„Santaka“ / Periodinės spaudos tendencijos Vilkaviškyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-03 16:15

Dalinkitės:  


Spaudos kioskų Vilkaviškyje telikę du – „Lietuvos spaudos“ ir šis privatus, priklausantis K.Jasulevičiaus įmonei.

Periodinės spaudos tendencijos Vilkaviškyje

Ko­kią spau­dą var­to vil­ka­viš­kie­čiai? Ieš­ko­da­ma at­sa­ky­mo, nu­spren­džiau pa­si­dai­ry­ti po mies­tą. J.Ba­sa­na­vi­čiaus aikš­tė­je su­ti­kau tik ke­le­tą žmo­nių, ta­čiau įni­ku­sių į spau­dą ne­pa­ma­čiau.

Bu­vau tik­ra, kad karš­tą die­ną prie Pae­že­rių eže­ro be­si­ke­pi­nan­ti mi­nia bus nu­si­grie­bu­si leng­vų ­skai­ti­nių. Ap­ti­kau sau­lėg­rą­žas gliau­dan­čius ir be­si­teš­ke­nan­čius poil­siau­to­jus, ta­čiau spau­dos – nė kva­po.

Gal ieš­ko­mą vaiz­dą iš­vy­siu ka­vi­nė­je, prie ka­vos puo­de­lio? Ma­no ži­nio­mis, tik dvi mies­to ka­vi­nės le­pi­na pe­rio­di­ne spau­da.

Tai­gi ga­li­ma ma­ny­ti, kad pe­rio­di­nių lei­di­nių skai­ty­to­jų au­di­to­ri­ja sly­pi sau­giuo­se na­mų fo­te­liuo­se ir dar šiek tiek – Vie­šo­jo­je bib­lio­te­ko­je.

Spau­dos kios­kų at­sto­vai ir pre­nu­me­ra­tos re­gist­ras lei­džia su­pras­ti, kad Vil­ka­viš­ky­je po­pu­lia­riau­si lei­di­niai yra dien­raš­tis „Va­ka­ro ži­nios“ ir di­džiau­siu ti­ra­žu Lie­tu­vo­je lei­džia­mas sa­vait­raš­ti­nis žur­na­las „Žmo­nės“. Pas­ta­ra­ja­me – smal­su­mą so­ti­nan­čios „žvaigž­dū­nų“ nuo­trau­kos bei „sal­džios“ gy­ve­ni­mo is­to­ri­jos. Kal­bant apie šeš­ta­die­ni­nių lei­di­nių pre­nu­me­ra­tą, aki­vaiz­du, jog „Va­ka­ro ži­nios“ dvi­gu­bai len­kia „Lie­tu­vos ry­to“ pa­klau­są.

Mū­sų kraš­te yra pen­ki dien­raš­čio „Res­pub­li­ka“ ru­sų kal­ba už­sa­ko­vai.

Va­sa­ros me­tu ak­tua­les­niais tam­pa skel­bi­mų laik­raš­čiai, žur­na­lai. J.Ba­sa­na­vi­čiaus aikš­tė­je esan­čia­me spau­dos kios­ke pre­kiau­jan­ti Ra­sa Ja­su­le­vi­čie­nė sa­kė pa­ste­bė­ju­si, kad šiuo me­tu to­kio tu­ri­nio lei­di­niai ypač pa­klau­sūs tarp stu­den­tų. Vy­res­ni skai­ty­to­jai va­sa­rą mie­lai ren­ka­si lei­di­nius apie so­dą, jo prie­žiū­rą. Tre­čia­die­niais pa­gei­dau­ja­ma „Šei­mi­nin­kės“. Vy­rai ne tik „In­ty­mias pa­slap­tis“ var­to, bet ir ren­ka­si žur­na­lus kom­piu­te­ri­ne te­ma­ti­ka. Vai­kai neat­sis­pi­ria pa­var­ty­ti „Flin­tą“, „Mer­gai­tę“, „Bar­bę“. O apie ke­lio­nes vil­ka­viš­kie­čiai nei in­ten­sy­viai skai­tė, nei skai­to.

Spe­cia­li­zuo­ti lei­di­niai mū­sų mies­te – ne itin populiarūs. Gau­na­ma vos po vie­ną du eg­zemp­lio­rius „Foto&Video“. Žur­na­lų „Hair“ Vil­ka­viš­kis su­lau­kia daug ma­žiau, nei tu­ri­me kir­pyk­lų. Kul­tū­rą ir moks­lą pro­pa­guo­jan­tys „Šiau­rės Atė­nai“, „7 me­no die­nos“, „Moks­las ir gy­ve­ni­mas“ Vil­ka­viš­ky­je taip pat nė­ra graibs­to­mi.

Vie­šo­jo­je bib­lio­te­ko­je įsi­kū­ru­sia­me „Lie­tu­vos ry­to“ pa­da­li­ny­je be­si­dar­buo­jan­tis An­zel­mas Pet­ro­šius pa­sa­ko­jo, kad vil­ka­viš­kie­čiai laik­raš­čių pre­nu­me­ra­tos ak­ci­jų me­tu itin suak­ty­vė­ja. „Dir­bau taip, kad at­si­sto­ti ne­bu­vo ka­da“, – sa­kė jis. No­rint iš­lik­ti su­val­kie­tiš­kai pra­ktiš­kiems, vi­sai ra­cio­na­lu at­siim­ti laik­raš­čius tie­siai iš bib­lio­te­kos.

Vil­ka­viš­ky­je kios­kuo­se pre­kiau­ja­ma vis­kuo: mez­gi­niais, švie­žiais duo­nos ir py­ra­go ga­mi­niais, gė­lė­mis... Spau­dos kios­ke­liai te­li­kę tik du, iš jų tu­ri­me vie­ną vals­ty­bi­nį – UAB „Lie­tu­vos spau­da“. Jo ski­ria­mie­ji bruo­žai – rau­do­nas lo­go­ti­pas bei di­des­nė nei pri­va­čiuo­se kios­kuo­se spau­di­nių bei pa­slau­gų pa­siū­la: čia ga­li­ma ap­mo­kė­ti te­le­fo­no są­skai­tas, iš­siųs­ti laiš­ką ir kt.

Ga­liau­siai bū­tų neob­jek­ty­vu ne­pa­mi­nė­ti ra­jo­ni­nio laik­raš­čio pa­klau­sos. „San­ta­kos“ pre­nu­me­ra­ta len­kia net ly­de­re įvar­dy­tų „Va­ka­ro ži­nių“ po­pu­lia­ru­mą. To­kią pa­klau­są ga­li­me aiš­kin­ti tuo, kad Vil­ka­viš­kis ne­tu­ri nei sa­vo te­le­vi­zi­jos, nei ra­di­jo. O ra­jo­ni­niai in­for­ma­ci­jos šal­ti­niai ne tik tei­kia ži­nių, bet ir ku­ria bend­ruo­me­niš­ką vi­suo­me­nę. To­dėl jų pa­klau­sa – na­tū­ra­lus reiš­ki­nys.Si­mo­na ŠTRI­MAI­TY­TĖ

Vil­niaus uni­ver­si­te­to

Žur­na­lis­ti­kos ins­ti­tu­to

stu­den­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas