„Santaka“ / Atnaujinamai mokyklai dar negresia pavojus būti uždarytai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-15 19:01

Dalinkitės:  


Mokyklos direktorius Donatas Dambrauskas (dešinėje) tariasi su apdailos specialistais.

Autorės nuotr.


Atnaujinamai mokyklai dar negresia pavojus būti uždarytai

Birutė NENĖNIENĖBe­veik vi­są va­sa­rą Klam­pu­čių pa­grin­di­nė­je mo­kyk­lo­je tvy­ro sta­ty­bi­nių me­džia­gų kva­pas ir dul­kės. Ne­se­niai pa­keis­ti vi­si lan­gai ir lau­ko du­rys, šio­mis die­no­mis dir­ba ap­dai­li­nin­kai ir mo­kyk­los dar­bi­nin­kai. Mo­kyk­los ko­ri­do­riai už­krau­ti se­nais lan­gų rė­mais su stik­lais, o ato­sto­gas bai­gu­sios va­ly­to­jos jau drė­ki­na grin­dų šluos­tes. Mo­ky­to­jų kam­ba­rys, di­rek­to­riaus ka­bi­ne­tas jau švy­ti šva­ra, lauk­da­mi tik­rų­jų šei­mi­nin­kų.

Ši mo­kyk­la re­no­vuo­ja­ma iš ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės biu­dže­to lė­šų ši­lu­mos ir ener­gi­jos tau­py­mo pro­gra­mos. Dar­bus at­lie­ka Ma­ri­jam­po­lės fir­mų dar­bi­nin­kai.

– To­kios čia ato­sto­gos, vis tiek min­tys kas­dien le­kia į mo­kyk­lą, nes esu at­sa­kin­gas ir no­riu, kad vis­kas vyk­tų sklan­džiai, – sa­kė vykstančių dar­bų pa­si­žiū­rė­ti at­vy­kęs mo­kyk­los di­rek­to­rius Do­na­tas Damb­raus­kas.

Jis pa­si­džiau­gė, kad pa­keis­ti lan­gai į kla­ses ir ko­ri­do­rius įleis dau­giau švie­sos, su­lai­kys ši­lu­mą, o pa­ra­di­nės nau­jos du­rys – tai tie­siog pui­ki nau­jie­na. Nors ruoš­da­mie­si mo­kyk­los 60-me­čio ju­bi­lie­jui dar­buo­to­jai iš­švei­tė vi­sus kam­pus, šiek tiek pa­da­žė ir du­ris, bet re­tes­ni sve­čiai pa­ste­bė­jo, jog jos jau at­gy­ve­nu­sios.

Šeš­tą­jį rug­sė­jį šio­je mo­kyk­lo­je su­tik­sian­tis va­do­vas daug vil­čių de­da į ka­ti­li­nės re­no­va­ci­ją. Iki šio­lei sto­vė­jo se­na ta­ry­bi­nių lai­kų kros­nis, kū­re­na­ma ang­li­mis. Da­bar ka­ti­li­nė iš­griau­ta, jo­je bus pa­sta­ty­ta nau­ja įran­ga. Bū­si­mos bio­ka­ti­li­nės eko­no­mi­niai ir eko­lo­gi­niai pra­na­šu­mai aki­vaiz­dūs ten, kur jo­mis jau nau­do­ja­ma­si: jos pa­leng­vi­na ir pa­ge­ri­na dar­bo są­ly­gas, su­ma­žė­ja tar­ša, ku­rui ga­li­ma nau­do­ti mal­kas, me­džio at­lie­kas, šiau­dų gra­nu­les ir kt.

Per­nai ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė sky­rė lė­šų per­deng­ti Klam­pu­čių mo­kyk­los sto­gui. Ta­čiau kiek­vie­nais me­tais ug­dy­mo įstai­ga, su­tau­piu­si sa­vo lė­šų, ką nors pa­si­tvar­ko ir pa­ti. Pa­vyz­džiui, pa­re­mon­tuo­ti tua­le­tai, spor­to, ak­tų sa­lės, ko­ri­do­riu­je pa­keis­ta li­no­leu­mo dan­ga ir per­da­žy­tos sie­nos, grin­dys, pra­plės­tas di­rek­to­riaus ka­bi­ne­tas.

Mo­kyk­los va­do­vas pa­si­džiau­gė at­si­nau­ji­nu­sios mo­kyk­los es­te­ti­niu vaizdu. Ta­čiau ke­lis kar­tus direktoriaus pa­kar­to­tas rū­pes­tis, jog la­bai rei­kė­tų lė­šų mo­kyk­los išo­rei per­da­žy­ti, pa­si­da­rė dar aiš­kes­nis, kai į ją pa­si­žval­gė­me iš lau­ko pu­sės. Nu­še­pu­sios, iš­blu­ku­sios, dė­mė­mis iš­muš­tos sie­nos pra­stai de­ri­na­si prie plas­ti­ki­nių rė­mų bal­tu­mu švie­čian­čių lan­gų.

Ta­čiau nepaisant materialinių nesklandumų, iš šios kai­mo mo­kyk­los daug me­tų sklin­da moks­lo ži­nių ir die­gia­mo gė­rio, mei­lės mu­zi­kai ir dai­nai švie­sa.

– Mo­ki­nių dar už­ten­ka­me, per­nai mo­kė­me 122, šie­met taip pat per­kop­si­me per šim­tą. Nors iš­lei­do­me 17 de­šim­to­kų, ta­čiau į pir­mą kla­sę ir prieš­mo­kyk­li­nu­kų su­lauk­si­me po pen­kis vai­kus. Ti­ki­mės, kad per artimiausius tre­jus ket­ve­rius me­tus moksleivių ne­prit­rūk­si­me, – kal­bė­jo di­rek­to­rius, liūd­nes­nius lai­kus pro­gno­zuo­da­mas ta­da, kai Vil­ka­viš­ky­je įsi­kurs gim­na­zi­ja.

– Net no­rė­jau pa­skelb­ti, jog kvie­čia­me vai­kus į sa­vo mo­kyk­lą iš mies­to. Mat Švie­ti­mo įsta­ty­mas to ne­drau­džia, jei tė­vai ir vai­kai no­ri pa­si­rink­ti jiems pa­tin­kan­čią mo­ky­mo įstai­gą. Per­nai į mū­sų mo­kyk­lą va­ži­nė­jo net sep­ty­ni vai­kai iš Vil­ka­viš­kio, – aiš­ki­no di­rek­to­rius ir pri­dū­rė, jog iš dvi­de­šim­ties jo mo­kyk­los pe­da­go­gų vie­to­je gy­ve­na tik du, ki­ti at­vyks­ta iš Vil­ka­viš­kio.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas