„Santaka“ / Mūsų širdžių prisikėlimai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-03-25 15:37

Dalinkitės:  


Mūsų širdžių prisikėlimai

Birutė NENĖNIENĖ


Nors Gandrinės buvo vakar, bet šito ilgasnapio dar nemačiau ir negirdėjau. Tačiau linkusi tikėti, jog jis susitraukęs kažkur žirglioja, nes po sparnu parnešta kielė praspardė sniegą. Ant pajuodintų žemės kupstelių gėlynuose po nakties gruodo nedrąsiai į saulę sužiūra snieguolių žiedai. Su kiekvienu šviesos spinduliu atrodo taip ir tirpsta, nyksta sielvartas, liūdesys, širdį pagauna šviežumo ir grožio ilgesys.

Prekybos centruose jau seniausiai matomiausiose lentynose išdėlioti įvairiausi velykiniai suvenyrai, dovanėlės su kiaušiniais, viščiukais, kiškučiais. Velykų šventėms įmantriausių stalo puošmenų, puokščių, valgių siūlo šitų sričių žinovai. Sveikinimo atvirukus, kurių taip pat neišpasakyta gausybė, siųsti esame aptingę... Taip galvojant kaip tik supypsėjo mobilusis: viena pažįstama linki „gražių ir kietų margučių“...

Tai jau signalas, jog turėčiau lėkti į priešvelykinį turgų ir dairytis paprastų kaimo dedeklių sudėtų tvirtų rudų kiaušinių. Bet bus geri ir paukštynų balti, trapūs. Juk, mano akimis, tai – tokia menka smulkmena, kuriai neverta gaišti laiko.

Šiandien – jau Velykų šeštadienis – baigiasi Gavėnia. Bet vėju pralėkusios tos septynios savaitės daugeliu atvejų buvo panašios į didelį turgų: užteko triukšmingų renginių, linksmybių, tįso eilės maisto prekių parduotuvėse, buvo ant stalų ir pyragų, ir kiaušinių ar mėsos. Gavėnios pasninkas prarado prasmę kaip senolių nuobodūs prisiminimai apie po kaimus riebias silkes vežiojusį žydelį. Bet, kaip yra išsireiškęs pranciškonas kun. Julius Sasnauskas, nuo to, kad Didįjį penktadienį sušlemši dešrigalį, tikrai nenušventėsi, o besimarindamas vėlgi – ar tapsi šventesnis... Verčiau lenkim pirštus, kiek gerų darbų padarėm, ar pagiežos ir pavydo neliejom ton pusėn, kur geriau nei mums sekėsi...



Dar Martynas Mažvydas baisėjosi pagonybės klestėjimu ir ragino kunigus, kad mokytų žmones apie Viešpatį Jėzų Kristų. Tokia pat užduotis lieka ir šiandienos kunigams, į kuriuos viltis deda Didžiojo ketvirtadienio proga paskelbtame laiške ligos prislėgtas Popiežius.

Ką mes daugiau žinome apie Velykas? Vis prisimenu, kai vienų rekolekcijų vedėjas teologas į mokytojų pateikiamus naivokus klausimus patarė paskaitinėti katekizmą, Šv. Raštą. Deja, nors jau daugiau 15 metų už tokių knygų platinimą niekas nesodina į kalėjimus, neretas prisipažįsta jų nėra vartęs.

Velykų datą dar 325 metais nustatė I Nikėjos visuotinis susirinkimas. Jos turi būti švenčiamos pagal Mėnulio kalendorių – per pirmą pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Gali būti tarp kovo 22 ir balandžio 25 dienos.

Katalikų Bažnyčios liturginiame maldyne paskelbta, jog kitos Velykos vėl kovo 27 dieną bus 2016 metais, o dar ankstyvesnes už šias, kovo 23-ąją, švęsime 2008 metais. Sulaukę 2018-ųjų metų su Prisikėlimu sveikinsimės balandžio 1-ąją.

Džiugių švenčių šiemet!



Publikuota: 2005-03-25 15:37:36

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai