„Santaka“ / Įskaudinta pacientė persirašė pas kitą šeimos gydytoją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-10-02 09:29

Dalinkitės:  


Įskaudinta pacientė persirašė pas kitą šeimos gydytoją

Eglė KVIESULAITIENĖ


Nuo paauglystės sunkia liga serganti jauna moteris į redakciją pati ateiti neišdrįso. Tačiau jos mama, kasdien matanti dukters skausmą ir nervinę įtampą, sakė negalinti tylėti. Ją įžeidė gydytojos nepagarba savo pacientui.



Susirgo vaikystėje

Vilkaviškietė Angelė Vaškelienė dėl dukters sveikatos išvarstė ir valdiškų, ir privačių medikų kabinetų duris. Nuo paauglystės mergaitė buvo silpnos sveikatos, skundėsi pilvo skausmais, vyresnėse klasėse net negalėjo lankyti pamokų. Tačiau į kokius gydytojus besikreipdavo, išgirsdavo vienintelę „diagnozę“ – paauglystė, brendimas. Negalavimai praeis, kai mergaitė suaugs. Bet bėdos nepraėjo. Skausmai darėsi vis aštresni. Jauna mergina kartais kelias dienas per mėnesį pragulėdavo lovoje, nes dėl prastos savijautos nieko nepajėgdavo.

Tik beveik po dešimtmečio, kai merginai buvo 25-eri, vienas ginekologas nustatė endometriozę. Pacientė tada sužinojo, kad serga sunkia, progresuojančia liga. Endometriozę gydytojai kartais pavadina „mįslingąja“, „paslaptingąja“, „liga-beždžione“, kadangi šios ligos simptomai dažnai būna panašūs į kitų ginekologinių ligų požymius, todėl ją sunku nustatyti. O ypač jaunoms mergaitėms, nes šia liga jos serga itin retai.




Priekaištai dėl vaistų

Kai A.Vaškelienės dukrai buvo nustatyta diagnozė, liga buvo pasiekusi trečią stadiją. Visi tikėjosi, kad liga atsitrauks, kai mergina ištekės, pagimdys vaikelį. Tačiau taip neįvyko. Prieš ketverius metus vilkaviškietė buvo operuota, gydyta stipriais, brangiai kainuojančiais vaistais. Prieš mėnesį vėl atlikta sudėtinga operacija, vėl pusę metų reikės leisti stiprius vaistus. Medikamentai kompensuojami iš ligonių kasų, nes yra labai brangūs. Būtent dėl jų jaunai moteriai nuolat tenka klausytis medikų priekaištų.

Iš savo ginekologės ligonė ne kartą girdėjo, kad jos vaistams išnaudojanti visus ligonių kasų skirtus pinigų limitus. Vietiniai gydytojai pageidautų, kad ligonei vaistus išrašytų Kauno medikai. Pastarieji tokiu atveju reikalauja atvykti jų leistis į Kauną. Tad pacientė yra perėjusi kančių kelius, kol gaudavo receptą kompensuojamiems vaistams.



Talonėlio negavo

Šįkart, po operacijos parsivežusi ligos istorijos išrašą iš Kauno, pacientė sužinojo, kad brangius vaistus jai išrašys šeimos gydytoja. Vieną ampulę, kurios kaina 400 litų, kartą per mėnesį reikia leisti griežtai nustatytą dieną. Ligonių kasos kompensuoja didžiąją dalį vaistų kainos ir pacientei tenka mokėti tik 70 litų.


Prieš pusantros savaitės pasiskambinusiai į Šeimos kliniką pacientei registratorė pasiūlė paskambinti likus savaitei iki vizito. Tačiau likus savaitei talonėlių pas gydytoją V.Naudžiūnienę nebebuvo. Registratorė maloniai patarė tiesiog ateiti reikiamą dieną, ir gydytoja vaistus išrašysianti.

A.Vaškelienė tądien dukterį nulydėjo pas gydytoją, mat užėjus skausmams jaunai moteriai ne tik sunku vaikščioti, bet ir sėdėti.



Išprašė iš kabineto

– Kai sulaukė savo eilės, duktė įėjo į gydytojos kabinetą, – pasakojo A.Vaškelienė. – Buvau rami, nes šeimos gydytoja gerai žino dukters bėdą, anksčiau jokių konfliktų nebūdavo. Bet po poros minučių tarpdury pasirodė V.Naudžiūnienė su mano dukra. Medikė nuėjo atgal į kabinetą, o duktė pradėjo verkti. Sužinojau, kad gydytoja atsisakė išrašyti vaistus ir pasiūlė juos nusipirkti. Duktė siūlėsi palikti kompensuojamųjų vaistų pasą, kurį ateitų pasiimti vėliau, jei gydytoja neturinti laiko. Bet medikė nesileido į kalbas ir mano dukrą išprašė pro duris.

A.Vaškelienė sakė taip ir nesupratusi, kas atsitiko gydytojai. Moteris svarstė, kad medikė galbūt pervargo nuo per didelio krūvio, galbūt buvo blogos nuotaikos. Mat iki šiol ir A.Vaškelienė, ir jos duktė lankėsi pas šią šeimos gydytoją ir buvo labai patenkintos.




Receptą išrašė

Tąkart trauktis nebuvo kur – reikėjo žūtbūt gauti receptą. Brangių medikamentų vaistinės dažniausiai neturi, juos reikia užsakyti, kad per porą dienų parvežtų, o paskui suleisti griežtai nustatytu laiku. Įskaudintos pacientės mama pasakojo, kad registratorė, pamačiusi jaunos moters ašaras, paėmė vaistų pasą ir nunešė gydytojai. Vėliau medikė vis dėlto išrašė kompensuojamą medikamentą.

Po konflikto su gydytoja mamai dar ilgai teko guosti dukrą, kuri jautėsi įskaudinta. Jauna moteris pasijuto tarsi pati kalta, kad susirgo tokia liga ir dabar turinti nuolankiai prašinėti kompensuojamųjų vaistų. A.Vaškelienei buvo itin skaudu tai girdėti, mat dukters liga galėjo ir nepasiekti tokios stadijos, jei būtų laiku nustatyta ir pradėta gydyti.

– Aš neieškau kaltų, nors ir jaučiu nuoskaudą, kad kažkas anksčiau „pražiūrėjo“ ligą, jos nenustatė. Tačiau man skaudu, kad dukrai reikia taip kentėti ir ji nesulaukia net medikų užuojautos bei žmoniškumo, – graudinosi ligonės motina.



Neturi teisės

Šeimos klinikos gydytoja V.Naudžiūnienė sakė prisimenanti konfliktą su paciente, bet dėl šio atvejo kalta tikrai nesijaučianti.

– Yra pacientų, kurie lipa per visų galvas – ateina neužsiregistravę, reikalauja išrašyti vaistus. Kompensuojami vaistai – ne priežastis be eilės veržtis pas gydytoją. Daugeliui ligonių baigiasi vaistai ir jie registruojasi į eilę, kad juos išsirašytų, – aiškino V.Naudžiūnienė – Aš taip ir pasiūliau – arba registruotis į eilę, arba nusipirkti vaistus už savo pinigus.

Gydytoja aiškino, kad pacientai išvis nelabai paiso gydytojų interesų ir įsivaizduoja, kad šie darbo valandų neturi. Pacientams nesvarbu, kad gydytojas dirba iki 13 val. Atėję 15 val., jie reikalauja, kad būtų priimti ir netgi kelia toną, grasina skųstis. Medikams susidaro per didelis darbo krūvis, nes ligotų žmonių kreipiasi itin daug, ir nėra dienos, kad pacientų būtų nors kiek mažiau.

– Daugelis prašo, kad tik išrašytume vaistus, netgi perduoda kompensuojamųjų vaistų pasą per kitus, – konfliktinę situaciją komentavo V.Naudžiūnienė. – Bet mes neturime teisės rašyti vaistus neapžiūrėję ligonio. Juk jis gali sirgti ne tik ta liga, nuo kurios gydomas. Štai taip ir būna, kad bandydami taikytis prie paciento interesų laiku nenustatome susirgimų, galbūt net onkologinių.

Po konflikto su medike įžeista pacientė ir jos mama persiregistravo pas kitą šeimos gydytoją kitoje įstaigoje. Moterys įsitikinusios, kad po tokio konflikto ir patirto streso kreiptis pas buvusią gydytoją daugiau nebegali.





Publikuota: 2007-10-02 09:29:24

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai