„Santaka“ / Padėkite vienkiemiuose gyvenantiems seneliams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-09-14 16:41

Dalinkitės:  


Padėkite vienkiemiuose gyvenantiems seneliams


Įgyvendindami kaimo gyvenamųjų vietovių saugumo programą, pareigūnai kreipiasi pagalbos ir į gyventojus.

Daugeliui, ko gero, jau teko girdėti apie skubios pagalbos įrenginius, kurių dėka gyventojai pagalbą gali išsikviesti paspaudę vos vieną mygtuką. Pagal kaimo gyvenamųjų vietovių gyventojų saugumo programą vienkiemiuose planuojama prijungti skubios pagalbos įrenginius.

Prevencinis projektas „Būk saugus su mobiliu“ pradėtas 2004 metų pabaigoje. Projekto esmė – užtikrinti, kad vienkiemiuose ir nuošalesnėse gyvenamosiose vietovėse gyvenantys asmenys, atsitikus nelaimei (teisės pažeidimui, sveikatos sutrikimui, gaisro atveju ar kitomis ekstremaliomis aplinkybėmis), turėtų galimybę operatyviai informuoti specialiąsias tarnybas.

Skubios pagalbos įrenginys sukonstruotas taip, kad, kartą paspaudus pagalbos mygtuką, nukentėjusiojo pokalbio negalima nutraukti, t. y. to negali padaryti ir užpuolikas. Pokalbį gali nutraukti tik pagalbos centro operatorius. Įrenginyje įmontuotas jautrus mikrofonas, todėl pagalbos centro operatorius girdi ne tik žmogaus balsą, bet ir viską, kas vyksta patalpoje, o tai gali labai padėti vertinant įvykį. Esantis atsarginis akumuliatorius užtikrina, kad įrenginys veiktų net sutrikus elektros tiekimui būste. Kritiniu atveju, nenorint, kad užpuolikas sužinotų apie tai, kad jau susisiekta su pagalbos centru, įrenginyje įmontuoto garsiakalbio garsą galima pritildyti – pagalbos centre ir toliau girdimas žmogaus balsas ir kiti garsai patalpoje, tačiau negirdimas operatorius. Tai auką gali apsaugoti nuo desperatiškų užpuoliko veiksmų, kol atvyks operatyvi pagalba.


Skubios pagalbos įrenginiu susisiekus su pagalbos centru, nukentėjusiajam nereikia sakyti savo adreso ar aiškinti, kaip atvažiuoti. Prieš pradėdamas naudotis pagalbos paslauga žmogus pagalbos centrui užpildo anketą, kurioje pateikia paslaugos teikimui reikalingą informaciją bei supažindinamas su pagalbos paslaugos teikimo taisyklėmis. Tai užtikrina operatyvų reagavimą į pagalbos prašymą netgi tais atvejais, kai žmogus dėl iškilusios problemos ar negalios negali kalbėti ir paaiškinti pagalbos prašymo aplinkybių. Vagims šis įrenginys yra bevertis, kadangi jo daugiau niekur kitur panaudoti neįmanoma.

Tačiau kol Policijos komisariatas gaus minėtus įrenginius ir juos išdalys vienkiemių gyventojams, gali praeiti nemažai laiko. Todėl pareigūnai skatina kaimo gyventojus įsigyti mobiliuosius telefonus, kad šie galėtų kuo skubiau išsikviesti pagalbą.

Pareigūnai kreipiasi ir į kitus rajono gyventojus, kurie galbūt turi nenaudojamų, bet veikiančių mobiliųjų telefonų ir galėtų juos atiduoti vienkiemiuose gyvenantiems senukams. Jei galite padėti, praneškite tel. 20 410 (Prevencijos poskyrio viršininkei K.Šomkienei) arba atneškite aparatą į Policijos komisariatą.



„Santakos“ inf.





Publikuota: 2007-09-14 16:41:54

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai