„Santaka“ / Išeinantys medikai priežastimi įvardijo vadovės terorą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!




Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01

Parduoda nedidelį namą Virbalyje (reikalingas remontas), 900 l talpos aliumininę talpyklą su čiaupu. Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-04-01 11:06:38

Išsinuomotų 2–3 kambarių butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-04 08:14:48

Skubiai parduoda suremontuotą 1 kambario butą Vilkaviškyje (sava pakura), naudotus labai geros būklės baldus (sekciją, 3 durų spintą), akordeoną „Weltmeister“ (120 bosų, suderintas, geros būklės). Tel. 8 656 04 768.
Galioja iki: 2019-04-04 10:09:27

Parduoda OPEL MERIVA (2006 m. balandžio mėn., 1,6 l, benzinas, 74 kW, mechaninė pavarų dėžė, TA iki 2020 m. rugsėjo 16 d., 272 000 km rida, 2200 Eur). Tel.: 8 614 56 782, 8 618 71 679.
Galioja iki: 2019-04-04 13:05:21

Šeima ieško buto ar namo išsinuomoti arba namo išperkamajai nuomai Vilkaviškis–Marijampolė ar netoli šių miestų. Tel. 8 600 65 396.
Galioja iki: 2019-04-04 14:34:37



Svečių knyga

Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-10-26 16:21

Dalinkitės:  


Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytoja Regina Ražukienė (kairėje) ir naujosios įstaigos – Vilkaviškio šeimos medicinos centro – vadovė (šiuo metu dar dirbanti PSPC bendrosios praktikos gydytoja) Vilija Radionova.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Išeinantys medikai priežastimi įvardijo vadovės terorą

Eglė KVIESULAITIENĖ

Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centrą nuo lapkričio 1 d. paliks 18 medikų. Jie išeina dirbti į naujai sukurtą Vilkaviškio šeimos medicinos centrą. Panašu, kad po kelis dešimtmečius poliklinikoje išdirbusiems medikams gražiuoju išsiskirti nepavyks – dėl konfliktų teko įsikišti net policijai.



Sušaukė susirinkimą

Apie tai, kad visai netoli poliklinikos dygstančiame pastate įsikurs privatus medicinos centras, vilkaviškiečiai iš nuogirdų žinojo jau seniai. Buvo įvardijamos ir jame dirbsiančių šeimos gydytojų pavardės – V.Radionova bei A.Lazdauskienė. Rodės, nieko baisaus ir netikėto įvykti neturėjo, nes tai ne pirmas atvejis, kai vilkaviškiečiai šeimos gydytojai nutaria įkurti privačias klinikas. Tarp gydymo įstaigų pasiskirstę ligoniai nepatogumų nepajunta. Jų nepajunta ir medikai, nes visoms gydymo įstaigoms rajone ligonių netrūksta.

Panika kilo tuomet, kai prašymus išeiti iš darbo praėjusią savaitę pateikė keturios pediatrės bei 12 slaugytojų. Vaikų konsultacijoje nuo lapkričio 1 d. dirbs tik viena vaikų ligų gydytoja E.Baršauskienė. Tokia situacija privertė sunerimti ne tik Pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytoją Reginą Ražukienę, bet ir įstaigos steigėją – rajono Savivaldybę.

Dėl šios priežasties trečiadienį poliklinikos salėje buvo sušauktas susirinkimas, kuriame dalyvavo Pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojai bei rajono meras A.Bagušinskas, vicemeras J.Meškauskas, rajono Tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto nariai A.Neiberka bei A.Birgiolas. Iš polikliniką paliekančių medikų į susirinkimą buvo pakviesta tik Vaikų konsultacijos vedėja A.Bakšienė.



Meras priekaištavo

Rajono meras Algirdas Bagušinskas sakė nematąs nieko bloga, kad rajone steigiasi privačios medicinos įstaigos. Pagal restruktūrizacijos planą šalyje 80 proc. medicinos įstaigų turi pereiti į privatininkų rankas. Tačiau rajono vadovas piktinosi, kad išeinantys medikai apie tai neinformavo steigėjo bei pacientų.

– Reikia jausti atsakomybę už pacientus, – A.Bakšienei priekaištavo A.Bagušinskas. – Kur kreiptis su sergančiais vaikais po lapkričio 1 dienos, jei poliklinikoje jūs jau nebedirbsite, o jūsų klinika dar nebus atidaryta? Jūs, kaip padalinio vadovė, turėtumėte jausti atsakomybę. Ką mums atsakyti, kai į Savivaldybę suplūs sergančių vaikų mamos?

Meras tvirtino, kad Savivaldybė, jei būtų anksčiau žinojusi apie besiklostančią situaciją, būtų skyrusi pinigų ir padėjusi besikuriančiai gydymo įstaigai. Bent jau būtų iš anksto išsiuntinėjusi pacientams informaciją apie būsimą situaciją, kad norintys galėtų suspėti persirašyti pas gydytojus.



Pacientus gydys

Vaikų konsultacijos vedėja Angelija Bakšienė aiškino, kad pacientams problemų kilti neturėtų, nes naujasis medicinos centras žada pradėti dirbti lapkričio pradžioje.

– Kol tikslios datos pasakyti negalime, tol ir nekalbame, – apie pasigestą informaciją aiškino A.Bakšienė. – Pacientams, kurie klausia, atsakome. Kai bus viskas aišku, pacientai ras informaciją spaudoje, skelbimų lentose. O kad medikai rengiasi išeiti, buvo žinoma jau senokai.

Iš A.Bakšienės išgirdę pažadą, kad pacientai tikrai neliks negydomi – gydytojai gi niekur nedingsta, o tik pereina į kitą įstaigą – Savivaldybės vadovai sakė nusiraminę ir susirinkimą baigė. Dėl kokios priežasties tiek medikų staiga nutarė pereiti dirbti į kitą įstaigą, niekas aiškintis neketino. O apie kolektyvo konfliktus su vadove bandžiusiam užsiminti Tarybos nariui A.Birgiolui rajono meras A.Bagušinskas patarė nepasikliauti gandais ir sakė pats apie tokias problemas negirdėjęs.



Pagalbos vis dėlto prašė

Tačiau vadinami „gandai“ rajono Savivaldybės vadovus buvo pasiekę ne kartą. Į Savivaldybę jau prieš metus kreipėsi Pirminės sveikatos priežiūros centro profsąjungos atstovai ir skundėsi nerandą bendros kalbos su naująja įstaigos vadove. Į Savivaldybės vadovus medikai kreipėsi ir raštu. Tačiau tuomet jie išgirdo, kad naujoji vadovė tesiekianti įstaigoje įvesti tvarką, o prie netvarkos įpratę medikai nenori paklusti.

Savivaldybės aministracijos direktorius S.Kasparaitis „Santakai“ pripažino, jog vis dėlto kalbėjo su R.Ražukiene apie vadovavimo metodus, kad galbūt jie netinkami medikų kolektyve. Kalbėdamas apie dabar susiklosčiusią situaciją, kai iš poliklinikos traukiasi beveik dvi dešimtys medikų, priežastimi įvardydami vadovės terorą ir nepakeliamą psichologinį klimatą įstaigoje, administracijos direktorius buvo kategoriškas:

– Jei taip tęsis ir toliau, vadovei gali tekti su darbu atsisveikinti.

Redakcija, išgirdusi apie medikų kolektyve verdančius nesutarimus, prieš metus taip pat buvo susitikusi su gydytojais, jų profsąjungos atstovais. Bet tuomet, dar tikėjęsi ramiai dirbti, medikai atsisakė viešai kelti savo įstaigos problemas. Kai kurie bijojo vadovės susidorojimo, kiti manė, jog nepadoru viešinti vidines įstaigos problemas ir rodyti pacientams, kas vyksta tarp baltais chalatais vilkinčių žmonių.



Į linčo teismą

Naujosios įstaigos – Vilkaviškio šeimos medicinos centro – vadovė (šiuo metu dar dirbanti PSPC bendrosios praktikos gydytoja) Vilija Radionova sakė dabar jau galinti atvirai pasakoti apie tikrąsias išėjimo priežastis. Vaikų konsultacijai paskutines dienas vadovaujanti, 30 metų šioje įstaigoje išdirbusi A.Bakšienė taip pat sutiko atskleisti, kodėl ji ir beveik visos jos skyriaus medikės, nors ir skaudžiai tai išgyvendamos, nutarė palikti senąją darbovietę. Gydytojos teigė negalėjusios pakęsti nuolatinio teroro ir neteisybės.

– Šioje įstaigoje išdirbau 19 metų, o dabar esu priversta išeiti dėl vieno žmogaus – vyr. gydytojos, – atviravo V.Radionova. – Kai atėjo vadovauti R.Ražukienė, man visą laiką buvo priekaištaujama, kad blogai dirbu, – nemoku rašyti ligos istorijų, ambulatorinių kortelių, meluoju vadovei ir t. t. Dėl smulkmenų girdint pacientui buvau dedama į šuns dienas, tiesiog sutrypiama. Savo atostogų sąskaita nebuvau leidžiama vykti tobulintis. Kiekvieną žingsnį reikėjo derinti su vyr. gydytoja. Į kas trečiadienį vykstantį gydytojų konsultacinės komisijos posėdį eidavau tarsi į linčo teismą. Nuolat būdavome kaltinami nebūtais dalykais, plūstami nederamais žodžiais, tad kai kurie gydytojai net pradėjo nešiotis įjungtus diktofonus. Į darbą visada ėjome įsitempę, nes nežinodavome, kada būsime iškviesti ir vyr. gydytojos kabinete klausydami priekaištų išstovėsime po kelias valandas.

Jaučiau nuolatinę įtampą ir stresą, todėl dažnai tekdavo griebtis nervus raminančių medikamentų.

Gydytoja neslėpė, jog jau prieš porą metų rengėsi steigti savo kliniką. Bet poliklinikai laimėjus projektą ir gavus beveik 2 mln. investicijų, kaip ir kiti gydytojai, tikėjo, jog pagerėjus darbo sąlygoms galbūt susitvarkys ir įstaigos mikroklimatas.

– Tačiau neteisybės, kai vieniems medikams sudaromos palankios darbo sąlygos, mokami didesni atlyginimai, o kiti nuolat skriaudžiami ir ujami, pakęsti negalėjau ir vasarą apsisprendžiau vis dėlto kurti savo kliniką, – pasakojo V.Radionova.



Vadovę užtardavo

Vaikų konsultacijos vedėja A.Bakšienė sakė ilgą laiką buvusi tarp tų, kurie nuolat ramino kolektyvą, kad reikia palaukti ir viskas susitvarkys. Pati ilgą laiką vyr. gydytojos pavaduotoja dirbusi ir po ankstesniosios vyr. gydytojos išėjimo poliklinikos vadovės pareigas ėjusi A.Bakšienė suprato, kad vadovo darbas – sunkus. Todėl manė, kad kolektyvas pripras prie naujos vadovės, o vadovė perpras kolektyvą.

– Aš suprantu, kad vadovas turi kontroliuoti, tikrinti, įspėti, jeigu kas negerai. Taip turi būti. Ir dabar kai kuriose situacijose kolegoms sakau, kad vyr. gydytoja teisi – vadovas turi daryti tvarką, – kalbėjo A.Bakšienė. – Bet iš visų darbuotojų turi būti reikalaujama vienodai. Mūsų kolektyvas per mažas, kad nematytume, kaip skiriasi reikalavimai. Vieniems leidžiama, kitiems draudžiama. Todėl vienai daliai kolektyvo, kuriuos vyr. gydytoja vertina palankiai, dirbti gera ir jie neturi jokių priekaištų. Kiti, kaip mes, iš įstaigos išeina. Tai, kad sąlygos nevienodos, patvirtina ir trečiadienį vykęs susirinkimas, kuriame dalyvavo Savivaldybės atstovai. Buvo sukviesti įvairių skyrių medikai, ūkio dalies darbuotojai, o iš išeinančių – tik aš viena. Pasijutau pakliuvusi į visuotinio įstaigos susirinkimo teismą. Kaip jums atrodo, ar tai lygios teisės? Tai vis dėlto kodėl – ar kad visuomet sakau tiesą, kad neslepiu to, ką matau?



Žeidė priekaištai

Tačiau pastaruoju metu gydytoja pradėjo pati nebetikėti, kad situacija kada nors pagerės. A.Bakšienę labai įskaudino kalbos, kad projektas, kuris parengtas jos vadovavimo metu ir poliklinikai atnešė 1,8 mln. litų investicijų, buvo apšauktas nevykusiu. Neva jį reikėjo daug kur taisyti. A.Bakšienė sakė nesigailinti, kad įdėjo daug darbo ir pastangų į šį projektą, o jo vaisiais pasinaudoti nebespės.

– Juk tai lieka kitiems medikams, pacientams. Atvažiuos dirbti kiti, galbūt jauni, specialistai, jiems bus sudarytos puikios sąlygos dirbti, – apmaudo nejautė A.Bakšienė.

Vaikų konsultacijai vadovaujanti medikė sakė, kad labai žeidė priekaištai dėl jos vadovaujamo kolektyvo darbo.

– Jau prieš pusmetį pagalvojau, kad taip toliau dirbti nebeįmanoma, nes vien dėl nuolat juntamos įtampos galiu pradėti dirbti blogai. Neslėpiau to nuo savo kolektyvo. Sakiau, kad pasitaikius progai, ko gero, išeisiu, – pasakojo A.Bakšienė. – Su kolektyvu sutariu puikiai, todėl pasiūliau, kad galime ir toliau dirbti kartu. Visi, kurie išeina su manimi, apsisprendė patys.

A.Bakšienė neslėpė, kad vyr. gydytoja kvietė pediatres persigalvoti, likti dirbti, netgi sakė pati galinti pasitraukti, jei tapusi problema. Bet medikai jau buvo nutarę išeiti.

Lapkričio pradžioje keturios pediatrės ir dvi šeimos gydytojos įsikurs naujame Šeimos medicinos centre, prie A.Švarcos vaistinės Maironio gatvėje. Visi, norintys prisirašyti pas minėtus gydytojus, turėtų atvykti ir parašyti prašymą. Medicinos centre bus teikiamos visos pirminiam lygiui privalomos paslaugos.



Elgiasi negarbingai

Poliklinikos vyr. gydytoja R.Ražukienė mano, kad iš jos vadovaujamos įstaigos išeinančios medikės elgiasi negarbingai.

– Juk visų mūsų didžiausias rūpestis turi būti pacientai, tai, kad jie gautų kokybiškas paslaugas visada, kada to reikės. Gal išeinančios gydytojos galėtų pasakyti, kur nuo lapkričio 1 d. vesti sergančius vaikus? Ką reikės sakyti, kai skambins sergančių vaikų mamos? – nerimavo PSPC vadovė. – Šitaip negalima elgtis su savo pacientais, juk mes, medikai, davėme Hipokrato priesaiką. Tai turi būti aukščiau asmeninių ambicijų.

R.Ražukienė tvirtino, kad išeinantys medikai jokių priekaištų administracijai neturėjo, bet pastaruoju metu dirbo atsainiai – matyt, rūpinosi darbu naujoje klinikoje, į kurią investavo savo pinigus. Buvę ir skundų, kuriuos tirti atvykęs auditas rado medikų prasižengimų. R.Ražukienė įsitikinusi, kad išeiti iš darbo medikus paskatino audito rezultatai ir rekomendacijos nusižengusiems medikams skirti drausmines nuobaudas.

Vyr. gydytoja neigė, kad jai buvo žinoma informacija apie įstaigą ketinančius palikti medikus. Ji tvirtino buvusi „pastatyta prieš faktą“. Dar bandžiusi kalbėtis su polikliniką paliekančiais medikais, siūliusi jiems likti bent iki tol, kol nepradėjo dirbti naujoji įstaiga.



Aiškinasi policija

Nors į naują medicinos centrą dirbti išeinančios medikės ir nesitikėjo, kad joms pavyks taikiai išsiskirti su buvusia vadove, vis dėlto trečiadienio vakaro įvykiai jas pribloškė. Tą dieną naujoje medicinos įstaigoje buvo vedami telefonai, todėl su „TEO“ bendrovės darbuotojais buvo sutarta, kad raktą jie užneš į poliklinikos registratūrą. Registratorė jį perduos šeimos gydytoja čia vis dar tebedirbančiai V.Radionovai. Bet tuo momentu netoli registratūros buvusi poliklinikos vyr. gydytoja svetimus raktus išplėšė iš registratorės rankų ir nusinešė. Rakto nuo pastato, kuriame jau sustatyta medicininė aparatūra bei kiti brangūs daiktai, netekusi centro vadovė kreipėsi į policiją prašydama, kad pareigūnai padėtų jį atgauti. Vis dėlto tą patį vakarą V.Radionova nutarė pakeisti spyną ir nelaukti, kol policija geruoju ar piktuoju iš poliklinikos vadovės paims ne jai priklausantį daiktą. Emocijų karas tęsiasi.

Redakcijos žiniomis, dėl pagrobto rakto ketvirtadienį R.Ražukienę buvo išsikvietęs ir rajono meras A.Bagušinskas.






Komentarai:







Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Rajoną aplankę gidai prikaupė kelionių maršrutų idėjų
* Ruošdamiesi techninei apžiūrai ūkininkai kartoja senas klaidas
* Žole apaugusios aikštelės susilieja su vejomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „ganėtinai“?
Taip, žodis ganėtinai vartojamas reikšme „pakankamai“. Pvz.: Ji nesijautė ganėtinai sveika.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas