„Santaka“ / Nuo­sa­vi lau­kai po naujų kai­my­nų už­rak­tais

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-07-24 08:24

Dalinkitės:  


Z.E.Stankevičienė pasakojo, kad anksčiau į savo laukus patekdavo be vargo.

Autorės nuotr.


Nuo­sa­vi lau­kai po naujų kai­my­nų už­rak­tais

Kristina VAITKEVIČIENĖNe pir­mą kar­tą žmo­nės krei­pia­si į re­dak­ci­ją pa­gal­bos, sa­ky­da­mi, kad dau­giau ne­be­ži­no, ką da­ry­ti. Dau­ge­liu at­ve­jų pub­li­ka­ci­jos pa­de­da, su­krun­ta sa­vo pa­rei­gas vyk­dy­ti at­sa­kin­gi as­me­nys. Šį­kart ban­do­me kreip­tis į žmo­nių są­ži­nę, mat val­diš­kos ins­ti­tu­ci­jos, at­ro­do, ma­žai čia ga­li ką pa­dė­ti.Užt­vė­rė stry­pais

Į re­dak­ci­ją pa­skam­bi­no Viš­ty­ty­je gy­ve­nan­tys ir ūki­nin­kau­jan­tys Stan­ke­vi­čiai. Žmo­nės skun­dė­si, kad jau ku­ris lai­kas ne­ga­li įva­žiuo­ti į ne­to­li Viš­ty­čio eže­ro esan­čias sa­vo že­mes, nes gre­ta (ar­čiau eže­ro) skly­pą nu­pir­kęs kaž­koks vil­ka­viš­kie­tis me­ta­li­niais įbe­to­nuo­tais stry­pais už­tvė­rė į jas ve­dan­tį ke­liu­ką. Vie­nas stry­pas, esan­tis per vi­du­rį, nu­si­lei­džia, kai at­ra­ki­na­ma ant jo ka­ban­ti spy­na, ir ta­da per tar­pą lais­vai ga­li pra­va­žiuo­ti au­to­mo­bi­lis. Ūki­nin­kai tvir­ti­no, kad jie su sa­vo tech­ni­ka per to­kį ply­šį ne­tel­pan­tys.Tu­rė­jo pa­si­tar­ti

– Vėl rei­kės žo­lę pjau­ti, – guo­dė­si Vac­lo­vas Stan­ke­vi­čius, – o kaip įva­žiuo­ti? Grio­vio tai neuž­ka­si.

Iš pra­džių žmo­nės ma­nę, kad taip pa­da­rė Viš­ty­čio re­gio­ni­nio par­ko dar­buo­to­jai siek­da­mi, jog iki pa­kran­tės ne­va­žiuo­tų jo­kių drau­di­mų ne­pai­san­tys poil­siau­to­jai. Pa­kal­bė­ję su di­rek­to­riu­mi Ne­ri­ju­mi Paš­kaus­ku su­ži­no­jo, jog par­ko dar­buo­to­jai čia nie­kuo dė­ti. Di­rek­to­rius jiems sa­kė, kad gre­ti­mo skly­po sa­vi­nin­kai tu­rė­jo su Stan­ke­vi­čiais pa­si­tar­ti prieš už­tver­da­mi per jų že­mes ei­nan­tį ke­lią.Ne se­niū­ni­jos va­lio­je

Pa­si­tei­ra­vę apie si­tua­ci­ją Viš­ty­čio se­niū­ni­jo­je su­ži­no­jo­me, kad į se­niū­ną Bro­nis­la­vą Po­li­tą Stan­ke­vi­čiai ne­si­krei­pė.

– O ir tiks­lo jo­kio nė­ra į ma­ne kreip­tis, mes net ne­ži­no­me, kas nu­pir­ko tą že­mę ir kie­no nuo­sa­vy­bė šiuo me­tu ji yra, – sa­kė se­niū­nas.

Jam ant­ri­no ir že­mėt­var­ki­nin­kė Al­do­na Ja­ki­ma­vi­čie­nė. Mo­te­ris sa­kė, kad po pir­mo­jo sa­vi­nin­ko, ku­ris už­re­gist­ruo­tas pas juos sky­riu­je, že­mė, jos ži­nio­mis, jau bu­vo per­par­duo­ta ke­lis kar­tus. Kas šiuo me­tu val­do skly­pą ir kas da­ro sa­vo tvar­ką, už­tver­da­mas Stan­ke­vi­čių že­mė­je esan­tį ke­liu­ką, se­niū­ni­jo­je ne­ži­no nie­kas.

– To­kie įsta­ty­mai, – aiš­ki­no B.Po­li­ta. – Mes tu­ri­me pa­lai­ky­ti tvar­ką se­niū­ni­jo­je, iš­spręs­ti žmo­nių pro­ble­mas, bet duo­me­nų apie tai, kam šiuo me­tu pri­klau­so Viš­ty­čio že­mė, ne­tu­ri­me. Tai ką ga­li­ma pa­da­ry­ti ne­ži­nant?..Anks­čiau pra­va­žiuo­da­vo

Na­muo­se ap­lan­ky­ta Zi­ta Eu­ge­ni­ja Stan­ke­vi­čie­nė sa­kė, kad to­kios pro­ble­mos ki­lo tik šiais me­tais.

– Anks­čiau bu­vo įkas­tos to­kios „kul­bu­tės“, kad ne­va­ži­nė­tų kur ne­rei­kia ma­ši­nos. Mes su sa­vo tech­ni­ka lais­vai pra­va­žiuo­da­vo­me, tik leng­vie­ji au­to­mo­bi­liai ne­ga­lė­da­vo, – sa­kė viš­ty­tie­tė. – Bet kai ši­tą skly­pą nu­si­pir­ko va­sa­ro­to­jai iš Vil­ka­viš­kio, pa­si­bai­gė mū­sų va­ži­nė­ji­mas. Sa­ko, kaž­koks Ja­šins­kas že­mę nu­si­pir­ko, bet ne mū­siš­kis, „Vik­to­ri­jos“ sa­vi­nin­kas. Ten jau pri­vež­ta ak­me­nų, iš­vie­tė pa­sta­ty­ta ne­to­li eže­ro. Kas lei­džia taip da­ry­ti, juk mums ir pa­si­ju­din­ti ne­la­bai va­lia, jei no­ri ką sta­ty­ti...

Iš lau­kų grį­žęs že­mės sa­vi­nin­kas V.Stan­ke­vi­čius bu­vo kur kas ka­te­go­riš­kes­nis.

– Ko­dėl val­džia ši­taip lei­džia? – šir­do žmo­gus. – Kas no­ri, tas ant gal­vos li­pa – jo­kios pa­gar­bos nei pi­lie­čiui, nei dar­bui, nei ži­lai gal­vai.

– Mes tik no­ri­me su sa­vo pjau­na­mą­ja į lau­kus pa­tek­ti, – at­vė­si­no įsi­smar­ka­vu­sį su­tuok­ti­nį žmo­na. – Da­bar­ti­nio sa­vo že­mės kai­my­no ne­pa­žįs­ta­me. Ką mums da­ry­ti ir kur kreip­tis?..


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Mūsų balsai ir premija – „Purpurinio vakaro“ autorei
* Dovanotomis gėlėmis pasipuošė ne tik Vilkaviškis
* Dėl šalnų prognozuojamos aukštesnės vaisių ir uogų kainos
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „daleisti“?
Ne, nes jis sudarytas su svetimu priešdėliu da-. Vietoj daleisti teikiami šie veiksmažodžiai: 1. leisti atsirasti, pa(si)daryti, pvz.: Negalime daleisti pažeidimų (= leisti atsirasti pažeidimams ); 2. sakyti, tarti, manyti, pvz.: Daleiskim (= Sakykim; Tarkim ), tu teisus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas