„Santaka“ / Vil­ka­viš­kie­čiai ap­lan­kė Eu­ro­pos Par­la­men­tą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-07-24 08:36

Dalinkitės:  


Kelionės dalyviai K.Arbačiauskas, E.Povilaitytė, G.Šliauteris, G.Vinciūnatė ir T.Juškauskas praplėtė savo žinias apie Europos Parlamentą.

Vil­ka­viš­kie­čiai ap­lan­kė Eu­ro­pos Par­la­men­tą

Šį pa­va­sa­rį eu­ro­par­la­men­ta­rė Lai­ma And­ri­kie­nė pa­kvie­tė penkių as­me­nų de­le­ga­ci­ją iš Vil­ka­viš­kio Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nės mo­kyk­los ap­lan­ky­ti Eu­ro­pos Par­la­men­tą (EP) Briu­se­ly­je bei Stras­bū­re. Mo­kyk­lai at­sto­va­vo abi­tu­rien­tai Taut­vy­das Juš­kaus­kas bei Ka­ro­lis Ar­ba­čiaus­kas, 11 kla­sės mo­ki­nė, mo­ki­nių ta­ry­bos pir­mi­nin­kė Gai­lė Vin­ciū­nai­tė, 9 kla­sės mo­ki­nė Eg­lė Po­vi­lai­ty­tė ir di­rek­to­rės pa­va­duo­to­jas ug­dy­mui Graž­vy­das Šliau­te­ris. Į ke­lio­nę kar­tu vy­ko de­le­ga­ci­jos iš Kau­no, Ša­kių, Aly­taus, Drus­ki­nin­kų.

Bir­že­lio 17 die­na – ke­lio­nės pra­džia. Pir­ma sto­te­lė – Če­ki­jos sos­ti­nė Pra­ha. Vi­siems pa­ti­ko šis nuo­lat be­si­kei­čian­tis mies­tas. Tre­čią­ją ke­lio­nės die­ną ke­liau­to­jai pa­sie­kė Stras­bū­rą. Eu­ro­par­la­men­ta­rė L.And­ri­kie­nė bei jos pa­dė­jė­jai sve­čius šil­tai priė­mė, su­ren­gė pa­skai­tą apie EP. De­le­ga­ci­jai bu­vo su­teik­ta pro­ga pa­ma­ty­ti ple­na­ri­nį EP po­sė­dį. Įs­pū­din­gas po­sė­džių sa­lės dy­dis, bal­sa­vi­mo tvar­ka, na­rių gau­sa su­ža­vė­jo ke­liau­to­jus.

Dau­ge­lis po­li­ti­kų sva­jo­ja ten pa­dir­bė­ti. De­le­ga­ci­jos na­riai pa­ste­bė­jo, kad kiek­vie­nas Par­la­men­to na­rys yra suin­te­re­suo­tas da­ly­vau­ti po­sė­džiuo­se, bal­sa­vi­muo­se. Stras­bū­re par­la­men­ta­rai pra­lei­džia ke­tu­rias die­nas per mė­ne­sį, o pa­grin­di­nis dar­bas vyks­ta Briu­se­ly­je.

Pa­si­bai­gus eks­kur­si­jai su­si­da­rė įspū­dis, kad dau­gia­tau­tis Par­la­men­tas dir­ba dau­giau ir ge­riau nei Lie­tu­vos Sei­mas.

Iš­vy­kos da­ly­viai ap­žiū­rė­jo ir mies­tą. Stras­bū­ro ka­ted­ra, se­na­mies­tis, plau­kio­ji­mas lai­vu, va­ka­rie­nė su L.And­ri­kie­ne il­gai iš­liks at­min­ty­je.

Ki­ta sto­te­lė – mei­lės mies­tas Pa­ry­žius. Plau­ki­mas Se­nos upe, ku­rios vin­gy­je ir yra įsi­kū­ręs Pa­ry­žius, bei pran­cū­ziš­ka mu­zi­ka ke­liau­to­jus ver­tė jaus­tis lyg ki­no fil­me. Ap­lan­kė­me No­ter­da­mo ka­ted­rą, Ei­fe­lio bokš­tą, bu­vo­me prie Grand Ope­ros, Trium­fo ar­kos…

Po Pa­ry­žiaus lau­kė Briu­se­lis, o ja­me – L.And­ri­kie­nės pa­dė­jė­ja. Ji mums ap­ro­dė Par­la­men­to rū­mus. Pas­ta­rie­ji kur kas di­des­ni nei Stras­bū­re. Sun­kiai įsi­vaiz­duo­ja­mo dy­džio ple­na­ri­nių po­sė­džių sa­lė, ku­rio­je vie­nu me­tu dir­ba 785 na­riai iš vi­sų 27 Eu­ro­pos Są­jun­gos ša­lių.

Vė­liau ap­lan­kė­me ir Briu­se­lio cent­rą, se­na­mies­tį. Ža­vė­jo mies­te tvy­ran­ti drau­giš­ka bei links­ma at­mos­fe­ra: daug gat­vės mu­zi­kan­tų, daug sve­tim­ša­lių. Sma­gu su­tik­ti ir lie­tu­vių. Įs­pū­din­ga mies­to aikš­tė, se­nie­ji pirk­lių na­mu­kai, ka­ra­lių rū­mai bei baž­ny­čios.

Daž­nam juo­ką kė­lė Briu­se­lio sim­bo­liu lai­ko­mo „Ma­ne­ken Piss“, t.y. be­si­šla­pi­nan­čio ber­niu­ko, sta­tu­la. Vi­si ke­liau­to­jai puo­lė pirk­ti su­ve­ny­ri­nius pa­ka­bu­kus su jo at­vaiz­du. Ta­čiau ne­tru­kus su Briu­se­liu rei­kė­jo at­si­svei­kin­ti, ir de­le­ga­ci­ja pa­trau­kė pa­sku­ti­nės ke­lio­nės sto­te­lės – Ber­ly­no – link.

Šia­me mies­te ap­lan­kė­me Bran­den­bur­go var­tus, Alek­sand­ro ir Pots­da­mo aikš­tes, Reichs­ta­gą, Va­ka­rų Ber­ly­no sim­bo­lį – Vil­hel­mo at­mi­ni­mo baž­ny­čią. Grįž­tant vi­si da­li­jo­si sa­vo įspū­džiais, su ki­tų de­le­ga­ci­jų na­riais kei­tė­si ad­re­sais ir te­le­fo­nais. Vil­ka­viš­kio Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nės mo­kyk­los de­le­ga­ci­ja ti­ki­si ir to­liau pa­lai­ky­ti ry­šius su kar­tu ke­lia­vu­siais žmo­nė­mis.

Ke­lio­nė su­tei­kė daug ži­nių apie Europos Parlamentą, de­le­ga­ci­jos na­riai su­si­pa­ži­no su nau­jais žmo­nė­mis, ap­lan­kė daug mies­tų. Jie dė­kin­gi EP na­rei L.And­ri­kie­nei, ku­ri at­krei­pė dė­me­sį į jau­ni­mą, Lie­tu­vos atei­tį, ir pa­do­va­no­jo nuo­sta­bią ke­lio­nę.Gai­lė VIN­CIŪ­NAI­TĖ Taut­vy­das JUŠ­KAUS­KAS

Vil­ka­viš­kio Sa­lo­mė­jos Nė­ries

vi­du­ri­nės mo­kyk­los mo­ki­niai


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas