„Santaka“ / Vil­ka­viš­kie­čiai ap­lan­kė Eu­ro­pos Par­la­men­tą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-07-24 08:36

Dalinkitės:  


Kelionės dalyviai K.Arbačiauskas, E.Povilaitytė, G.Šliauteris, G.Vinciūnatė ir T.Juškauskas praplėtė savo žinias apie Europos Parlamentą.

Vil­ka­viš­kie­čiai ap­lan­kė Eu­ro­pos Par­la­men­tą

Šį pa­va­sa­rį eu­ro­par­la­men­ta­rė Lai­ma And­ri­kie­nė pa­kvie­tė penkių as­me­nų de­le­ga­ci­ją iš Vil­ka­viš­kio Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nės mo­kyk­los ap­lan­ky­ti Eu­ro­pos Par­la­men­tą (EP) Briu­se­ly­je bei Stras­bū­re. Mo­kyk­lai at­sto­va­vo abi­tu­rien­tai Taut­vy­das Juš­kaus­kas bei Ka­ro­lis Ar­ba­čiaus­kas, 11 kla­sės mo­ki­nė, mo­ki­nių ta­ry­bos pir­mi­nin­kė Gai­lė Vin­ciū­nai­tė, 9 kla­sės mo­ki­nė Eg­lė Po­vi­lai­ty­tė ir di­rek­to­rės pa­va­duo­to­jas ug­dy­mui Graž­vy­das Šliau­te­ris. Į ke­lio­nę kar­tu vy­ko de­le­ga­ci­jos iš Kau­no, Ša­kių, Aly­taus, Drus­ki­nin­kų.

Bir­že­lio 17 die­na – ke­lio­nės pra­džia. Pir­ma sto­te­lė – Če­ki­jos sos­ti­nė Pra­ha. Vi­siems pa­ti­ko šis nuo­lat be­si­kei­čian­tis mies­tas. Tre­čią­ją ke­lio­nės die­ną ke­liau­to­jai pa­sie­kė Stras­bū­rą. Eu­ro­par­la­men­ta­rė L.And­ri­kie­nė bei jos pa­dė­jė­jai sve­čius šil­tai priė­mė, su­ren­gė pa­skai­tą apie EP. De­le­ga­ci­jai bu­vo su­teik­ta pro­ga pa­ma­ty­ti ple­na­ri­nį EP po­sė­dį. Įs­pū­din­gas po­sė­džių sa­lės dy­dis, bal­sa­vi­mo tvar­ka, na­rių gau­sa su­ža­vė­jo ke­liau­to­jus.

Dau­ge­lis po­li­ti­kų sva­jo­ja ten pa­dir­bė­ti. De­le­ga­ci­jos na­riai pa­ste­bė­jo, kad kiek­vie­nas Par­la­men­to na­rys yra suin­te­re­suo­tas da­ly­vau­ti po­sė­džiuo­se, bal­sa­vi­muo­se. Stras­bū­re par­la­men­ta­rai pra­lei­džia ke­tu­rias die­nas per mė­ne­sį, o pa­grin­di­nis dar­bas vyks­ta Briu­se­ly­je.

Pa­si­bai­gus eks­kur­si­jai su­si­da­rė įspū­dis, kad dau­gia­tau­tis Par­la­men­tas dir­ba dau­giau ir ge­riau nei Lie­tu­vos Sei­mas.

Iš­vy­kos da­ly­viai ap­žiū­rė­jo ir mies­tą. Stras­bū­ro ka­ted­ra, se­na­mies­tis, plau­kio­ji­mas lai­vu, va­ka­rie­nė su L.And­ri­kie­ne il­gai iš­liks at­min­ty­je.

Ki­ta sto­te­lė – mei­lės mies­tas Pa­ry­žius. Plau­ki­mas Se­nos upe, ku­rios vin­gy­je ir yra įsi­kū­ręs Pa­ry­žius, bei pran­cū­ziš­ka mu­zi­ka ke­liau­to­jus ver­tė jaus­tis lyg ki­no fil­me. Ap­lan­kė­me No­ter­da­mo ka­ted­rą, Ei­fe­lio bokš­tą, bu­vo­me prie Grand Ope­ros, Trium­fo ar­kos…

Po Pa­ry­žiaus lau­kė Briu­se­lis, o ja­me – L.And­ri­kie­nės pa­dė­jė­ja. Ji mums ap­ro­dė Par­la­men­to rū­mus. Pas­ta­rie­ji kur kas di­des­ni nei Stras­bū­re. Sun­kiai įsi­vaiz­duo­ja­mo dy­džio ple­na­ri­nių po­sė­džių sa­lė, ku­rio­je vie­nu me­tu dir­ba 785 na­riai iš vi­sų 27 Eu­ro­pos Są­jun­gos ša­lių.

Vė­liau ap­lan­kė­me ir Briu­se­lio cent­rą, se­na­mies­tį. Ža­vė­jo mies­te tvy­ran­ti drau­giš­ka bei links­ma at­mos­fe­ra: daug gat­vės mu­zi­kan­tų, daug sve­tim­ša­lių. Sma­gu su­tik­ti ir lie­tu­vių. Įs­pū­din­ga mies­to aikš­tė, se­nie­ji pirk­lių na­mu­kai, ka­ra­lių rū­mai bei baž­ny­čios.

Daž­nam juo­ką kė­lė Briu­se­lio sim­bo­liu lai­ko­mo „Ma­ne­ken Piss“, t.y. be­si­šla­pi­nan­čio ber­niu­ko, sta­tu­la. Vi­si ke­liau­to­jai puo­lė pirk­ti su­ve­ny­ri­nius pa­ka­bu­kus su jo at­vaiz­du. Ta­čiau ne­tru­kus su Briu­se­liu rei­kė­jo at­si­svei­kin­ti, ir de­le­ga­ci­ja pa­trau­kė pa­sku­ti­nės ke­lio­nės sto­te­lės – Ber­ly­no – link.

Šia­me mies­te ap­lan­kė­me Bran­den­bur­go var­tus, Alek­sand­ro ir Pots­da­mo aikš­tes, Reichs­ta­gą, Va­ka­rų Ber­ly­no sim­bo­lį – Vil­hel­mo at­mi­ni­mo baž­ny­čią. Grįž­tant vi­si da­li­jo­si sa­vo įspū­džiais, su ki­tų de­le­ga­ci­jų na­riais kei­tė­si ad­re­sais ir te­le­fo­nais. Vil­ka­viš­kio Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nės mo­kyk­los de­le­ga­ci­ja ti­ki­si ir to­liau pa­lai­ky­ti ry­šius su kar­tu ke­lia­vu­siais žmo­nė­mis.

Ke­lio­nė su­tei­kė daug ži­nių apie Europos Parlamentą, de­le­ga­ci­jos na­riai su­si­pa­ži­no su nau­jais žmo­nė­mis, ap­lan­kė daug mies­tų. Jie dė­kin­gi EP na­rei L.And­ri­kie­nei, ku­ri at­krei­pė dė­me­sį į jau­ni­mą, Lie­tu­vos atei­tį, ir pa­do­va­no­jo nuo­sta­bią ke­lio­nę.Gai­lė VIN­CIŪ­NAI­TĖ Taut­vy­das JUŠ­KAUS­KAS

Vil­ka­viš­kio Sa­lo­mė­jos Nė­ries

vi­du­ri­nės mo­kyk­los mo­ki­niai


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas