„Santaka“ / Akivaizdūs teigiami pokyčiai rajone erzina opoziciją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-10-08 17:34

Dalinkitės:  


Akivaizdūs teigiami pokyčiai rajone erzina opoziciją

Praėjo pusė metų po savivaldybių tarybų rinkimų. Trečią kadenciją dirbdamas Savivaldybės meru ir paskatintas žmonių atsakyti į atvirai provokacinį opozicijos puolimą, pateikiu savo požiūrį į besiformuojančias šios kadencijos rajono Tarybos darbo tradicijas.

Dabartinėms opozicinėms partijoms pralaimėjus rinkimus ir sužlugus bandymams suskaldyti besiformuojančią daugumą, jos, pačios vengdamos prisiimti atsakomybę, pradėjo skleisti nihilistinę propagandą, platinti tikrovės neatitinkančius prasimanymus, žaisti žmonių jausmais.

Štai automobilių ir geležinkelio keliamo triukšmo problema Kybartuose. Šis klausimas nuolat nagrinėjamas Savivaldybėje. Atlikti triukšmo matavimai, pagal galimybes išspręsta tranzitinio transporto stovėjimo problema, siekiama paspartinti aplinkkelio statybą, rengiama paraiška valstybės 2007–2013 m. triukšmo mažinimo programai dėl galimybės įrengti triukšmą slopinančias sienas. Opozicija, siekdama nuvertinti jau atliktus darbus ir pastangas, ėmė aštrinti problemą, tarsi iškeldama ją naujai. Buvo nutarta sudaryti komisiją ir iniciatorei Tarybos narei kybartietei E.Kudirkaitei pasiūlyta jai vadovauti. Ši, pradžioje pažadėjusi, vėliau atsisakė, tai patvirtindama raštu.

Gali būti, kad ji, kartu būdama ir Seimo nario A.Ivanausko padėjėja, perėmė jo darbo principus: žadėjęs daug paramos ir permainų rajone, jis jau dabar retai bepasirodo rinkėjams ir naujiems rinkimams rengiasi, „purendamas dirvą“ Šakių rajone.

Savivaldybė, siekdama pagerinti darbo sąlygas, paslaugų kokybę, saugumą, kas metai daug investuoja į švietimo, kultūros, socialinės apsaugos, medicinos įstaigas, remontuoja seniūnijas, remia kaimo bendruomenes, parapijas, nevyriausybines organizacijas, pagal galimybes sudaro sąlygas įstaigoms atnaujinti automobilių parką.

Tiesa, dar lieka daug sudėtingų klausimų, kurie dažniausiai reikalauja kompleksinio sprendimo, didelių investicijų, todėl jie planingai sprendžiami, tam panaudojant ne tik biudžeto lėšas, bet ir Europos Sąjungos pinigus.

Manyčiau, akivaizdūs pokyčiai, dažniausiai vykstantys paremiant žmonių iniciatyvas, kelia opozicijos susierzinimą, todėl siekiama paneigti rezultatus tikrovės iškraipymais, politikavimu, asmeniniais įžeidinėjimais.

Štai Tarybos narys G.Plečkaitis laikraštyje „Respublika“ (2007-09-05), manau, sąmoningai klaidina skaitytojus, priekaištaudamas, kad kažkur neva pastatytas naujas seniūnijos pastatas, kad Savivaldybės vadovai prisipirko naujų automobilių. Būtų įdomu sužinoti, kur pastatytas naujas seniūnijos pastatas, kokių automobilių, kada ir kuriems vadovams nupirkta?

Kaip minėta, greta visų investicijų, siekiant pagerinti gyventojų aptarnavimą, seniūnijoms (o jose dirba ir socialiniai darbuotojai, žemėtvarkininkai, policininkai) skiriamos lėšos darbo priemonėms įsigyti, patalpų remontui, jų išplėtimui Klausučiuose, Virbalyje, Vilkaviškyje, Gražiškiuose, Pajevonyje ir kt.

Dėl nuolat atsirandančių skubiai spręstinų ūkinių problemų tenka perskirstyti lėšas, todėl susidaro nepatogumų dėl suplanuotų darbų pabaigos terminų. Metų pabaigoje, esant laisviems lėšų likučiams, Tarybai pritarus, kasmet atnaujinamas įstaigų ir pačios Savivaldybės administracijos automobilių parkas. Nuo metų pradžios įsigyti du nauji automobiliai: Švietimo ir mokslo ministerijos lėšomis Vilkaviškio „Aušros“ vidurinei mokyklai nupirktas devyniolikos vietų „geltonasis“ autobusiukas, o Savivaldybės biudžeto lėšomis Sporto tarnybai nupirktas devynių vietų mikroautobusas. Šiuo metu kelios įstaigos pateikusios paraiškas naujiems automobiliams įsigyti, tačiau sunku prognozuoti, ar jas šiemet pavyks patenkinti.

Pažymėtina, kad Savivaldybės vadovai, skyrių vedėjai neturi personalinių automobilių ir vairuotojų. Ir tokių atvejų, kai skyriaus vedėjas galėjo tarnybiniu automobiliu organizuoti ūkio darbus savo laukuose ar iš Vilniaus vežioti būrėjos užkerėtą vandenį, nėra.

Mano nuomone, labai ryški daugumos opozicijos narių nekompetencija ir Tarybos nario funkcijų, teisių bei pareigų nesuvokimas. Paprastai netgi nesugebama pagal Reglamentą pateikti paklausimo. Pavyzdžiui, Tarybos narys A.Birgiolas siunčia raštą, kurį neaišku kaip traktuoti: laišku, paklausimu ar kreipimusi. Arba štai Tarybos narys G.Gudaitis siunčia Savivaldybės administracijai raštą, kurio pavadinimas visiškai neatitinka rašto turinio. Stebina ir Tarybos posėdžio pabaigoje teikiama opozicijos informacija, pareiškimai, kurie būna daugiau pagiežingi nei dalykiniai ir kuriais opozicija sau priskiria kontrolierių, prokurorų ar teisėjų funkcijas, teiginius pagrįsdama netiesa.

Manau, kad opozicijos nariams būtų labai naudinga paskaityti Lietuvos Respublikos Vietos savivaldos įstatymą, Tarybos veiklos reglamentą. Šie dokumentai reglamentuoja Tarybos darbą, Savivaldybės institucijų kompetenciją, sprendžiant Savivaldybės ūkinius ir kitus klausimus, Tarybos nario teises ir pareigas.

Per praėjusį Tarybos posėdį Opozicinių partijų koalicija pateikė pareiškimą, pasirašytą Tarybos nario G.Plečkaičio, kuriame rašoma: „<...> Vilkaviškio rajono meras socialdemokratas A.Bagušinskas ir kai kurie kiti vadovai galbūt bijo ar nenori operatyviai spręsti opias paprastų žmonių problemas, susitikdami su jais Tarybos posėdžiuose arba gyvenamojoje aplinkoje <...>“.

Norėčiau pažymėti, kad visi Tarybos posėdžiai atviri ir juose gali dalyvauti visi norintys. Apie jų organizavimą ir nagrinėjamus klausimus skelbiama viešai – internete ir Vilkaviškio krašto laikraštyje „Santaka“.

Apie mano, kaip mero, gyventojų priėmimus Savivaldybėje arba gyvenvietėse skelbiama rajono spaudoje ir seniūnijose. Matyt, opozicijos nariams labiau reikėtų sekti informaciją ir žinoti, kur vyksta kokie susitikimai.

Aš pats vienu metu, suprantama, visur suspėti negaliu, todėl man padeda kiti Savivaldybės vadovai.

Tam pačiam rugsėjo 28 dienos posėdžiui pateiktame kitame pareiškime (pareiškimai galėtų būti sunumeruoti arba bent su nurodymu, kokiu klausimu kreipiamasi) rašoma: „<...> dėl administracijos abejingumo ir blogo mero A.Bagušinsko pareigų atlikimo, pažeidžiant terminus ir įstatymą, Tarybai pavėluotai pateiktas svarstyti Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje V.Ražuko 2007-05-10 teikimas Nr. T-21(1.3).“

Minėtas teikimas buvo gautas, kai Tarybos nariams jau buvo išsiuntinėta būsimo Tarybos posėdžio medžiaga, o teikime nurodytiems trūkumams aptarti ir sprendimui parengti reikėjo daugiau laiko, todėl teikimo nurodymų įvykdymo terminai buvo suderinti su Vyriausybės atstovu ir pratęsti.

Manau, kad rajono Tarybos opozicija savo viduje stokoja demokratijos, viešumo, etikos. Kaip mane informavo jos atstovai, kiekvienas narys savo veiklą turi derinti su savo lyderiu G.Plečkaičiu. Galima spėti, kad antrą kadenciją rajono Taryboje dirbanti L.Kochanskienė opozicijos gretas ir paliko būtent dėl to, kad negalėjo taikstytis su tokiais apribojimais.

Rajone daug problemų – ir mieste, ir kaime. Nemažai jų priklauso nuo ankstesnių sprendimų ir požiūrio į situaciją. Šiandieną Valstiečių liaudininkų partijai atstovauja trys buvę kolūkių pirmininkai. Žemės ūkio įmonių privatizavimas mūsų rajone vyko sudėtingai, po visų reformų faktiškai neliko stiprių žemės ūkio bendrovių – priešingai, negu Marijampolės ar Šakių savivaldybėse, kur stiprios žemės ūkio bendrovės padeda spręsti kaimo žmonėms socialines, buitines, ūkines problemas.

Nuo tuometinės žemės ūkio reformos vadovų pozicijos tiesiogiai priklausė ir kaimo ateitis: žemės ūkio bendrovių likvidavimas sulėtino kaimo vystymąsi mūsų rajone. Man lyg ir nenuoširdžiai skamba tuometinio reformų dalyvio – buvusio Vilkaviškio rajono savivaldybės valdybos valdytojo pavaduotojo, Žemės ūkio skyriaus vedėjo, vėliau – apskrities Žemės ūkio departamento Vilkaviškio rajono žemės ūkio valdybos viršininko, apskrities Kaimo reikalų departamento direktoriaus, dabartinio Tarybos nario A.Pilipavičiaus žodžiai viename iš straipsnių: „<...> man dažnai širdį užgula nerimas. Klausite – kodėl? Retai, labai retai kur pamatai naujai besikuriančią ar pradedamą statyti sodybą. Žvilgsnis vis užkliūva už buvusių fermų, mechanizacijos dirbtuvių, šmėkliškų griuvėsių, apleistų kultūros namų. Neįmanoma ramiai žiūrėti į dirvonuojančias žemes <...>“.

Politinės kultūros, kompetencijos, atsakomybės, kaip ir kiekvieno dalyko, reikia mokytis. Manau, Tarybos nariams reikia aktyviau dalyvauti specialiai jiems organizuojamuose seminaruose, mokymuose, labiau bendradarbiauti tarpusavyje, patiems studijuoti įstatymus, kelti kvalifikaciją. Arba bent jau dalyvauti tokiuose renginiuose, kaip Konstitucijos egzaminas, kuriame geriausiai pasirodė Tarybos narys Kazys Kiaulakis. Opozicija egzaminą tiesiog ignoravo.

Apibendrindamas daryčiau išvadą, kad prasidėjo pasirengimas Seimo rinkimams. Tikėtina, kad šiandieninės opozicijos veiklos principai veda į pralaimėjimą. Manau, tai akivaizdžiai parodė visi praėję rinkimai, kuriuose nuolat pralaimėdavo garbėtroškos, rėksniai, pažadukai, keliantys save ir žeminantys kitus.

Rinkimų rezultatai rodo rajono gyventojų visuomeninę brandą, pilietiškumą, sugebėjimą situaciją vertinti realiai, matyti pokyčius ir perspektyvas, palaikyti tuos, kurie veda prie vienybės, stabilumo, o ne prie skaldymo.Algirdas BAGUŠINSKAS

Vilkaviškio rajono savivaldybės meras


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas