„Santaka“ / Žemės tvarkymo departamento dešimtmetis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-09-25 09:45

Dalinkitės:  


I.Kneizevičienės nuomone, sėkmingą departamento darbą lėmė ir specialistų kompetencija.

Žemės tvarkymo departamento dešimtmetis


1997 m. rugsėjo mėnesį Marijampolės apskrities viršininko administracijoje buvo įkurtas Žemės tvarkymo departamentas. Tuo metu svarbiausias jo uždavinys buvo žemės reformos vykdymas. Per šiuos metus labai keitėsi žemėtvarkos darbų technologijos, naudojami prietaisai, kartografinės medžiagos kokybė, nekilnojamojo turto registro galimybės, kartu – ir darbų tikslumas.

Labai gaila, kad visu tuo mūsų specialistai mažai galėjo pasinaudoti. Dėl ribotų finansinių išteklių ir dabar negalime pasiūlyti šiuolaikinių darbo priemonių ir technologijų, nors privačios firmos, kurių darbą privalome kontroliuoti, seniai tuo naudojasi. Dėl tos pačios priežasties negalėjome deramai sumokėti už darbą gerai jį atlikusiems specialistams.

Kai bandau trumpai mintimis perbėgti tą 10 metų laikotarpį, matau begalinį skubėjimą, būtinybę daugelį sudėtingų darbų atlikti per trumpą laiką, didžiulę psichologinę įtampą. Bet kokiu atveju privalėdavome suprasti kiekvieną piliečio problemą, surasti įstatymams neprieštaraujantį kompromisą tai problemai spręsti ir bendrą kalbą su žmogumi.

Einant metams, formavosi valstybinė politika žemės tvarkymo srityje, atsirado daug naujų įdomių žemėtvarkos darbų, kuriuose žemėtvarkos specialistai gali realizuoti savo kūrybiškumą ir tobulinti kvalifikaciją. Formavosi žemės teisė, nekilnojamojo turto registras. Įstatymų laikymasis tapo gyvenimo norma. Žemėtvarka, susijusi su vienu brangiausių lietuviui turtu – žeme, įtraukta į sferą, kur brolis nesutaria su broliu, kur geros kaimynystės klausimas tampa labai aktualus. Gaila, bet žemės nuosavybės įstatymų nesupratimas, dažnas jų kaitaliojimas sudarė erdvę nuomonei apie korupcinius sprendimus. Departamentui buvo keliami sudėtingi tiek fizine, tiek psichologine prasme uždaviniai.


1997 metais departamente dirbo 248 darbuotojai. Per 10 metų jų sumažėjo iki 90. Iš jų 5 dirba pačioje Marijampolės apskrities viršininko administracijoje, kiti – Šakių, Vilkaviškio ir Marijampolės žemėtvarkos skyriuose. Per metus daugiau kaip 100 žemės reformos žemėtvarkos projektus rengiančių projektuotojų atlikdavo žemės reformos darbų už 3-5 mln. litų. Mūsų apskritis – viena iš mažesnių Lietuvoje, todėl ir departamentas vienas mažiausių, lyginant su kitomis apskritimis. Per šį laikotarpį jame dirbo ne vien žemėtvarkos specialistai, buvo atvejų, kai ir kitų specialybių žmonės sugebėjo tinkami atlikti šias pareigas. Einant metams ir keičiantis žemėtvarkos darbų sudėtingumui, departamente pasiliko tik žemėtvarkos mokslus baigę specialistai, užgrūdinti žemės reformos skersvėjų. Darbščių ir pareigingų žmonių dėka pavyko įvykdyti Vyriausybės užduotį – iki 2007 metų pabaigos atkurti nuosavybės teisę į žemę visiems, turintiems šią teisę.

Šiuo metu nagrinėjami likę probleminiai atvejai arba projektuojami sklypai nuosavybės atkūrimui tiems, kurie išvadas apie teisę į nuosavybę pateikė jau šiais metais. Marijampolės apskrityje, 2007 m. sausio 1 dienos duomenimis, buvo per 83 tūkst. žemės naudotojų. Kiekvienam iš jų suformuoti sklypai, parengtos žemės naudojimo įteisinimo arba nuosavybės dokumentų bylos. 61 proc. apskrities teritorijos yra privati nuosavybė (Lietuvoje – 53 proc.). Žemės ūkio paskirties žemės privati nuosavybė sudaro 81 proc. (Lietuvoje – 72 proc.). Šiuo metu nuosavybės atkūrimo tema jau nebeaktuali, todėl labiau visus domina kiti žemės reformos darbai: žemės pardavimas, žemės sklypų konsolidacijos projektai, žemės sklypų formavimo projektai, žemėtvarkos schemų rengimas, kadastriniai matavimai ir t. t. Visi šie darbai sudaro labai svarų indėlį į kaimo plėtrą, infrastruktūros kūrimą ir gyvenimo kokybės gerinimą.


Labai džiaugiuosi, kad nuveikta tikrai daug darbų, subrandinta daug naujų idėjų, vykdoma daug naujų žemėtvarkos projektų. Gal mums buvo truputį lengviau, kad mūsų apskritis mažesnė, kad tai – labiau žemės ūkio kraštas, kur savininkai skubėjo atgauti savo žemę, labiau domėjosi nuosavybės atkūrimą reglamentuojančiais įstatymais. Tačiau manau, kad daug lėmė departamento specialistų, dirbančių čia daug metų, tokių kaip S.Lapinskienė, R.Slančiauskienė, R.Stočkus, Žemėtvarkos skyrių vedėjai A.Vaičiūnas, S.Kravčenka, I.Šveikauskienė, ir patyrusių specialistų P.Tumos, P.Aleksos, V.Belazarienės, L.Atkočiūnienės, R.Pačėsienės, R.Domeikos kompetencija, įgalinusi pasiekti tai, ką šiandien turime. Labai esu dėkinga ilgamečiam apskrities viršininkui Albinui Mitrulevičiui, kurio kompetencija, supratimas ir pagalba mus lydėjo paskutiniuosius šešerius metus. Per tuos metus kai kurie darbuotojai, neturėję universitetinio išsilavinimo, sugebėjo jį įgyti, aukodami laisvą laiką ir privačias lėšas. O S.Lapinskienė, I.Šveikauskienė ir aš pati įgijome žemėtvarkos magistro laipsnį. Labai džiaugiuosi visais departamento specialistais, pasitikiu jais ir tikiuosi, kad jų profesionalumas pasitarnaus žemės tvarkymo sistemai tobulinti, visi ras savo vietą ateities darbuose, o visi sunkumai ir nepasisekimai liks praeityje. Linkiu visiems nepavargti, siekti tobulėjimo, būti jautriems ir profesionaliems darbuose ir, be abejo, laimingiems savo šeimose.




Irena KNEIZEVIČIENĖ

Marijampolės apskrities viršininko administracijos

Žemės tvarkymo departamento direktorė





Publikuota: 2007-09-25 09:45:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai