„Santaka“ / Lie­tu­vos ap­skri­čių re­for­mos pro­jek­tas – jau rea­ly­bė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-07-20 17:36

Dalinkitės:  


Lie­tu­vos ap­skri­čių re­for­mos pro­jek­tas – jau rea­ly­bė

Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Pre­zi­den­tas 2007 me­tų kal­bo­je pa­brė­žė, kad vals­ty­bei pa­ga­liau rei­kia ryž­tis ap­skri­čių re­for­mai.

Ne pel­no vie­šo­ji įstai­ga „Nau­jo­sios vie­šo­sios va­dy­bos fon­das“, ku­rios vie­nas tiks­lų yra po­pu­lia­rin­ti nau­ją­ją vie­šą­ją va­dy­bą, pa­ren­gė stra­te­gi­nius met­me­nis, kaip ga­lė­tų bū­ti re­for­muo­ja­mos Lie­tu­vos ap­skri­tys.

Siū­ly­mai yra fon­do nuo­mo­nė ir nė­ra už­sa­ky­ti. Pro­jek­te nau­do­ti nau­jo­sios vie­šo­sios va­dy­bos prin­ci­pai, Lie­tu­vos ir Eu­ro­pos Są­jun­gos do­ku­men­tai bei pa­tir­tis.

Re­for­mą rei­kė­tų pra­dė­ti jau da­bar, kad iš­rin­kus nau­ją sa­vi­val­dą 2011 me­tais pa­si­rink­tas mo­de­lis pra­dė­tų veik­ti.

Da­bar­ti­nės ap­skri­čių ad­mi­nist­ra­ci­jos spės baig­ti že­mės re­for­mą, ku­ri yra uni­ka­li ir tu­rė­tų bū­ti baig­ta iki 2008 m.

Ki­ti re­for­mos žings­niai, be stra­te­gi­jos pa­ren­gi­mo, tu­rė­tų bū­ti ga­li­my­bių stu­di­ja, kon­sul­ta­ci­jos su sa­vi­val­dy­bių aso­cia­ci­ja, tei­si­nin­kais, va­dy­bi­nin­kais, po­li­ti­kais, bend­ruo­me­nė­mis ir gy­ven­to­jais.

VšĮ „Nau­jo­sios vie­šo­sios va­dy­bos fon­das“ stra­te­gi­niuo­se met­me­ny­se, at­si­žvelg­da­mas į gy­ven­to­jų nuo­mo­nę ir da­bar­ties rea­li­jas, ap­ta­ria re­for­mos prie­žas­tis, kryp­tis ir tiks­lus. Pag­rin­di­nė re­for­mos idė­ja yra įdieg­ti re­gio­ni­nę sa­vi­val­dą. Re­gio­ni­nį val­dy­mą siū­lo­ma per­kel­ti į aukš­tes­nį ly­gį – įves­ti de­mok­ra­ti­nį val­dy­mą, o tie­sio­gi­nį fi­nan­sa­vi­mą iš cent­ri­nės val­džios pa­keis­ti pro­gra­mi­niu.

Fon­do eks­per­tai, rem­da­mie­si Eu­ro­pos Są­jun­gos pa­tir­ti­mi, siū­lo ne­nai­kin­ti ap­skri­čių, o jas re­for­muo­ti bei iš­lai­ky­ti da­bar var­to­ja­mą są­vo­ką „ap­skri­tis“.

De­šimt ap­skri­čių bū­tų ga­li­ma su­ma­žin­ti iki pen­kių ir jas su­skirs­ty­ti pa­gal et­ni­nę, kul­tū­ri­nę, gam­ti­nę, kal­bi­nę ir is­to­ri­nę pa­tir­tį į Aukš­tai­ti­jos, Že­mai­ti­jos, Dzū­ki­jos (Dai­na­vos), Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) ir Ma­žo­sios Lie­tu­vos (Pa­ma­rio) re­gio­nus.

Ku­riant re­gio­ni­nę sa­vi­val­dą, val­dy­mą reik­tų de­mok­ra­ti­zuo­ti ir ati­duo­ti bend­ruo­me­nei. Apsk­ri­ties vir­ši­nin­kas bū­tų ren­ka­mas sa­vi­val­dy­bių ta­ry­bų na­rių su­va­žia­vi­me – sei­me­ly­je ir jiems at­sa­kin­gas. Ad­mi­nist­ra­ci­ja at­si­sa­ky­tų ne­bū­din­gų funk­ci­jų, su­si­ju­sių su gy­ven­to­jų po­rei­kių ten­ki­ni­mu, o su­si­kon­cent­ruo­tų į plėt­ros, užim­tu­mo, gy­ven­to­jų pa­ja­mų ir vers­lo są­ly­gų ne­ly­gy­bės ma­ži­ni­mą bei to­ly­gų re­gio­ni­nį vys­ty­mą­si.

Fon­do eks­per­tai siū­lo ap­skri­ties veik­lą ir biu­dže­tą grįs­ti pro­gra­mo­mis. Apie 80 pro­c. fi­nan­sa­vi­mo tu­rė­tų su­da­ry­ti Lie­tu­vos Vy­riau­sy­bės, Eu­ro­pos Są­jun­gos ir ki­tų fi­nan­si­nių ins­ti­tu­ci­jų skir­tos tiks­li­nės lė­šos. Toks au­to­no­mi­nis mo­de­lis bū­tų nu­kreip­tas ne į biu­rok­ra­ti­jos iš­lai­ky­mą, o į re­zul­ta­tą. Tai ma­žin­tų lė­šų švais­ty­mą, di­din­tų efek­ty­vu­mą ir tau­py­tų vals­ty­bės pi­ni­gus.

Taip re­for­muo­ta ap­skri­čių sis­te­ma efek­ty­viai pa­skirs­tys vie­šą­jį ad­mi­nist­ra­vi­mą tarp vals­ty­bi­nės, re­gio­ni­nės ir vie­ti­nės val­džios ins­ti­tu­ci­jų.

Apsk­ri­tys taps Lie­tu­vos et­no­kul­tū­ri­niais re­gio­nais, ku­rie sau­gos ir puo­se­lės vie­ti­nį sa­vi­tu­mą, o ap­skri­čių ad­mi­nist­ra­ci­ja dirbs bend­ruo­me­nės nau­dai ir ten­kins jos po­rei­kius, fi­nan­suo­da­ma ne biu­rok­ra­tų veik­lą, o pa­sie­ki­mus ir re­zul­ta­tus.Gy­tis JA­NI­ŠIUS

Nau­jo­sios vie­šo­sios

va­dy­bos fon­das


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas