„Santaka“ / Rajono padangė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-02 08:11

Dalinkitės:  


Rajono padangė

„Vieno langelio“ principas iš dalies jau yra taikomas

Nuo rug­sė­jo 1 die­nos vi­sos ša­lies sa­vi­val­dy­bės, ap­tar­nau­da­mos gy­ven­to­jus, tu­rės tai­ky­ti „vie­no lan­ge­lio“ prin­ci­pą. Ar šiai nau­jo­vei pa­si­ren­gu­si mū­sų ra­jo­no val­džios ins­ti­tu­ci­ja, pa­si­tei­ra­vo­me Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riaus Si­gi­to KAS­PA­RAI­ČIO.

– Mū­sų ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė­je iš da­lies jau tai­ko­mas „vie­no lan­ge­lio“ prin­ci­pas. Šie­met įdie­gė­me pa­žan­gią raš­tų kont­ro­lės or­ga­ni­za­vi­mo kom­piu­te­ri­nę pro­gra­mą „Kon­to­ra“, už vi­są Sa­vi­val­dy­bės su­si­ra­ši­nė­ji­mą su gy­ven­to­jais bei ins­ti­tu­ci­jo­mis esu at­sa­kin­gas aš, ad­mi­nist­ra­ci­jos va­do­vas, – kal­bė­jo S.Kas­pa­rai­tis.

Jis tei­gė, kad to­kiu bū­du kont­ro­liuo­ja­mi Sa­vi­val­dy­bei ad­re­suo­ti raš­tai (skun­dai, pra­šy­mai, at­sa­ky­mai ir pan.) ne­tu­ri ga­li­my­bių „nu­sės­ti“ tar­nau­to­jų stal­čiuo­se. Ki­taip ta­riant, vi­si su­si­ra­ši­nė­ji­mo rei­ka­lai ei­na per vie­nas, ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riaus, ran­kas.

In­te­re­san­tams, be­si­krei­pian­tiems žo­džiu, Sa­vi­val­dy­bė­je ga­lio­ja ki­ta tvar­ka. Pa­sak ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riaus S.Kas­pa­rai­čio, to­kio griež­to „vie­no lan­ge­lio“ prin­ci­po, koks šiuo me­tu yra tai­ko­mas, pa­vyz­džiui, Vil­niaus mies­to sa­vi­val­dy­bė­je, kai gy­ven­to­jai ne­ga­li pa­tek­ti į spe­cia­lis­tų ka­bi­ne­tus ir pri­va­lo bend­rau­ti tik su prii­ma­mo­jo dar­buo­to­jais, Vil­ka­viš­ky­je tik­rai ne­bus lai­ko­ma­si.

– Iš vie­nos pu­sės – įve­dus to­kią tvar­ką Sa­vi­val­dy­bės spe­cia­lis­tams bū­tų leng­viau dirb­ti, nes da­bar nuo­la­ti­niai lan­ky­to­jai blaš­ko dar­buo­to­jų dė­me­sį, ati­trau­kia nuo tie­sio­gi­nio dar­bo. Ta­čiau, ki­ta ver­tus, jei­gu gy­ven­to­jams už­kirs­tu­me ke­lią pa­tek­ti pas spe­cia­lis­tus ir tie­sio­giai bend­rau­ti bei gau­ti at­sa­ky­mus į jiems rū­pi­mus klau­si­mus, žmo­nės mū­sų tik­rai ne­sup­ras­tų. Esu įsi­ti­ki­nęs, kad ma­žo­se sa­vi­val­dy­bė­se tai­ky­ti to­kią griež­tą tvar­ką yra ne­tiks­lin­ga, – ra­jo­no val­džios po­zi­ci­ją iš­sa­kė S.Kas­pa­rai­tis.

Šiuo me­tu į ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bę žmo­nės ga­li pa­tek­ti pro vi­sas tre­jas du­ris (nors dar ne­spė­jo­me pa­mirš­ti lai­kų, kai pa­ra­di­nės val­džios rū­mų du­rys bu­vo už­ra­kin­tos ir jas at­ver­da­vo tik sa­vait­ga­liais iš­kil­min­goms ves­tu­vi­nin­kų pro­ce­si­joms į Ci­vi­li­nės met­ri­ka­ci­jos sky­rių įleis­ti).

Sa­vi­val­dy­bės lan­ky­to­jus, įė­ju­sius pro pa­ra­di­nes du­ris ar­ba pro vie­ną iš įė­ji­mų iš kie­mo pu­sės, pir­miau­sia ir pa­si­tin­ka „lan­ge­lis“. Ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius tvir­ti­no, kad čia dir­ban­tis bu­dė­to­jas žmo­nes nu­krei­pia pas pa­gei­dau­ja­mą spe­cia­lis­tą, o jei­gu rei­kia – ir pa­ly­di iki ka­bi­ne­to.

S.Kas­pa­rai­tis pa­brė­žė, kad yra ir tre­čias bū­das kreip­tis į ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bę. Įvai­rūs pra­šy­mai (kai ku­rių yra pa­ruoš­tos ir for­mos) taip pat prii­ma­mi elekt­ro­ni­niu pa­štu. Spe­cia­lis­tų at­sa­ky­mai į klau­si­mus pa­tei­kia­mi as­me­niš­kai, per in­ter­ne­tą. Šias, elekt­ro­ni­nes, pa­slau­gas Sa­vi­val­dy­bė nu­ma­čiu­si ir to­liau to­bu­lin­ti bei plės­ti.Rado dviejų žmonių kaulus

Liepos 31 dieną bekasant Vilkaviškyje esančią Rimgaudo gatvę rasti žmonių kaulai.

Dviejų žmonių kaukoles ir kitas griaučių dalis atkasė vandentiekio ir kanalizacijos trasas Naujamiestyje tiesiantys darbininkai.

Šalia palaikų rasta šovinių, sprogmenų skeveldrų.

Šovinius išsigabeno atvykę išminuotojai, o žmonių palaikai išvežti ekspertizei.

Pirminiais duomenimis, jie po žeme guli nuo karo.

Vyresnių vietinių gyventojų pasakojimu, toje vietoje karo metu buvo nukritusi ir nemažą duobę išmušusi bomba.Gižiečiai – ieškojimų kelyje

Į Vilniuje kartą per mėnesį posėdžiaujančią Heraldikos komisiją buvo pakviesti atstovai iš keturių mūsų rajono seniūnijų, kurios dar neturi savo herbų. Jiems sukurti ir pasigaminti šiemet dalį lėšų skyrė rajono Savivaldybė.

Liepos mėnesį Heraldikos komisijos posėdyje dalyvavo Keturvalakių, Gižų, Klausučių ir Šeimenos seniūnai bei šiose seniūnijose įsikūrusių kai kurių bendruomenių atstovai. Jiems rūpėjo pamatyti ir įvertinti dailininkų sukurtus herbų pavyzdžius. Pastarieji eskizus kūrė, atsižvelgdami į užsakovų pateiktus pasiūlymus.

Keturvalakių, Klausučių ir Šeimenos seniūnijų atstovai liko patenkinti pateiktais pavyzdžiais, todėl heraldikos kūrimo procesas vyks toliau.

„Mes tarpusavyje buvome apsvarstę ir pageidavome, kad herbe atsispindėtų Gižai kaip amatininkų kraštas, bet matydami kūjį, žirkles bei gyvatę tos idėjos neįžvelgėme“, – sakė Gižų seniūnas R.Kučiauskas apie nei jam, nei bendruomenės atstovams nepatikusį pasiūlytą herbo variantą. Todėl dailininko J.Galkaus paprašyta dar paieškoti kito sprendimo, pasidomėti krašto istorija.„Santakos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas