„Santaka“ / Skaitytojų kaiškai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-07 08:20

Dalinkitės:  


Įspūdinga buvo ekskursantų kelionė laivu „Vytenis“.

Skaitytojų kaiškai

Ne tik malonios staigmenos

Kai tik ap­lan­kau sa­vo gim­tuo­sius Sla­ba­dus, pir­miau­sia sku­bu į kai­mo vi­du­ry­je esan­čias ka­pi­nai­tes. Jo­se il­si­si jau ke­lio­li­ka šio ir ap­lin­ki­nių kai­mų gy­ven­to­jų kar­tų.

Čia pa­lai­do­ti iš­ki­lūs Lie­tu­vos švie­suo­liai ma­tar­niš­kiai bro­liai Sta­nai­čiai. Vy­res­ny­sis Juo­zas – tar­pu­ka­rio Nep­rik­lau­so­mos Lie­tu­vos pir­ma­sis ka­riuo­me­nės ge­ne­ro­las. Pra­nas – gar­sus in­ži­nie­rius, vi­suo­me­nės vei­kė­jas.

Dau­gu­ma ka­pų gra­žiai pri­žiū­ri­mi ir tvar­ko­mi. De­ja, ne vi­si, nes kai ku­rių kau­bu­rė­lių jau ne­bė­ra kam tvar­ky­ti: iš­mi­rę vi­si šei­mos na­riai, net ar­ti­miau­si kai­my­nai.

Lai­mė, kad su­pra­tin­gi gy­vie­ji: pri­žiū­rė­da­mi sa­viš­kių ka­pus, jie ne­lei­džia pikt­žo­lė­mis apaug­ti ir ša­lia esan­tiems.

To­kių dva­sin­gų žmonių Sla­ba­dų kai­me yra ne vie­nas.

Ypač ma­lo­niai bu­vau nu­ste­bin­ta, kai prie to­kių ap­leis­tų ka­pų ra­dau be­si­dar­buo­jan­čias dvi drau­ges sla­ba­diš­kes – Sū­da­vos vi­du­ri­nės mo­kyk­los sep­tin­to­kes In­gą Va­lai­ty­tę ir Gre­tą Ma­tu­lio­ny­tę. Šios moks­lei­vės nuo pikt­žo­lių ir už­marš­ties čia iš­gel­bė­jo ne vie­ną ka­pe­lį.

Bū­tų gra­žu, kad jų pa­vyz­džiu pa­sek­tų ir ki­ti ato­sto­gau­jan­tys Sla­ba­dų moks­lei­viai. Šioms ka­pi­nėms rei­kė­tų ir di­des­nio Klau­su­čių se­niū­ni­jos bei vie­tos kai­mo bend­ruo­me­nės dė­me­sio.

Itin var­ga­nai at­ro­do ka­pi­nių tvo­ros. Per­pil­dy­ti šiukš­lių kon­tei­ne­riai kar­tais ir pa­tys jo­se nu­skęs­ta. De­rė­tų šiukš­les iš­vež­ti daž­niau.

Gai­la, ta­čiau tvar­kin­gai pri­žiū­ri­ma ka­pi­nių ve­ja ir nu­ra­vė­ti šven­to­riaus ta­ke­liai jau li­kę tik pri­si­mi­ni­muo­se.Ge­nė AL­KE­VI­ČIE­NĖ

Bu­vu­si sla­ba­diš­kė, gy­ve­nan­ti Vil­niu­je

Neįgaliųjų draugijos nariai gro­žė­josi Birš­to­nu ir jo apy­lin­kė­mis

Pus­šim­tis Vil­ka­viš­kio ra­jo­no neį­ga­lių­jų drau­gi­jos na­rių lan­kė­mės Birš­to­ne. Ja­me mus pa­si­ti­ko šio mies­to Neį­ga­lių­jų drau­gi­jos Die­nos užim­tu­mo cent­ro pir­mi­nin­kė Ju­li­ja Sa­na­vai­tie­nė bei ki­ti dar­buo­to­jai.

Ap­žiū­rė­jo­me jau­kiai įreng­tas šio cent­ro pa­tal­pas, ku­rio­se yra kom­piu­te­rių kla­sė, skal­byk­la, du­šas, hi­gie­nos kam­ba­riai, ma­sa­žo sa­lė, vir­tu­vė, sve­tai­nė.

Birš­to­ną mums ap­ro­dė jį la­bai my­lin­ti, vi­suo­me­ni­niais pa­grin­dais gi­de dir­ban­ti tech­no­lo­gi­jų mo­ky­to­ja Ni­jo­lė Juo­zai­tie­nė. Ji pa­sa­ko­jo, kad mies­tas ži­no­mas jau nuo XIV am­žiaus.

Aukš­čiau­sias mies­to pa­sta­tas – go­ti­ki­nio sti­liaus baž­ny­čia, sta­ty­ta 1903–1909 me­tais. Ka­ro me­tais ji be­veik ne­nu­ken­tė­jo.

Ap­žiū­rė­jo­me me­di­nių skulp­tū­rų par­ką ru­gio te­ma.

Pats Birš­to­nas – ka­ra­liš­ka­sis ku­ror­tas. Ja­me yra „Vers­mės“ sa­na­to­ri­jų tink­las, trykš­ta mi­ne­ra­li­nis van­duo, nuo­sta­bi gam­ta ir ra­my­bė. Čia nė­ra blo­ki­nių na­mų.

Ei­da­mi prie Vy­tau­to pi­lia­kal­nio, pir­miau­sia pa­ma­tė­me ant žir­go sė­din­čio Vy­tau­to skulp­tū­rą. Ten, kur da­bar yra šis aukš­tas pi­lia­kal­nis, 1382 m. sto­vė­jo me­di­nė Vy­tau­to pi­lis, čia bu­vo ku­ni­gaikš­čių me­džiok­lės plo­tai.

2000 me­tais Birš­to­ne, pa­ra­pi­jos na­muo­se, įkur­tas sak­ra­li­nis mu­zie­jus. Jį šven­ti­no vys­ku­pas Teo­fi­lis Ma­tu­lio­nis. Sun­kus, bet la­bai pra­smin­gas bu­vo jo gy­ve­ni­mas. Tris­kart ka­lin­tas Ru­si­jos ka­lė­ji­muo­se, jis la­bai daug pa­da­rė Lie­tu­vos la­bui. Apie tai by­lo­ja mu­zie­jaus eks­po­na­tai.

Ap­žiū­rė­jo­me ir la­bai įdo­mią Lie­tu­vos baž­ny­čių reik­me­nų eks­po­zi­ci­ją, ne­di­de­lę pa­veiks­lų ga­le­ri­ją re­li­gi­ne te­ma ir kt.

Lan­kė­mės ir Birš­to­no kraš­to­ty­ros mu­zie­ju­je, įkur­ta­me 1967 me­tais.

Eks­po­zi­ci­jų pa­grin­dą su­da­ro Birš­to­no vi­du­ri­nės mo­kyk­los kraš­to­ty­ri­nin­kų su­rink­ti eks­po­na­tai. Įs­pū­din­ga mums pa­si­ro­dė ka­rie­ta, nau­do­ta 1904–1927 me­tais kaip su­si­sie­ki­mo prie­mo­nė tarp Kau­no ir Birš­to­no.

Bu­vo įdo­mu pa­ma­ty­ti ir kam­ba­rį, ku­ria­me eks­po­nuo­ja­mi dan­tų gy­dy­to­jo J.Šab­laus­ko, dir­bu­sio tar­pu­ka­rio lai­ko­tar­piu, įran­kiai.

Mu­zie­ju­je eks­po­nuo­ja­mi Lie­tu­vos praei­ties laikų gar­sių žmo­nių po­rtre­tai. Pa­ju­to­me ir šiuo­lai­ki­nę dva­sią. Čia įreng­ta eks­po­zi­ci­ja „Birš­to­nas Eu­ro­po­je“. Mat mu­zie­jus bend­radarbiau­ja su vo­kie­čiais, lat­viais, nor­ve­gais, suo­miais, len­kais.

Pa­siž­val­gius po mies­tą, mū­sų lau­kė dar vie­na staig­me­na.

Vie­ną va­lan­dą plau­kė­me Ne­mu­nu pra­mo­gi­niu lai­vu „Vy­tenis“, gro­žė­jo­mės įspū­din­gais pa­kran­čių skar­džiais, ma­tė­me nau­jų sta­ti­nių.

Šią eks­kur­si­ją suor­ga­ni­za­vo mū­sų drau­gi­jos pir­mi­nin­kė Va­lė Ja­sio­nie­nė. Jos dė­ka mes pra­plė­tė­me sa­vo aki­ra­tį. Iš­vy­kai da­lį lė­šų pa­gal pa­teik­tą pro­gra­mą sky­rė ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė.Lai­mu­tė KAND­RO­TIE­NĖ
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas