„Santaka“ / Rajono politikai atiduoti juos rinkusių žmonių teismui

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-04-07 09:01

Dalinkitės:  


Rajono politikai atiduoti juos rinkusių žmonių teismui

Dangyra APANAVIČIENĖ


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) patikrino, kaip 2004–2005 metais šalies savivaldybių tarybų nariai laikėsi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo. Paaiškėjo, kad net 278 tautos išrinktieji iš 49 savivaldybių šį įstatymą pažeidė – jie laiku nepateikė komisijai privačių interesų deklaracijų.

Šiame sąraše figūruoja ir septynių vilkaviškiečių pavardės.



Teko paraginti

Spaudai išplatintame VTEK pranešime teigiama, kad privačių interesų laiku nedeklaravo vienas mūsų rajono Tarybos narys, o šeši rajono politikai deklaracijų iš viso nepateikė. Taip „pasižymėjo“ socialdemokratai Juozas Iešmantavičius, Vytautas Geležiūnas, Algirdas Neiberka, liberaldemokratė Lina Kochanskienė, krikščionis demokratas Saulytis Kurtinaitis, tautininkas Jonas Mačys ir jokiai partijai nepriklausantis Vladimiras Parfionovas. Prievolę deklaruoti privačius interesus jie, kaip ir kiti, turėjo atlikti per vieną mėnesį nuo išrinkimo (iki 2004 m. gegužės 15 d.). Tačiau kažkodėl to nepadarė arba padarė pavėluotai.

Šešiasdešimtyje šalies miestų ir rajonų savivaldybių tarybos narių pareigas eina apie 1500 asmenų. Visiems 278 asmenims, laiku nepateikusiems deklaracijų, VTEK išsiuntė paraginimus deklaruoti savo privačius interesus bei pateikti motyvuotą delsimo paaiškinimą. Vieni į šiuos paraginimus atsiliepė ir tuojau pat nusiuntė deklaracijas, kiti (apie 60 asmenų) taip ir nesureagavo.





Prievolę pamiršo

Paraginimus gavo ir mūsų rajono Tarybos nariai, nesuskubę tvarkyti deklaracijų. Į klausimą, kodėl neatliko šios pareigos, V.Parfionovas atsakė, jog praėjusį pavasarį turėjęs asmeninių problemų ir tuo metu negalėjęs kitkuo užsiimti. Bet teigė, jog deklaraciją pateikęs, tik gal kokią savaitę pavėluotai. „Pamiršt nebuvau pamiršęs, nes apie tai nuolat primindavo Savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėja D.Kviesulaitienė“, – sakė politikas.

Į „juodąjį“ sąrašą patekęs S.Kurtinaitis tvirtino, kad deklaraciją į Savivaldybę, ko gero, pristatęs laiku, o kada ją nuvežė į Vilnių teigė negalįs pasakyti.

Kitas Tarybos narys J.Iešmantavičius prisipažino, kad deklaruoti privačius interesus paprasčiausiai pamiršo ir tai atliko tik šiais metais, kai buvo komisijos paragintas. Po paraginimo deklaraciją bei paaiškinimą nusiuntė ir V.Geležiūnas. O politikos naujokė L.Kochanskienė 2004 m. deklaracijos taip ir nepateikė. Sulaukusi paraginimo parašė komisijai atsiprašymo raštą ir suskubo tvarkyti šių metų privačių interesų deklaraciją. „Dėl ligos pernai praleidau keletą Tarybos posėdžių, todėl kažkaip neužsifiksavo perspėjimai deklaruoti. Paprastai aš mėgstu, kad popieriai blizgėtų, todėl net nežinau, kaip čia atsitiko“, – apgailestavo L.Kochanskienė.





Į sąrašą pateko per klaidą

Kai Tarybos nario J.Mačio paklausėme, kaip jo pavardė atsidūrė įstatymą pažeidusių politikų sąraše, šis atsakė:

– Oi, nesusipratimas. Aš pirmas pridaviau į Savivaldybę deklaraciją, galite paklausti D.Kviesulaitienės. Išbariau tos komisijos Vilniuje darbuotojus už aplaidumą, vėliau suradę deklaraciją manęs atsiprašė.

Kitas Tarybos narys A.Neiberka, gavęs paraginamąjį laišką, sakė taip pat buvo labai nustebęs, nes deklaraciją pateikė laiku, t.y. iki praėjusių metų gegužės 15 dienos. Paskambinęs į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją sakė išgirdęs paaiškinimą, jog padaryta klaida.

Komisijos atstovai A.Neiberkos kaip ir J.Mačio atsiprašė, tačiau klaidos kažkodėl nepataisė – jų pavardės ir toliau figūravo žiniasklaidai pateiktame įstatymo pažeidėjų sąraše bei VTEK interneto svetainėje.

Kai iš žurnalistų sužinojo, kad klaida neatitaisyta, prieš porą dienų A.Neiberka vėl kreipėsi į VTEK ir dar kartą aiškinosi, kodėl taip yra. Tarybos nario vėlgi buvo atsiprašyta, ir jo pavardė iš įstatymo pažeidėjų sąrašo internete pagaliau buvo išbraukta.

Kitų penkių rajono politikų pavardės taip ir likę sąraše tarp nepristačiusiųjų deklaracijų, vieno – V.Geležiūno – tarp pavėlavusiųjų.





Kalvarijos „rekordas“

Visus aplaidumo rekordus sumušė Kalvarijos savivaldybė, prasčiausiai pasirodžiusi ne tik Marijampolės apskrityje, bet ir visoje respublikoje. Mat laiku deklaracijų nepristatė net 19 šios savivaldybės politikų.

Daugiau į aplaidžiųjų dešimtuką nepapuolė nė viena iš penkių mūsų apskrities savivaldybių. Privačių interesų laiku nedeklaravo, kaip jau minėta 7 vilkaviškiečiai, taip pat 5 Kazlų Rūdos politikai, du – Šakių rajono ir tik vienas vienintelis Marijampolės savivaldybės tarybos narys – Henrikas Kelpša, apskrities pašto viršininkas.



Komisija nuobaudų politikams neskirs

Atrodo, kad šįkart Vyriausioji tarnybinės etikos komisija apsiribos tik tuo, kad prevencijos tikslais viešai paskelbė visuomenei į savivaldybių tarybas išrinktų nedrausmingų politikų sąrašą. Žinant, kad viešumas yra efektyvi priemonė kovoti su aplaidumu, matyt, siekiama paskatinti politikus išrinkusius žmones aktyviau domėtis savo išrinktųjų veiklos skaidrumu ir labiau juos kontroliuoti.

Beje, vertėtų priminti, kad 2002 metais už įstatymo pažeidimus penkiolika savivaldybių tarybų narių, piktybiškai vengusių deklaruoti savo privačius interesus, buvo nubausti. Dabartinė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, atrodo, nuolaidesnė, ir nuobaudų rajonų politikai šįkart, ko gero, išvengs.



Publikuota: 2005-04-07 09:01:08

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai