„Santaka“ / Paskandintų bulvių neatstos geras agurkų derlius

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-10 15:21

Dalinkitės:  


B.Diel­nin­kai­tie­nė sa­kė, kad jai la­biau­siai pa­tin­ka olan­diš­kų veis­lių po­mi­do­rai.

Autorės nuotr.


Paskandintų bulvių neatstos geras agurkų derlius

Kristina VAITKEVIČIENĖŠį­met dar­žo­vių kai­nos tur­guo­se ir par­duo­tu­vė­se kaip nie­kad aukš­tos. Spe­cia­lis­tai tai aiš­ki­na tuo, jog kas­met di­dė­ja dar­žo­vių au­gi­ni­mo ir jų pa­tei­ki­mo į rin­ką sa­vi­kai­na, au­gin­to­jams ne­pa­de­da ir per­mai­nin­gi orai.Agurkai – iš Pilviškių seniūnijos

Įdo­miau­sia, kad Vil­ka­viš­kio tur­gu­je pa­klau­sus, iš kur at­vež­ti po­mi­do­rai ar agur­kai, daž­nas juos par­da­vi­nė­jan­tis sa­ko, jog iš Pil­viš­kių se­niū­ni­jos. At­ro­do, jog šio kraš­to dar­ži­nin­kai ne­snau­džia ir šių dar­žo­vių po­rei­kį ra­jo­ne pa­ten­ki­na.

Iš tie­sų, vien va­žiuo­jant Pil­viš­kių link ir pa­čia­me mies­te­ly­je ga­li­ma iš­vys­ti ne­ma­žai šilt­na­mių su au­gi­na­mais agur­kais bei po­mi­do­rais.

Jau nuo ke­lio ma­ty­ti šios se­niū­ni­jos Gul­bi­niš­kių kai­me gy­ve­nan­čių ir ūki­nin­kau­jan­čių Bi­ru­tės ir Al­gio Diel­nin­kai­čių ne­ma­ži šilt­na­miai. Kie­me už­klup­ta Bi­ru­tė ir jos ma­ma Ire­na ne­sku­bė­jo at­skleis­ti sa­vo ūki­nin­ka­vi­mo pa­slap­čių.

Mo­te­rys sa­kė, kad vis­ko čia au­gi­na po ne­daug, tad ir gir­tis nė­ra kuo – te­gul apie sa­vo dar­bus pa­sa­ko­ja stam­bie­ji ūki­nin­kai.Ūkį išlaiko ne vien tiktai šiltnamiai

– Vis­ką da­ro­me pa­tys, ko­kios nors nau­jo­viš­kos tech­ni­kos ne­tu­ri­me, – sa­kė kiek at­ly­žu­si Bi­ru­tė. – Štai sū­nus Po­vi­las ato­sto­gau­ja po moks­lų Vil­niaus ko­le­gi­jo­je, tai pa­de­da prie kvie­čių. Tė­vas ku­lia, o jis ve­ža į san­dė­lį. Pas­kui ja­vus pri­sta­ty­si­me į Bal­čiū­nų kiau­lių komp­lek­są. Mums čia ar­ti, ir tie kvie­čiai jau ke­le­tą me­tų tik pa­ša­ri­niai. Gra­žūs orai, tai ku­lia vy­rai. Ne­daug au­gi­na­me – 40 hek­ta­rų kvie­čių, 10 hek­ta­rų mie­žių. Iš vi­so dir­ba­me apie 60 hek­ta­rų že­mės – per pu­sę sa­vos ir nuo­mo­ja­mos.

Ūki­nin­kė sa­kė, kad dar tu­rin­tys apie 10 hek­ta­rų „plau­kian­čių“ bul­vių. Mat jų der­lių šiais me­tais bus vi­sai su­pū­džiu­sios liū­tys. Ka­dan­gi bul­vių plo­tai tę­sia­si į pa­kal­nę prie Še­šu­pės, tai vis­ką ir nu­pluk­dė.

Dar kai kur me­lio­ra­ci­jos sis­te­mos su­ge­du­sios, ki­tur duo­bės, tai ten vis­kas turbūt su­pus. Mo­te­ris kal­bė­jo, kad nau­dos iš bul­vių jie jau ne­si­ti­kin­tys.

Gre­ta na­mų esan­čio­se ga­nyk­lo­se ra­miai at­ra­jo­jo Diel­nin­kai­čių au­gi­na­mi li­mu­zi­nų veis­lės mė­si­niai gal­vi­jai. Jų šei­mi­nin­kai tu­ri dvi­de­šimt pen­kis.

– Ūki­nin­kau­ti pra­dė­jau nuo ta­da, kai at­si­kė­liau į ši­tą kai­mą, – sa­kė Bi­ru­tė Diel­nin­kai­tie­nė. – Iš pra­džių bu­vo tik dar­žai, vė­liau ir že­mę pra­dė­jo­me dirb­ti. Čia – vy­ro tė­viš­kė. Pra­dė­jo­me pa­ma­žu na­mą sta­ty­tis, kraus­tė­mės pa­leng­va. Bū­da­vo, vai­kai su­ser­ga – le­kia­me į mies­tą. Pa­si­gy­do­me ir vėl grįž­ta­me.Iš Marijampolės į pagalbą atskuba mama

Pagelbėti Dielninkaičiams iš Ma­ri­jam­po­lės at­va­žiuo­ja ma­ma.

– Kaip ne­pa­dė­si, kad jie čia vargs­ta, – sa­kė ma­ma Ire­na. – Dar­bi­nin­kų nor­ma­lių da­bar su ži­bu­riu ne­ra­si – ar­ba tin­gi­nys, ar­ba „pi­jo­kas“. Tai ir at­va­žiuo­ju.

Al­gis, Birutės vy­ras, mies­te ne­pri­ta­po, nors Ma­ri­jam­po­lė­je tu­rė­jo tri­jų kam­ba­rių bu­tą, bet vis tiek į kai­mą ver­žė­si.

– O Bi­ru­tė ir­gi, kaip sa­ko­ma, – kur šu­va, ten ir uo­de­ga, – šmaikš­ta­vo mo­te­ris.

– Tai kad mes kaip tik­ri lie­tu­vai­čiai – įsi­ka­bi­nę į sa­vo že­mę, gy­vu­lius, sun­ku ati­trūk­ti, – at­vi­ra­vo Bi­ru­tė. – Štai už­sie­nie­čiai kiek pra­kun­ta ir me­ta tą už­siė­mi­mą, ran­da ką dirb­ti, o mes ne­ga­li­me be sa­vo arų. Kad ir ne­daug tos že­mės, ap­link di­die­ji ūki­nin­kai mus „ap­rė­mi­nę“, plės­tis nė­ra kur, bet vis tiek...Auginti apsimoka

Ne­ma­žai nau­dos šį­met iš šilt­na­mių. Diel­nin­kai­čiai jų tu­ri du. Abu po pen­kis arus. Vie­na­me pa­sku­ti­nį der­lių jau bai­gia užau­gin­ti agur­kai, ki­ta­me – pa­čia­me „sma­gu­me“ rau­do­nuo­ja po­mi­do­rai.

– Jau ma­niau, kad ir ši­toms dar­žo­vėms bus ne­kas per liū­tis, bet kaž­kaip su­si­tvar­kė­me, – sa­kė šei­mi­nin­kė. – Tu­riu dvi mėgs­ta­miau­sias olan­diš­kas veis­les, ku­rias ir so­di­nu. Che­mi­ka­lų per daug ne­nau­do­ja­me, tad iš­lai­dos pa­ly­gin­ti ne­di­de­lės. Šį­met pa­so­di­no­me apie tūks­tan­tį dai­gų dar prieš Ve­ly­kas. Aiš­ku, rei­kė­jo šilt­na­miuo­se kū­ren­ti kros­nis, pri­žiū­rė­ti, kad ne­su­šal­tų. Dar­bo yra, bet at­si­per­ka vis­kas. Ke­le­rius me­tus šilt­na­miuo­se jau nie­ko ne­so­di­no­me, tai pa­skui ma­ma at­va­žia­vu­si vėl įkal­bė­jo. Be to, ir kai­nos pa­sku­ti­niais me­tais ge­ros. Pir­mie­ji agur­kai net po 7 li­tus bu­vo už ki­log­ra­mą – vis il­ges­nis li­tas po žie­mos lie­ka. Juk už mė­si­nius gal­vi­jus tai apskritai mo­ka­mos juo­kin­gos kai­nos.

Dėl sa­vęs ir kai­my­nams dar­žo­vių užau­gi­nan­tys gul­bi­niš­kie­čiai dar jas ve­ža ir į tur­gų, pri­sta­to į par­duo­tu­ves. Kol kas šias dar­žo­ves au­gin­ti ap­si­mo­ka, tad ir ki­tą anks­tų pa­va­sa­rį jų šilt­na­miuo­se su­ža­liuos gležni dai­gų lapeliai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas