„Santaka“ / Korespondencijos srautus didina emigrantai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-07 08:38

Dalinkitės:  Korespondencijos srautus didina emigrantai

Dėl di­dė­jan­čios Lie­tu­vos gy­ven­to­jų emig­ra­ci­jos spar­čiai dau­gė­ja pa­što ko­res­pon­den­ci­jos (laiš­kų, at­vi­ru­kų, ae­rog­ra­mų, se­kog­ra­mų, spau­di­nių ir smul­kių­jų pa­ke­tų), siun­čia­mos iš Lie­tu­vos į ki­tas ša­lis ir gau­na­mos iš jų, srau­tai. Lie­tu­vai ta­pus Eu­ro­pos Są­jun­gos na­re, dau­giau­siai šių siun­tų gau­na­ma ir siun­čia­ma į Di­džią­ją Bri­ta­ni­ją, Ai­ri­ją ir Is­pa­ni­ją – ša­lis, ku­rio­se šiuo me­tu gy­ve­na dau­giau­siai emig­ra­vu­sių lie­tu­vių.

Lie­tu­vos pa­što duo­me­ni­mis, 2006 me­tais siun­čia­mos pa­što ko­res­pon­den­ci­jos į Di­džią­ją Bri­ta­ni­ją apim­tys per dve­jus me­tus išau­go dau­giau kaip 2,2 kar­to ir pa­sie­kė 96,13 to­nos per me­tus (dau­giau kaip ket­vir­ta­da­lį vi­sos į už­sie­nį siųs­tos ko­res­pon­den­ci­jos), o gau­na­mos pa­što ko­res­pon­den­ci­jos – ket­vir­ta­da­liu dau­giau – 60,1 to­nos per me­tus.

Per­nai į Ai­ri­ją ša­lies gy­ven­to­jai siun­tė 39 pro­c. dau­giau pa­što siun­tų (23,9 to­nos), o iš Ai­ri­jos į Lie­tu­vą – 18 pro­c. dau­giau (12,9 to­nos) nei 2004 me­tais. Su Is­pa­ni­jo­je gy­ve­nan­čiais as­me­ni­mis pa­štu bend­rau­ja­ma taip pat daž­niau: iš Is­pa­ni­jos į Lie­tu­vą 2006 me­tais siųs­ta net 23 kar­tus dau­giau pa­što ko­res­pon­den­ci­jos (6,6 to­nos) nei 2004-ai­sias, o į šią ša­lį iš­siun­čia­mos pa­što ko­res­pon­den­ci­jos apim­tys pa­di­dė­jo 26,1 pro­c. – iki 5,86 to­nos per me­tus.

2006 me­tais Lie­tu­vos pa­štas mū­sų ša­ly­je pri­sta­tė 5,9 mln. vie­ne­tų, ar­ba 457,25 to­nos, iš už­sie­nio gau­tos pa­što ko­res­pon­den­ci­jos, o iš Lie­tu­vos į ki­tas ša­lis bu­vo iš­siųs­ta 4,73 mln. vie­ne­tų, ar­ba 369,1 to­nos.

„Paš­to ko­res­pon­den­ci­jos siun­tų srau­tai di­dė­ja pe­rio­diš­kai. Dau­giau­sia siun­ti­nių, laiš­kų, smul­kių­jų pa­ke­tų pa­štu ke­liau­ja prieš po­pu­lia­rią­sias šven­tes – šv. Ka­lė­das, Nau­juo­sius me­tus, šv. Ve­ly­kas, šv. Va­len­ti­no die­ną. Prieš šv. Ka­lė­das pa­skirs­to­me net 5–6 kar­tus dau­giau pa­što siun­tų nei įpras­tai“, – ten­den­ci­jas at­sklei­dė Lie­tu­vos pa­što fi­lia­lo Paš­to per­ve­ži­mo cent­ro di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­ja Ja­ni­na Se­mė­nai­tė.

Pa­sak Lie­tu­vos pa­što Eksp­loa­ta­ci­jos sky­riaus vir­ši­nin­ko pa­va­duo­to­jos Ri­tos Ži­čiu­vie­nės, ne vien tik pa­što dar­buo­to­jų pa­stan­gų rei­kia tam, kad pa­što siun­tos bū­tų lai­ku pri­sta­ty­tos ad­re­sa­tui – vi­sų pir­ma siun­tė­jas tu­rė­tų įsi­ti­kin­ti, kad tei­sin­gai už­ra­šė ga­vė­jo ir sa­vo ad­re­sus, nes prie­šin­gu at­ve­ju pa­što siun­ta ga­li „pa­si­klys­ti“. Ir skirs­ty­to­jai, ir laiš­ki­nin­kai tvir­ti­na, kad gy­ven­to­jai ir įmo­nės, siųs­da­mi pa­što siun­tas į už­sie­nį ar į Lie­tu­vos mies­tus, tu­rė­tų dau­giau dė­me­sio kreip­ti į tei­sin­go ad­re­sa­vi­mo tai­syk­les.

Ad­re­są pa­ra­šy­ti nė­ra su­dė­tin­ga, bet ne vi­sa­da jis pa­ra­šo­mas aiš­kiai ir įskai­to­mai, kar­tais pa­mirš­ta­ma pa­ra­šy­ti ga­vė­jo var­dą ar net pa­var­dę, ne­nu­ro­do­mas konk­re­taus tar­nau­to­jo pa­rei­gų pa­va­di­ni­mas, pra­lei­džia­mas įstai­gos ar jos pa­da­li­nio pa­va­di­ni­mas, siun­čiant į ma­žes­nes gy­ven­vie­tes kar­tais ne­pa­ra­šo­mi na­mo, bu­to nu­me­riai, ad­re­suo­jant į už­sie­nį siun­čia­mą pa­što siun­tą daž­nai pa­mirš­ta­ma pa­ra­šy­ti ša­lies pa­va­di­ni­mą (nu­ro­do­mas tik mies­tas) ar­ba jis pa­ra­šo­mas neaiš­kiai, dau­ge­lis vis dar ne­si­var­gi­na su­ži­no­ti pa­što ko­dą.

„Ad­re­sa­vi­mo tai­syk­les ga­li­ma pa­si­tiks­lin­ti kiek­vie­na­me pa­šte, jos pa­teik­tos ir Lie­tu­vos pa­što tink­la­la­py­je www.po­st.lt. Jei­gu siun­tė­jas ne­si­lai­ko ad­re­sa­vi­mo tai­syk­lių, siun­ti­niai, laiš­kai, spau­di­niai, pa­ke­tai ir ki­ta pa­što ko­res­pon­den­ci­ja ga­li il­gai ieš­ko­ti ar net vi­sai ne­ras­ti ad­re­sa­to ar­ba grįž­ti siun­tė­jui – ži­no­ma, jei nu­ro­dy­tas tei­sin­gas siun­tė­jo ad­re­sas. No­rė­da­mi kuo ge­riau at­lik­ti sa­vo pa­rei­gas ir vi­siems su­teik­ti džiaugs­mą bend­rau­ti pa­štu, ra­gi­na­me bū­ti ati­des­niems ad­re­suo­jant pa­što ko­res­pon­den­ci­ją – juk laiš­kui ne­pa­sie­kus ga­vė­jo, ža­la ga­li bū­ti ne tik ma­te­ria­li­nė, bet ir mo­ra­li­nė“, – aiškino R.Ži­čiu­vie­nė.

Lie­tu­vos pa­štas pri­de­da pa­vyz­dį, kaip tei­sin­gai ad­re­suo­ti į už­sie­nį siun­čia­mą pa­što ko­res­pon­den­ci­ją.Gin­ta­rė RIM­KU­VIE­NĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas