„Santaka“ / Studentė draugams pasiūlė vykti į „Bėdų turgų“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-10-25 09:35

Dalinkitės:  


Edita į aktyvią studentų veiklą įsitraukė nuo pat pirmo kurso.

Autorės nuotr.


Studentė draugams pasiūlė vykti į „Bėdų turgų“

Eglė MIČIULIENĖ


Iš Totorkiemio, Vištyčio seniūnijos, kilusi studentė Edita Žemaitytė be aktyvios veiklos nerimsta. Neseniai savo bendraamžius ji paragino padėti skurstančiai šeimai.



Atvyko į „Bėdų turgų“

Šį savaitgalį televizijos laidos „Bėdų turgus“ vedėja Edita Mildažytė pasidžiaugė, kad atsiranda vis daugiau jaunų žmonių, kurie kreipiasi į laidą siūlydami savo pagalbą. Pastarojoje laidoje vieną iš bėdų „pirko“ studentai, kuriems atstovavo iš Totorkiemio kilusi Edita Žemaitytė.

„Esu Lietuvos žemės ūkio universiteto Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto studentų tarybos pirmininkė Edita. Šiais metais pirmakursių krikštynas mes nusprendėme padaryti ypatingas: turimus pinigėlius skirti „Bėdų turgaus“ herojams“, – sekmadienio TV laidoje kalbėjo viena iš „bėdų pirkėjų“ Edita Žemaitytė.



Didelės šeimos bėda

Tūkstantį litų studentai surinko į pirmakursių krikštynas pakvietę koncertuoti Žilviną Žvagulį. Tokia suma liko pardavus bilietus ir atsiskaičius su salės nuomotojais. Anksčiau nuo krikštynų bilietų likusius pinigus studentų taryba visus metus leisdavo savo reikmėms.

Norėdami paaukoti lėšas studentai kreipėsi į „Bėdų turgaus“ laidos rengėjus. Šie pasiūlė drauge su kitais rėmėjais padėti vienai šešių asmenų šeimai. Joje auga trys mergytės ir neįgalus berniukas. Šeima tvarkinga, darbšti, tačiau tėtis – taip pat neįgalus, sunkiai vaikšto. Vargstantiems žmonėms 1000 litų pravers.



Į laidos filmavimą Vilniuje vyko fakulteto studentų tarybos nariai. „Taryboje yra pakankamai daug žmonių, o mūsų pakvietė tik dvylika. Tad važiavo tie, kurie daugiausiai dirbo per krikštynas“, – sakė Edita.

Laidos filmavimas vyko trumpai, nenusibodo, o laidos vedėja E.Mildažytė su studentais buvo draugiška ir labai maloniai bendravo.



Pareigų gausybė

Po laidos filmavimo kalbėjomės su E.Žemaityte jos gimtajame Totorkiemyje.

Edita prisipažino, jog LŽŪU studente tapo „netyčia“ – tik tada, kai nepavyko įgyvendinti savo svajonės tapti aktore.

Mergina pasakojo, jog pasirinkusi žemėtvarkos specialybę iš pradžių nusivylė. Grupė nebuvo draugiška, specialybė irgi netraukė.

„Todėl nuo pat pirmo kurso „įsivėliau“ į aktyvią veiklą, universiteto studentų atstovybės judėjimus“, – pasakojo mergina.

Veikli pirmakursė buvo pakviesta ir į fakulteto studentų tarybą, o netrukus buvo išrinkta universiteto studentų atstovybės viceprezidente. Tačiau pilna energijos, kalnus nuversti norėjusi Edita po kiek laiko iš šių pareigų atsistatydino dėl, jos nuomone, pasyvios prezidentės.

Būdama jau antrakursė E.Žemaitytė tapo fakulteto tarybos pirmininke, buvo išrinkta ir į universiteto senatą.





Patraukė šmaikštumu

Edita papasakojo vieną su „aktyvistės gyvenimu“ susijusį linksmą nutikimą.

Antro kurso pradžioje dekanas merginos, kaip studentų tarybos narės, paprašė pasveikinti pirmakursius su Rugsėjo pirmąja.

Besileisdama laiptais prieš auditoriją mergina paslydo ant parketo ir parpuolė. Vienas dėstytojas pasiskubino studentei ištiesti ranką ir ją pakėlė.

Atsistojusi Edita, be abejo, pamatė, kad pirmakursiai leipsta iš juoko. Tačiau ji nesutriko.

– Brangieji, ar matote, kas jūsų laukia? Prasidės sesija, pulsite dėstytojams po kojomis. Bet ne visi jums paduos ranką taip, kaip padavė man, – skėlė kalbą žodžio kišenėje neieškanti mergina.

Studentai nuščiuvo. Tais metais, pritraukti šmaikščios sveikintojos, į studentų tarybą priimami pasiprašė visas būrys pirmakursių.



Rengia akcijas

Antrame kurse Edita pakeitė specialybę: perėjo studijuoti hidrotechnikos inžineriją. Ir liko labai patenkinta tiek naująja grupe, tiek pasirinktu studijų profiliu.

Suvalkietė ir toliau trykšta energija.

„Noriu, kad mūsų fakultetas būtų šauniausias visoj „žemkėj“. Organizuojame įvairias akcijas. Pavyzdžiui, pernai surengėme arbatos dalijimo akciją universitete. Fojė pasistatėme stalą, puodus, virėme ir pilstėme arbatą studentams ir dėstytojams. Dabar jau dveji metai iš eilės rengiame akciją Kauno savivaldybės vaikų globos namams. Parodome jiems savo programą, be to, renkame pinigėlius ir nuperkame vaikams, ką galime“, – pasakojo mergina.





Pasakos apie studijas

Edita dabar studijuoja trečiame kurse. Ji – savo mokslo įstaigos patriotė.

Kitų metų pradžioje studentė su savo bendramoksliais iš studentų tarybos planuoja aplankyti mokyklas, kuriose patys mokėsi. Jaunimui jie žada papasakoti ir apie studentų tarybą, ir apie savo pasirinktas specialybes, kodėl jas rinkosi ir ką vėliau galima dirbti, ir t. t. Edita važiuotų į Vištyčio vidurinę mokyklą. Šiai mokslo įstaigai ir jos pedagogams ji iki šiol jaučia labai šiltus jausmus.

Paklausta, ar ruošiasi grįžti dirbti į gimtąjį kraštą, Edita nusijuokia.

„Niekad negali pasakyti, kas bus ateityje. Bet man Vištyčio kraštas be galo mielas ir čia grįžusi aš atsigaunu. Kaunas – ne tas miestas, kuris man labai patiktų. Todėl kas žino, gal kada ir grįšiu...“ – sakė studentė.





Publikuota: 2007-10-25 09:35:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai