„Santaka“ / SEB Vilniaus banke investuojantiems klientams mokama 11 procentų indėlio palūkanų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-09-21 16:33

Dalinkitės:  


Vilkaviškio klientų aptarnavimo centro vadovė Rasa Ilgūnienė sakė, kad SEB Vilniaus banko siūloma galimybė už indėlį gauti iki 11 proc. metų palūkanų taps gera proga geriau subalansuoti santaupas ir išbandyti investavimo priemones.

Romo ČĖPLOS nuotr.


SEB Vilniaus banke investuojantiems klientams mokama 11 procentų indėlio palūkanų


SEB Vilniaus bankas šiuo metu siūlo galimybę už terminuotąjį indėlį gauti iki 11 proc. metų palūkanų. Tokias palūkanas galės gauti klientai, kurie iki spalio 31 d. padės indėlį banke ir dar pasirinks kurią nors modernią investavimo priemonę – investicinių fondų vienetus, su akcijomis susietas obligacijas ar VIP investicinį gyvybės draudimą.

Pasak SEB Vilniaus banko Vilkaviškio klientų aptarnavimo centro vadovės Rasos ILGŪNIENĖS, taip bankas siekia paskatinti žmones efektyviau kaupti lėšas, o kartu pasirūpinti pinigų atsarga netikėtiems atvejams.



– Žmonės neretai visas santaupas laiko indėlių sąskaitose – ar tai tinkamas būdas taupyti?

– Didėjant infliacijai, nereikėtų visų savo santaupų laikyti tik indėlio sąskaitoje. Svarbu tinkamai subalansuoti santaupas – į tai ir siekiame atkreipti savo klientų dėmesį. Kuo didesnę savo lėšų dalį klientas skirs modernioms investavimo priemonėms (investiciniams fondams, su akcijomis susietoms obligacijoms ar VIP investiciniam gyvybės draudimui), tuo didesnes palūkanas jis gaus už indėlį. 11 proc. palūkanas pasiūlysime klientams, kurie 80 proc. investuojamos sumos skirs modernioms investavimo priemonėms, o likusius 20 proc. dės į indėlį. Lėšas paskirstant po 50 proc., palūkanos sieks 6,5 procento. 20 proc. sumos skiriant investavimo priemonėms, už indėlį bus mokama 5 proc. metų palūkanų.



Tokių aukštų, 11 proc. siekiančių, terminuotųjų indėlio palūkanų šalyje šiuo metu nėra siūloma. Pavyzdžiui, metinės šešių mėnesių trukmės terminuotųjų indėlių palūkanos SEB Vilniaus banke dabar yra 3,8 procento. Norint pasinaudoti didesnėmis palūkanomis, mažiausia bendra indėliui ir investicijoms skiriama suma turėtų būti tūkstantis litų. Didesnės indėlio palūkanos būtų skaičiuojamos pusę metų, vėliau indėlio terminą galima būtų pratęsti įprastomis sąlygomis.

Siekiame paskatinti žmones kaupti lėšas savo ateičiai, nes dabartiniai skaičiai rodo, jog dažnai tuo nesirūpinama – Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijos atlikto tyrimo duomenimis, staiga sumažėjus šeimos pajamoms, net 34 proc. gyventojų neturėtų santaupų net ir mėnesiui.

– Kodėl patariate rinktis ir investicines, ir taupymo paslaugas? Kokie jų skirtumai?

– Siūloma galimybė palankiomis sąlygomis pasidėti indėlį ir investuoti padeda finansiškai saugiai paskirstyti santaupas ir „įdarbinti“ pinigus. Pavyzdžiui, jei norite užtikrintai ateičiai sukaupti 100 tūkst. litų, 30 metų kas mėnesį skirdami investicijoms po 100 litų (jei vidutinė metinė grąža yra 6 proc.), tokią sumą nesunkiai sukaupsite, nors per tuos metus atidėsite tik 36 tūkst. litų. Renkantis investavimo priemones reikia planuoti, kokiam laikotarpiui norite investuoti. Jei priemonė rizikingesnė, patariama rinktis ne trumpesnį kaip 5 metų laikotarpį.



Taip pat reikėtų turėti ir greitai pasiekiamą pinigų atsargą, todėl dalį savo santaupų patariame laikyti indėlių sąskaitose – palūkanos, skirtingai negu pinigus laikant namuose ar banko sąskaitose, kompensuos infliaciją, be to, pinigai taip bus apsaugoti nuo ilgapirščių, o prireikus juos galima greitai atsiimti.

– Kaip nuspręsti, kokį indėlio ir investavimo priemonių santykį pasirinkti?

– Kiekvienam klientui reikėtų žiūrėti individualiai, kas geriausiai atitiktų jo ir šeimos poreikius. Čia patars SEB Vilniaus banko investavimo paslaugų vadybininkai, į kuriuos kviečiu kreiptis žmones, norinčius gauti didesnes indėlio palūkanas, o kartu išbandyti investavimo priemones, suteikiančias daugiau galimybių užsidirbti.

Klientų patogumui dėl konsultacijų siūloma registruotis iš anksto – tai galima padaryti internetu banko svetainėje www.seb.lt, trumpuoju telefono numeriu 1528 arba bet kuriame SEB Vilniaus banko padalinyje.



Užsk. 6207





Publikuota: 2007-09-21 16:33:20

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai