Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-09-13 09:20

Dalinkitės:

Trenerio V.Miliausko auklėtinis N.Markauskas laimėjo pirmos vietos medalį ir maratono nugalėtojo taurę. Aviakompanija „Lufhansa“ jam dovanojo kelionę į pasirinktą Europos šalį.

Romo ČĖPLOS nuotr.

Auksinė bartninkiečio pergalė Vilniaus maratone

Šeštadienį Vilniaus miesto maratone sėkmingai pasirodė mūsų rajono atstovas Nerijus Markauskas. Daugiau kaip 500 maratono dalyvių iš 19 pasaulio šalių bėgti rinkosi tris atstumus. Nerijus pirmą vietą laimėjo pusės maratono – 21,1 km – distancijoje. Vilniaus maratoną (42 km 195 m) laimėjo Kenijos atstovas R.Rotichas.

Dvidešimt trejų metų bartninkietis, Jono Basanavičiaus vidurinės mokyklos darbuotojas N.Markauskas yra dalyvavęs ir visuose trijuose ankstesniuose Vilniaus maratonuose. Anksčiau jis bėgo visą distanciją – 42 km 195 m. Šiemet sportininkas rinkosi trumpesnį maršrutą. Lengvaatlečio treneris Vaclovas Miliauskas sakė, kad ruoštis maratonui pradėjo iškart po liepos mėnesį vykusio Lietuvos lengvosios atletikos suaugusiųjų čempionato, kuriame, kaip ir ankstesniais metais, Nerijus 10 km bėgime iškovojo sidabro medalį. Treneris džiaugėsi, kad specialus treniruočių planas pasiteisino, ir Nerijus pusės maratono distanciją iš daugiau kaip 200 startavusių bėgikų įveikė greičiausiai (1.10.59). Šį sezoną tarp Lietuvos lengvaatlečių tai – antras rezultatas šioje distancijoje.

Pirmoji vieta Vilniaus maratone N.Markauskui suteikė galimybę būti pakviestam į panašaus lygio varžybas kitose šalyse. Dabar Nerijaus laukia dvejos svarbios varžybos Lietuvoje. Rugsėjo 22 d. Vilniuje vyks Lietuvos 10 km bėgimo plentu čempionatas. Spalio 6 d. bėgikas dalyvaus Klaipėdoje, Smiltynėje, rengiamose tradicinėse varžybose „Gintarinė jūrmylė“.

Rajono lengvosios atletikos lyderis N.Markauskas bėgs 6 jūrmyles (11,1 km).

Pastaruoju metu gražiai rajono vardą garsinantį sportininką N.Markauską ir jo trenerį V.Miliauską rytoj į priėmimą pakvietė rajono Savivaldybės meras A.Bagušinskas.