„Santaka“ / Informacija žemdirbiams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-04-05 08:28

Dalinkitės:  


Informacija žemdirbiams


Išmokų už gyvulius tvarka

Šiemet šiek tiek keičiasi tiesioginių išmokų už galvijus dydis ir mokėjimo tvarka. Ūkininkai turėtų įsidėmėti, kad tiesioginės išmokos skiriamos tik už Lietuvoje arba kitose Europos Sąjungos (ES) valstybių teritorijose esančiose skerdyklose paskerstus ar į trečiąsias šalis eksportuotus suaugusius galvijus.

Žemės ūkio ministrė kovo 3 d. įsakymu šiems metams nustatė tiesioginių išmokų už galvijus dydį. Už karvę ar 8 ir daugiau mėnesių bulių ar telyčią skiriama 90 Lt skerdimo išmoka. Už 9 ir daugiau mėnesių bulių skiriama 380 Lt specialioji išmoka. Prie specialiosios išmokos už bulių gali būti skiriama 150 Lt ekstensyvumo priemoka. Ši priemoka skiriama gyvulių laikytojui prie specialiosios išmokos už bulių, jeigu gyvulių tankumas viename pašarinių kultūrų valdos hektare buvo ne daugiau kaip 1,4 sąlyginio gyvulio. Taigi maksimali tiesioginė išmoka už 9 mėn. ir vyresnį bulių gali būti 620 litų.

Tiesioginę išmoką už galvijus gali gauti tik savo vardu galviją užregistravęs laikytojas, jei jis yra įregistruotas Žemės ūkio ir kaimo verslo registre žemės ūkio valdos valdytoju.

Galvijas turi būti paskerstas skerdykloje ar eksportuotas ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo išvežimo iš laikymo vietos dienos. Jei galvijo laikytojas gyvulį į skerdyklą pristatė ne pats, o pardavė supirkėjui, svarbu, kad supirkėjas turėtų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą leidimą prekiauti galvijais ir įsipareigotų per 1 mėn. nupirktą galviją pristatyti į skerdyklą ar eksportuoti. Gyvulių laikytojas privalo nustatyta tvarka pildyti gyvulių apskaitos žurnalą.



Augindamas parduoti galvijus ūkininkas privalo pasiskaičiuoti, ar jo ūkis atitinka gyvulių tankumo arba auginimo ekstensyvumo sąlygas. Gyvulių tankumas paskaičiuojamas sąlyginių gyvulių skaičių padalijant iš einamaisiais metais deklaruoto pašarinių kultūrų ploto. Ekstensyvumo išmoka skiriama tuomet, jei vienam ha pašarinių kultūrų tenka ne daugiau kaip 1,4 sąlyginio gyvulio.

Perskaičiuojant laikomus galvijus į sąlyginius taikomi tokie koeficientai:

– melžiamoms karvėms, karvėms žindenėms, telyčioms ir buliams daugiau kaip 24 mėn. amžiaus – 1;

– buliams ir telyčioms nuo 6 iki 24 mėnesių amžiaus – 0,6;

– ėriavedėms – 0,15.

Prie pašarinių kultūrų plotų priskiriami:

– daugiametės ganyklos – kodas deklaracijoje DG-1;

– ganyklos-pievos – GP-1;

– pašariniai šakniavaisiai – SP-1;

– augalai ar jų mišiniai pašarui – PS-1.

Gyvulių augintojai, deklaruodami žemės ūkio naudmenas ir pasėlius turėtų taip susitvarkyti žemes, kad jų augintiniams netrūktų pašarų ir turėtų kur panaudoti susikau- pusias organines trąšas.

Griežti terminai, iki kada turi būti sumokėtos tiesioginės išmokos už galvijus, ministrės įsakyme nenumatyti. Visus duomenis apie parduotus gyvulius sukaupia Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras (ŽŪIKVC) Vilniuje. Išmokas moka Nacionalinė mokėjimo agentūra. ŽŪIKVC visus duomenis apie I ir II ketvirtį parduotus galvijus pateikia NMA iki rugpjūčio 23 dienos, už III ketvirtį – iki spalio 17 d., už IV ketvirtį – iki 2006 m. sausio 16 dienos. Prie šių terminų dar pridedama apie 15 darbo dienų išmokų dydžiams paskaičiuoti, patikrinti, reikalingiems pinigams Finansų ministerijoje užsakyti.



Gavusi iš Finansų ministerijos lėšas, NMA per 20 darbo dienų jas perveda į gyvulių augintojų sąskaitas.

Išsamiau apie tiesioginių išmokų už galvijus mokėjimo 2005 metais tvarką galima sužinoti Žemės ūkio ministrės 2005 m. kovo 3 d. įsakyme Nr.3D-122 ir jos patvirtintose išmokų mokėjimo taisyklėse.

Nustatytos išmokos ir už karves žindenes bei telyčias. Norint gauti išmoką už šiuos gyvulius reikia, kad žindenė ir telyčia būtų grynaveislė mėsinės veislės arba mišrūnė, gauta kryžminimo būdu (pieninės veislės karvę apvaisinus mėsinių veislių bulių sėkla, t.y. jos tėvas turi būti vienos iš mėsinių veislių grynaveislis bulius). Išmokos mokamos už nustatyta tvarka ŽŪIKVC gyvulių registro centrinėje bazėje įregistruotas, turėtas 2005 m. kovo 31 d. ir išlaikytas ūkyje iki 2005 m. rugsėjo 30 d. karves žindenes ir telyčias.

Per metus už žindenę ir telyčią mokama 394 Lt išmoka. Žindenių ir telyčių laikytojui taip pat gali būti skirta 146 Lt ekstensyvumo priemoka kaip priedas prie išmokos už žindenę ir telyčią, jei gyvulių tankumas viename pašarinių kultūrų valdos hektare bus ne didesnis kaip 1,4 sąlyginio gyvulio.

Ūkininkas, pretenduojantis gauti šią išmoką, turi nuo balandžio 1 iki birželio 1 dienos kreiptis į rajono Savivaldybės Žemės ūkio skyrių. Čia gyvulių augintojui bus paaiškinta, kokių reikės dokumentų išmokai už karves žindenes ir telyčias gauti.



Išmokos už ėriavedes mokamos tiems avių laikytojams, kurie laiko ne mažiau 10 ėriavedžių ir kurios nors kartą atsivedė jauniklių. Ėriavedės turi būti nustatyta tvarka įregistruotos ir identifikuotos. Už ėriavedę per metus mokama 42 Lt dydžio išmoka.

Išmokos mokamos už 2005 m. gegužės 1 d. turėtas ir ne mažiau 100 dienų ūkyje išlaikytas ėriavedes.

Avių augintojai, norintys už ėriavedes gauti išmokas, privalo nuo 2005 m. gegužės 1 iki liepos 1 dienos kreiptis į Žemės ūkio skyrių, kur bus paaiškinta, kokius reikia pristatyti dokumentus išmokai gauti.



„Santakos“ inform.



Publikuota: 2005-04-05 08:28:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai