„Santaka“ / Periodinės spaudos tendencijos Vilkaviškyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-03 16:15

Dalinkitės:  


Spaudos kioskų Vilkaviškyje telikę du – „Lietuvos spaudos“ ir šis privatus, priklausantis K.Jasulevičiaus įmonei.

Periodinės spaudos tendencijos Vilkaviškyje

Ko­kią spau­dą var­to vil­ka­viš­kie­čiai? Ieš­ko­da­ma at­sa­ky­mo, nu­spren­džiau pa­si­dai­ry­ti po mies­tą. J.Ba­sa­na­vi­čiaus aikš­tė­je su­ti­kau tik ke­le­tą žmo­nių, ta­čiau įni­ku­sių į spau­dą ne­pa­ma­čiau.

Bu­vau tik­ra, kad karš­tą die­ną prie Pae­že­rių eže­ro be­si­ke­pi­nan­ti mi­nia bus nu­si­grie­bu­si leng­vų ­skai­ti­nių. Ap­ti­kau sau­lėg­rą­žas gliau­dan­čius ir be­si­teš­ke­nan­čius poil­siau­to­jus, ta­čiau spau­dos – nė kva­po.

Gal ieš­ko­mą vaiz­dą iš­vy­siu ka­vi­nė­je, prie ka­vos puo­de­lio? Ma­no ži­nio­mis, tik dvi mies­to ka­vi­nės le­pi­na pe­rio­di­ne spau­da.

Tai­gi ga­li­ma ma­ny­ti, kad pe­rio­di­nių lei­di­nių skai­ty­to­jų au­di­to­ri­ja sly­pi sau­giuo­se na­mų fo­te­liuo­se ir dar šiek tiek – Vie­šo­jo­je bib­lio­te­ko­je.

Spau­dos kios­kų at­sto­vai ir pre­nu­me­ra­tos re­gist­ras lei­džia su­pras­ti, kad Vil­ka­viš­ky­je po­pu­lia­riau­si lei­di­niai yra dien­raš­tis „Va­ka­ro ži­nios“ ir di­džiau­siu ti­ra­žu Lie­tu­vo­je lei­džia­mas sa­vait­raš­ti­nis žur­na­las „Žmo­nės“. Pas­ta­ra­ja­me – smal­su­mą so­ti­nan­čios „žvaigž­dū­nų“ nuo­trau­kos bei „sal­džios“ gy­ve­ni­mo is­to­ri­jos. Kal­bant apie šeš­ta­die­ni­nių lei­di­nių pre­nu­me­ra­tą, aki­vaiz­du, jog „Va­ka­ro ži­nios“ dvi­gu­bai len­kia „Lie­tu­vos ry­to“ pa­klau­są.

Mū­sų kraš­te yra pen­ki dien­raš­čio „Res­pub­li­ka“ ru­sų kal­ba už­sa­ko­vai.

Va­sa­ros me­tu ak­tua­les­niais tam­pa skel­bi­mų laik­raš­čiai, žur­na­lai. J.Ba­sa­na­vi­čiaus aikš­tė­je esan­čia­me spau­dos kios­ke pre­kiau­jan­ti Ra­sa Ja­su­le­vi­čie­nė sa­kė pa­ste­bė­ju­si, kad šiuo me­tu to­kio tu­ri­nio lei­di­niai ypač pa­klau­sūs tarp stu­den­tų. Vy­res­ni skai­ty­to­jai va­sa­rą mie­lai ren­ka­si lei­di­nius apie so­dą, jo prie­žiū­rą. Tre­čia­die­niais pa­gei­dau­ja­ma „Šei­mi­nin­kės“. Vy­rai ne tik „In­ty­mias pa­slap­tis“ var­to, bet ir ren­ka­si žur­na­lus kom­piu­te­ri­ne te­ma­ti­ka. Vai­kai neat­sis­pi­ria pa­var­ty­ti „Flin­tą“, „Mer­gai­tę“, „Bar­bę“. O apie ke­lio­nes vil­ka­viš­kie­čiai nei in­ten­sy­viai skai­tė, nei skai­to.

Spe­cia­li­zuo­ti lei­di­niai mū­sų mies­te – ne itin populiarūs. Gau­na­ma vos po vie­ną du eg­zemp­lio­rius „Foto&Video“. Žur­na­lų „Hair“ Vil­ka­viš­kis su­lau­kia daug ma­žiau, nei tu­ri­me kir­pyk­lų. Kul­tū­rą ir moks­lą pro­pa­guo­jan­tys „Šiau­rės Atė­nai“, „7 me­no die­nos“, „Moks­las ir gy­ve­ni­mas“ Vil­ka­viš­ky­je taip pat nė­ra graibs­to­mi.

Vie­šo­jo­je bib­lio­te­ko­je įsi­kū­ru­sia­me „Lie­tu­vos ry­to“ pa­da­li­ny­je be­si­dar­buo­jan­tis An­zel­mas Pet­ro­šius pa­sa­ko­jo, kad vil­ka­viš­kie­čiai laik­raš­čių pre­nu­me­ra­tos ak­ci­jų me­tu itin suak­ty­vė­ja. „Dir­bau taip, kad at­si­sto­ti ne­bu­vo ka­da“, – sa­kė jis. No­rint iš­lik­ti su­val­kie­tiš­kai pra­ktiš­kiems, vi­sai ra­cio­na­lu at­siim­ti laik­raš­čius tie­siai iš bib­lio­te­kos.

Vil­ka­viš­ky­je kios­kuo­se pre­kiau­ja­ma vis­kuo: mez­gi­niais, švie­žiais duo­nos ir py­ra­go ga­mi­niais, gė­lė­mis... Spau­dos kios­ke­liai te­li­kę tik du, iš jų tu­ri­me vie­ną vals­ty­bi­nį – UAB „Lie­tu­vos spau­da“. Jo ski­ria­mie­ji bruo­žai – rau­do­nas lo­go­ti­pas bei di­des­nė nei pri­va­čiuo­se kios­kuo­se spau­di­nių bei pa­slau­gų pa­siū­la: čia ga­li­ma ap­mo­kė­ti te­le­fo­no są­skai­tas, iš­siųs­ti laiš­ką ir kt.

Ga­liau­siai bū­tų neob­jek­ty­vu ne­pa­mi­nė­ti ra­jo­ni­nio laik­raš­čio pa­klau­sos. „San­ta­kos“ pre­nu­me­ra­ta len­kia net ly­de­re įvar­dy­tų „Va­ka­ro ži­nių“ po­pu­lia­ru­mą. To­kią pa­klau­są ga­li­me aiš­kin­ti tuo, kad Vil­ka­viš­kis ne­tu­ri nei sa­vo te­le­vi­zi­jos, nei ra­di­jo. O ra­jo­ni­niai in­for­ma­ci­jos šal­ti­niai ne tik tei­kia ži­nių, bet ir ku­ria bend­ruo­me­niš­ką vi­suo­me­nę. To­dėl jų pa­klau­sa – na­tū­ra­lus reiš­ki­nys.Si­mo­na ŠTRI­MAI­TY­TĖ

Vil­niaus uni­ver­si­te­to

Žur­na­lis­ti­kos ins­ti­tu­to

stu­den­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas