„Santaka“ / Sklandytojas pasirinko patį lygiausią lauką

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-09 08:01

Dalinkitės:  


Nematyto šiame krašte įvykio sudomintas pirmasis į lauką prie piloto Romano Dobiaso atskubėjo netoliese gyvenantis Dainius Danilevičius (kairėje).

Autorės nuotr.


Sklandytojas pasirinko patį lygiausią lauką

Birutė NENĖNIENĖAnt­ra­die­nio pa­va­ka­re Vil­ka­viš­kio-Pil­viš­kių ke­liu va­žiuo­jan­tys vai­ruo­to­jai sep­tin­ta­ja­me ki­lo­met­re net pri­stab­dy­da­vo au­to­mo­bi­lius, pa­ma­tę ply­no ja­vų lau­ko vi­du­ry­je nu­tū­pu­sį lėk­tu­vė­lį. Ki­to­mis die­no­mis žmo­nės taip pat bu­vo ma­tę kai ku­rio­se vie­to­se mū­sų kraš­to pa­dan­gę rai­žiu­sius ne­di­de­lius lėk­tu­vus.

Pa­si­ro­do, iki mū­sų at­skri­do lie­pos 28 die­ną Prie­nuo­se star­ta­vu­sio ke­tu­rio­lik­to­jo Eu­ro­pos sklan­dy­mo čem­pio­na­to sklan­dy­tu­vai. Į vie­ną di­džiau­sių avia­ci­jos ren­gi­nių Lie­tu­vo­je su­si­rin­ko ge­riau­si Eu­ro­pos ir pa­sau­lio sklan­dy­to­jai.

Opš­rū­tų kai­mo ūki­nin­ko lau­kuo­se nu­si­lei­dęs sklan­dy­tu­vo pi­lo­tas iš Slo­va­ki­jos aiš­ki­no, jog be­veik dvie­jų tūks­tan­čių met­rų aukš­ty­je su­si­da­rę de­be­sys ap­sun­ki­no to­les­nį skri­di­mą. Tai pri­ver­tė šiek tiek nu­kryp­ti nuo marš­ru­to, nes rei­kė­jo nu­si­žiū­rė­ti ly­gų ir pa­to­gų lau­ką, tin­ka­mą pri­vers­ti­niam nu­si­lei­di­mui. To­liau skris­ti ne­ga­lė­jęs pi­lo­tas iš­si­kvie­tė iš Po­ciū­nų (Prie­nų r.) ae­rod­ro­mo tech­ni­nę pa­gal­bą. Maž­daug po va­lan­dos sklan­dy­tu­vas bu­vo pa­krau­tas į spe­cia­lią trans­por­to prie­mo­nę ir nu­ga­ben­tas į Po­ciū­nus.

Ang­liš­kai kal­ban­tis pi­lo­tas ne­pri­sis­ta­tė, tik sa­kė esąs slo­va­kas. Tik­riau­siai pri­vers­ti­nis nu­si­lei­di­mas pa­blo­gi­no jo var­žy­bų re­zul­ta­tą. Ta­čiau, ne­pai­sant to, nuo 1991 me­tų sklan­dan­tis Slo­va­ki­jos ko­man­dos at­sto­vas ma­lo­niai bend­ra­vo, sa­kė, jog Lie­tu­vo­je esąs pir­mą kar­tą, at­si­pra­šė, jog „įsi­ver­žė į pri­va­čią te­ri­to­ri­ją“. Jis pa­pa­sa­ko­jo, jog XIV Eu­ro­pos vy­rų sklan­dy­mo čem­pio­na­te da­ly­vau­ja 90 spor­ti­nin­kų iš 21 ša­lies. Jie var­žo­si ke­tu­rio­se kla­sė­se: klu­bi­nė­je, stan­dar­ti­nė­je, pa­sau­li­nė­je ir 20 met­rų dvi­vie­čių sklan­dy­tu­vų. Pla­čiau be­si­do­min­tiems pi­lo­tas pa­ta­rė at­si­vers­ti tink­la­la­pį www.po­ciu­nai.lt. Pagal registracijos numerį išsišifravome ir jo pavardę – Romanas Dobias.

Į pa­gal­bą at­vy­kę tech­ni­niai dar­buo­to­jai sa­kė, jog sklan­dy­to­jams ypač ne­si­se­kė pa­dan­gė­je iš­si­lai­ky­ti praei­tą penk­ta­die­nį, bu­vo ir to­kių die­nų, kai vi­sai ne­ga­lė­jo pa­kil­ti. Nor­ma­lio­mis są­ly­go­mis var­žy­boms star­tas duo­da­mas 12 va­lan­dą.

Sklan­dy­tu­vams var­žy­bo­se star­tuo­ti pa­de­da 14 lėk­tu­vų „Wil­ga“. Jais su ly­nu sklan­dy­tu­vai ke­lia­mi į orą, at­ka­bi­na­mi – ir pra­si­de­da skrie­ji­mas be va­rik­lio.

Nors var­žy­bų iš­kil­min­gas ati­da­ry­mas vy­ko lie­pos 28 die­ną, ta­čiau dėl blo­go oro sklan­dy­mų pra­džia nu­kel­ta į rugp­jū­čio 2 die­ną. Skir­tin­gų kla­sių da­ly­viai skri­do skir­tin­gais marš­ru­tais. Pa­vyz­džiui, ne­pa­to­gu­mų pa­ty­ręs klu­bi­nės kla­sės at­sto­vas iš Slo­va­ki­jos tu­rė­jo su­kti be­veik tri­jų šim­tų ki­lo­met­rų ra­tą nuo Po­ciū­nų pro Su­val­kus, Ša­kius, Ma­ri­jam­po­lę ir vėl grįž­ti į Po­ciū­nus.

Po­ciū­nų ae­rod­ro­me šie­met jau tre­čią kar­tą su­si­rin­ko ge­riau­si Eu­ro­pos ir pa­sau­lio sklan­dy­to­jai. 2001 me­tais čia bu­vo su­reng­tas pir­ma­sis Pa­sau­lio mo­te­rų sklan­dy­mo čem­pio­na­tas. 2004 me­tais vy­ko dvy­lik­ta­sis Eu­ro­pos vy­rų sklan­dy­mo čem­pio­na­tas. Ke­tu­rio­lik­ta­sis Eu­ro­pos sklan­dy­mo čem­pio­na­tas vyks iki rugp­jū­čio 12 die­nos.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas