Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.
Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29 Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
„Santaka“ / 2007-08-17 17:37
Vyriausioji buhalterė Irina Albaitienė sakė, kad stengiasi išaiškinti visiems, kurie klausia, už ką apskaičiuoti mokesčiai. Informacinėje lentoje visada kabo kalkuliacijos lentelės, tad nesuprasti tikrai nėra ko. Autorės nuotr. Žmonės nesupranta, už ką moka mokesčius
Kristina VAITKEVIČIENĖ
Redakciją ne kartą pasiekė kybartiečių skundai, jog jie nežino, už ką ima mokesčius UAB „Kybartų Darna“. Vienas daugiabučio namo gyventojas klausė, ką slepia mokesčio pavadinimas „už eksploataciją“, kitas piktinosi, kad paprašyti bute atlikti kai kuriuos darbus (žmogaus manymu, juos priklausytų daryti už kas mėnesį sumokamus pinigus) komunalininkai pareikalauja mokėti papildomai...
|
Sąskaitoje – dvi eilutės
Visas šių mokesčių subtilybes paaiškino UAB „Kybartų Darna“ vyriausioji buhalterė Irina Albaitienė.
„Į eksploatacijos mokestį įeina nemokamos elektriko ir santechniko paslaugos namo bendro naudojimo patalpose, – aiškino finansininkė. – Žmonės gali išsikviesti šiuos specialistus, kai užsikemša kanalizacija, sugenda kas nors elektros skydinėje ir panašiai. Paprasčiau tariant, visa tai atliekame bendro naudojimo patalpose iki buto durų. Už visas paslaugas: čiaupo keitimą, klozeto, vamzdynų sumontavimą bute, savininkams atskirai mokėti nereikia. Už darbą mes pinigų neimame, tik už sunaudotas medžiagas. Aišku, žmogui pačiam reikia nusipirkti čiaupą ar klozetą.
Už laiptinių apšvietimą mokama pagal bendro namo skaitiklio rodmenis. Šie mokesčiai (už laiptinių apšvietimą ir eksploataciją) yra skaičiuojami pagal bendrą naudingą buto plotą.
Daugiau jokių mokesčių kybartiečiams mes neskaičiuojame. Mūsų siunčiamuose kvituose tėra dvi minėtos eilutės. Aišku, jei gyventojas įsiskolinęs, jų atsiranda ir daugiau – tai skola ir priskaičiuoti delspinigiai.
Visada duoda kvitus
Mokesčiai tikrai nėra dideli. Bute su patogumais už eksploataciją mokėti apskaičiuota po 0,1534 lito (su PVM) už 1 m². Kur nėra patogumų – po 0,08 lito. Kadangi nėra kanalizacijos, tad į paslaugą įeina tik elektriko iškvietimas. Jei iškviestas elektrikas nepajėgus sutvarkyti gedimo, informuojami elektros tinklų specialistai.
Už fekalinių šulinių išsiurbimą reikia mokėti atskirai. Paklausta, ar už suteiktą paslaugą UAB „Kybartų Darna“ išduoda tai patvirtinančius čekius, I.Albaitienė net nustebo. Finansininkė sakė, kad visada įmonė duoda patvirtinantį dokumentą – kasos pajamų orderį, nes tai reikalinga žmonėms kaip įrodymas, jog jie išveža savo kanalizacijų turinį, o ne leidžia jį į aplinką. Pasakėlės, kad čekių niekas neduoda, – patogus individualių namų savininkų dangstymasis prieš gamtosaugos inspektorius.
Rūpinasi ne tik butais
Namų savininkai, įsteigę bendriją, visada gali atsisakyti komunalininkų paslaugų, jei jiems atrodo, kad jos netinkamos, ir mokėti už kiekvieną atliktą darbą atskirai. Bet jau tada UAB „Kybartų Darna“ neatsako už įvykusias avarijas vandentiekyje ar elektros instaliacijose.
Ką veikia Kybartų komunalininkai, geriausiai parodo paskutiniai darbai – mieste atkastos sugedusios drenažo sistemos, ieškoma praeitame „Kybartų“ puslapyje (“Santaka”, Nr. 88) aprašyto Vilniaus g. 12-o namo lietaus kanalizacijos gedimo. Bendrovės specialistai taip pat rūpinasi miesto apšvietimu, gatvių, kiemų priežiūra.
Su skolininkais „žaidžia“ gana ilgai
Nors kai kurie butų savininkai per mėnesį turi mokėti vos po 3 ar 5 litus, kartais neišgali ir tiek. Susikaupus skolai, žmogui siunčiami pranešimai, vėliau teismine tvarka išieškoma suma, kurią jis įsiskolinęs. Tada antstoliai nuo pašalpų ar pensijos atskaito po tam tikrą dalį pinigų.
I.Albaitienė sakė, kad žmonės blogai daro neimdami registruotų laiškų su pranešimais. Tokiu atveju UAB „Kybartų Darna“ privalo apie dokumentų įteikimą informuoti per vietinius ir respublikinius laikraščius. Taigi, išlaidos skolininkui padidėja apie 300 litų.
– Mes irgi esame žmonės, – sakė finansininkė. – Su mumis visada galima susitarti, suderinti, kada ir kiek bus mokama, jei žmogus turi finansinių sunkumų. Kai gyventojas sąžiningai stengiasi skolą sumokėti, mes jo į teismą neduodame. Atrodo, kiekvienam atėjusiam išaiškiname, už ką reikia mokėti ir kodėl, bet ne visi klauso. Vieni ateina išlieti tik savo blogas emocijas ir negirdi, kas jiems sakoma. Kiti – supranta, padėkoja ir išeina. Mes aptarnaujame ir Virbalį. Iš viso turime apie porą tūkstančių aptarnaujamų butų.
Komentarai:
|
 
* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis * Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti? * Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Ar vartotinas žodis „stribas“? Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.
Šūksniai
Statistika
|