„Santaka“ / Rajono padangė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-10-19 16:22

Dalinkitės:  


Paskutinis Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Vilkaviškio biuro rengtas seminaras vyko Keturvalakių seniūnijoje.
Kristinos VAITKEVIČIENĖS nuotr.


Rajono padangė


Aptarė veiksmus pavojaus atveju

Ketvirtadienį Vilkaviškio rajono savivaldybėje vyko civilinės saugos stalo pratybos. Jas inicijavo Marijampolės apskrities viršininko administracijos Civilinės saugos departamentas.

Pratybose aptarta imituota situacija: bekraunant amonio salietrą kilęs ir išplitęs gaisras pavojingame objekte – UAB „Underhill Baltic“ mineralinių trąšų ir cheminių augalų apsaugos priemonių terminale Pilviškiuose.

Pratybose dalyvavo UAB „Underhill Baltic“ vadovai, Vilkaviškio rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų valdymo centro nariai bei atstovai iš apskrities Civilinės saugos departamento.

Pratybų dalyviai analizavo situaciją, stengėsi priimti jos valdymo sprendimus. Buvo aptariami tiek paties objekto darbuotojų, tiek Savivaldybės Ekstremalių situacijų valdymo centro veiksmai avarijos likvidavimo metu.

Pratybų dalyviai aptarė veiksmus, kaip incidento metu turėtų būti sprendžiama situacija, kokių imtasi priemonių, kaip būtų apsaugoti aplinkiniai gyventojai bei institucijos, kaip greičiau apie pavojų reikėtų informuoti visuomenę. Spręsta žmonių evakavimo, padarinių likvidavimo, nuodingų medžiagų nukenksminimo organizavimas ir kt.

„Tokios pratybos labai reikalingos, nes ištikus pavojui įgyta patirtis padėtų greičiau išspręsti realią situaciją. Juk rajone turime tris II kategorijos (pagal pavojingų medžiagų laikymo kiekį) objektus, todėl atitinkamos institucijos turi būti pasiruošusios komandiniam darbui avarijos metu“, – sakė Vilkaviškio rajono savivaldybės Civilinės saugos specialistas Juozas Totoraitis.



Iš viso pratybos užtruko tris valandas. Joms pasibaigus pratybų dalyvių užduočių atlikimą įvertino pratybas organizavę Civilinės saugos departamento specialistai iš Marijampolės.



Etikos sargai dalijo patarimus

Pirmadienį į rajono Savivaldybę buvo atvykę Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) atstovai, kurie domėjosi, kaip mūsų rajone laikomasi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo.

Į šį susitikimą buvo pakviesti rajono Tarybos Etikos komisijos nariai, taip pat dalyvavo Savivaldybės vicemeras Jonas Meškauskas, administracijos direktorius Sigitas Kasparaitis, kiti atsakingi darbuotojai.

Kaip sakė Savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėja Dileta Kviesulaitienė, tai nebuvo koks nors patikrinimas pagal skundus, o planuotas, daugiau prevencinio pobūdžio VTEK atstovų vizitas.

Vilkaviškiečiai turėjo atsakyti į klausimus, pagal kuriuos buvo sprendžiama, kaip mūsų rajone vyksta valstybės tarnautojų ir politikų viešųjų ir privačių interesų deklaravimas, kontrolė ir saugojimas. VTEK atstovai pastabų turėjo tik dėl viešųjų ir privačių interesų valstybės tarnyboje kontrolės, tvirtindami, kad didesnį dėmesį tam turėtų skirti kiekvieno padalinio vadovas. Taip pat jie kalbėjo apie galimus ir respublikoje pasitaikančius pažeidimus, aiškino, kaip jų išvengti.



Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariai nusistebėjo, kad mūsų rajono Tarybos nariai į komitetus pasiskirstę pagal savo profesijas: medikai priklauso medicinos sritį kuruojančiam komitetui, ūkininkai – kaimo reikalų ir t. t. Kitaip tariant, toks pasiskirstymas neetiškas, nes spręsdami svarbius rajono klausimus šie Tarybos nariai gina ir savo interesus.

„Komisijos atstovų nuomone, reikėtų daryti atvirkščiai – medikai galėtų domėtis kaimo reikalais, žemdirbiai – švietimo ir pan. Juk sprendimų projektus rengia specialistai, o Tarybos nariai, įsigilinę į esmę, formuoja bendrą politiką, todėl kokios srities specialistai jie yra, ko gero, iš tiesų ne tiek jau ir svarbu“, – susitikime išgirstas mintis perteikė Savivaldybės vicemeras J.Meškauskas.



Seminarų ciklas žemdirbiams

Ketvirtadienį baigėsi seminarų ciklas, kurį rengė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Žemdirbiams net trijuose šimtuose įvairių Lietuvos vietų dešimt dienų buvo aiškinama apie numatomus Lietuvos kaimo plėtros pokyčius 2007–2013 metų programavimo laikotarpiu.

Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Vilkaviškio biuro darbuotojai skaitė paskaitas šešiose seniūnijose: Gražiškių, Vištyčio, Pilviškių, Klausučių, Bartninkų ir Keturvalakių. Seminarų metu ūkininkai ir Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus darbuotojai supažindinti su programos naujovėmis, verslo planų rengimo reikalavimais, viešųjų pirkimų organizavimu, ekonominio gyvybingumo skaičiavimais. Visa tai susirinkusiesiems aiškino Vilkaviškio konsultavimo biuro vadovė Vilija Ševčenkienė ir augalininkystės konsultantas Kęstutis Bukauskas.



Seminarus ir konferencijas apie Europos Sąjungos ir Lietuvos kaimo plėtros politiką 2007–2013 m. organizavo Žemės ūkio ministerija (pagal Lietuvos kaimo plėtros 2004–2006 m. plano 7 priemonę „Techninė parama“). Jie skirti ne tik žemdirbiams, bet ir Žemės ūkio ministerijos reguliavimo srities institucijų specialistams, apskričių viršininkų administracijų ir rajonų savivaldybių administracijų darbuotojams, atsakingiems už žemės ūkio ir kaimo plėtrą, žemdirbių tęstinio profesinio mokymo centrų ir akredituotų žemdirbių konsultavimo įstaigų, socialinių partnerių, kaimo bendruomenių, vietos veiklos grupių atstovams, kitiems asmenims, susijusiems su kaimo plėtra.

Pasak žemdirbių, išnaudojusių kiekvieną giedresnę dieną ir tuo metu užsiėmusių darbais savo laukuose, renginiai organizuoti nelabai tinkamu metu.

Ūkininkai, dėl lauko darbų negalėję dalyvauti seminaruose, bet kada gali kreiptis į Vilkaviškio konsultavimo biurą, kur patyrę specialistai išaiškins naujojo plėtros plano subtilybes, patars reikiamu klausimu.



„Santakos“ inf.





Publikuota: 2007-10-19 16:22:17

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai