuskaldytas Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras.

– Kai atvažiuoji į valdišką medicinos įstaigą, tai reikalui esant iškviečia chirurgą, ginekologą ar kitą specialistą. Kadangi visi gydytojai vienoje vietoje, visuomet bus suteikta pagalba. Be to, kai dirba daug specialistų, yra galimybė ligonius aptarnauti ir šeštadieniais, ir ilgiau vakarais. Anais laikais, kai visos medicinos įstaigos buvo valdiškos, užteko gydytojų ir Vištyčiui, ir Kybartams, ir kaimų ambulatorijoms. Visi buvo apžiūrėti, išgydyti.

Teko gydytis Vokietijoje, privačioje klinikoje. Aš pati negaliu skųstis, nes už gydymą mokėjau grynais pinigais. Bet mačiau, kaip elgiamasi su kitais ligoniais, ypač vyresnio amžiaus, už kurių gydymą pinigai pervedami iš sveikatos draudimo lėšų. Gydytojas neturi laiko nei pakalbėti su ligoniu, nei išklausti, kuo šis skundžiasi. Tik išrašo kompiuteriu vaistus ir išeina į kitą kabinetą. Niekas nesiteikia paaiškinti, net kaip medikamentus vartoti. Ligoniai eina tarsi konvejeriu, pagal griežtą grafiką, jie įstaigai atneša pinigus.

Moteris sakė, kad pati jau užauginusi vaikus, išgyvenusi ilgą, net keturis dešimtmečius trunkantį gydymą, bet nerimą jai kelia tai, kas bus su jaunais žmonėmis, vaikais, kuriais niekas nesirūpina.

– Aš nuo vaikystės buvau dispanserizuota, todėl dukart per metus privalėjau tirtis rentgenu, tikrintis dantis, – prisiminimais dalijosi moteris. – Jei laiku neatvykdavau, manęs ieškodavo. Manimi medikai rūpinosi. O kas dabar rūpinasi? Aš suprantu, kad savimi turi rūpintis pats žmogus, bet, pavyzdžiui, vaikai to nesupranta.

Paežerietė klausė, ką daryti žmogui, kuriam skauda dantį, o jis neturi pinigų susimokėti už plombą? Dabar poliklinikoje dar dirba „valdiški“ gydytojai, bet jei ir toliau liks tendencija kurti privačius kabinetus, „valdiškų“ paslaugų gali nebelikti.

O.Jasulevičienė įsitikinusi, kad medicina turi likti valstybės rankose ir ji turi rūpintis savo piliečių sveikata.

– Poliklinika taip gražiai suremontuota, medikai turi sąlygas dirbti. Teko gydytis Vilkaviškio ligoninėje pas gydytoją R.Ražukienę. Tai rūpestinga, švelni medikė. Nesuprantu, kas atsitiko, kad dabar kolektyvas skundžiasi jos teroru, nesiskaitymu. Gal medikai nesusikalba žmogiška kalba? – svarstė O.Jasulevičienė. – Tegul dirba ir privatininkai – kas nori, tegul renkasi jų paslaugas. Bet turi išlikti ir valdiška įstaiga, kur pagalbą gautų visi rajono gyventojai. Tikiuosi, kad galima rasti kompromisą, pamiršti partijas, politikas, asmeninius konfliktus. Jei neįmanoma sutarti, reikia pakeisti vadovą, bet ne leisti ardyti įstaigą.


Ambicijų kare negalvojama apie pacientusKai Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytoja Regina Ražukienė viešai vadinama teroriste, ištylėti neįmanoma. Šią gydytoją pažįstu seniai ir esu labai dėkinga už jos nuoširdumą ir pasiaukojimą gydant mano tėvelį. Matosi ir jos nuveikti darbai tapus centro vadove. Malonu užeiti į gražią atnaujintą polikliniką.

Teko asmeniškai susidurti ir su gydytoja Vilija Radionova, tačiau mūsų bendravimo istorijos pabaiga buvo labai liūdna.

Labiausiai stebina Vaikų ligų skyriaus vedėjos Angelijos Bakšienės apsisprendimas ir jos pastangos išsivesti dalį skyriaus personalo. Šiuo atveju nebuvo galvojama apie mažuosius pacientus ir jie kuriam laikui dabar palikti gydytojų ambicijų įkaitais.

Negražu, kad polikliniką paliekančios medikės puolė vyr. gydytoją R.Ražukienę, pasitelkusios net spaudą, radiją, televiziją, dezinformuodamos visuomenę, galbūt net norėdamos pakenkti pasiliekantiems darbuotojams.

Skaudu, kad tokioje humaniškoje įstaigoje, kurioje turėtų būti teikiama pagalba ir gelbstima gyvybė, vyksta karas.V.A.

(Pavardė redakcijai žinoma)


Sveikinu išėjusius dirbti į privačią klinikąNoriu pasidžiaugti, kad ir mūsų rajone pagaliau pajudėjo ledai – kuriasi privačios klinikos, jose dirbs ne tik terapeutai, bet ir pediatrai. Pagaliau turėsime tikrą šeimos kliniką, kur bus gydomi ir mažiausi, ir suaugę šeimos nariai. Ir be išlygų pritariu nuomonei, kad geras specialistas pasižymi tuo, jog turi profesinių ambicijų nuolat tobulėti, kelti kvalifikaciją.

Niekaip nesuprantu, kodėl kilo toks skandalas dėl išeinančių gydytojų. Žmonėms paprasčiausiai pabodo dirbti už valdžios skirtas „pašalpas“ ir jie nori patys sau užsidirbti. Tai visai normalus ir gerbtinas procesas. Gerai tiems gydytojams, kurie į Vilkaviškio polikliniką, ligoninę važinėja iš kitų miestų – jiems mokamas kur kas didesnis atlyginimas, mat reikia kažkaip privilioti specialistą. Valdžia laikosi nuomonės, kad vietiniai daktarai turi susitaikyti ir su daug mažesniais atlyginimais – kurgi jie dings. O Šeimos medicinos centrą įkūrę medikai ėmė ir parodė, kad gali būti kitaip. Šaunuoliai, kad nesileido žeminami.Vida ABRAITIENĖ,

Vilkaviškietė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Mūsų balsai ir premija – „Purpurinio vakaro“ autorei
* Dovanotomis gėlėmis pasipuošė ne tik Vilkaviškis
* Dėl šalnų prognozuojamos aukštesnės vaisių ir uogų kainos
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „daleisti“?
Ne, nes jis sudarytas su svetimu priešdėliu da-. Vietoj daleisti teikiami šie veiksmažodžiai: 1. leisti atsirasti, pa(si)daryti, pvz.: Negalime daleisti pažeidimų (= leisti atsirasti pažeidimams ); 2. sakyti, tarti, manyti, pvz.: Daleiskim (= Sakykim; Tarkim ), tu teisus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas