„Santaka“ / Ūkininkai kviečių į supirktuves vežti neskuba

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-07-26 08:09

Dalinkitės:  


L.Gal­gi­nai­tis už lau­kuo­se dir­ban­tį kombainą „John Deer“ ža­dė­tos ES struk­tū­ri­nių fon­dų pa­ra­mos ne­su­lau­kia jau ant­rus me­tus.

Autorės nuotr.


Ūkininkai kviečių į supirktuves vežti neskuba

Kristina VAITKEVIČIENĖJa­vap­jū­tės pra­džia sun­ki. Už­puo­lę lie­tūs, per­mai­nin­gi orai su­mai­šė kor­tas dau­ge­liui ra­jo­no ūki­nin­kų. Iš pra­džių nė­jo įva­žiuo­ti į lau­kus, klim­po tech­ni­ka, o vė­liau gali su­pras­tėti grū­dų ko­ky­bė. Dau­ge­lis sa­ko, kad to­kio der­liaus, ko­kio ti­kė­ję­si, tur­būt ne­su­lauks. Ūki­nin­kai, pa­ruo­šę tech­ni­ką, iš­nau­do­ja kiek­vie­ną gied­rą pus­die­nį.

Lau­kuo­se prie Sla­ba­dų pa­kal­bin­tas ūki­nin­kas Leo­nas Gal­gi­nai­tis sa­kė sa­vo žie­mi­nius kvie­čius pra­dė­jęs kul­ti sek­ma­die­nį. Tą­dien jų drėg­nu­mas dar bu­vo 19 pro­c., pir­ma­die­nį – jau 17 pro­c.

– Da­bar jie jau dau­giau pra­džiū­vę, – pa­sa­ko­jo mū­sų ra­jo­ne di­džią­ją savo že­mių da­lį tu­rin­tis, bet Griš­ka­bū­dy­je gy­ve­nan­tis L.Gal­gi­nai­tis. – Mes ūki­nin­kau­ja­me tri­se: aš, uoš­vis Jo­nas Len­kai­tis ir svai­nis Val­das Len­kai­tis. Pas­ta­ro­jo var­du re­gist­ruo­tas eko­lo­gi­nis ūkis. Ja­me jau nu­kū­lė­me apy­tik­riai 42 hek­ta­rus žie­mi­nių kvie­čių. Iš hek­ta­ro bi­ro apie 3–3,5 to­nos. Vi­sai ne­blo­gai. Ir su pikt­žo­lė­mis šį­met su­si­tvar­kė­me. Nu­si­pir­ko­me spe­cia­lias akė­čias, ku­rio­mis ap­dir­bus lau­kus žo­lės ne taip au­ga. Eko­lo­gi­nės pa­skir­ties že­mė­se dar li­ko ne­nuim­ta apie 80 hek­ta­rų žir­nių ir mie­žių mi­ši­nio, bet šie dar ža­li.

Tri­se ūki­nin­kai dir­ba 800 hek­ta­rų že­mės. Vie­nu kar­tu į lau­ką iš­va­žiuo­ja trys kom­bai­nai. Prie ūkio jau pa­de­da ir abie­jų svai­nių sū­nūs, nuo­lat dir­ba aš­tuo­ni dar­bi­nin­kai.

– Šį 31 hek­ta­ro plo­tą jau bū­tu­me pa­bai­gę, bet ry­te, kai su­si­ruo­šė­me va­žiuo­ti, pra­dė­jo krap­no­ti, – pa­sa­ko­jo L.Gal­gi­nai­tis. – Te­ko lauk­ti iki pie­tų. Ši­tas lau­kas ne­koks – žo­lė­tas, kvie­čiai kai kur su­gu­lę. Di­de­lis pri­va­lu­mas, kad ra­žie­no­je kom­bai­nai su­smul­ki­na ir pa­sklei­džia šiau­dus. Čia ki­tais me­tais augs run­ke­liai. Žie­mi­nių kvie­čių yra apie 200 hek­ta­rų. Au­gi­na­me ir 270 hek­ta­rų va­sa­ri­nių rap­sų. Žie­mi­nių ne­tu­rė­jo­me: per­nai ne­bu­vo nau­dos, tai ir ne­sė­jo­me.

– Kad tech­ni­ka ne­klimp­tų lau­kuo­se ir ja­vai ne­bū­tų su­gu­lę, tai gal ir grei­čiau ei­tų­si, – ant­ri­no Val­das Len­kai­tis. – Dėl ja­vų drėg­nu­mo – tai dar pu­sė bė­dos. Tu­ri­me sa­vo džio­vyk­lą, tai su­si­tvar­ko­me. Vie­nu me­tu jo­je ga­li­ma iš­džio­vin­ti apie 20 to­nų.

Ūki­nin­kai į su­pirk­tu­ves grū­dų vež­ti sa­kė ne­sku­bė­sian­tys. Pir­ma pri­pils sa­vo san­dė­lius, ku­riuo­se tel­pa apie 700 to­nų, pa­skui lauks, kol kai­nos pa­kils.

– Dar neaiš­ku, ko­kie orai bus, gal vi­sai ja­vus su­ga­dins, tai ge­riau jau tu­rė­ti at­sar­gą pa­čių pir­mų­jų, – kal­bė­jo žem­dir­biai. – Jei vis­kas klos­ty­sis pa­lan­kiai, ta­da bus ga­li­ma iš­vež­ti par­duo­ti.

Svai­niai sa­ko pa­si­da­li­jan­tys dar­bus. Sla­ba­duo­se nu­pirk­to­se bu­vu­sio ko­lū­kio fer­mo­se įreng­tos dirb­tu­vės, ku­rioms va­do­vau­ja Val­das Len­kai­tis, „po­pie­ri­nį“ dar­bą at­lie­ka Leo­no Gal­gi­nai­čio žmo­na, o že­mių „stra­te­gi­ja“ – su­tuok­ti­nio ži­nio­je.

Ne­se­niai įsi­gy­tas ir „Mit­su­bis­hi L 200“ vi­su­rei­gis, ku­riuo leng­viau va­žiuo­ti pa­žliu­gu­siais ir duo­bė­tais lau­kų ke­liu­kais.

– Anks­ti šį­met pra­si­dė­jo ja­vap­jū­tė, nie­kad ši­taip ne­bū­da­vo, kvie­čiams dar nok­ti rei­kė­tų, bet jei lauk­si­me, bus ne­ge­rai, – tvir­ti­no vie­nuo­lik­tus me­tus ūki­nin­kau­jan­tys svai­niai. – Dar tos liū­tys stab­do dar­bus...

Ge­rai, kad tri­mis kom­bai­nais į lau­kus iš­va­žia­vę ūki­nin­kai ga­li ne­ma­žai pa­da­ry­ti.

Nau­jau­sias „John Deer“ nu­si­pirk­tas be­lau­kiant pa­ra­mos iš ES struk­tū­ri­nių fon­dų. L.Gal­gi­nai­tis sa­kė dar 2005 me­tais pa­ra­šęs pro­jek­tą, šis pri­pa­žin­tas tin­ka­mu, tik lė­šų pri­trū­kę. Bu­vo pa­ža­dė­ta, kad pa­ra­mą gaus iš 2007–2013 me­tams nu­ma­ty­tų lė­šų. Kol kas pi­ni­gė­lių ūki­nin­kas ne­su­lau­kė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas