„Santaka“ / Sūdavos kaimo muziejus jau turi savo biblioteką

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-09-18 09:10

Dalinkitės:  


Vidutė Bruožienė laiminga gavusi darbą ir galėdama prisiliesti prie niekada nevartytų knygų, žurnalų, laikraščių.

Autorės nuotr.


Sūdavos kaimo muziejus jau turi savo biblioteką

Birutė NENĖNIENĖ

Kurti padėjo projektas

Sūdavos etninės kultūros asociacija, kuriai vadovauja kraštotyrininkė Regina Naujokaitienė, parašė projektą Savivaldybės finansuojamai nevyriausybinių organizacijų programai ir gavo lėšų Sūdavos krašto muziejaus bibliotekai įsirengti. Mokytoja R.Naujokaitienė šią biblioteką įkūrė Sūdavos kaimo muziejaus (Rementiškių dvaro) patalpose. Už pusantro tūkstančio „projektinių“ litų kažkada buvęs kolūkio kontoros svečių kambarys paverstas biblioteka: nupirkta lentynų, spinta, stalas, kėdė, kilimas.

Į lentynas jau buvo ką dėti, nes per kelerius Sūdavos kaimo muziejaus gyvavimo metus susikaupė nemažai knygų, spaudos leidinių. Jau dabar bibliotekoje yra daug įvairių autorių istorinių knygų, kuriose aprėpiama Lietuvos istorija nuo seniausių laikų. Amerikoje gyvenanti kraštietė Birutė Marina Stanaitytė-Raulinaitienė muziejui nuo 1995 metų užprenumeravusi „Lietuvių balso“ laikraštį, saugomi „Atgimimo“, kitų laikraščių nepilni komplektai.

O tuščios lentynos užpildomos pastaruoju metu žmonių dovanojamais leidiniais. Net keleto ilgokų lentynų prireikė Alksnėnų ir Didvyžių parapijų klebono Arūno Simonavičiaus vasarą padovanotiems spaudiniams. Nuo mokyklos laikų kraštotyra besidomintis kunigas muziejų praturtino retomis ir senomis katalikų liturginėmis knygomis, maldaknygėmis, katekizmais (1879, 1892, 1898, 1907 leidimo metai), iš rusų kalbos versta 1867 metų dokumentine vyskupo Motiejaus Valančiaus inkriminavimo byla, istorinėmis knygomis bei prieškaryje leistų „Židinio“ laikraščio ir „Ateities“ žurnalo kelerių metų komplektais (1929–1935 m.).

Muziejaus fondais ir jo veikla besirūpinanti mokytoja Regina Naujokaitienė sakė, jog šios literatūros pageidauja ir ja naudojasi studentai, domisi vyresni žmonės.



Išsipildė svajonė

Sutvarkyti bibliotekos patalpas ir suregistruoti knygas bei spaudos leidinius į pagalbą pasikviesta Didvyžių gyventoja Vidutė Bruožienė.

Moteris jaučiasi be galo laiminga, nes po penkiolikos metų bedarbystės, tegul nors ir laikinai, bet vis tiek įsidarbino. Klausučių seniūnė Gema Skystimienė birželio mėnesį per darbo biržą jai parūpino Didvyžių pensionato kapinių prižiūrėtojos darbą. Sąžiningai ir rūpestingai dirbančiai moteriai nuo tiesioginių pareigų dar lieka laisvo laiko, kurį ji išnaudoja tvarkydama muziejaus aplinką ir vidų.

V.Bruožienei labai patinka bibliotekoje. Ji kruopščiai aprašo kiekvieną leidinį. Moteris laiminga galėdama prisiliesti prie daugybės knygų, jas pavartyti, nes kažkada apie tai tik svajodavo.

Ji, dešimties vaikų šeimoje užaugusi vyriausia dukra, turėjo nelengvą dalią, nes visa vaikystė prabėgo padedant mamai auginti po jos gimusius brolius ir seseris. Maža būdama džiaugėsi vienintele iliustruota knygele – pasaka apie Elenytę ir Joniuką. Augindama keturis savo vaikus, daugiausia buvo pasinėrusi į ūkio reikalus.

Moteris sakė, jog labai pamilo muziejaus aplinką ir čia jaučiasi gerai. Ji padovanojo keletą eksponatų, tai daryti skatina ir kaimynes. V.Bruožienės manymu, žmonės namuose tikriausiai turi įvairių dalykų, kuriuos laiko nereikšmingais, tačiau pati įsitikino, jog muziejaus aplinkoje jie įgauna istorinę vertę ir yra įdomūs, ypač jaunimui.





Publikuota: 2007-09-18 09:10:50

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai