„Santaka“ / Kybartų pagrindinė mokykla minėjo 5 metų jubiliejų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-10-19 16:04

Dalinkitės:  


Pirmojo mokyklos jubiliejaus šventė baigėsi smagia liaudiška muzika.

Autorės nuotr.


Kybartų pagrindinė mokykla minėjo 5 metų jubiliejų

Birutė NENĖNIENĖ


Auksaspalvis ruduo atnešė gražią šventę – Kybartų pagrindinės mokyklos bendruomenė su būriu svečių paminėjo savo kuriamų „šviesos namų“, kaip sakė direktorius Arvydas Judickas, penkerių metų jubiliejų.

Laiko puslapiuose įrašyti darbai ir rūpesčiai, nerimas ir viltys, atradimai ir praradimai, didelių ir mažų pergalių džiaugsmas. Džiugu, kad mokykla tapo miesto bendruomenės kultūros židiniu. Kybartiečiai pagrįstai gali didžiuotis, jog jų mokykloje lankėsi Lietuvos prezidentai, dukart – Čekijos ambasadorius. Tokie ir panašūs susitikimai vaikams – puikios istorijos ir tautiškumo pamokos. Už tai, kad mokykla gyvuoja ir įsitvirtina, mokyklos vadovas padėkos žodžius tarė Seimo nariui, susisiekimo ministrui Algirdui Butkevičiui, rajono Savivaldybei, visiems rėmėjams. Direktorius svečių akivaizdoje bendruomenės vardu pasižadėjo kasdieniniais gražiais darbais rūpestingai prižiūrėti ir ugdyti dar labai jauną mokyklos gyvybės medį.

1998 metais buvo padėtas pirmasis kertinis akmuo – pradėta naujos mokyklos statyba. 2002 metais rajono Tarybos sprendimu Kybartų Kristijono Donelaičio vidurinė mokykla reorganizuota į dvi – vidurinę ir pagrindinę – mokyklas. Tų metų rugsėjo 1-ąją 753 pirmų–devintų klasių mokiniams duris atvėrė pirmasis mokomasis korpusas. 2003 metais, sutarus abiejų mokyklų bendruomenėms ir pritarus steigėjams, naujojoje mokykloje liko 1-8 klasės.


2004 metais buvo baigti statybos darbai, įrengta puiki sporto bazė.

Mokyklos vadovas pasidžiaugė, jog naujoje aplinkoje žmonės išmoko dirbti komandoje, vienas kitą palaikyti, kelia savo kvalifikaciją. Šiuo metu mokyklą lanko 709 mokiniai, kuriuos moko 60 mokytojų. Iš jų – 8 metodininkai, 38 – vyr. mokytojai. Mokykla didžiuojasi ne tik gerais specialistais, bet ir meniškos sielos kolegomis, kurių darbai puošia aplinką.

Ugdymo įstaigoje kuriamos ir įtvirtinamos tradicijos, rengiami valstybinių ir tautinių švenčių minėjimai, kviečia atvirų durų dienos, rengiami futbolo turnyrai, plėtojama projektinė veikla. Per penkerius veiklos metus mokykla vykdė penkis tarptautinius projektus, dalyvavo Mokyklų tobulinimo programoje. Čia rengiamos respublikinės konferencijos, organizuojamos rajoninės dalykų olimpiados ir t. t. Mokyklos mokinių žinios gerai įvertinamos įvairiuose respublikiniuose konkursuose.

Plečiant mokinių akiratį, organizuojama susitikimų su įdomiais žmonėmis, turiningų išvykų, bendradarbiaujama su mūsų ir gretimų rajonų mokyklomis bei partnerėmis Lenkijoje ir Kaliningrado srityje.

Erdvios, šviesios mokyklos pirmuoju jubiliejumi drauge pasidžiaugti atvyko susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius. Jis prisipažino, jog, riedėdamas į šią šventę iš Vilniaus, mintimis nugrimzdo į praeitį. Daugiau nei prieš dešimtmetį, rinkimų kampanijos į Seimą metu, kybartiečiai žavėjo savo reikalavimais, jie tiesiai ir atkakliai klausdavo, kuris politikas ne pažadus žarstys, o darbais pasistengs, kad Kybartuose iškiltų nauja mokykla. Dėl to reikėjo labai susimąstyti, nes 1998 metų Vyriausybės biudžete šios mokyklos statyboms buvo skirta 500 tūkst. litų, o sąmatinė vertė – 17 milijonų litų. „Galima paskaičiuoti, kiek metų būtų tekę laukti įkurtuvių“, – juokavo svečias, prisipažindamas, jog neįtikėtinai greitai prabėgo tas lėšų ieškojimo, o vėliau – ir penkerių metų naujakurystės laikotarpis. Mokyklos bendruomenei Seimo narys linkėjo ne tik gražių ugdymo rezultatų, bet ir darnos, šiltų tarpusavio santykių, kad šią mokyklą baigę mokiniai ir po daugelio metų su pagarba minėtų savo mokytojus ir mokyklą.


Jubiliatus sveikino kolegos – Keturvalakių, Klampučių, Alvito, Giedrių, Vilkaviškio, Paežerių pagrindinių mokyklų direktoriai, tėvų, rėmėjų atstovai, bendradarbiavimo partnerės iš Lenkijos Biskupieco mokyklos perdavė savo kolektyvo ir miesto vadovų linkėjimus. Rajono savivaldybės vicemeras J.Meškauskas ir Švietimo skyriaus vyr. specialistė A.Finagėjevienė grupei mokytojų įteikė Savivaldybės mero A.Bagušinsko, Švietimo skyriaus padėkos raštus.

Už aktyvumą ir nuoširdų darbą Švietimo ir mokslo ministrės padėkos raštas buvo įteiktas mokyklos direktoriui Arvydui Judickui, už ilgametį kūrybingą darbą Marijampolės apskrities viršininko padėkos raštu apdovanota direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Strakauskaitė. Už ilgametį ir sąžiningą darbą rajono mero padėkos raštai įteikti rusų kalbos mokytojai metodininkei Dalijai Agotai Karkienei, pradinio ugdymo mokytojoms Reginai Vasiliauskienei, Danai Kurtovai, Mildai Kanclerienei. Marijampolės katechetikos centro padėkos raštas buvo skirtas tikybos mokytojai Teresei Mačiokaitei.

Kuklaus jubiliejaus šventę dainų ir šokių bei poezijos žodžių vainiku apipynė moksleiviai, padovanoję spalvingą meninę programą.





Publikuota: 2007-10-19 16:04:02

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai