„Santaka“ / Kybartų pataisos namuose atliktos kratos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-09-28 16:28

Dalinkitės:  


Kybartų pataisos namuose atliktos kratos


Trečiadienį Kybartų pataisos namuose buvo atliktos bendrosios kratos. Be vietinių, jose dalyvavo Kalėjimų departamento, Alytaus pataisos namų ir Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo pareigūnai.

Kaip sakė Kybartų pataisos namų direktorius Edmundas Žalys, šis patikrinimas buvo planinis. Tokios kratos laisvės atėmimo įstaigose, taip pat Kybartų pataisos namuose, vyksta keturis kartus per metus. Jos atliekamos tam, kad iš laisvės atėmimo įstaigos būtų pašalinti draudžiami laikyti daiktai, kurie į pataisos namus patenka ne tik nelegaliais keliais, bet ir pagaminami vietoje. Laisvės atėmimo įstaigose nuteistieji nuo seno gaminasi savadarbius peilius, nusismailina metalinius strypus, kuriuos išsilupa iš lovų ar kitų kalinių buičiai pritaikytų daiktų.

E.Žalys tvirtino, jog kratos, nors kaliniams ir įprastos, sukelia didelį nepasitenkinimą, bado akcijas, kartais net riaušes. Dėl to, kad būtų užtikrinta viešoji tvarka ir kad nuteistieji vykdytų teisėtus administracijos reikalavimus, pasitelkiamos Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pajėgos.

Šįkart į Kybartų pataisos namus buvo atvykę Vilniaus ir Kauno dalinių pareigūnai. Kratose iš viso dalyvavo daugiau kaip 70 bausmių vykdymo sistemos ir per šimtą Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų.


Apie pusę dešimtos ryto prasidėjusios kratos truko beveik tris valandas.

Per kratas pareigūnai aptiko draudžiamų nuteistiesiems turėti daiktų – savos gamybos peilių, nusmailintų metalinių strypų, apie du kilogramus cukraus, tatuiruočių aparatą, įvairių radijo detalių, laidų, septynis mobiliuosius telefonus, SIM kortelę, telefonų kroviklių kištukų, penkis medicininius švirkštus.

Aptikta, kaip įtariama, ir narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Pilkšvos spalvos miltelių rado vienas iš trijų kratose dalyvavusių tarnybinių šunų, parengtų kvaišalų paieškai. Įvertinus greituoju testu atliktą tyrimą, yra pagrindo manyti, jog į 19 vaistų kapsulių suberta biri medžiaga gali būti heroinas arba amfetaminas.

Gyvenamosiose ir kitose patalpose buvo aptikta ne viena mobiliųjų telefonų slėptuvė. Tačiau tą kartą jos buvo tuščios. Kol vyko kratos, nuteistieji buvo nuvesti į lokalinį sektorių. Kratos vyko tik budinčiųjų akivaizdoje. Prieš leidžiant sugrįžti į gyvenamąsias patalpas, buvo atliekama nuteistųjų asmenų apžiūra.

Anot E.Žalio, šįkart kratos metu rastas gan didelis kiekis neleistinų laikyti daiktų. Tai rodo, kad, nors ir kokios šiuolaikiškos apsaugos sistemos bebūtų sumontuotos laisvės atėmimo įstaigoje, į jos teritoriją visgi patenka ir mobilieji telefonai, ir netgi narkotikai.


Po kratų Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai iškart neišvyko, bet lūkuriavo už Pataisos namų teritorijos ribų. Mat baimintasi, kad suerzinti nuteistieji nesukeltų riaušių ir jų netektų malšinti specialiesiems daliniams. Šįkart didenių konfliktų nekilo ir riaušių malšinti nereikėjo.

Kratos Kybartų pataisos namuose atliktos siekiant tobulinti bendrus Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų veiksmus specialiosios taktikos pratybose, mokant pareigūnus veikti, jeigu laisvės atėmimo vietose susidarytų ypatinga situacija.

Kybartų pataisos namuose šiuo metu bausmę atlieka daugiau kaip 350 nebe pirmą kartą už nusikaltimus laisvės atėmimu baustų vyrų.



„Santakos“ inf.





Publikuota: 2007-09-28 16:28:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai