„Santaka“ / Atnaujinamai mokyklai dar negresia pavojus būti uždarytai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-15 19:01

Dalinkitės:  


Mokyklos direktorius Donatas Dambrauskas (dešinėje) tariasi su apdailos specialistais.

Autorės nuotr.


Atnaujinamai mokyklai dar negresia pavojus būti uždarytai

Birutė NENĖNIENĖBe­veik vi­są va­sa­rą Klam­pu­čių pa­grin­di­nė­je mo­kyk­lo­je tvy­ro sta­ty­bi­nių me­džia­gų kva­pas ir dul­kės. Ne­se­niai pa­keis­ti vi­si lan­gai ir lau­ko du­rys, šio­mis die­no­mis dir­ba ap­dai­li­nin­kai ir mo­kyk­los dar­bi­nin­kai. Mo­kyk­los ko­ri­do­riai už­krau­ti se­nais lan­gų rė­mais su stik­lais, o ato­sto­gas bai­gu­sios va­ly­to­jos jau drė­ki­na grin­dų šluos­tes. Mo­ky­to­jų kam­ba­rys, di­rek­to­riaus ka­bi­ne­tas jau švy­ti šva­ra, lauk­da­mi tik­rų­jų šei­mi­nin­kų.

Ši mo­kyk­la re­no­vuo­ja­ma iš ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės biu­dže­to lė­šų ši­lu­mos ir ener­gi­jos tau­py­mo pro­gra­mos. Dar­bus at­lie­ka Ma­ri­jam­po­lės fir­mų dar­bi­nin­kai.

– To­kios čia ato­sto­gos, vis tiek min­tys kas­dien le­kia į mo­kyk­lą, nes esu at­sa­kin­gas ir no­riu, kad vis­kas vyk­tų sklan­džiai, – sa­kė vykstančių dar­bų pa­si­žiū­rė­ti at­vy­kęs mo­kyk­los di­rek­to­rius Do­na­tas Damb­raus­kas.

Jis pa­si­džiau­gė, kad pa­keis­ti lan­gai į kla­ses ir ko­ri­do­rius įleis dau­giau švie­sos, su­lai­kys ši­lu­mą, o pa­ra­di­nės nau­jos du­rys – tai tie­siog pui­ki nau­jie­na. Nors ruoš­da­mie­si mo­kyk­los 60-me­čio ju­bi­lie­jui dar­buo­to­jai iš­švei­tė vi­sus kam­pus, šiek tiek pa­da­žė ir du­ris, bet re­tes­ni sve­čiai pa­ste­bė­jo, jog jos jau at­gy­ve­nu­sios.

Šeš­tą­jį rug­sė­jį šio­je mo­kyk­lo­je su­tik­sian­tis va­do­vas daug vil­čių de­da į ka­ti­li­nės re­no­va­ci­ją. Iki šio­lei sto­vė­jo se­na ta­ry­bi­nių lai­kų kros­nis, kū­re­na­ma ang­li­mis. Da­bar ka­ti­li­nė iš­griau­ta, jo­je bus pa­sta­ty­ta nau­ja įran­ga. Bū­si­mos bio­ka­ti­li­nės eko­no­mi­niai ir eko­lo­gi­niai pra­na­šu­mai aki­vaiz­dūs ten, kur jo­mis jau nau­do­ja­ma­si: jos pa­leng­vi­na ir pa­ge­ri­na dar­bo są­ly­gas, su­ma­žė­ja tar­ša, ku­rui ga­li­ma nau­do­ti mal­kas, me­džio at­lie­kas, šiau­dų gra­nu­les ir kt.

Per­nai ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė sky­rė lė­šų per­deng­ti Klam­pu­čių mo­kyk­los sto­gui. Ta­čiau kiek­vie­nais me­tais ug­dy­mo įstai­ga, su­tau­piu­si sa­vo lė­šų, ką nors pa­si­tvar­ko ir pa­ti. Pa­vyz­džiui, pa­re­mon­tuo­ti tua­le­tai, spor­to, ak­tų sa­lės, ko­ri­do­riu­je pa­keis­ta li­no­leu­mo dan­ga ir per­da­žy­tos sie­nos, grin­dys, pra­plės­tas di­rek­to­riaus ka­bi­ne­tas.

Mo­kyk­los va­do­vas pa­si­džiau­gė at­si­nau­ji­nu­sios mo­kyk­los es­te­ti­niu vaizdu. Ta­čiau ke­lis kar­tus direktoriaus pa­kar­to­tas rū­pes­tis, jog la­bai rei­kė­tų lė­šų mo­kyk­los išo­rei per­da­žy­ti, pa­si­da­rė dar aiš­kes­nis, kai į ją pa­si­žval­gė­me iš lau­ko pu­sės. Nu­še­pu­sios, iš­blu­ku­sios, dė­mė­mis iš­muš­tos sie­nos pra­stai de­ri­na­si prie plas­ti­ki­nių rė­mų bal­tu­mu švie­čian­čių lan­gų.

Ta­čiau nepaisant materialinių nesklandumų, iš šios kai­mo mo­kyk­los daug me­tų sklin­da moks­lo ži­nių ir die­gia­mo gė­rio, mei­lės mu­zi­kai ir dai­nai švie­sa.

– Mo­ki­nių dar už­ten­ka­me, per­nai mo­kė­me 122, šie­met taip pat per­kop­si­me per šim­tą. Nors iš­lei­do­me 17 de­šim­to­kų, ta­čiau į pir­mą kla­sę ir prieš­mo­kyk­li­nu­kų su­lauk­si­me po pen­kis vai­kus. Ti­ki­mės, kad per artimiausius tre­jus ket­ve­rius me­tus moksleivių ne­prit­rūk­si­me, – kal­bė­jo di­rek­to­rius, liūd­nes­nius lai­kus pro­gno­zuo­da­mas ta­da, kai Vil­ka­viš­ky­je įsi­kurs gim­na­zi­ja.

– Net no­rė­jau pa­skelb­ti, jog kvie­čia­me vai­kus į sa­vo mo­kyk­lą iš mies­to. Mat Švie­ti­mo įsta­ty­mas to ne­drau­džia, jei tė­vai ir vai­kai no­ri pa­si­rink­ti jiems pa­tin­kan­čią mo­ky­mo įstai­gą. Per­nai į mū­sų mo­kyk­lą va­ži­nė­jo net sep­ty­ni vai­kai iš Vil­ka­viš­kio, – aiš­ki­no di­rek­to­rius ir pri­dū­rė, jog iš dvi­de­šim­ties jo mo­kyk­los pe­da­go­gų vie­to­je gy­ve­na tik du, ki­ti at­vyks­ta iš Vil­ka­viš­kio.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas