„Santaka“ / Rajono pianistai dažniau koncertuoja svetimų miestų salėse

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-03-31 08:54

Dalinkitės:  


Fortepijono skyriaus mokytojai ir mokiniai prieš egzaminus renkasi į bendras konsultacijas.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Rajono pianistai dažniau koncertuoja svetimų miestų salėse

Eglė MIČIULIENĖ


Tie, kuriems tenka vaikščioti neilga Vilkaviškyje esančia Kęstučio gatve, net vakare girdi iš ten sklindančius muzikos garsus. Dažniausiai tai būna pianino skambesys. Nenuostabu, nes didžiausias šioje gatvėje įsikūrusioje Vaikų muzikos mokykloje – Fortepijono skyrius.



Koncertai vaikams

Vilkaviškio vaikų muzikos mokyklos Fortepijono skyriuje mokosi 106 mokiniai, dirba dešimt fortepijono bei 3 kitų specialybių mokytojai. Viena iš jų – Kristina Beržanskienė turi mokytojo metodininko kvalifikaciją.

Po pirmojo pusmečio savo žinias moksleiviai parodo vadinamuosiuose uždaruose akademiniuose koncertuose, o gale mokslo metų rengiami baigiamieji egzaminai. Be šių privalomų dalykų vyksta ir kiti renginiai.

Jau tradiciškai spalio pradžioje Fortepijono skyriaus mokiniai surengia koncertus Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos pradinukams. Rengiami koncertai ir tarp klasių „Draugai groja draugams“. Fortepijono skyriaus vedėja Jūratė Brukienė pasakojo, jog mokiniams patinka koncertai, kuriuose kūrinius jie groja dviese – keturiomis rankomis. Tuomet išgaunamas geresnis efektas, daugiau garso. Daug tokių ansamblių ruošia mokytojos Kristina Cibulskienė, Lina Kazakevičienė.



Jaunieji pianistai koncertuoja ir kitų skyrių organizuojamuose renginiuose, darželiuose, mokyklose.



Dalyvauja konkursuose

Vilkaviškio vaikų muzikos mokykla priklauso Kauno krašto fortepijono mokytojų draugijai. Ji rengia jaunųjų pianistų festivalius, koncertus-maratonus – šiuose renginiuose dalyvauja ir vilkaviškiečiai. Fortepijono mokytojų draugija leidžia laikraštį „Pianistas“, kuriame spausdinami ir straipsniai apie mūsų muzikos mokyklą.

„Dainų dainelė“, dainų šventės, giesmių konkursai – mokiniai nuolat ruošiami įvairiems pasirodymams. Fortepijono skyriaus pedagogai labai svarbiu laiko ir respublikinį B.Dvariono pianistų konkursą. Jame laureatu yra tapęs vilkaviškietis Raimundas Kavaliauskas, visada puikiai pasirodydavo dabar jau kompozitorius Algirdas Brilius ir kiti mokiniai.

Muzikos mokyklos mokytojai kasmet vyksta į tobulinimosi, meistriškumo kursus, kuriuos veda žymūs respublikos atlikėjai. Daug naudos duoda seminarai-praktikumai, kuriuose mokytojai dalyvauja kartu su mokiniais.

Ir dabar mokykloje darbo netrūksta. Ruošiamasi tarptautiniam jaunųjų pianistų festivaliui Panevėžyje, sparčiai artėjančiam Muzikos mokyklos jubiliejui.



Specifinis instrumentas



Tai, kad rajono visuomenė gana retai girdi jaunųjų Muzikos mokyklos pianistų koncertus, nulemia instrumento specifika.

Pianino, kaip kokio smuiko ar kanklių, pasiėmęs į glėbį neatsineši, o šių muzikos instrumentų mūsų mieste labai trūksta.

„Mus daugiau girdi kitų miestų salėse nei Vilkaviškyje, – sakė fortepijono mokytoja Kristina Beržanskienė. – Važiuojame koncertuoti į Vilnių, Kauną, Panevėžį, kur yra instrumentai. Kartą mus pakvietė koncertuoti į vieną mūsų rajono mokyklą, o ten, pasirodo, vienas pianino klavišas neveikia.“

Anot K.Beržanskienės, norisi pagroti ir kaimo mokinukams, bet muzikos mokyklos vaikai dar ne tokie virtuozai, kad grodami sugebėtų nekreipti dėmesio į derinimo kokybę. Be to, grojant su prastais instrumentais kenčia profesionalumas. Instrumentas turi derėti, o suderinti jį brangiai kainuoja. Kankles, smuiką gali susiderinti vietoje ir groti, o čia – ne taip paprasta.

Kartais tėvai nesupranta instrumento specifikos ir vietoj pianino nuperka vaikui elektrinius vargonėlius. Bet tai – visiškai skirtingi dalykai.

Instrumentų labai trūksta ir pačiame skyriuje. Fortepijono mokytojos sakė, kad būtų idealu, jei klasėje stovėtų po du pianinus. Tuomet skambinančiam mokiniui nereikėtų keltis nuo instrumento, kai mokytojas nori parodyti, kaip groti. Tai labai praverstų ir ansambliniam grojimui. Tačiau visa tai kol kas – tik svajonės.





Pamokų – per mažai

Fortepijono specialybės Muzikos mokykloje mokomasi ilgiausiai, bet pedagogams atrodo, kad vis tiek per trumpai. Mat fortepijono kūrinių repertuaras – didžiulis, ir visiems kūriniams atlikti pritrūksta pamokų.

„Vaikai nespėja pagroti daugybės gražių kūrinių – reikėtų dar aštuntos klasės“, – sakė K.Beržanskienė.

Yra moksleivių, kurie jau baigę Muzikos mokyklą ir nežada studijuoti muzikos, bet ateina čia pagroti savo malonumui. Mokytojos prisiminė puikų koncertą-maratoną Kaune, kuriame grojo gydytojai, sociologai, mokytojai, kitų profesijų žmonės. Jie grojo kaip tikri profesionalai.

Ne vienas mokinys, baigęs muzikos mokyklos Fortepijono skyrių, dabar čia dirba mokytoju. Muzikos mokyklą lanko arba lankė visų šio skyriaus mokytojų vaikai.

Į Fortepijono skyrių stoja maždaug pusė visų į Muzikos mokyklą stojančių vaikų. Mokiniai atvažiuoja iš tolimiausių rajono pakraščių – yra tokių, kurie gyvena už keliasdešimties kilometrų. „Vadinasi, esame reikalingi“, – šypsosi Fortepijono skyriaus mokytojai.



Publikuota: 2005-03-31 08:54:00

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai