„Santaka“ / Europos sveikatos draudimo kortelė reikalinga vykstantiems į užsienį

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-09 08:22

Dalinkitės:  


Europos sveikatos draudimo kortelė reikalinga vykstantiems į užsienį

Jau tre­čius me­tus ap­draus­tie­siems pri­va­lo­muo­ju svei­ka­tos drau­di­mu, iš­vyks­tantiems į Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bes, Nor­ve­gi­ją, Is­lan­di­ją, Lich­tenš­tei­ną ar Švei­ca­ri­ją, te­ri­to­ri­nės li­go­nių ka­sos iš­duo­da Eu­ro­pos svei­ka­tos drau­di­mo kor­te­les.

Kor­te­lė pa­tvir­ti­na ap­draus­tų­jų tei­sę į bū­ti­ną­ją me­di­ci­nos pa­gal­bą mi­nė­to­se vals­ty­bė­se.

Kai lai­ki­nai esa­te vie­no­je iš mi­nė­tų­ ša­lių ir jums pri­rei­kia bū­ti­no­sios me­di­ci­nos pa­gal­bos, jūs tu­ri­te kreip­tis į vals­ty­bi­nę gy­dy­mo įstai­gą ir pa­teik­ti Eu­ro­pos svei­ka­tos drau­di­mo kor­te­lę. Už pa­pil­do­mas (ar pri­va­čias) svei­ka­tos prie­žiū­ros pa­slau­gas už­sie­nyje tu­ri­te su­mo­kė­ti pa­ts.

Eu­ro­pos svei­ka­tos drau­di­mo kor­te­lė iš­duo­da­ma vi­siems ap­draus­tie­siems as­me­nims, taip pat vai­kams iki 18 me­tų, aukš­tų­jų mo­kyk­lų die­ni­nių sky­rių stu­den­tams, pen­si­nin­kams, in­va­li­dams ir kt., taip pat vyks­tan­tiems į ko­man­di­ruo­tes Eu­ro­pos Są­jun­gos ša­ly­se.

Li­go­nių ka­sos spe­cia­lis­tas, pa­tik­ri­nęs, ar as­muo yra ap­draus­tas pri­va­lo­muo­ju svei­ka­tos drau­di­mu, in­for­muos, ka­da ir kur ši kor­te­lė bus iš­duo­ta.

Kor­te­lė yra iš­duo­da­ma Te­ri­to­ri­nė­je li­go­nių ka­so­je, pa­tei­kus raš­tiš­ką pra­šy­mą ir pa­si­ža­dė­ji­mą (blan­kus ga­li­te ras­ti Kau­no te­ri­to­ri­nės li­go­nių ka­sos in­ter­ne­to sve­tai­nė­je www.ktlk.lt ir Vals­ty­bi­nės li­go­nių ka­sos sve­tai­nė­je www.vlk.lt, sky­re­ly­je „Eu­ro­pos Są­jun­gos ak­tua­li­jos“). Pra­šy­mą ga­li­te pa­teik­ti as­me­niš­kai ar per įga­lio­tą­jį as­me­nį pa­štu, fak­su bei elekt­ro­ni­niu pa­štu. Kor­te­lė yra iš­duo­da­ma ne­mo­ka­mai ne vė­liau kaip per 14 ka­len­do­ri­nių die­nų nuo pra­šy­mo pa­tei­ki­mo da­tos.

Už­pil­dę pra­šy­mą in­ter­ne­tu, iš kar­to tu­rė­si­te už­sa­ky­mo nu­me­rį, ku­rį bū­ti­na ži­no­ti, atė­jus at­siim­ti kor­te­lės į Kau­no te­ri­to­ri­nę li­go­nių ka­są (KTLK). Svei­ka­tos drau­di­mo kor­te­lė ap­draus­tie­siems gy­ven­to­jams yra iš­duo­da­ma KTLK pir­ma­ja­me aukš­te nuo 8 iki 17 val., o penk­ta­die­niais – iki 15.45 val.

At­sii­mant kor­te­lę bū­ti­na tu­rė­ti: as­mens ta­pa­ty­bę pa­tvir­ti­nan­tį do­ku­men­tą (pa­są ar as­mens ta­pa­ty­bę pa­tvir­ti­nan­čią kor­te­lę), vai­ko gi­mi­mo liu­di­ji­mą (jei už­sa­ky­ta vai­kui), lais­vos for­mos įga­lio­ji­mą (jei at­sii­ma ki­tas įga­lio­tas as­muo), už­pil­dy­tus pa­si­ža­dė­ji­mus (po 2 egz. kiek­vie­nam as­me­niui).

Jei pa­me­tė­te kor­te­lę ar pa­si­kei­tė jū­sų drau­di­mo sta­tu­sas (pa­vyz­džiui, nu­trauk­ti dar­bo san­ty­kiai Lie­tu­vo­je), apie tai rei­kia ne­del­siant pra­neš­ti li­go­nių ka­sai.

Pa­si­bai­gus kor­te­lės ga­lio­ji­mo lai­kui, drau­džia­mo­jo as­mens pra­šy­mu kor­te­lė pa­kei­čia­ma nau­ja.

Pa­si­kei­tus as­mens duo­me­nims (pa­var­dė, var­das, kor­te­lę iš­da­vu­sios ins­ti­tu­ci­jos bei kor­te­lės ta­pa­ty­bės nu­me­riai, ga­lio­ji­mo da­ta), ku­rie įra­šo­mi į šį do­ku­men­tą, nau­ja kor­te­lė iš­duo­da­ma tik grą­ži­nus se­ną­ją.

Pra­ra­dus ga­lio­jan­čią kor­te­lę ar­ba ją su­ga­di­nus, už iš­duo­tą nau­ją­ją teks mo­kė­ti 50 L­t. At­vy­kus pa­siim­ti pa­kar­to­ti­nai iš­duo­da­mos kor­te­lės, rei­kia pa­teik­ti ap­mo­kė­ji­mo kvi­tą.

Kor­te­lė iš­duo­da­ma ne trum­pes­niam kaip 3 ir ne il­ges­niam kaip 6 mė­ne­sių lai­ko­tar­piui.

Jei, at­si­ti­kus ne­lai­min­gam įvy­kiui (kai rei­ka­lin­ga su­teik­ti bū­ti­ną­ me­di­ci­ni­nę pa­gal­bą), iš­vy­kęs į nu­ro­dy­tas ša­lis pri­va­lo­muo­ju svei­ka­tos drau­di­mu ap­draus­ta­sis as­muo ne­tu­rė­tų mi­ni­mos kor­te­lės, ga­vus tos ša­lies kom­pe­ten­tin­gos ins­ti­tu­ci­jos pra­šy­mą, TLK iš­duo­tų ser­ti­fi­ka­tą, ku­ris lai­ki­nai pa­keis­tų Eu­ro­pos svei­ka­tos drau­di­mo kor­te­lę.

Dėl šios kor­te­lės iš­da­vi­mo bei pa­pil­do­mos in­for­ma­ci­jos gy­ven­to­jai ga­li kreip­tis į te­ri­to­ri­nes li­go­nių ka­sas pa­gal gy­ve­na­mą­ją vie­tą.Ve­ro­ni­ka PEČ­KIE­NĖ

Kau­no te­ri­to­ri­nės li­go­nių ka­sos vy­r. spe­cia­lis­tė ry­šiams

su vi­suo­me­ne


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Sporto aikštelė įrengta ir prie „Ąžuolo“ progimnazijos
* Mainų programos naudingos jaunimui
* Legendinės laidos „Mūsų miesteliai“ filmavimo grupė dirbo Kybartuose
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate laimėjęs loterijoje?
Taip, laimėjau vertingų prizų.
Tik smulkias sumas.
Loterijoje man nesiseka.
Niekada nedalyvauju.Kalbos patarimai

Kaip rašyti dalelytę „nebe“ su kitais žodžiais?
Neiginys nebe rašomas kartu su veiksmažodžiais ir veiksmažodiniais daiktavardžiais, su būdvardžiais ir prieveiksmiais (su kuriais kartu rašomas ir neiginys ne), pvz.: nebegali, nebegalėjimas, nebegeras, nebedaug, nebetoli, nebegaila etc.
Skyrium rašomas nuo kitų žodžių, kai reiškia priešpriešą, pvz.: Dangus nebe mėlynas, o pilkas. Jis nebe dirba, o tinginiauja.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas