„Santaka“ / Vilkaviškio grūdų supirktuvėse tvyro ramybė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14

Parduoda naują šiferį dideliais lapais ir naudotą šiferį mažais lapais. Tel. 8 622 84 697.
Galioja iki: 2018-12-01 11:47:16Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-07-31 08:00

Dalinkitės:  


Net ir lietingą pirmadienį į UAB „Linas Agro“ buvo vežami kviečiai.

Autorės nuotr.


Vilkaviškio grūdų supirktuvėse tvyro ramybė

Kristina VAITKEVIČIENĖDaž­no­kai pra­kiū­ran­tis dan­gus truk­do įsi­bė­gė­ti ja­vap­jū­tei. Kai ku­rie ūki­nin­kai, užau­gi­nę anks­ty­ves­nes veis­les, kū­li­mui iš­nau­do­jo net ke­le­tą bu­vu­sių gied­rų va­lan­dų. Bet re­tas ku­ris sa­vo der­lių jau su­ve­žė į san­dė­lius. Kaip sa­kė Vil­ka­viš­kio sa­vi­val­dy­bės Že­mės ūkio sky­riaus ve­dė­jas Vi­tas Ga­vė­nas, ra­jo­ne šiuo me­tu te­nu­kul­ta apie 10 pro­c. pa­sė­lių.

Dar­bai pa­sta­rą­sias die­nas ap­skri­tai su­sto­jo. Tik apie 30 pro­c. į su­pirk­tu­ves at­ve­ža­mų grū­dų sie­kia ant­ros kla­sės nor­mas, dau­giau­sia jų – pa­ša­ri­niai. Žemės ūkio sky­riaus duo­me­ni­mis, praei­tą sa­vai­tę už pa­ša­ri­nius grū­dus bu­vo siū­lo­ma 480 li­tų.

Ko­kia si­tua­ci­ja grū­dų su­pirk­tu­vė­se, pir­miau­siai pa­klau­sė­me vi­sa­da mie­lai su spau­da bend­rau­jan­čio UAB „Li­nas Ag­ro“ grū­dų cent­ro KŪB Vil­ka­viš­kio ele­va­to­riaus va­do­vo Da­riaus Po­vi­laus­ko. Pas­ta­ra­sis sa­kė, kad nors ei­lių prie punk­to ir nė­ra, vis­gi taip, kad dar­bas vi­sai su­sto­tų, dar ne­bu­vę. Net ir va­kar į su­pirk­tu­vę at­va­žia­vo ke­le­tas ma­ši­nų su kvie­čiais. Už pa­ša­ri­nius grū­dus pir­ma­die­nį čia bu­vo mo­ka­ma apie 500 li­tų.

Čia su­pir­ki­mo se­zo­nas ati­da­ry­tas gal vie­na die­na anks­čiau ne­gu AB „Ma­ri­jam­po­lės grū­dai“. Kaip ir vi­sur, pir­miau­siai bu­vo at­vež­ti žie­mi­niai rap­sai.

– Šiuo me­tu san­dė­liai dar ne­pri­pil­dy­ti. Tiek dar­bo, kaip se­zo­no pra­džio­je, nė­ra, bet rei­ka­lai ju­da į prie­kį. Nuo se­zo­no pra­džios jau su­pir­ko­me ke­le­tą tūks­tan­čių to­nų ja­vų, – kalbėjo bendrovės va­do­vas D.Povilauskas.

Ket­ve­rius me­tus Vil­ka­viš­ky­je dir­ban­čio­je UAB „Li­nas Ag­ro“ grū­dai sve­ria­mi tiks­lio­mis elekt­ro­ni­nė­mis au­to­mo­bi­li­nė­mis ir ge­le­žin­ke­lio svars­tyk­lė­mis.

Mė­gi­nių paė­mi­mas bendrovėje au­to­ma­ti­zuo­tas, pro­duk­ci­jos ko­ky­bė grei­tai ir tiks­liai nu­sta­to­ma mo­der­nio­je grū­dų ty­ri­mo la­bo­ra­to­ri­jo­je. At­lie­ka­mas pir­mi­nis ir ant­ri­nis grū­dų va­ly­mas, jie džio­vi­na­mi, rū­šiuo­ja­mi. Ja­vus ga­li­ma pa­krau­ti tie­sio­giai iš au­tot­rans­por­to priemonių į ge­le­žin­ke­lio va­go­nus bei at­virkš­čiai. Sau­gyk­los tech­no­lo­gi­nės įran­gos val­dy­mas bei grū­dų ven­ti­lia­vi­mo ir tem­pe­ra­tū­ros se­ki­mo sis­te­mos kom­piu­te­ri­zuo­tos.

Te­le­fo­nu pa­kal­bin­ti tur­būt se­niau­siai dir­ban­čios AB „Ma­ri­jam­po­lės grū­dai“ dar­buo­to­jai sa­kė, kad ir čia net lie­tin­go­mis die­no­mis vyks­ta su­pir­ki­mas.

Vy­riau­sio­ji la­bo­ran­tė (ne­no­rė­ju­si sa­ky­ti sa­vo pa­var­dės) tei­gė, kad grū­dus ūki­nin­kai ve­ža, kai tik nu­si­švie­čia gied­res­nė die­na. Ka­dan­gi čia po vie­nu sto­gu dir­ba net 11 fir­mų, kai­nų tiks­liai pa­sa­ky­ti nie­kas ne­ga­li.

– Tam yra fir­mų at­sto­vai, ūki­nin­kai su­si­sie­kia tie­siai su jais. Mo­ka­ma pa­gal kie­kį, su­pir­ki­mo lai­ką, at­si­žvel­gia­ma į ki­tus kri­te­ri­jus, – sa­kė mo­te­ris. – Šiuo me­tu ve­ža­mi ir drėg­ni kvie­čiai, pa­si­tai­ko net dau­giau nei 20 pro­c. drėg­nu­mo. Mes tei­kia­me džio­vi­ni­mo pa­slau­gas.

Ne­se­niai Pil­viš­kiuo­se punk­tą ati­da­riu­sios AB „Kau­no grū­dai“ grū­dų pre­ky­bos pro­duk­tų va­do­vas Rai­mun­das Sur­do­kas sa­kė, kad ir čia dar­bas ne­sus­to­ja net lie­tin­go­mis die­no­mis.

– Mes su­per­ka­me ne tik pir­mos bei ant­ros, bet ir tre­čios, ket­vir­tos kla­sės mais­ti­nius kvie­čius, taip pat pa­ša­ri­nius ja­vus, – sa­kė va­do­vas. – Su­pir­ki­mo punk­te tei­kia­me san­dė­lia­vi­mo pa­slau­gas. Su­pirk­tu­vė dir­ba net šeš­ta­die­niais ir sek­ma­die­niais, taip pat – pa­gal su­si­ta­ri­mą.

Nau­jas Kau­no grū­dų ele­va­to­rius šiuo me­tu tal­pi­na 12 tūks­tan­čių to­nų grū­dų. Per die­ną su­pirk­tu­vė­je ga­li­ma priim­ti per tūks­tan­tį to­nų.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas