„Santaka“ / Rajono padangė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20

Parduoda 0,74 ha žemės ūkio paskirties sklypą (1 km nuo Vilkaviškio, yra elektra prie kelio, tinka namui statyti), 0,25 ha namų valdą Vilkaviškio miesto ribose ir gretimą 0,14 ha žemės ūkio paskirties sklypą (galima pirkti abu kartu). Tel. 8 680 59 859.
Galioja iki: 2019-03-02 11:48:20

Parduoda hidraules žarnas traktoriui DT-75, paleidimo varikliuką PD-8, UAZ-452 dalis, grėblį-vartytuvą TZK-7, būgninius volus (300 l talpos), 5 m³ cisterną, grūdų sėjamąją SZ-3,6, siją (18 m), elektros variklius (3 kW–20 kW), vartomą 3 vagų plūgą. Tel. 8 643 28 365.
Galioja iki: 2019-03-02 15:11:28

Parduoda 1 t talpos plastikinį konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, 1 t talpos plastikinę talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.). Tel. 8 686 98 506.
Galioja iki: 2019-03-03 10:16:02

Parduodu 1 kambario butą su daliniais patogumais J.Basanavičiaus 10, Kybartuose (3000 Eur). Tel. 8 618 23 835.
Galioja iki: 2019-03-03 16:08:06Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-02 08:11

Dalinkitės:  


Rajono padangė

„Vieno langelio“ principas iš dalies jau yra taikomas

Nuo rug­sė­jo 1 die­nos vi­sos ša­lies sa­vi­val­dy­bės, ap­tar­nau­da­mos gy­ven­to­jus, tu­rės tai­ky­ti „vie­no lan­ge­lio“ prin­ci­pą. Ar šiai nau­jo­vei pa­si­ren­gu­si mū­sų ra­jo­no val­džios ins­ti­tu­ci­ja, pa­si­tei­ra­vo­me Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riaus Si­gi­to KAS­PA­RAI­ČIO.

– Mū­sų ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė­je iš da­lies jau tai­ko­mas „vie­no lan­ge­lio“ prin­ci­pas. Šie­met įdie­gė­me pa­žan­gią raš­tų kont­ro­lės or­ga­ni­za­vi­mo kom­piu­te­ri­nę pro­gra­mą „Kon­to­ra“, už vi­są Sa­vi­val­dy­bės su­si­ra­ši­nė­ji­mą su gy­ven­to­jais bei ins­ti­tu­ci­jo­mis esu at­sa­kin­gas aš, ad­mi­nist­ra­ci­jos va­do­vas, – kal­bė­jo S.Kas­pa­rai­tis.

Jis tei­gė, kad to­kiu bū­du kont­ro­liuo­ja­mi Sa­vi­val­dy­bei ad­re­suo­ti raš­tai (skun­dai, pra­šy­mai, at­sa­ky­mai ir pan.) ne­tu­ri ga­li­my­bių „nu­sės­ti“ tar­nau­to­jų stal­čiuo­se. Ki­taip ta­riant, vi­si su­si­ra­ši­nė­ji­mo rei­ka­lai ei­na per vie­nas, ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riaus, ran­kas.

In­te­re­san­tams, be­si­krei­pian­tiems žo­džiu, Sa­vi­val­dy­bė­je ga­lio­ja ki­ta tvar­ka. Pa­sak ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riaus S.Kas­pa­rai­čio, to­kio griež­to „vie­no lan­ge­lio“ prin­ci­po, koks šiuo me­tu yra tai­ko­mas, pa­vyz­džiui, Vil­niaus mies­to sa­vi­val­dy­bė­je, kai gy­ven­to­jai ne­ga­li pa­tek­ti į spe­cia­lis­tų ka­bi­ne­tus ir pri­va­lo bend­rau­ti tik su prii­ma­mo­jo dar­buo­to­jais, Vil­ka­viš­ky­je tik­rai ne­bus lai­ko­ma­si.

– Iš vie­nos pu­sės – įve­dus to­kią tvar­ką Sa­vi­val­dy­bės spe­cia­lis­tams bū­tų leng­viau dirb­ti, nes da­bar nuo­la­ti­niai lan­ky­to­jai blaš­ko dar­buo­to­jų dė­me­sį, ati­trau­kia nuo tie­sio­gi­nio dar­bo. Ta­čiau, ki­ta ver­tus, jei­gu gy­ven­to­jams už­kirs­tu­me ke­lią pa­tek­ti pas spe­cia­lis­tus ir tie­sio­giai bend­rau­ti bei gau­ti at­sa­ky­mus į jiems rū­pi­mus klau­si­mus, žmo­nės mū­sų tik­rai ne­sup­ras­tų. Esu įsi­ti­ki­nęs, kad ma­žo­se sa­vi­val­dy­bė­se tai­ky­ti to­kią griež­tą tvar­ką yra ne­tiks­lin­ga, – ra­jo­no val­džios po­zi­ci­ją iš­sa­kė S.Kas­pa­rai­tis.

Šiuo me­tu į ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bę žmo­nės ga­li pa­tek­ti pro vi­sas tre­jas du­ris (nors dar ne­spė­jo­me pa­mirš­ti lai­kų, kai pa­ra­di­nės val­džios rū­mų du­rys bu­vo už­ra­kin­tos ir jas at­ver­da­vo tik sa­vait­ga­liais iš­kil­min­goms ves­tu­vi­nin­kų pro­ce­si­joms į Ci­vi­li­nės met­ri­ka­ci­jos sky­rių įleis­ti).

Sa­vi­val­dy­bės lan­ky­to­jus, įė­ju­sius pro pa­ra­di­nes du­ris ar­ba pro vie­ną iš įė­ji­mų iš kie­mo pu­sės, pir­miau­sia ir pa­si­tin­ka „lan­ge­lis“. Ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius tvir­ti­no, kad čia dir­ban­tis bu­dė­to­jas žmo­nes nu­krei­pia pas pa­gei­dau­ja­mą spe­cia­lis­tą, o jei­gu rei­kia – ir pa­ly­di iki ka­bi­ne­to.

S.Kas­pa­rai­tis pa­brė­žė, kad yra ir tre­čias bū­das kreip­tis į ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bę. Įvai­rūs pra­šy­mai (kai ku­rių yra pa­ruoš­tos ir for­mos) taip pat prii­ma­mi elekt­ro­ni­niu pa­štu. Spe­cia­lis­tų at­sa­ky­mai į klau­si­mus pa­tei­kia­mi as­me­niš­kai, per in­ter­ne­tą. Šias, elekt­ro­ni­nes, pa­slau­gas Sa­vi­val­dy­bė nu­ma­čiu­si ir to­liau to­bu­lin­ti bei plės­ti.Rado dviejų žmonių kaulus

Liepos 31 dieną bekasant Vilkaviškyje esančią Rimgaudo gatvę rasti žmonių kaulai.

Dviejų žmonių kaukoles ir kitas griaučių dalis atkasė vandentiekio ir kanalizacijos trasas Naujamiestyje tiesiantys darbininkai.

Šalia palaikų rasta šovinių, sprogmenų skeveldrų.

Šovinius išsigabeno atvykę išminuotojai, o žmonių palaikai išvežti ekspertizei.

Pirminiais duomenimis, jie po žeme guli nuo karo.

Vyresnių vietinių gyventojų pasakojimu, toje vietoje karo metu buvo nukritusi ir nemažą duobę išmušusi bomba.Gižiečiai – ieškojimų kelyje

Į Vilniuje kartą per mėnesį posėdžiaujančią Heraldikos komisiją buvo pakviesti atstovai iš keturių mūsų rajono seniūnijų, kurios dar neturi savo herbų. Jiems sukurti ir pasigaminti šiemet dalį lėšų skyrė rajono Savivaldybė.

Liepos mėnesį Heraldikos komisijos posėdyje dalyvavo Keturvalakių, Gižų, Klausučių ir Šeimenos seniūnai bei šiose seniūnijose įsikūrusių kai kurių bendruomenių atstovai. Jiems rūpėjo pamatyti ir įvertinti dailininkų sukurtus herbų pavyzdžius. Pastarieji eskizus kūrė, atsižvelgdami į užsakovų pateiktus pasiūlymus.

Keturvalakių, Klausučių ir Šeimenos seniūnijų atstovai liko patenkinti pateiktais pavyzdžiais, todėl heraldikos kūrimo procesas vyks toliau.

„Mes tarpusavyje buvome apsvarstę ir pageidavome, kad herbe atsispindėtų Gižai kaip amatininkų kraštas, bet matydami kūjį, žirkles bei gyvatę tos idėjos neįžvelgėme“, – sakė Gižų seniūnas R.Kučiauskas apie nei jam, nei bendruomenės atstovams nepatikusį pasiūlytą herbo variantą. Todėl dailininko J.Galkaus paprašyta dar paieškoti kito sprendimo, pasidomėti krašto istorija.„Santakos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Aptariant miesto sodo projektą neapsieita be priekaištų
* Išmokę spausti aliejų žyniškiai ūkininkai pasijuto savose rogėse
* Seniai išnykusi liga grasina sugrįžti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kurios partijos, komiteto kandidatus rinktumėte į Savivaldybės tarybą?
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos
Visuomeninio rinkimų komiteto „Naujas startas“
Lietuvos socialdemokratų partijos
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio
Darbo partijosKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „gazonas“?
Gazonas vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė. Teikiami šio žodžio pakaitai veja, dekoratyvinė pievelė.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas