„Santaka“ / Da­ni­jo­je rajono jau­ni­mas mu­zi­ka­vo ir pie­šė ant kū­no

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-07-18 20:06

Dalinkitės:  


Da­ni­jo­je rajono jau­ni­mas mu­zi­ka­vo ir pie­šė ant kū­no

„Jau­ni­mas ir mu­zi­ka“ – taip šį­kart va­di­no­si tre­čius me­tus vyk­do­mas Vil­ka­viš­kio vai­kų ir jau­ni­mo cent­ro ug­dy­ti­nių, taip pat da­nų, če­kų ir lat­vių jau­ni­mo tarp­tau­ti­nis pro­jek­tas. Kas­met jis or­ga­ni­zuo­ja­mas vis ki­to­je vals­ty­bė­je. Pir­mus me­tus Če­ki­jo­je vy­kęs ren­gi­nys bu­vo pa­va­din­tas „Jau­ni­mas ir rū­ky­mas“, per­nai vy­kęs Lie­tu­vo­je – „Aš ir ma­no šei­ma“. Šie­met vi­siems su­si­tik­ti te­ko Da­ni­jo­je. Nors pro­jek­tų pa­va­di­ni­mai ir už­siė­mi­mai ski­ria­si, ta­čiau 48 pro­jek­te da­ly­vau­jan­tys žmo­nės – daž­niau­siai tie pa­tys: du va­do­vai ir de­šimt moks­lei­vių iš kiek­vie­nos vals­ty­bės. Mū­sų ra­jo­no moks­lei­vius į Da­ni­ją ly­dė­jo Vai­kų ir jau­ni­mo cent­ro dar­buo­to­jos Ele­na Če­pai­tė bei Ilo­na Vilt­ra­kie­nė.

Jau pir­mo­sios aki­mir­kos, vyks­tant iš Lie­tu­vos, bu­vo nuo­tai­kin­gos. 12 žmo­nių iš­va­žia­vo 54 vie­tų au­to­bu­su (nes tik to­kį pa­vy­ko gau­ti). Bet tai, anot E.Če­pai­tės, bu­vo nau­din­ga – vil­ka­viš­kie­čiai už­tik­ri­no pro­jek­tui trans­por­tą: nuo Ber­ly­no pa­vė­žė­jo če­kus, lat­vius, tu­rė­jo ga­li­my­bę pa­tys dau­giau ke­liau­ti, tad ir dau­giau pa­ma­ty­ti. Pa­ke­liui te­ko su­si­pa­žin­ti su Len­ki­ja, Vo­kie­ti­ja, taip pat su Da­ni­jos mies­tais.

– Pro­jek­to pa­va­di­ni­mas gi­mė dar per­nai. Bai­gian­tis vie­nam pro­jek­tui, dis­ku­ta­vo­me apie ki­tą. Bu­vo nu­spręs­ta, kad tu­rė­tų at­si­spin­dė­ti te­mos, su­si­ju­sios su lais­va­lai­kiu ir mu­zi­ka, – pa­sa­ko­jo VJC di­rek­to­rė Ele­na Če­pai­tė.

– Gy­ve­no­me Bønne­rup mies­te­ly­je, sto­vyk­la­vie­tė­je prie pat Bal­ti­jos jū­ros kran­to. Kiek­vie­nos ša­lies at­sto­vai tu­rė­jo po vie­ną na­me­lį. Ry­tais ke­liau­da­vo­me į jau­ni­mo klu­bą, kur vyk­da­vo už­siė­mi­mai: jau­ni­mas ga­lė­jo gru­pė­mis dai­nuo­ti, šok­ti, gro­ti. Da­rė ir vaš­ko dir­bi­nius, pie­šė ant kū­no, mo­kė­si žong­li­ruo­ti. Bu­vo fil­ma­vi­mo, laik­raš­čio lei­dy­bos gru­pės. Moks­lei­viai šė­lo jau­ni­mo klu­be, žais­da­vo įvai­rius sta­lo, spor­ti­nius žai­di­mus.

Kiek­vie­no­je ša­ly­je tas pa­ts pro­jek­tas vyk­do­mas vis ki­taip, tu­ri sa­vi­tu­mų. Va­do­vei Ilo­nai Vilt­ra­kie­nei pa­ti­ko jau­ki at­mos­fe­ra ir tai, kad la­bai pa­lai­ko­mi šo­kan­tys, dai­nuo­jan­tys ar ki­to­kia veik­la už­sii­man­tys jau­nuo­liai. Bet svar­biau­sia pro­jek­te, anot E.Če­pai­tės, pa­žin­ti skir­tin­gų Eu­ro­pos kul­tū­rų žmo­nes, gi­lin­ti ang­lų ir ki­tų kal­bų ži­nias, plės­ti aki­ra­tį, bend­rau­ti, su­tik­ti se­nus drau­gus ir su­si­ras­ti nau­jų.

Sto­vyk­la­vie­tė, kur gy­ve­no jau­ni­mas, bu­vo tar­si na­tū­ra­lus, ci­vi­li­za­ci­jos ne­su­terš­tos gam­tos prie­globs­tis. Vi­sai ša­lia au­go erš­kėt­ro­žių krū­mai su­lig žmo­gaus ūgiu, vyš­nių me­džiai dy­džiu pri­mi­nė lie­pas. O jū­ra įlan­ko­je ra­mi kaip eže­ras. Ne­to­lie­se ma­tė­si sep­ty­ni di­džiu­liai vė­jo ma­lū­nai.

– Vi­sai ne­ti­kė­tai Ar­hus mies­te­ly­je te­ko pa­ma­ty­ti pa­sau­li­nę re­ga­tą. Tarp dau­ge­lio lai­vų pa­vy­ko ras­ti jach­tą „Lie­tu­va“, ne­tgi tu­rė­jo­me ga­li­my­bę jo­je ap­si­lan­ky­ti, – kelionės įspūdžius pa­sa­ko­jo E.Če­pai­tė.

Pro­jek­to da­ly­viams da­nai pa­li­ko la­bai są­ži­nin­gų žmo­nių įspū­dį. Pa­vyz­džiui, gat­vė­je pa­dė­ta dė­žė su mal­ko­mis. Kam rei­kia mal­kų, tas pa­sii­ma ir į ša­lia pa­dė­tą stik­lai­nį įme­ta nu­sta­ty­tą pi­ni­gų su­mą. Įdo­mu bu­vo pa­ly­gin­ti ir mais­to sa­vi­tu­mus: pus­ry­čiams pro­jek­to da­ly­viai ga­vo nu­skus­tų ne­pjaus­ty­tų mor­kų, pie­tums – ne­lup­tų kiau­ši­nių. Da­nai ne­val­go sriu­bų, na­cio­na­li­nis pa­tie­ka­las – bul­vių miš­rai­nė.

Ki­tais me­tais vyk­sian­čio pro­jek­to (jau pa­sku­ti­nio) te­ma – bend­ra­vi­mas. Jis vyks Lat­vi­jo­je. Pro­jek­tą re­mia Eu­ro­pos Ko­mi­si­ja.

Da­ni­jo­je bu­vę pro­jek­to da­ly­viai ti­ki­si ki­tais me­tais vyk­ti ir į Lat­vi­ją. Anot jų, da­ly­vau­da­mas pro­jek­te jau­nas žmo­gus to­bu­lė­ja kaip as­me­ny­bė, nes ga­li ly­gin­ti sa­ve ir ki­tus. Be to, vi­sa­da ma­lo­nu su­si­tik­ti žmo­nes, ku­riuos te­ko pa­žin­ti ir su jais bend­rau­ti.Auš­ra KU­DIR­KAI­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas