„Santaka“ / Posėdyje liejosi įtūžis ir buvo trankomos durys

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-10-30 08:45

Dalinkitės:  


Tarybos narys G.Plečkaitis, kurio vadovaujama opozicija pareikalavo Savivaldybės administracijos direktoriaus S.Kasparaičio (nuotr. dešinėje) atsistatydinimo iš pareigų, susinervinęs išėjo iš posėdžio, jam dar nepasibaigus.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Posėdyje liejosi įtūžis ir buvo trankomos durys

Dangyra APANAVIČIENĖ

Penktadienį iš pradžių labai sklandžiai vykęs rajono Tarybos posėdis tebuvo tyla prieš audrą. Didžiąją daugumą sprendimų politikai patvirtino kone vienbalsiai. Tik dėl vieno kito projekto buvo kiek padiskutuota, pasiaiškinta, bet galop ir jie buvo patvirtinti. Tačiau posėdžio pabaiga priminė kovos lauką – virė emocijos, liejosi priekaištai, pagiežingi pasisakymai bei grasinimai teismu, o dar posėdžiui nepasibaigus buvo trinktelėta ir durimis.

Opozicija pareikalavo Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Kasparaičio atsistatydinimo.Užvertė kaltinimais

Taika ir ramybė rajono Tarybos posėdyje baigėsi, kai apsvarstę visus darbotvarkės klausimus politikai perėjo prie, anot mero Algirdo Bagušinsko, linksmosios dalies – pareiškimų skaitymo. Jau tapo įprasta, kad opozicija kaskart per posėdį pateikia vieną kitą pareiškimą, tačiau šįkart puolimui buvo pasiruošta kaip reikiant – ant Savivaldybės vadžios galvų pasipylė priekaištų lavina.

Opozicinių partijų koalicijos atstovai eilinį kartą pyko, kad iš Savivaldybės rūmų nesulaukia atsakymų į savo paklausimus arba tie atsakymai, anot opozicijos lyderio Gintauto Plečkaičio, parašyti lyg „iš internatinės mokyklos“ – neva nenormalūs, nesuprantami. „Kam bus geriau, jeigu kreipsimės į teismą?“ – retoriškai klausė G.Plečkaitis.

Meras A.Bagušinskas priekaištą bandė atremti argumentu, kad paklausimus reikia rengti pagal Tarybos veiklos reglamentą, aiškiai suformuluotus ir nurodant paklausimo tikslą. „Galite kreiptis į Savivaldybės juristą, kuris jums padės suformuluoti klausimus“, – pasiūlė meras.Pareikalavo iš kolegų tvarkos

Opozicijos atstovė Angelita Zubavičienė perskaitė pareiškimą, kuriuo buvo pareikalauta užtikrinti tvarką posėdžių metu.

Pasak A.Zubavičienės, posėdžio dalyviai, pranešėjai, administracijos darbuotojai kalba, triukšmauja, replikuoja, nors posėdžio pirmininkas tokios teisės jiems nebūna suteikęs.

„O svarstant paskutinį darbotvarkės klausimą beveik visada prasideda bruzdesys, išjunginėjami Tarybos narių kompiuteriai, garsiai kalbama – visa tai trikdo nepasibaigusio posėdžio rimtį“, – savo kolegas auklėjo politikė.

Pareiškimo pabaigoje ji nurodė ir Tarybos veiklos reglamento straipsnius, pagal kuriuos turėtų būti sudrausminti posėdžio dalyviai.Direktoriui liepė pasitraukti iš posto

Ilgiausią pareiškimą, pasirašytą visų devynių opozicijos atstovų, perskaitė Algirdas Pilipavičius. Septyniuose pareiškimo punktuose išvardytos „nuodėmės“, kuriomis buvo kaltinama rajono valdžia.

Buvo prisiminta prieš kurį laiką opozicijos iškelta Gražiškių darželio šildymo pramoniniu kaloriferiu problema, Melioratorių gatvės gyventojų skundas dėl vandens semiamų namų rūsių, Pajevonio seniūnijos darbuotojų išvyka darbo metu į Merkinės seniūniją, į kurią juos išleido administracijos direktorius, skandalas Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centre, apie kurį plačiai rašėme šeštadienio numeryje. Opozicijos atstovams užkliuvo ir tai, kad valdžios atstovai išvykdami iš Savivaldybės neužsiregistruoja išvykų žurnale, o pietų metu, po darbo važinėja valdišku nepaženklintu transportu.

Pareiškėjų nuomone, Savivaldybės administracijos veikla vis blogėja, jie įžvelgią biurokratizmo ir korupcijos apraiškų rajone. Opozicionierių nuomone, visa tai vyksta „tyliai pritariant rajono merui A.Bagušinskui, o gal net ir Seimo nariui A.Butkevičiui“. Tačiau labiausiai dėl visko kaltas esą Savivaldybės administracijos direktorius S.Kasparaitis, kuris, anot pareiškimo autorių, „trukdo plėtoti demokratinės savivaldos principus“, „dažnai demonstruoja aroganciją“, „į klausimus atsakinėja pabrėžtinai nenoriai“ ir t. t.

Šiuo pareiškimu opozicija pareikalavo, kad S.Kasparaitis iki gruodžio 1 d. atsistatydintų iš administracijos direktoriaus pareigų.Išėjo iš posėdžio

Toliau viskas vyko itin karštai. Opozicijos lyderį G.Plečkaitį įžeidė mero A.Bagušinsko pasakyti žodžiai, kuriais Vilkaviškio polikliniką paliekančias medikes jis apkaltino politikavimu (kai kurios jų buvo opozicinių partijų rinkimų į Savivaldybės tarybą kandidatų sąrašuose). „Jums, mere, tikrai per aukšta šita kėdė“, – užsiplieskė politikas. Medikių pusėn stojęs G.Plečkaitis sakė negalįs klausyti, kaip „dergiamos“ ne vieną dešimtmetį poliklinikoje išdirbusios gydytojos, ir susinervinęs išėjo iš salės. Jo pavyzdžiu pasekė A.Pilipavičius, o netrukus – ir Valdas Kamaitis. Ne mažiau už opozicijos lyderį susijaudinęs šis politikas kaltino A.Bagušinską demagogija, priekaištavo dėl nuo jo veido niekad nedingstančios šypsenos, kuria, V.Kamaičio nuomone, meras tik niekina opozicijos narius.

Opozicijos elgesį meras A.Bagušinskas įvertino kaip netinkamą politikams, o pareiškimą pavadino pagrįstą prasimanymais, prielaidomis ir politikavimu.

Beišeinančių opozicijos atstovų administracijos direktorius S.Kasparaitis pasiteiravo, ar šie pasirengę savo žodžius apginti teisme.

Su kai kuriais opozicijos atstovų teiginiais posėdžio dalyviai galbūt ir sutiko, tačiau visi skirstėsi sudirgę, suerzinti įžeidaus opozicijos atstovų bendravimo tono, kandžių replikų, kurias, beje, jie laido per dažną Tarybos posėdį, taip sėdami įtampą, pyktį, nepagarbą pranešėjams ir klausimus rengiantiems specialistams.


Kadangi pastaruoju metu posėdžiuose tenka vis dažniau išgirsti įvairių kaltinimų dėl Savivaldybės administracijos blogo darbo, apie situaciją pasiteiravome beveik visuose Tarybos posėdžiuose dalyvaujančio Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje Virginijaus RAŽUKO. Štai kaip jis įvertino mūsų rajono Savivaldybę:

– Vilkaviškio rajono savivaldybės tikrai negaliu supeikti, nes ją laikau viena iš pažangiausių Marijampolės apskrityje. Mano vertinimas susijęs, suprantama, su teisėkūra. Aš žiūriu, ar Savivaldybės išleisti teisės aktai atitinka įstatymų reikalavimus, ar priimami tokie teisės aktai, kokius turi priimti. Šiuo požiūriu vilkaviškiečiams turiu mažiausiai priekaištų. Jeigu kokią klaidą kada ir nurodau, ją paprastai be skrupulų pataiso.

Kita vertus, Vilkaviškio rajono savivaldybė ir jos institucijos dažnai eina nepramintais takais, ir kitos savivaldybės nuo vilkaviškiečių, kai jie būna jau praėję „minų lauką“, nusižiūri ir eina iš paskos.

Tai patvirtina ir statistika. Paskutinio patikrinimo duomenimis, Vilkaviškio rajono savivaldybė buvo išleidusi 784 administracijos veiklos įsakymus, kai tuo metu, pavyzdžiui, Kalvarijos – tik 425. (Vyriausybės atstovas atkreipė dėmesį į tai, kad savivaldybės dydis įsakymų skaičiui įtakos neturi, nes visur veikla vykdoma ta pati – red. pastaba.) O kuo daugiau įsakymų išleidi, kuo daugiau dirbi – tuo didesnė tikimybė ir suklysti. Tačiau šios Tarybos kadencijos metu dar neteko rašyti teikimo dėl administracijos darbo klaidų.

Dabartinė opozicija Vilkaviškyje gana aktyvi, esu gavęs iš jos nemažai nusiskundimų, tačiau visi jie buvo nepagrįsti.

Vilkaviškio rajono savivaldybės juridinė technika yra iš tiesų sklandi ir bene priimtiniausia. Todėl visoms Marijampolės apskrities savivaldybėms linkiu ir toliau sekti vilkaviškiečių pavyzdžiu.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas