„Santaka“ / Baigėsi antrasis žemės ūkio struktūros tyrimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-07-31 08:09

Dalinkitės:  


Baigėsi antrasis žemės ūkio struktūros tyrimas

Baig­tas že­mės ūkio struk­tū­ros ty­ri­mas, ku­ris vie­nu me­tu at­lie­ka­mas 25 Eu­ro­pos Są­jun­gos (ES) vals­ty­bė­se. Bir­že­lio mė­ne­sį bu­vo ap­klaus­ti 60 tūkst. Lie­tu­vos ūkių sa­vi­nin­kų. Pa­sak spe­cia­lis­tų, nuo ty­ri­mo re­zul­ta­tų pri­klau­sys to­les­nės že­mės ūkio plėt­ros stra­te­gi­ja bei in­ves­ti­ci­jų pla­nai.

De­ta­lūs duo­me­nys apie pa­dė­tį že­mės ūky­je bu­vo su­rink­ti 2003 m. vi­suo­ti­nio su­ra­šy­mo me­tu. Tuo­met bu­vo ap­klaus­ta 272 tūkst. ūki­nin­kų.

Su­ra­šy­mo duo­me­ni­mis, Lie­tu­vo­je vy­ra­vo smul­kūs ūkiai: per 60 pro­c. ūkių bu­vo iki 5 ha dy­džio. Ta­čiau per ke­le­tą me­tų, ypač Lie­tu­vai įsto­jus į ES, pa­dė­tis ge­ro­kai pa­si­kei­tė. Ma­no­ma, kad šiuo me­tu ūkiai stam­bė­ja, kei­čia­si jų veik­los kryp­tis.

Ka­dan­gi vi­suo­ti­nis su­ra­šy­mas vyk­do­mas tik kas 10 me­tų, nu­spręs­ta at­lik­ti ap­klau­są 60 295 Sta­tis­ti­kos de­par­ta­men­to pa­rink­tų įvai­rios kryp­ties ūkių, ku­rie rep­re­zen­ta­ty­viai at­sto­vau­tų vi­su­mai.

Kau­no te­ri­to­ri­nės sta­tis­ti­kos val­dy­bos ap­tar­nau­ja­mo­je te­ri­to­ri­jo­je – Kau­no, Aly­taus ir Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ty­se – bu­vo ap­klaus­ta 19 314 ūki­nin­kų ir šei­mos ūkių sa­vi­nin­kų, iš ku­rių 1641 at­si­sa­kė teik­ti in­for­ma­ci­ją ar­ba ne­vyk­dė ūki­nės veik­los. Taip pat ap­klaus­ti 889 ūkių sa­vi­nin­kai, ku­rie dir­ba ma­žiau kaip vie­ną hek­ta­rą že­mės ūkio naud­me­nų. Mi­nė­tą ty­ri­mą Kau­no te­ri­to­ri­nė­je sta­tis­ti­kos val­dy­bo­je at­li­ko 257 pa­si­telk­ti ir ap­mo­ky­ti klau­sė­jai bei 33 vy­res­nie­ji spe­cia­lis­tai že­mės ūkio struk­tū­ros ty­ri­mui.Duo­me­nys liks kon­fi­den­cia­lūs

Ty­ri­mo tiks­las – iš­siaiš­kin­ti, kiek ir ko­kios ka­te­go­ri­jos ūkių yra Lie­tu­vo­je, kiek iš jų – eko­lo­gi­nių, ko­kia veik­la jie už­sii­ma, kiek pa­ga­min­tos pro­duk­ci­jos par­duo­da­ma. Taip pat ren­ka­ma in­for­ma­ci­ja apie pa­sė­lius, gy­vu­lių skai­čių ir rū­šis, apie ūky­je dir­ban­čius as­me­nis (šei­mos na­rius ir sam­do­mus dar­bi­nin­kus) bei jų dar­bo truk­mę. Be­je, pa­sta­rą­ją in­for­ma­ci­ją ūki­nin­kai tei­kė ne itin no­riai, mat bai­mi­no­si, kad šios ži­nios ga­li nu­ke­liau­ti į „Sod­rą“ ar Vals­ty­bi­nę mo­kes­čių ins­pek­ci­ją.

Ta­čiau vi­si ty­ri­mo me­tu su­rink­ti duo­me­nys liks kon­fi­den­cia­lūs ir bus nau­do­ja­mi tik sta­tis­ti­kos tiks­lais. Tai­gi jie ne­pak­lius nei kon­ku­ren­tams, nei mo­kes­čių rin­kė­jams. Kiek­vie­nas klau­sė­jas ir sta­tis­ti­kos val­dy­bos dar­buo­to­jas yra pa­si­ra­šęs pa­si­ža­dė­ji­mą gau­tų duo­me­nų nie­kam neatsk­leis­ti. ES sta­tis­ti­kos tar­ny­bai bus per­duo­ti tik api­bend­rin­ti duo­me­nys.Ty­ri­mas svar­bus ne tik Lie­tu­vai

Sta­tis­ti­kos val­dy­bos dar­buo­to­jai tiek prieš ty­ri­mą, tiek jo me­tu su­lau­kė ne­ma­žai pa­čių ūki­nin­kų skam­bu­čių. Ūki­nin­kai tei­ra­vo­si iš­sa­mes­nės in­for­ma­ci­jos apie ty­ri­mą. Daug klau­si­mų bu­vo su­si­ję su pa­si­trau­ki­mu iš pre­ki­nės že­mės ūkio ga­my­bos. Mat vie­ni ūkiai nuo pa­sku­ti­nio su­ra­šy­mo ir ty­ri­mo pa­stam­bė­jo, ki­ti, prie­šin­gai, su­ma­žė­jo, nes sa­vi­nin­kai da­lį že­mės par­da­vė, pa­do­va­no­jo, iš­nuo­mo­jo, pa­ga­liau kei­tė­si ūkių spe­cia­li­za­ci­ja.

Klau­si­my­ną su­da­rė dar­bo gru­pė, į ku­rią įė­jo Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jos, Ag­ra­ri­nės eko­no­mi­kos ins­ti­tu­to, Že­mės ūkio uni­ver­si­te­to, Že­mės ūkio rū­mų spe­cia­lis­tai. Steng­ta­si klau­si­my­no per­ne­lyg neišp­lės­ti, kad tai neap­sun­kin­tų ūki­nin­kų. Re­mian­tis ty­ri­mo re­zul­ta­tais bus pla­nuo­ja­ma že­mės ūkio plėt­ra, skirs­to­mos in­ves­ti­ci­jos. Tai­gi nuo to, ar są­mo­nin­gi bu­vo pa­tys ūki­nin­kai, ar są­ži­nin­gai at­sa­kė į an­ke­tos klau­si­mus, pri­klau­sys ir jų pa­čių ge­ro­vė.Juo­zas LIUT­KUS

Kau­no TSV vir­ši­nin­kas


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas