„Santaka“ / Periodinės spaudos tendencijos Vilkaviškyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44

Parduoda X mėsinių veislės veršingą mėsinę telyčią, melžimo aparatą (benzininis). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-09-01 11:46:18

Reikalinga moteris vyresnio amžiaus močiutei prižiūrėti. Tel. 8 683 64 162 (Marijampolė).
Galioja iki: 2019-09-02 11:07:09Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-03 16:15

Dalinkitės:  


Spaudos kioskų Vilkaviškyje telikę du – „Lietuvos spaudos“ ir šis privatus, priklausantis K.Jasulevičiaus įmonei.

Periodinės spaudos tendencijos Vilkaviškyje

Ko­kią spau­dą var­to vil­ka­viš­kie­čiai? Ieš­ko­da­ma at­sa­ky­mo, nu­spren­džiau pa­si­dai­ry­ti po mies­tą. J.Ba­sa­na­vi­čiaus aikš­tė­je su­ti­kau tik ke­le­tą žmo­nių, ta­čiau įni­ku­sių į spau­dą ne­pa­ma­čiau.

Bu­vau tik­ra, kad karš­tą die­ną prie Pae­že­rių eže­ro be­si­ke­pi­nan­ti mi­nia bus nu­si­grie­bu­si leng­vų ­skai­ti­nių. Ap­ti­kau sau­lėg­rą­žas gliau­dan­čius ir be­si­teš­ke­nan­čius poil­siau­to­jus, ta­čiau spau­dos – nė kva­po.

Gal ieš­ko­mą vaiz­dą iš­vy­siu ka­vi­nė­je, prie ka­vos puo­de­lio? Ma­no ži­nio­mis, tik dvi mies­to ka­vi­nės le­pi­na pe­rio­di­ne spau­da.

Tai­gi ga­li­ma ma­ny­ti, kad pe­rio­di­nių lei­di­nių skai­ty­to­jų au­di­to­ri­ja sly­pi sau­giuo­se na­mų fo­te­liuo­se ir dar šiek tiek – Vie­šo­jo­je bib­lio­te­ko­je.

Spau­dos kios­kų at­sto­vai ir pre­nu­me­ra­tos re­gist­ras lei­džia su­pras­ti, kad Vil­ka­viš­ky­je po­pu­lia­riau­si lei­di­niai yra dien­raš­tis „Va­ka­ro ži­nios“ ir di­džiau­siu ti­ra­žu Lie­tu­vo­je lei­džia­mas sa­vait­raš­ti­nis žur­na­las „Žmo­nės“. Pas­ta­ra­ja­me – smal­su­mą so­ti­nan­čios „žvaigž­dū­nų“ nuo­trau­kos bei „sal­džios“ gy­ve­ni­mo is­to­ri­jos. Kal­bant apie šeš­ta­die­ni­nių lei­di­nių pre­nu­me­ra­tą, aki­vaiz­du, jog „Va­ka­ro ži­nios“ dvi­gu­bai len­kia „Lie­tu­vos ry­to“ pa­klau­są.

Mū­sų kraš­te yra pen­ki dien­raš­čio „Res­pub­li­ka“ ru­sų kal­ba už­sa­ko­vai.

Va­sa­ros me­tu ak­tua­les­niais tam­pa skel­bi­mų laik­raš­čiai, žur­na­lai. J.Ba­sa­na­vi­čiaus aikš­tė­je esan­čia­me spau­dos kios­ke pre­kiau­jan­ti Ra­sa Ja­su­le­vi­čie­nė sa­kė pa­ste­bė­ju­si, kad šiuo me­tu to­kio tu­ri­nio lei­di­niai ypač pa­klau­sūs tarp stu­den­tų. Vy­res­ni skai­ty­to­jai va­sa­rą mie­lai ren­ka­si lei­di­nius apie so­dą, jo prie­žiū­rą. Tre­čia­die­niais pa­gei­dau­ja­ma „Šei­mi­nin­kės“. Vy­rai ne tik „In­ty­mias pa­slap­tis“ var­to, bet ir ren­ka­si žur­na­lus kom­piu­te­ri­ne te­ma­ti­ka. Vai­kai neat­sis­pi­ria pa­var­ty­ti „Flin­tą“, „Mer­gai­tę“, „Bar­bę“. O apie ke­lio­nes vil­ka­viš­kie­čiai nei in­ten­sy­viai skai­tė, nei skai­to.

Spe­cia­li­zuo­ti lei­di­niai mū­sų mies­te – ne itin populiarūs. Gau­na­ma vos po vie­ną du eg­zemp­lio­rius „Foto&Video“. Žur­na­lų „Hair“ Vil­ka­viš­kis su­lau­kia daug ma­žiau, nei tu­ri­me kir­pyk­lų. Kul­tū­rą ir moks­lą pro­pa­guo­jan­tys „Šiau­rės Atė­nai“, „7 me­no die­nos“, „Moks­las ir gy­ve­ni­mas“ Vil­ka­viš­ky­je taip pat nė­ra graibs­to­mi.

Vie­šo­jo­je bib­lio­te­ko­je įsi­kū­ru­sia­me „Lie­tu­vos ry­to“ pa­da­li­ny­je be­si­dar­buo­jan­tis An­zel­mas Pet­ro­šius pa­sa­ko­jo, kad vil­ka­viš­kie­čiai laik­raš­čių pre­nu­me­ra­tos ak­ci­jų me­tu itin suak­ty­vė­ja. „Dir­bau taip, kad at­si­sto­ti ne­bu­vo ka­da“, – sa­kė jis. No­rint iš­lik­ti su­val­kie­tiš­kai pra­ktiš­kiems, vi­sai ra­cio­na­lu at­siim­ti laik­raš­čius tie­siai iš bib­lio­te­kos.

Vil­ka­viš­ky­je kios­kuo­se pre­kiau­ja­ma vis­kuo: mez­gi­niais, švie­žiais duo­nos ir py­ra­go ga­mi­niais, gė­lė­mis... Spau­dos kios­ke­liai te­li­kę tik du, iš jų tu­ri­me vie­ną vals­ty­bi­nį – UAB „Lie­tu­vos spau­da“. Jo ski­ria­mie­ji bruo­žai – rau­do­nas lo­go­ti­pas bei di­des­nė nei pri­va­čiuo­se kios­kuo­se spau­di­nių bei pa­slau­gų pa­siū­la: čia ga­li­ma ap­mo­kė­ti te­le­fo­no są­skai­tas, iš­siųs­ti laiš­ką ir kt.

Ga­liau­siai bū­tų neob­jek­ty­vu ne­pa­mi­nė­ti ra­jo­ni­nio laik­raš­čio pa­klau­sos. „San­ta­kos“ pre­nu­me­ra­ta len­kia net ly­de­re įvar­dy­tų „Va­ka­ro ži­nių“ po­pu­lia­ru­mą. To­kią pa­klau­są ga­li­me aiš­kin­ti tuo, kad Vil­ka­viš­kis ne­tu­ri nei sa­vo te­le­vi­zi­jos, nei ra­di­jo. O ra­jo­ni­niai in­for­ma­ci­jos šal­ti­niai ne tik tei­kia ži­nių, bet ir ku­ria bend­ruo­me­niš­ką vi­suo­me­nę. To­dėl jų pa­klau­sa – na­tū­ra­lus reiš­ki­nys.Si­mo­na ŠTRI­MAI­TY­TĖ

Vil­niaus uni­ver­si­te­to

Žur­na­lis­ti­kos ins­ti­tu­to

stu­den­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Žinomos dainininkės pramintu keliu eina jauniausioji dukra
* Jachtų regata aštriais pojūčiais džiugino dalyvius, o gražiu reginiu – žiūrovus
* Į pilviškiečio laidotuves susirinkęs būrys velionio giminaičių patyrė šoką
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Seimo sprendimą nuo kitų metų Vėlines skelbti nedarbo diena?
Džiaugiuosi juo.
Vertinu neigiamai.
Neturiu nuomonės.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas