„Santaka“ / Krepšinio populiarinimo idėja gyvuoja ne visur

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 2 bulius (6 mėn. ir 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:23

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORTSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, ekskavatorių JUMZ, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:56Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-23 09:16

Dalinkitės:  


Būdviečių kaimo bendruomenės pirmininkas A.Savickas pats prižiūri visą teritoriją. Jis džiaugėsi, kad tikrai gerai įrengta krepšinio aikštelė visada pilna jaunimo.

Autorės nuotr.


Krepšinio populiarinimo idėja gyvuoja ne visur

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Prieš trejetą metų rajono Savivaldybėje buvo nuspręsta daugiau dėmesio skirti kaimo jaunimo užimtumui, pradėtos statyti krepšinio aikštelės, bendruomenėms prašant dalijami nepigiai kainuojantys krepšinio stovai.

Per tą laiką įrengta nemažai aikštelių, išdalyta daug inventoriaus. Tik vienose gyvenvietėse šios vietos tapo traukos centrais ir mėgstama jaunimo susibūrimų vieta, o kitur apie pusantro tūkstančio litų kainuojantys įrenginiai tiesiog paskendo piktžolėse ir stūkso kaip vietovaizdžio dalis...

Pasidairius po seniūnijas tapo aišku, kur jaunimas – ir ne tik jis – džiaugiasi gautomis dovanomis ir naudoja pagal paskirtį, o kur inventoriaus buvo prašoma tik šiaip, vien todėl, kad duoda...

Bartninkų seniūnas Petras Čirvinskas sakė, kad keletą aikštelių įrengė seniūnijos jėgomis, mat to labai norėjo žmonės. Tokia krepšinio aikštelė išdygo Lakštučiuose. Rajono Savivaldybei skyrus lėšų, stovai įbetonuoti ir Geisteriškiuose, pačiuose Bartninkuose, Pašeimeniuose (čia aikštelė ir išasfaltuota), tą patį padaryti ruošiamasi Vartų kaime. Stovi įrenginiai ir Piliakalniuose, tik aktyvumo iš paties jaunimo pusės – jokio. Seniūnas sakė, kad jau treti metai, kai čia atvežta skaldelė guli neišlyginta.

– Prašėme vietinių, kad patys šiek tiek aptvarkytų, tada galima bus ir išasfaltuoti, – aiškino P.Čirvinskas. – Tik niekam tai nė motais. Negalime visko padaryti už žmones, jie ir patys turėtų nors kur pirštą pridėti. Bet smagu, kad ne visas jaunimas tik sėdi nosis įbedę į kompiuterių ekranus, – yra ir sportuojančių. Kituose kaimuose, kur įrengtos aikštelės, kamuolių bumbsėjimas nenutilsta.

Gižuose krepšinį galima žaisti dviejuose kaimuose: Rimavičiuose ir pačiuose Gižuose. Čia jaunimas, anot vyr. specialistės Angelės Kupstienės, dažnai renkasi, žaidžia, bendrauja. Gižuose šalia aikštelės įrengtos ir sūpynės. Vadinasi, pinigai tikrai neišmesti į balą.

Gražiškiečiai taip pat noriai sportuoja. Nors jie mieliau stadione prie mokyklos žaidžia futbolą, bet nespjauna ir į krepšinį. Pačioje gyvenvietėje ruošiamasi įrengti dar vieną aikštelę, mat visi norintys neišsitenka. Du stovai nuvežti į Duonelaičius. Tik jie dar nepastatyti, nes gaminamos betono konstrukcijos jiems įtvirtinti. Vyresnioji specialistė Rita Vasiliauskienė patikino, kad jei reikės, aikštelių bus ir daugiau.

Keturvalakių seniūnijos specialistai džiaugėsi, kad ir pačioje gyvenvietėje, ir Bardauskuose jaunimas aktyviai sportuoja. Vaikai ir net suaugusieji, sudarę komandas, susitinka pasivaržyti kaimas prieš kaimą. Vietiniai žmonės propaguoja ne tik krepšinį, bet ir futbolą. Dar viena aikštelė bus įrengta Degučių kaime.

Nežinia, kam pastatytas krepšinio stovas Šūklių kaime. Jis – pačiame gyvenvietės pakrašty, kažkokioje pievoje prie privataus namo, visas apaugęs aukštomis piktžolėmis. Kybartų seniūnas Kęstutis Rakauskas sakė, kad jų seniūnijoje krepšinio stovų ypač daug. Šūklių kaime šio įrenginio prašė bendruomenės pirmininkas Vytautas Lekešius. Kaip juo naudojamasi, niekas netikrino...

K.Rakauskas paaiškino, kad inventorius dovanotas Gudkaimio, Matlaukio, Kybeikių kaimų gyventojams, pastatyti du stovai prie Kybartų pagrindinės ir prie specialiosios mokyklų, dar trys įbetonuoti miesto aikštelėse. Šeši stovai užsakyti papildomai.

– Ne mes sprendžiame, kur ką statyti, – sakė seniūnas. – Dažniausiai iniciatyvą parodo bendruomenės. Tik ne visiems, matyt, iš tikrųjų reikia. Mes gavome nurodymą iš rajono Savivaldybės, kad reikia skirti daugiau dėmesio kaimo jaunimo užimtumui, ir jį vykdome.

Klausučių seniūnijoje taip pat begalė aikštelių. Seniūnė Gema Skystimienė sakė, kad jų reikia dar daugiau. Slabaduose vieta krepšininkams nepabaigta įrengti – pritrūko pinigų. O Daržininkai turi labai gerą bendruomenės pirmininkę Romą Kružikienę, kuri rūpinasi viskuo ir moka suburti žmones. Čia įrengta aikštelė gerai prižiūrima, aplink apipjautos žolės, seniūnija pastatė suoliuką, gyventojų iniciatyva greta atsirado didžiulis puodas, skirtas šiukšlėms. Šioje vietoje nuolat sportuoja vaikai. Sūdavos kaime jaunimas taip pat džiaugiasi aikštelėmis prie mokyklų. O štai Kataučiznoje viskas aplūžę, teritorija prasta, tad ir žaidžiančių mažai. Labai norėtų aikštelės Žynių kaimo vaikai. Jie krepšinio stovą įsirengė patys prie... autobusų stotelės. Kadangi stovų nėra kur statyti, krepšininkai bėgioja tiesiog po kelią, vedantį į Slabadus.

– Atrodo, radome kompromisą. Vieni žmonės leis sportuoti vaikams savo žemėje, – sakė seniūnė. – Klausučių gyvenvietėje seniūnijos vyrai iš senų radiatorių vamzdžių padarė ir futbolo vartus. Tik naudos jokios – viskas apžėlę, nenaudojama. Niekas nenori, tai ir nepriversi...

Pajevonio seniūnija aikštelių nėra turtinga, bet užtat gali pasigirti jų kokybe. Vaikai noriai renkasi pamėtyti kamuolio prie Pajevonio mokyklos, o Būdviečiuose įrengtoji galėtų būti pavyzdžiu visiems. Čia prie mokyklos esančią aikštelę prižiūri bendruomenės pirmininkas Albinas Savickas. Aikštelė eglių paūksmėje gerai išasfaltuota, subraižytos ryškios linijos. Pati mokykla dešimčiai metų išnuomota bendruomenei ir tapo jos namais, kur vietiniai žmonės renkasi ir linksmomis, ir liūdnomis progomis.

– Nebuvo dar nė vieno savaitgalio, kad čia nesirinktume, – pasakojo pakalbintas žolę aplinkui pastatą pjaunantis bendruomenės pirmininkas. – Tai, žiūrėk, giminės susitikimas, tai buvusių Būdviečių gyventojų suvažiavimas. O sportuoja jaunimas noriai. Čia jų visada pilna.

Šeimenos seniūnijoje pastaruoju laiku pageidaujančių, kad būtų įrengtos krepšinio aikštelės, neatsirado. Užtat ankstesniais metais krepšinio stovai pastatyti Paežeriuose, Čyčkuose, Karaliuose, Serdokuose.

– Ypač daug sportuoja Kisiniškių jaunimas, – sakė seniūnijos specialistai. – Jų klegesys gal ir erzina aplinkinius gyventojus, bet juk tai geriau, negu be reikalo trainiotis pakampėmis.

Virbalyje prie mokyklos taip pat susirenka daug jaunųjų sportininkų. Dailučių kaime pozicijų jaunimui neužleidžia ir vietiniai „dėdės“. Jie taip pat mėgsta išbandyti rankos taiklumą, kojų greitumą.

Vištytiečiai kol kas aikštelę teįsirengę seniūnijos centre. Nelabai buvo norinčių gauti tokių dovanų. Ateityje planuojama iš seniūnijos lėšų aikštelę įrengti Girėnų kaime.

Rajono Savivaldybės Sporto tarnybos vedėjas Rolandas Lipinas sakė, kad ir pats pasidomėsiąs, kokios būklės visos aikštelės.

– Jeigu kam nereikia, tegul nelaiko dėl grožio, atiduosime tiems, kas įvertins jų naudą, – kalbėjo R.Lipinas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vietoje tilto Naujamiestyje rengiama plieninė pralaida
* Mirusiųjų miestai lieka be medžių
* Kelyje kaip ir gyvenime – svarbiausia yra drausmė
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate laimėjęs loterijoje?
Taip, laimėjau vertingų prizų.
Tik smulkias sumas.
Loterijoje man nesiseka.
Niekada nedalyvauju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „šimtukininkas“?
Taip, naujadaras šimtukininkas, šimtukininkė yra vartotinas. Šio daiktavardžio apibrėžtis – „kas išlaikė bent vieną baigiamąjį egzaminą šimtuku“. Pvz.: Šimtukininkai dažnai rinkosi sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos, fizinių ir biomedicinos mokslų studijų krypties programas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas