„Santaka“ / Reabilotologai žmonių prašo nelaukti, kol kūną sukaustys skausmai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-10-19 16:00

Dalinkitės:  


Reabilotologai žmonių prašo nelaukti, kol kūną sukaustys skausmai

Eglė KVIESULAITIENĖ


Ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus specialistai puoselėja svajonę Vilkaviškyje įsteigti vandens procedūrų kabinetus, turėti baseinus ir gydomąsias vonias. Tačiau tokie projektai dar guli ministerijos stalčiuose ir laukia finansavimo. O į skyrių kasdien kreipiasi ligoniai, kuriems reikalinga ambulatorinė reabilitacija.



Vietoj sanatorijos

Ambulatorinę reabilitaciją Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Jolanta Kononenkaitė vadina reabilitacija „arčiau namų“. Mat ji skirta tiems, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali išvykti į sanatorijas. Juo labiau kad rajono gydymo įstaigos ir negali patenkinti visų, nemokamai norinčių vykti reabilituotis į Palangą, Birštoną, Druskininkus ir kt.

Žmonių patogumui skyriaus darbo laikas nuo šio mėnesio pailgintas. Procedūrų kabinetai veikia nuo 8 val. (kai kurie – ir nuo 7.30 val.) iki 16.30 val.

Skyriaus vedėja sakė, kad ypač daug žmonių, net palyginti jaunų, skundžiasi stuburo išvarža. Esant tokiai ligai, itin svarbus reabilitacinis gydymas.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius gali pasiūlyti net 16 dienų gydymo kursą po 3–4 procedūras per dieną.



Pagiję, bet ne sveiki



Ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius turi puikių kineziterapijos priemonių, šiuolaikinių treniruoklių, masažuoklių, fizioterapijos aparatūros.

Vakuuminės terapijos, magnetoterapijos aparatai padeda atstatyti kraujotaką, gydo įvairius galvos susirgimus. Šie prietaisai turi labai daug programų, tad juos galima pritaikyti įvairioms ligoms gydyti.

Skausmui malšinti, randams, sutinimui, odos defektams, net kosuliui gydyti taikoma šviesos terapija. Po įvairių traumų, nudegimų, insultų, koordinacijos sutrikimų ligoniams padeda ergoterapija. Šalčio ir mikrobangų terapijos aparatais malšinami skausmai. Pasveikę po ligos, bet jaučiantys išlikusius negalavimus pacientai turėtų pratęsti gydymą pas reabilitologus.



Procedūros daro stebuklus

Įvertinę „vietinės sanatorijos“ teikiamas paslaugas, žmonės į reabilitologę kreipiasi nuolat. Kai kurie į procedūras važinėja iš Kybartų, Gražiškių, netgi iš kitų rajonų.

Po sunkios kojos operacijos sveikstantis vienas rajono politikas sakė taip pat netikėjęs, kad procedūros gali turėti tokį poveikį. Kauno medikai pranašavo, kad vyrui teks visą likusį gyvenimą vaikščioti su ramentais. Tačiau pradėjęs reabilitaciją Vilkaviškio ligoninėje, politikas kaip mat metė ramentus į šoną ir dabar į procedūras vaikščioja pats.



Gydytoja J.Kononenkaitė sakė kartais pajuntanti pacientų abejones. Dažniausiai šie žmonės jau būna baigę medikamentinį gydymą, tad nelabai tiki, kad kas nors begali padėti atstatyti sveikatą. Jie dažnai skeptiškai vertina procedūras, dejuoja, kad jos nieko nepadeda.

Bet atlikę visą procedūrų kursą, po kiek laiko pacientai pajunta didelį pagerėjimą. Tada jie prašo daugiau procedūrų, atvyksta netgi šeimomis, nusiteikę atsigauti ir sustiprėti.



Skatina nelaukti

Gydytoja nerimauja, kad mūsų žmonės vis dar per mažai rūpinasi sveikata, turėdami galimybes nieko nedaro, kad pagerėtų savijauta, praeitų skausmai. Dažnai stuburo, kojų skausmus jie „nurašo“ amžiaus bėdoms, o į medikus kreipiasi tik tuomet, kai su skausmu nebegali gyventi.

Bet tokiu atveju, norint išgydyti įsisenėjusią ligą, reikia labai didelių ir mediko, ir paciento pastangų.

Todėl gydytoja skatina nelaukti, o kreiptis į savo šeimos gydytojus ir prašyti siuntimo pas reabilitologą, kad medikams netektų ištarti taip dažnai kartojamos frazės: „Kur jūs buvote anksčiau?“

Į ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus specialistus galima kreiptis ir be siuntimo, bet tuomet už procedūras teks susimokėti iš savo kišenės.







Publikuota: 2007-10-19 16:00:16

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai