„Santaka“ / Paskandintų bulvių neatstos geras agurkų derlius

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-10 15:21

Dalinkitės:  


B.Diel­nin­kai­tie­nė sa­kė, kad jai la­biau­siai pa­tin­ka olan­diš­kų veis­lių po­mi­do­rai.

Autorės nuotr.


Paskandintų bulvių neatstos geras agurkų derlius

Kristina VAITKEVIČIENĖŠį­met dar­žo­vių kai­nos tur­guo­se ir par­duo­tu­vė­se kaip nie­kad aukš­tos. Spe­cia­lis­tai tai aiš­ki­na tuo, jog kas­met di­dė­ja dar­žo­vių au­gi­ni­mo ir jų pa­tei­ki­mo į rin­ką sa­vi­kai­na, au­gin­to­jams ne­pa­de­da ir per­mai­nin­gi orai.Agurkai – iš Pilviškių seniūnijos

Įdo­miau­sia, kad Vil­ka­viš­kio tur­gu­je pa­klau­sus, iš kur at­vež­ti po­mi­do­rai ar agur­kai, daž­nas juos par­da­vi­nė­jan­tis sa­ko, jog iš Pil­viš­kių se­niū­ni­jos. At­ro­do, jog šio kraš­to dar­ži­nin­kai ne­snau­džia ir šių dar­žo­vių po­rei­kį ra­jo­ne pa­ten­ki­na.

Iš tie­sų, vien va­žiuo­jant Pil­viš­kių link ir pa­čia­me mies­te­ly­je ga­li­ma iš­vys­ti ne­ma­žai šilt­na­mių su au­gi­na­mais agur­kais bei po­mi­do­rais.

Jau nuo ke­lio ma­ty­ti šios se­niū­ni­jos Gul­bi­niš­kių kai­me gy­ve­nan­čių ir ūki­nin­kau­jan­čių Bi­ru­tės ir Al­gio Diel­nin­kai­čių ne­ma­ži šilt­na­miai. Kie­me už­klup­ta Bi­ru­tė ir jos ma­ma Ire­na ne­sku­bė­jo at­skleis­ti sa­vo ūki­nin­ka­vi­mo pa­slap­čių.

Mo­te­rys sa­kė, kad vis­ko čia au­gi­na po ne­daug, tad ir gir­tis nė­ra kuo – te­gul apie sa­vo dar­bus pa­sa­ko­ja stam­bie­ji ūki­nin­kai.Ūkį išlaiko ne vien tiktai šiltnamiai

– Vis­ką da­ro­me pa­tys, ko­kios nors nau­jo­viš­kos tech­ni­kos ne­tu­ri­me, – sa­kė kiek at­ly­žu­si Bi­ru­tė. – Štai sū­nus Po­vi­las ato­sto­gau­ja po moks­lų Vil­niaus ko­le­gi­jo­je, tai pa­de­da prie kvie­čių. Tė­vas ku­lia, o jis ve­ža į san­dė­lį. Pas­kui ja­vus pri­sta­ty­si­me į Bal­čiū­nų kiau­lių komp­lek­są. Mums čia ar­ti, ir tie kvie­čiai jau ke­le­tą me­tų tik pa­ša­ri­niai. Gra­žūs orai, tai ku­lia vy­rai. Ne­daug au­gi­na­me – 40 hek­ta­rų kvie­čių, 10 hek­ta­rų mie­žių. Iš vi­so dir­ba­me apie 60 hek­ta­rų že­mės – per pu­sę sa­vos ir nuo­mo­ja­mos.

Ūki­nin­kė sa­kė, kad dar tu­rin­tys apie 10 hek­ta­rų „plau­kian­čių“ bul­vių. Mat jų der­lių šiais me­tais bus vi­sai su­pū­džiu­sios liū­tys. Ka­dan­gi bul­vių plo­tai tę­sia­si į pa­kal­nę prie Še­šu­pės, tai vis­ką ir nu­pluk­dė.

Dar kai kur me­lio­ra­ci­jos sis­te­mos su­ge­du­sios, ki­tur duo­bės, tai ten vis­kas turbūt su­pus. Mo­te­ris kal­bė­jo, kad nau­dos iš bul­vių jie jau ne­si­ti­kin­tys.

Gre­ta na­mų esan­čio­se ga­nyk­lo­se ra­miai at­ra­jo­jo Diel­nin­kai­čių au­gi­na­mi li­mu­zi­nų veis­lės mė­si­niai gal­vi­jai. Jų šei­mi­nin­kai tu­ri dvi­de­šimt pen­kis.

– Ūki­nin­kau­ti pra­dė­jau nuo ta­da, kai at­si­kė­liau į ši­tą kai­mą, – sa­kė Bi­ru­tė Diel­nin­kai­tie­nė. – Iš pra­džių bu­vo tik dar­žai, vė­liau ir že­mę pra­dė­jo­me dirb­ti. Čia – vy­ro tė­viš­kė. Pra­dė­jo­me pa­ma­žu na­mą sta­ty­tis, kraus­tė­mės pa­leng­va. Bū­da­vo, vai­kai su­ser­ga – le­kia­me į mies­tą. Pa­si­gy­do­me ir vėl grįž­ta­me.Iš Marijampolės į pagalbą atskuba mama

Pagelbėti Dielninkaičiams iš Ma­ri­jam­po­lės at­va­žiuo­ja ma­ma.

– Kaip ne­pa­dė­si, kad jie čia vargs­ta, – sa­kė ma­ma Ire­na. – Dar­bi­nin­kų nor­ma­lių da­bar su ži­bu­riu ne­ra­si – ar­ba tin­gi­nys, ar­ba „pi­jo­kas“. Tai ir at­va­žiuo­ju.

Al­gis, Birutės vy­ras, mies­te ne­pri­ta­po, nors Ma­ri­jam­po­lė­je tu­rė­jo tri­jų kam­ba­rių bu­tą, bet vis tiek į kai­mą ver­žė­si.

– O Bi­ru­tė ir­gi, kaip sa­ko­ma, – kur šu­va, ten ir uo­de­ga, – šmaikš­ta­vo mo­te­ris.

– Tai kad mes kaip tik­ri lie­tu­vai­čiai – įsi­ka­bi­nę į sa­vo že­mę, gy­vu­lius, sun­ku ati­trūk­ti, – at­vi­ra­vo Bi­ru­tė. – Štai už­sie­nie­čiai kiek pra­kun­ta ir me­ta tą už­siė­mi­mą, ran­da ką dirb­ti, o mes ne­ga­li­me be sa­vo arų. Kad ir ne­daug tos že­mės, ap­link di­die­ji ūki­nin­kai mus „ap­rė­mi­nę“, plės­tis nė­ra kur, bet vis tiek...Auginti apsimoka

Ne­ma­žai nau­dos šį­met iš šilt­na­mių. Diel­nin­kai­čiai jų tu­ri du. Abu po pen­kis arus. Vie­na­me pa­sku­ti­nį der­lių jau bai­gia užau­gin­ti agur­kai, ki­ta­me – pa­čia­me „sma­gu­me“ rau­do­nuo­ja po­mi­do­rai.

– Jau ma­niau, kad ir ši­toms dar­žo­vėms bus ne­kas per liū­tis, bet kaž­kaip su­si­tvar­kė­me, – sa­kė šei­mi­nin­kė. – Tu­riu dvi mėgs­ta­miau­sias olan­diš­kas veis­les, ku­rias ir so­di­nu. Che­mi­ka­lų per daug ne­nau­do­ja­me, tad iš­lai­dos pa­ly­gin­ti ne­di­de­lės. Šį­met pa­so­di­no­me apie tūks­tan­tį dai­gų dar prieš Ve­ly­kas. Aiš­ku, rei­kė­jo šilt­na­miuo­se kū­ren­ti kros­nis, pri­žiū­rė­ti, kad ne­su­šal­tų. Dar­bo yra, bet at­si­per­ka vis­kas. Ke­le­rius me­tus šilt­na­miuo­se jau nie­ko ne­so­di­no­me, tai pa­skui ma­ma at­va­žia­vu­si vėl įkal­bė­jo. Be to, ir kai­nos pa­sku­ti­niais me­tais ge­ros. Pir­mie­ji agur­kai net po 7 li­tus bu­vo už ki­log­ra­mą – vis il­ges­nis li­tas po žie­mos lie­ka. Juk už mė­si­nius gal­vi­jus tai apskritai mo­ka­mos juo­kin­gos kai­nos.

Dėl sa­vęs ir kai­my­nams dar­žo­vių užau­gi­nan­tys gul­bi­niš­kie­čiai dar jas ve­ža ir į tur­gų, pri­sta­to į par­duo­tu­ves. Kol kas šias dar­žo­ves au­gin­ti ap­si­mo­ka, tad ir ki­tą anks­tų pa­va­sa­rį jų šilt­na­miuo­se su­ža­liuos gležni dai­gų lapeliai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas