„Santaka“ / Europos Sąjungos parama – sąvartynams tvarkyti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-15 20:08

Dalinkitės:  


Ma­ri­jam­po­lės re­gio­ni­nia­me są­var­ty­ne spar­čiai vyks­ta sta­ty­bos dar­bai.

Vir­gi­ni­jos SA­MUO­LIE­NĖS nuotr.


Europos Sąjungos parama – sąvartynams tvarkyti

Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­jo­je pa­si­tar­ti dėl 2007–2013 me­tais Eu­ro­pos Są­jun­gos struk­tū­ri­nės pa­ra­mos lė­šo­mis nu­ma­to­mų fi­nan­suo­ti Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos siū­lo­mų pro­jek­tų bu­vo su­si­rin­kę ap­skri­ties sa­vi­val­dy­bių ap­lin­kos ap­sau­gos spe­cia­lis­tai, Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties at­lie­kų tvar­ky­mo cent­ro bei Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­jos at­sto­vai.

Pa­si­ta­ri­mą pra­dė­jęs Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko pa­va­duo­to­jas Al­bi­nas Pa­peč­kys pa­si­džiau­gė, kad la­bai spar­čiai pa­sta­ruo­ju me­tu vyks­ta dar­bai sta­to­ma­me Ma­ri­jam­po­lės re­gio­ni­nia­me są­var­ty­ne Pa­nau­su­pio kai­me.

„Pas­ku­ti­nės liū­tys pa­ro­dė, kad dar­bas at­lie­ka­mas tik­rai ko­ky­biš­kai, są­var­ty­nas iš­ban­dy­mus at­lai­kė ir pir­mie­ji dar­bai bus at­lik­ti lai­ku“, – sa­kė A.Pa­peč­kys.

UAB „Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties at­lie­kų tvar­ky­mo cent­ras“ vyr. spe­cia­lis­tas Taut­vy­das Za­vec­kas pri­sta­tė Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos pa­teik­tą pla­nuo­ja­mų fi­nan­suo­ti pro­jek­tų są­ra­šą pa­gal Sang­lau­dos fon­do veiks­mų pro­gra­mos 3–o prio­ri­te­to „Ap­lin­ka ir dar­nus vystymasis“ 2-ąjį už­da­vi­nį „Šiuo­lai­kiš­kos at­lie­kų tvar­ky­mo sis­te­mos sukūrimas”.

At­siž­vel­giant į Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos pa­reng­tą pro­jek­tų są­ra­šą, Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties te­ri­to­ri­jo­je, pa­nau­do­jant 2007–2013 metų ES struk­tū­ri­nės pa­ra­mos lė­šas, tu­rė­tų bū­ti su­tvar­ky­ti 53 šiukš­ly­nai–są­var­ty­nai, ku­rie šian­dien uži­ma apie 40 hek­ta­rų plo­tą.

Juo­se, pre­li­mi­na­riais skai­čia­vi­mais, yra su­si­kau­pę per 150 tūkst. m³ įvai­rių at­lie­kų. Šių są­var­ty­nų už­da­ry­mui iš Europos Sąjungos lė­šų yra nu­ma­ty­ta skir­ti 15,9 mln. li­tų.

Pro­jek­te taip pat nu­ma­to­ma, kad ap­skri­ties te­ri­to­ri­jo­je bus įreng­tos 8 kom­pos­ta­vi­mo bei 31 stam­bia­ga­ba­ri­čių at­lie­kų aikš­te­lė. Kom­pos­ta­vi­mo aikš­te­lėms įreng­ti iš Eu­ro­pos Są­jun­gos fon­dų yra nu­ma­ty­ta 12,70 mln. li­tų, o stam­bia­ga­ba­ri­čių at­lie­kų aikš­te­lėms – 16,90 mln. Lt.

Pa­si­ta­ri­me da­ly­va­vu­si Ša­kių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės at­sto­vė As­ta Ci­ka­nie­nė kal­bė­jo, kad ša­kie­čiai no­rė­tų stam­bia­ga­ba­ri­čių at­lie­kų aikš­te­les įkur­ti kiek­vie­no­je gy­ven­vie­tė­je, ku­rio­je gy­ve­na dau­giau kaip 1000 gy­ven­to­jų. Anot jos, tai bū­tų efek­ty­vus bū­das ma­žin­ti šiukš­lių kie­kius.

Šiai min­čiai pri­ta­rė ir ki­ti kal­bė­to­jai, nes ne­tu­rė­da­mi kur vež­ti bui­ti­nių at­lie­kų (bal­dų, elekt­ros prie­tai­sų ir kt.) žmo­nės juos ve­ža į miš­ką ir ter­šia gam­tą.

Ta­čiau UAB „Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties at­lie­kų tvar­ky­mo cent­ras“ at­sto­vas pri­mi­nė, kad tam, ži­no­ma, rei­kė­tų pa­pil­do­mų lė­šų. Be to, sa­vi­val­dy­bės tu­rė­tų pa­čios pa­si­ruoš­ti šių aikš­te­lių tech­ni­nius pro­jek­tus.Ry­tis AND­RIUŠ­KE­VI­ČIUS

Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties

vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­jos Re­gio­ni­nės plėt­ros

de­par­ta­men­to

vyr. spe­cia­lis­tas
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas