„Santaka“ / Mažamečių vaikų tėvams mokama motinystės (tėvystės) pašalpa

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-09-18 09:17

Dalinkitės:  


Mažamečių vaikų tėvams mokama motinystės (tėvystės) pašalpa

Motinystės (tėvystės) pašalpa skiriama ir mokama už vaiko iki vienerių metų priežiūros atostogų laikotarpį. Teisę gauti motinystės (tėvystės) pašalpą turi vienas iš vaiko tėvų (įtėvių) ar globėjas, jeigu:

• draudžiamas ligos ir motinystės socialiniu draudimu;

• suteiktos vaiko iki vienerių metų priežiūros atostogos arba yra atleistas iš darbo dėl įmonės, įstaigos ar organizacijos likvidavimo ar bankroto ar dėl to, kad pasibaigė terminuotos darbo sutarties terminas ir dėl šių priežasčių nėra suteiktos vaiko iki vienerių metų priežiūros atostogos;

• iki pirmos vaiko iki vienerių metų priežiūros atostogų dienos turi ne trumpesnį kaip 7 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą. Tais atvejais, kai asmuo neturi reikiamo ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo, nes prieš tai buvo išleistas vaiko nuo vienerių iki trijų metų priežiūros atostogų, ligos ir motinystės socialinio draudimo stažas skaičiuojamas iš 12 mėnesių laikotarpio, buvusio prieš tas atostogas;

• kreipiasi į „Sodros“ teritorinį skyrių ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo vaiko iki vienerių metų priežiūros atostogų pabaigos.

Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nustatomas pagal pašalpos gavėjo mėnesinio kompensuojamojo uždarbio dydį, apskaičiuotą pagal užpraeito kalendorinio ketvirčio, buvusio prieš vaiko iki vienerių metų atostogų suteikimo mėnesį, draudžiamąsias pajamas. Jos dydis yra 85 proc. mėnesinio kompensuojamojo uždarbio. Nuo 2007 m. liepos 1 d. šios pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis 6 mėnesiai, yra 100 proc., o likusį laiką – 85 proc. mėnesinio kompensuojamojo uždarbio.

Informuojame, kad tais atvejais, kai po 2007 m. liepos 1 d. vaikas, kurio priežiūrai yra suteiktos atostogos, nėra sukakęs 6 mėnesių amžiaus, paskirtos motinystės (tėvystės) pašalpos perskaičiuojamos ir nuo liepos 1 d. mokamos 100 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio iki vaikui sukaks 6 mėnesiai.

Apdraustajam, jeigu gimsta du ir daugiau vaikų, esančiam šių vaikų priežiūros atostogose, motinystės (tėvystės) pašalpos dydis yra 100 proc. mėnesinio kompensuojamojo uždarbio. Kai gimus dvynukams vieno vaiko priežiūrai suteikiamos atostogos motinai, o kito vaiko – tėvui, skiriama motinystės (tėvystės) pašalpa abiem tėvams. Pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis 6 mėnesiai, yra 100 proc., o likusį laiką – 85 proc. mėnesinio kompensuojamojo uždarbio kiekvienam apdraustajam.

Motinystės (tėvystės) pašalpa per mėnesį negali būti mažesnė kaip trečdalis einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojančių vaiko iki vienerių metų priežiūros atostogų suteikimo mėnesį. Nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos iki vaikui sukaks 6 mėnesiai motinystės (tėvystės) pašalpa per mėnesį negali būti didesnė kaip 100 proc. 5 dydžių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, o likusį laiką – didesnė kaip 85 proc. 5 dydžių šių pajamų. Nuo 2007 m. vasario 1 d. draudžiamosios pajamos – 1356 Lt. Pavyzdžiui, vaiko priežiūros atostogos suteiktos 2007 m. rugsėjo mėn., maksimali priskaičiuota mėnesio motinystės (tėvystės) pašalpa 100 proc. (nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis 6 mėnesiai) būtų 7017,30 Lt, maksimali pašalpa – 85 proc. (vaiko nuo 6 mėn. iki 1 metų priežiūros atostogų laikotarpiu) būtų 5964,71 Lt. Minimali priskaičiuota mėnesio motinystės (tėvystės) pašalpa būtų 452 Lt. Kai apdraustasis asmuo dirba keliose darbovietėse, motinystės (tėvystės) pašalpa apskaičiuojama tik pagal tose darbovietėse turėtas draudžiamąsias pajamas, kuriose jis yra išleistas vaiko iki vienerių metų priežiūros atostogų.

Kai asmuo, gaunantis motinystės (tėvystės) pašalpą, atleidžiamas iš darbo dėl įmonės, įstaigos ar organizacijos likvidavimo ar pasibaigus terminuotos darbo sutarties terminui, jam paskirta motinystės (tėvystės) pašalpa mokama nustatytą laiką, bet ne ilgiau kaip iki įsidarbinimo.

Kreipiantis dėl motinystės (tėvystės) pašalpos skyrimo Sodros skyriui reikia pateikti:

• įsakymo dėl vaiko priežiūros iki vienerių metų atostogų suteikimo nuorašą. Tuo atveju, kai asmuo atleistas iš darbo dėl įmonės, įstaigos ar organizacijos likvidavimo, pasibaigus terminuotos darbo sutarties terminui ir jam dėl to nesuteiktos vaiko priežiūros atostogos – papildomai reikia pateikti dokumentus, įrodančius atleidimo iš darbo pagrindą (įsakymo, potvarkio, darbo sutarties nuorašus);

• vaiko gimimo liudijimą;

• prašymą dėl neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD) taikymo. Jeigu asmuo turi teisę į papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį, ši teisė turi būti pagrįsta atitinkamais dokumentais: vaikų gimimo liudijimais, pažyma iš mokyklos, jeigu vaikas yra vyresnis kaip 18 metų ir mokosi dieninėje bendrojo lavinimo mokykloje, invalidumo pažymėjimu, darbingumo lygio pažyma ir kt. Reikia pateikti šių dokumentų originalus arba nustatyta tvarka patvirtintas kopijas;

• duomenis apie asmeninę sąskaitą, į kurią bus pervedama motinystės (tėvystės) pašalpa.

Nuo 2008 m. sausio 1 d. tėvams suteikta galimybė derinti darbą ir vaikų priežiūrą. Motinystės (tėvystės) pašalpa mokama vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu arba ne viso darbo laiko dėl vaiko auginimo laikotarpiu nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos tol, kol vaikui sukanka vieneri metai. Asmeniui, nesančiam vaiko priežiūros atostogose iki tol, kol vaikui sukaks vieneri metai, bet įstatymų nustatyta tvarka dirbančiam ne visą darbo laiką dėl vaiko auginimo, motinystės (tėvystės) pašalpos dydis apskaičiuojamas pagal sumažėjusio dėl ne viso darbo laiko uždarbio dalį.

Šiuo metu Vyriausybė pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimams. Įstatymo pakeitimo projekte siūloma nustatyti, kad motinystės (tėvystės) pašalpa vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu būtų mokama iki vaikui sukaks 1,5 metų. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis iki vaikui sueis metai būtų 100 proc. uždarbio dydžio, vėliau, iki pusantrų metų, ji siektų 85 proc. Taip pat numatoma įteisinti nuostatą, kad teisę gauti ligos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) pašalpą ligos ar atostogų laikotarpiu turėtų moksleiviai ar studentai iki 24 metų, jeigu jie iki ligos ar atitinkamų atostogų stažo neįgijo dėl to, kad nurodytais laikotarpiais mokėsi nustatyta tvarka įregistruotų aukštųjų, aukštesniųjų, profesinių, bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose ir pertrauka nuo mokslo pabaigos (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą) iki jie tapo apdraustaisiais neviršija 3 mėnesių. Pakeitimai įsigalios, jeigu jiems pritars Seimas.

Pašalpos mokėjimo terminų, pašalpos skyrimo, dokumentų pateikimo bei kitais motinystės (tėvystės) pašalpos klausimais galima kreiptis bendruoju informaciniu „Sodros“ telefono numeriu (8 700) 70 080.Dovilė RAPULSKIENĖ

VSDFV Vilkaviškio skyriaus direktoriaus pavaduotojaUžsk. 6130


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas