„Santaka“ / 2005-04-07 09:16

Dalinkitės:

Sportas

„Aušrai“ pirmajame etape nesisekė

Neseniai prasidėjo Lietuvos mokyklų krepšinio čempionatas „Karūna“, kuriame dalyvauja Vilkaviškio „Aušros“ vidurinės mokyklos krepšininkai, vadovaujami trenerio N.Žaliabarščio. Šiame čempionate dalyvauja 12 mokyklų (2 pogrupiai po 6 komandas) iš visos Lietuvos.

Pirmosiose rungtynėse namie mūsiškiai jėgas išbandė su Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija. Rungtynės buvo ypač permainingos. Pradžioje vilkaviškiečiai spurtavo ir susikrovė dviženklę persvarą. Vilniečiai nenusileido ir netruko išlyginti rezultatą. Trečiajame kėlinuke jau mūsiškiai buvo duobėje – pralaiminėjo dviženkle taškų persvara.

Tačiau iki ketvirtojo vidurio „Aušros“ komanda šiaip ne taip susilygino su svečiais. Nors likus 20 sekundžių vilkaviškiečiai dar pirmavo vienu tašku, jiems nepavyko persvaros išsaugoti ir pasiekti pergalę. Pralaimėta 101:103.

Po tokio skaudaus pralaimėjimo, mūsiškiams nuotaikos pakelti nepavyko rungtynėse prieš Druskininkų 1-ąją vidurinę. Ši komanda pasirodė dar galingesnė. Pralaimėta 65:90.

Žaisdami namie prieš Ukmergės „Užupio“ vidurinę mokyklą vilkaviškiečiai būtinai turėjo laimėti. Pralaimėjimo atveju, būtų susvyravę mūsiškių viltys užimti aukštesnę vietą gupėje. Taip neįvyko. Mūsiškiai laimėjo triuškinančiai – 117:83.

Priešpaskutinėse rato rungtynėse „Aušros“ komanda turėjo galimybę iškovoti pirmąją pergalę išvykoje, rungtynėse prieš Molėtų gimnaziją. Deja, pirmuosiuose dviejuose kėlinukuose nebuvo nė minties apie pergalę, kadangi mūsiškiams tą dieną nesisekė pataikyti. Tačiau kibios gynybos bei pasiaukojančio puolimo dėka jie išlygino rezultatą. Paskutiniąsias minutes vilkaviškiečiai stengėsi išlaikyti nors minimalią persvarą. Nesudrebėjo ir mūsiškių baudų metikų rankos. Dėl to „Aušros“ komanda iškovojo nepaprastai svarbią pergalę – 72:70.

Vilkaviškiečiai pirmąjį ratą užbaigė namie žaisdami su viena iš grupės lyderių – Panevėžio 5-ąja vidurine mokykla. Rungtynės buvo ypač atkaklios bei įtemptos... Mūsiškiams pradžia buvo tragiška – pirmąją minutę traumą gavo komandos lyderis puolėjas Ar.Didvalis. Galbūt dėl to vilkaviškiečiai buvo tarsi palūžę ir pirmąją rungtynių pusę pralaimėjo dviženkle persvara. Tačiau po pertraukos, tarsi atsipeikėję, jie netruko persverti rezultatą. Nors ir mūsų komanda nesunkiai pelnė taškus iš po krepšio, svečiai neleido aikštelės šeimininkams pasiimti pergalės. Panevėžiečiai pataikė beveik visus mestus tritaškius (svečiai sumetė net 17). Tas varė į neviltį „Aušros“ komandą visų rungtynių metu. Svečiai baudavo mūsiškius, tikėdamiesi, kad šie prames baudų metimus, o patys sėkmingai surengs ataką. Taip ir atsitiko. Paskutinę sekundę išlyginus rezultatą, laukė pratęsimas. Jis džiaugsmo neatnešė. Rungty-nes „Aušra“ pralaimėjo rezultatu 105:109.

Taigi „Aušros“ tikslas užimti grupėje pirmą vietą, garantuojančią kelialapį į finalinį ketvertą, lieka labai miglotas ir tik teorinis.

Mantas ŠITKAUSKAS

Pirmenybių varžybos tęsiasi

Rajono krepšinio pirmenybių antrąjį ratą sėkmingai pradėjo „Studentų“ ir „Prie alaus“ komandos. Penktadienį Kybartuose „Prie alaus“ 69:56 įveikė „Mėgėjus“, „Studentai“ – 84:47 „Srovę“.

Šiandien ir rytoj varžybos vyks Vilkaviškyje, Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos salėje. Šiandien 20.30 val. žais „Studentai“ ir „Prie alaus“, penktadienį 19 val. – „Gintrėja“ ir „Srovė“, 20.45 val. – „Studentai“ ir „Mėgėjai“.

„Santakos“ inform.

Varžybų tvarkaraštis

Krepšinis. Balandžio 8 d. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos sporto salėje vyks buvusio mokyklos direktoriaus Jono Dirvonskio atminimo krepšinio turnyras. Dalyvaus Marijampolės Rygiškių Jono, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijų komandos. Turnyro pradžia – 11 val.

Dviračiai. Balandžio 9 d. 13 val. miesto sode prie Vilkaviškio pagrindinės mokyklos rengiamos kalnų dviračių sporto varžybos. Dalyviai registruojami nuo 12 val. starto vietoje. Varžybose gali dalyvauti visi norintys.

Stalo tenisas. Rajono stalo teniso federacija balandžio 15 d. rengia pajėgiausių rajono sportininkų turnyrą TOP 12. Tenisininkai varžysis dėl federacijos įsteigtos taurės. Varžybos vyks Kelių valdybos salėje. Pradžia – 15.30 val.