„Santaka“ / Europos sveikatos draudimo kortelė reikalinga vykstantiems į užsienį

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išsinuomotų 1 arba 2 kambarių butą Vilkaviškyje. Tel. 8 625 53 553.
Galioja iki: 2019-01-17 08:22:33

Parduoda svarstykles, sveriančias iki 500 kg, grėblį-vartytuvą „Saulutė“, geros būklės šaldytuvą-šaldiklį SNAIGĖ A++. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:26:46

Parduoda 2,83 ha žemės Klampučių k. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:27:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-09 08:22

Dalinkitės:  


Europos sveikatos draudimo kortelė reikalinga vykstantiems į užsienį

Jau tre­čius me­tus ap­draus­tie­siems pri­va­lo­muo­ju svei­ka­tos drau­di­mu, iš­vyks­tantiems į Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bes, Nor­ve­gi­ją, Is­lan­di­ją, Lich­tenš­tei­ną ar Švei­ca­ri­ją, te­ri­to­ri­nės li­go­nių ka­sos iš­duo­da Eu­ro­pos svei­ka­tos drau­di­mo kor­te­les.

Kor­te­lė pa­tvir­ti­na ap­draus­tų­jų tei­sę į bū­ti­ną­ją me­di­ci­nos pa­gal­bą mi­nė­to­se vals­ty­bė­se.

Kai lai­ki­nai esa­te vie­no­je iš mi­nė­tų­ ša­lių ir jums pri­rei­kia bū­ti­no­sios me­di­ci­nos pa­gal­bos, jūs tu­ri­te kreip­tis į vals­ty­bi­nę gy­dy­mo įstai­gą ir pa­teik­ti Eu­ro­pos svei­ka­tos drau­di­mo kor­te­lę. Už pa­pil­do­mas (ar pri­va­čias) svei­ka­tos prie­žiū­ros pa­slau­gas už­sie­nyje tu­ri­te su­mo­kė­ti pa­ts.

Eu­ro­pos svei­ka­tos drau­di­mo kor­te­lė iš­duo­da­ma vi­siems ap­draus­tie­siems as­me­nims, taip pat vai­kams iki 18 me­tų, aukš­tų­jų mo­kyk­lų die­ni­nių sky­rių stu­den­tams, pen­si­nin­kams, in­va­li­dams ir kt., taip pat vyks­tan­tiems į ko­man­di­ruo­tes Eu­ro­pos Są­jun­gos ša­ly­se.

Li­go­nių ka­sos spe­cia­lis­tas, pa­tik­ri­nęs, ar as­muo yra ap­draus­tas pri­va­lo­muo­ju svei­ka­tos drau­di­mu, in­for­muos, ka­da ir kur ši kor­te­lė bus iš­duo­ta.

Kor­te­lė yra iš­duo­da­ma Te­ri­to­ri­nė­je li­go­nių ka­so­je, pa­tei­kus raš­tiš­ką pra­šy­mą ir pa­si­ža­dė­ji­mą (blan­kus ga­li­te ras­ti Kau­no te­ri­to­ri­nės li­go­nių ka­sos in­ter­ne­to sve­tai­nė­je www.ktlk.lt ir Vals­ty­bi­nės li­go­nių ka­sos sve­tai­nė­je www.vlk.lt, sky­re­ly­je „Eu­ro­pos Są­jun­gos ak­tua­li­jos“). Pra­šy­mą ga­li­te pa­teik­ti as­me­niš­kai ar per įga­lio­tą­jį as­me­nį pa­štu, fak­su bei elekt­ro­ni­niu pa­štu. Kor­te­lė yra iš­duo­da­ma ne­mo­ka­mai ne vė­liau kaip per 14 ka­len­do­ri­nių die­nų nuo pra­šy­mo pa­tei­ki­mo da­tos.

Už­pil­dę pra­šy­mą in­ter­ne­tu, iš kar­to tu­rė­si­te už­sa­ky­mo nu­me­rį, ku­rį bū­ti­na ži­no­ti, atė­jus at­siim­ti kor­te­lės į Kau­no te­ri­to­ri­nę li­go­nių ka­są (KTLK). Svei­ka­tos drau­di­mo kor­te­lė ap­draus­tie­siems gy­ven­to­jams yra iš­duo­da­ma KTLK pir­ma­ja­me aukš­te nuo 8 iki 17 val., o penk­ta­die­niais – iki 15.45 val.

At­sii­mant kor­te­lę bū­ti­na tu­rė­ti: as­mens ta­pa­ty­bę pa­tvir­ti­nan­tį do­ku­men­tą (pa­są ar as­mens ta­pa­ty­bę pa­tvir­ti­nan­čią kor­te­lę), vai­ko gi­mi­mo liu­di­ji­mą (jei už­sa­ky­ta vai­kui), lais­vos for­mos įga­lio­ji­mą (jei at­sii­ma ki­tas įga­lio­tas as­muo), už­pil­dy­tus pa­si­ža­dė­ji­mus (po 2 egz. kiek­vie­nam as­me­niui).

Jei pa­me­tė­te kor­te­lę ar pa­si­kei­tė jū­sų drau­di­mo sta­tu­sas (pa­vyz­džiui, nu­trauk­ti dar­bo san­ty­kiai Lie­tu­vo­je), apie tai rei­kia ne­del­siant pra­neš­ti li­go­nių ka­sai.

Pa­si­bai­gus kor­te­lės ga­lio­ji­mo lai­kui, drau­džia­mo­jo as­mens pra­šy­mu kor­te­lė pa­kei­čia­ma nau­ja.

Pa­si­kei­tus as­mens duo­me­nims (pa­var­dė, var­das, kor­te­lę iš­da­vu­sios ins­ti­tu­ci­jos bei kor­te­lės ta­pa­ty­bės nu­me­riai, ga­lio­ji­mo da­ta), ku­rie įra­šo­mi į šį do­ku­men­tą, nau­ja kor­te­lė iš­duo­da­ma tik grą­ži­nus se­ną­ją.

Pra­ra­dus ga­lio­jan­čią kor­te­lę ar­ba ją su­ga­di­nus, už iš­duo­tą nau­ją­ją teks mo­kė­ti 50 L­t. At­vy­kus pa­siim­ti pa­kar­to­ti­nai iš­duo­da­mos kor­te­lės, rei­kia pa­teik­ti ap­mo­kė­ji­mo kvi­tą.

Kor­te­lė iš­duo­da­ma ne trum­pes­niam kaip 3 ir ne il­ges­niam kaip 6 mė­ne­sių lai­ko­tar­piui.

Jei, at­si­ti­kus ne­lai­min­gam įvy­kiui (kai rei­ka­lin­ga su­teik­ti bū­ti­ną­ me­di­ci­ni­nę pa­gal­bą), iš­vy­kęs į nu­ro­dy­tas ša­lis pri­va­lo­muo­ju svei­ka­tos drau­di­mu ap­draus­ta­sis as­muo ne­tu­rė­tų mi­ni­mos kor­te­lės, ga­vus tos ša­lies kom­pe­ten­tin­gos ins­ti­tu­ci­jos pra­šy­mą, TLK iš­duo­tų ser­ti­fi­ka­tą, ku­ris lai­ki­nai pa­keis­tų Eu­ro­pos svei­ka­tos drau­di­mo kor­te­lę.

Dėl šios kor­te­lės iš­da­vi­mo bei pa­pil­do­mos in­for­ma­ci­jos gy­ven­to­jai ga­li kreip­tis į te­ri­to­ri­nes li­go­nių ka­sas pa­gal gy­ve­na­mą­ją vie­tą.Ve­ro­ni­ka PEČ­KIE­NĖ

Kau­no te­ri­to­ri­nės li­go­nių ka­sos vy­r. spe­cia­lis­tė ry­šiams

su vi­suo­me­ne


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pagrindiniai mokesčių pasikeitimai nuo šių metų sausio 1-osios
* Jauni vilkaviškiečiai teikia konsultacijas finansiniais klausimais
* Globos namų auklėtiniai keršija juos atstumiančiai visuomenei
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks finansiškai Jums yra sausis?
Po švenčių labai trūksta pinigų.
Toks, kaip ir visi kiti mėnesiai.
Finansiniai reikalai pagerėjo.Kalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „dvigubas dublis“?
Junginys dvigubas dublis (angl. double double ) gali būti vartojamas kalbant apie žaidėją, kuris per vienas rungtynes pelnė dviženklį skaičių taškų ir atkovojo dviženklį skaičių kamuolių. Kalbininkai siūlo vartoti junginį dvigubas dviženklis.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas