„Santaka“ / Į mokyklas – su žvalia nuotaika ir naujienomis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-31 17:14

Dalinkitės:  


Į pirmąjį šiais mokslo metais pasitarimą švietimo įstaigų vadovai rinkosi Bartninkų Jono Basanavičiaus vidurinėje mokykloje. Priekyje (iš kairės) – apskrities ir ministerijos atstovai Jonas Vaščėga ir Ričardas Ališauskas.

Autorės nuotr.


Į mokyklas – su žvalia nuotaika ir naujienomis

Birutė NENĖNIENĖ

Svarbiausia – pasitikėjimas

Prieš Rugsėjo 1-ąją Švietimo skyrius į bendrą pasitarimą „Gera mokykla – sėkmingas vadybos rezultatas“ sukvietė rajono švietimo įstaigų vadovus. Mokyklų direktoriai atsivežė ir po keletą pavaduotojų, todėl dalyviai sunkiai sutilpo nedidelėje Bartninkų Jono Basanavičiaus vidurinės mokyklos salėje.

Šiemet tradicinės mokytojų rudens konferencijos nebus. Pasak Švietimo skyriaus specialistų, mokytojai mokslo metų pradžioje susitiks ir nuomonėmis dalysis metodinių būrelių seminaruose, per mokslo metus bus pakviesti dalyvauti įvairiose teminėse konferencijose.

Bartninkuose vadovus pirmiausia pasveikino šeimininkai – mokyklos direktorius Algirdas Žagarskis, rudenį ir mokytojo pašaukimą šlovinančiais posmais – šios mokyklos moksleivės.

Ilgais plojimais buvo palydėtas mokyklų direktorių sveikinimas Švietimo skyriaus specialistams. Vadovų vardu kalbėjęs Pajevonio vidurinės mokyklos direktorius P.Dausinas sakė, jog bendraudami su skyriaus specialistais jie kartais jaučiasi kaip pamokos neišmokę mokiniai, bet visada sulaukia geranoriškos pagalbos.

Pasitarimo dalyvius sveikino Marijampolės apskrities viršininko administracijos Valstybinės švietimo priežiūros tarnybos vyr. specialistas Jonas Vaščėga. Jis pasidžiaugė, kad pastaraisiais metais apskrities tarnyboje negauta skundų iš Vilkaviškio rajono, kad įveikusi akreditacijos barjerus Pilviškių vidurinė mokykla tapo „Santakos“ gimnazija ir mokslo metus pradeda kaip antroji gimnazija rajone.

Sveikinimo žodį taręs rajono meras Algirdas Bagušinskas pabrėžė, jog Savivaldybei rūpi švietimo klausimai, mokyklų atnaujinimo darbai, džiugina tai, kad kiekviena mokykla yra savita. Ateinančiais metais iškyla daug spęstinų dalykų, ir vienas iš svarbiausių – dėl gimnazijos įsteigimo Vilkaviškyje, taip pat – dėl menų mokyklos. Vilkaviškio dekanas prelatas Vytautas Gustaitis teigė, jog mokyklos gerumas priklauso nuo joje dirbančių žmonių, kiek jų širdyse yra meilės mokiniams ir atliekamam darbui, todėl linkėjo, kad visiems mokytojams nepritrūktų meilės.

Pasitarimo svečias ir pagrindinis pranešėjas – Švietimo ir mokslo ministerijos Strateginio planavimo ir analizės skyriaus vedėjas Ričardas Ališauskas, prieš pradėdamas savo pranešimą „Vadyba mokykloje kaip viešosios gyvensenos mokymasis“, prisipažino, jog iš pokalbio su Švietimo skyriaus vedėju ir šilto skyriaus specialistų pasveikinimo susidarė gerą įspūdį apie švietimo darbuotojų tarpusavio pasitikėjimą. „Tai tokie dalykai, kurių reikia mokytis. Manau, jog tai yra geros vadybos rezultatai, – sakė svečias. – Vadyba visada yra visų mūsų darbo rezultatas. Pasitikėjimas turi augti kiekvienoje mažoje ląstelėje. Kad darbas vyktų sėkmingai, reikia daug darniai besisukančių mažų sraigtelių.“

Pranešėjas vaizdžiai analizavo pasitikėjimo, aktyvumo švietimo sistemoje problemas, atkreipė dėmesį į tai, jog Lietuvoje reikia daugiau entuziazmo, prisiimančių atsakomybę ir kitus telkiančių lyderių. Dėl to Švietimo ir mokslo ministerija imsis projekto, kuris bent kiek paskatintų lyderystę.

Mokyklų vadovai kiek mažiau dėmesio rodė savo kolegų perskaitytiems išsamiems pranešimams apie konkrečią patirtį.

Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos direktorė Daina Juškauskienė kalbėjo apie savo mokyklą, kurią įvardijo kaip nuolat besimokančią organizaciją. Vaikų ir jaunimo centro direktorė Elena Čepaitė supažindino su prevencija – saugios mokyklos pagrindu. Virbalio vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Buividavičienė kalbėjo apie vadybą pamokoje, „Aušros“ vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Šlivinskienė supažindino, kaip jų mokykloje komandinis darbas lemia vertinimo sistemos kūrimo sėkmę. Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ direktorė Danutė Žilinskienė dalijosi šios ikimokyklinės įstaigos veiklos patirtimi.

Švietimo skyriaus vedėjas Arūnas Serneckas, kalbėdamas apie vadovų vaidmenį kuriant gerą mokyklą, paminėjo pasyvumą ir aktyvumą. „Jei darbuotojas kažko nepadaro, reikia priežasties ieškoti savyje. Gal norime, kad tas žmogus padarytų daugiau nei vadovas“, – svarstė vedėjas. Jis sakė, jog dažnai per daug kalbama apie negatyvius dalykus, nors gerų darbų padaroma daug daugiau, priminė, koks svarbus vadovo asmeninis pavyzdys.

Vedėjas atkreipė dėmesį, jog per vasarą buvo pakeisti ar papildyti kai kurie įstatymai, norminiai aktai, supažindino su rajono švietimo situacija. Naujųjų mokslo metų pradžios šventę pavadindamas viena viltingiausių, vedėjas linkėjo mokyklų vadovams, kad jų planai ir mąstysena būtų nuoseklūs, kad organizaciniai gebėjimai skleistųsi, sulaukdami bendruomenės narių pritarimo ir palaikymo.

Pabaigoje vadovai neatsisakė senos gražios tradicijos: pasveikino kolegas, vasarą šventusius „apvalius“ gimtadienius, į vadovų būrį įsiliejusius naujus žmones.

Po oficialiosios dalies pasitarimo dalyviai pasuko į Jono Basanavičiaus sodybą-muziejų, kur klojime trumpą programą parodė Bartninkų Jono Basanavičiaus vidurinės mokyklos mokytojai, vadovams buvo padengtas vaišių stalas.

Ministerijos nuorodos ir dovanos

Prieš prasidedant naujiesiems mokslo metams respublikinėje konferencijoje dalyvavęs Švietimo skyriaus vedėjas Arūnas Serneckas sakė, jog Švietimo ir mokslo ministrė R.Žakaitienė esminių permainų nežadėjo. Šie mokslo metai bus skirti pasirengti naujovėms, kurias planuojama įgyvendinti nuo 2008 metų rugsėjo.

Nuo šių mokslo metų vienuoliktose klasėse pradedamas įgyvendinti patobulintas profilinio mokymo modelis. Nuo 2008 metų bus įvedamas privalomas ankstyvasis užsienio kalbų mokymas nuo antros klasės. Taip pat numatoma sukurti profesinio orientavimo sistemą, kurios pagrindinis uždavinys būtų teikti paramą bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų mokiniams.

Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos skirtos lėšos dar dviem savaitinėms valandoms apmokėti mokytojui už vadovavimą klasei.

Švietimo ir mokslo ministrė atkreipė visų dėmesį į nelaimes keliuose, kur nukenčia labai daug vaikų, todėl pasiūlė mokykloms pirmąją šių mokslo metų pamoką skirti saugaus eismo mokymui.

Kaip ir ankstesniais metais, visi pirmokai gaus „Pirmoko pasą“, kuriame pateikiami svarbiausi duomenys apie Lietuvą. Kartu su šiuo pasu bus dalijamos ir automatiškai susivyniojančios apyrankės – atšvaitai.

Švietimo ir mokslo ministerija prieš rugsėjį išleido nemokamą informacinį leidinį, skirtą mokinių tėvams ir mokyklų bendruomenėms „2007–2008 mokslo metai. Ką svarbu žinoti?“

Nuo rugpjūčio 28 dienos pradėjo veikti nemokamas švietimo informacijos telefonas (8 800) 10 118. Šiuo numeriu galima pranešti apie mokyklas nelankančius vaikus, taip pat gauti atsakymus į visus tėvus ir mokinius dominančius švietimo klausimus.

Telefono linija veiks darbo dienomis nuo 9 iki 17 val. iki spalio 27 dienos.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Ar vartotinas pavadinimas „kajeno pipirai“?
Tai ne pipirai, o paprikos. Vartotinas pavadinimas yra Kajeno paprikos. Ši prieskoninė daržovė pavadinimą gavo pagal Kajeno vietovę ( Cayenne ), esančią Prancūzijos Gvianoje.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas