„Santaka“ / Ūkininkai kviečių į supirktuves vežti neskuba

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-07-26 08:09

Dalinkitės:  


L.Gal­gi­nai­tis už lau­kuo­se dir­ban­tį kombainą „John Deer“ ža­dė­tos ES struk­tū­ri­nių fon­dų pa­ra­mos ne­su­lau­kia jau ant­rus me­tus.

Autorės nuotr.


Ūkininkai kviečių į supirktuves vežti neskuba

Kristina VAITKEVIČIENĖJa­vap­jū­tės pra­džia sun­ki. Už­puo­lę lie­tūs, per­mai­nin­gi orai su­mai­šė kor­tas dau­ge­liui ra­jo­no ūki­nin­kų. Iš pra­džių nė­jo įva­žiuo­ti į lau­kus, klim­po tech­ni­ka, o vė­liau gali su­pras­tėti grū­dų ko­ky­bė. Dau­ge­lis sa­ko, kad to­kio der­liaus, ko­kio ti­kė­ję­si, tur­būt ne­su­lauks. Ūki­nin­kai, pa­ruo­šę tech­ni­ką, iš­nau­do­ja kiek­vie­ną gied­rą pus­die­nį.

Lau­kuo­se prie Sla­ba­dų pa­kal­bin­tas ūki­nin­kas Leo­nas Gal­gi­nai­tis sa­kė sa­vo žie­mi­nius kvie­čius pra­dė­jęs kul­ti sek­ma­die­nį. Tą­dien jų drėg­nu­mas dar bu­vo 19 pro­c., pir­ma­die­nį – jau 17 pro­c.

– Da­bar jie jau dau­giau pra­džiū­vę, – pa­sa­ko­jo mū­sų ra­jo­ne di­džią­ją savo že­mių da­lį tu­rin­tis, bet Griš­ka­bū­dy­je gy­ve­nan­tis L.Gal­gi­nai­tis. – Mes ūki­nin­kau­ja­me tri­se: aš, uoš­vis Jo­nas Len­kai­tis ir svai­nis Val­das Len­kai­tis. Pas­ta­ro­jo var­du re­gist­ruo­tas eko­lo­gi­nis ūkis. Ja­me jau nu­kū­lė­me apy­tik­riai 42 hek­ta­rus žie­mi­nių kvie­čių. Iš hek­ta­ro bi­ro apie 3–3,5 to­nos. Vi­sai ne­blo­gai. Ir su pikt­žo­lė­mis šį­met su­si­tvar­kė­me. Nu­si­pir­ko­me spe­cia­lias akė­čias, ku­rio­mis ap­dir­bus lau­kus žo­lės ne taip au­ga. Eko­lo­gi­nės pa­skir­ties že­mė­se dar li­ko ne­nuim­ta apie 80 hek­ta­rų žir­nių ir mie­žių mi­ši­nio, bet šie dar ža­li.

Tri­se ūki­nin­kai dir­ba 800 hek­ta­rų že­mės. Vie­nu kar­tu į lau­ką iš­va­žiuo­ja trys kom­bai­nai. Prie ūkio jau pa­de­da ir abie­jų svai­nių sū­nūs, nuo­lat dir­ba aš­tuo­ni dar­bi­nin­kai.

– Šį 31 hek­ta­ro plo­tą jau bū­tu­me pa­bai­gę, bet ry­te, kai su­si­ruo­šė­me va­žiuo­ti, pra­dė­jo krap­no­ti, – pa­sa­ko­jo L.Gal­gi­nai­tis. – Te­ko lauk­ti iki pie­tų. Ši­tas lau­kas ne­koks – žo­lė­tas, kvie­čiai kai kur su­gu­lę. Di­de­lis pri­va­lu­mas, kad ra­žie­no­je kom­bai­nai su­smul­ki­na ir pa­sklei­džia šiau­dus. Čia ki­tais me­tais augs run­ke­liai. Žie­mi­nių kvie­čių yra apie 200 hek­ta­rų. Au­gi­na­me ir 270 hek­ta­rų va­sa­ri­nių rap­sų. Žie­mi­nių ne­tu­rė­jo­me: per­nai ne­bu­vo nau­dos, tai ir ne­sė­jo­me.

– Kad tech­ni­ka ne­klimp­tų lau­kuo­se ir ja­vai ne­bū­tų su­gu­lę, tai gal ir grei­čiau ei­tų­si, – ant­ri­no Val­das Len­kai­tis. – Dėl ja­vų drėg­nu­mo – tai dar pu­sė bė­dos. Tu­ri­me sa­vo džio­vyk­lą, tai su­si­tvar­ko­me. Vie­nu me­tu jo­je ga­li­ma iš­džio­vin­ti apie 20 to­nų.

Ūki­nin­kai į su­pirk­tu­ves grū­dų vež­ti sa­kė ne­sku­bė­sian­tys. Pir­ma pri­pils sa­vo san­dė­lius, ku­riuo­se tel­pa apie 700 to­nų, pa­skui lauks, kol kai­nos pa­kils.

– Dar neaiš­ku, ko­kie orai bus, gal vi­sai ja­vus su­ga­dins, tai ge­riau jau tu­rė­ti at­sar­gą pa­čių pir­mų­jų, – kal­bė­jo žem­dir­biai. – Jei vis­kas klos­ty­sis pa­lan­kiai, ta­da bus ga­li­ma iš­vež­ti par­duo­ti.

Svai­niai sa­ko pa­si­da­li­jan­tys dar­bus. Sla­ba­duo­se nu­pirk­to­se bu­vu­sio ko­lū­kio fer­mo­se įreng­tos dirb­tu­vės, ku­rioms va­do­vau­ja Val­das Len­kai­tis, „po­pie­ri­nį“ dar­bą at­lie­ka Leo­no Gal­gi­nai­čio žmo­na, o že­mių „stra­te­gi­ja“ – su­tuok­ti­nio ži­nio­je.

Ne­se­niai įsi­gy­tas ir „Mit­su­bis­hi L 200“ vi­su­rei­gis, ku­riuo leng­viau va­žiuo­ti pa­žliu­gu­siais ir duo­bė­tais lau­kų ke­liu­kais.

– Anks­ti šį­met pra­si­dė­jo ja­vap­jū­tė, nie­kad ši­taip ne­bū­da­vo, kvie­čiams dar nok­ti rei­kė­tų, bet jei lauk­si­me, bus ne­ge­rai, – tvir­ti­no vie­nuo­lik­tus me­tus ūki­nin­kau­jan­tys svai­niai. – Dar tos liū­tys stab­do dar­bus...

Ge­rai, kad tri­mis kom­bai­nais į lau­kus iš­va­žia­vę ūki­nin­kai ga­li ne­ma­žai pa­da­ry­ti.

Nau­jau­sias „John Deer“ nu­si­pirk­tas be­lau­kiant pa­ra­mos iš ES struk­tū­ri­nių fon­dų. L.Gal­gi­nai­tis sa­kė dar 2005 me­tais pa­ra­šęs pro­jek­tą, šis pri­pa­žin­tas tin­ka­mu, tik lė­šų pri­trū­kę. Bu­vo pa­ža­dė­ta, kad pa­ra­mą gaus iš 2007–2013 me­tams nu­ma­ty­tų lė­šų. Kol kas pi­ni­gė­lių ūki­nin­kas ne­su­lau­kė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas