„Santaka“ / Da­ni­jo­je rajono jau­ni­mas mu­zi­ka­vo ir pie­šė ant kū­no

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-07-18 20:06

Dalinkitės:  


Da­ni­jo­je rajono jau­ni­mas mu­zi­ka­vo ir pie­šė ant kū­no

„Jau­ni­mas ir mu­zi­ka“ – taip šį­kart va­di­no­si tre­čius me­tus vyk­do­mas Vil­ka­viš­kio vai­kų ir jau­ni­mo cent­ro ug­dy­ti­nių, taip pat da­nų, če­kų ir lat­vių jau­ni­mo tarp­tau­ti­nis pro­jek­tas. Kas­met jis or­ga­ni­zuo­ja­mas vis ki­to­je vals­ty­bė­je. Pir­mus me­tus Če­ki­jo­je vy­kęs ren­gi­nys bu­vo pa­va­din­tas „Jau­ni­mas ir rū­ky­mas“, per­nai vy­kęs Lie­tu­vo­je – „Aš ir ma­no šei­ma“. Šie­met vi­siems su­si­tik­ti te­ko Da­ni­jo­je. Nors pro­jek­tų pa­va­di­ni­mai ir už­siė­mi­mai ski­ria­si, ta­čiau 48 pro­jek­te da­ly­vau­jan­tys žmo­nės – daž­niau­siai tie pa­tys: du va­do­vai ir de­šimt moks­lei­vių iš kiek­vie­nos vals­ty­bės. Mū­sų ra­jo­no moks­lei­vius į Da­ni­ją ly­dė­jo Vai­kų ir jau­ni­mo cent­ro dar­buo­to­jos Ele­na Če­pai­tė bei Ilo­na Vilt­ra­kie­nė.

Jau pir­mo­sios aki­mir­kos, vyks­tant iš Lie­tu­vos, bu­vo nuo­tai­kin­gos. 12 žmo­nių iš­va­žia­vo 54 vie­tų au­to­bu­su (nes tik to­kį pa­vy­ko gau­ti). Bet tai, anot E.Če­pai­tės, bu­vo nau­din­ga – vil­ka­viš­kie­čiai už­tik­ri­no pro­jek­tui trans­por­tą: nuo Ber­ly­no pa­vė­žė­jo če­kus, lat­vius, tu­rė­jo ga­li­my­bę pa­tys dau­giau ke­liau­ti, tad ir dau­giau pa­ma­ty­ti. Pa­ke­liui te­ko su­si­pa­žin­ti su Len­ki­ja, Vo­kie­ti­ja, taip pat su Da­ni­jos mies­tais.

– Pro­jek­to pa­va­di­ni­mas gi­mė dar per­nai. Bai­gian­tis vie­nam pro­jek­tui, dis­ku­ta­vo­me apie ki­tą. Bu­vo nu­spręs­ta, kad tu­rė­tų at­si­spin­dė­ti te­mos, su­si­ju­sios su lais­va­lai­kiu ir mu­zi­ka, – pa­sa­ko­jo VJC di­rek­to­rė Ele­na Če­pai­tė.

– Gy­ve­no­me Bønne­rup mies­te­ly­je, sto­vyk­la­vie­tė­je prie pat Bal­ti­jos jū­ros kran­to. Kiek­vie­nos ša­lies at­sto­vai tu­rė­jo po vie­ną na­me­lį. Ry­tais ke­liau­da­vo­me į jau­ni­mo klu­bą, kur vyk­da­vo už­siė­mi­mai: jau­ni­mas ga­lė­jo gru­pė­mis dai­nuo­ti, šok­ti, gro­ti. Da­rė ir vaš­ko dir­bi­nius, pie­šė ant kū­no, mo­kė­si žong­li­ruo­ti. Bu­vo fil­ma­vi­mo, laik­raš­čio lei­dy­bos gru­pės. Moks­lei­viai šė­lo jau­ni­mo klu­be, žais­da­vo įvai­rius sta­lo, spor­ti­nius žai­di­mus.

Kiek­vie­no­je ša­ly­je tas pa­ts pro­jek­tas vyk­do­mas vis ki­taip, tu­ri sa­vi­tu­mų. Va­do­vei Ilo­nai Vilt­ra­kie­nei pa­ti­ko jau­ki at­mos­fe­ra ir tai, kad la­bai pa­lai­ko­mi šo­kan­tys, dai­nuo­jan­tys ar ki­to­kia veik­la už­sii­man­tys jau­nuo­liai. Bet svar­biau­sia pro­jek­te, anot E.Če­pai­tės, pa­žin­ti skir­tin­gų Eu­ro­pos kul­tū­rų žmo­nes, gi­lin­ti ang­lų ir ki­tų kal­bų ži­nias, plės­ti aki­ra­tį, bend­rau­ti, su­tik­ti se­nus drau­gus ir su­si­ras­ti nau­jų.

Sto­vyk­la­vie­tė, kur gy­ve­no jau­ni­mas, bu­vo tar­si na­tū­ra­lus, ci­vi­li­za­ci­jos ne­su­terš­tos gam­tos prie­globs­tis. Vi­sai ša­lia au­go erš­kėt­ro­žių krū­mai su­lig žmo­gaus ūgiu, vyš­nių me­džiai dy­džiu pri­mi­nė lie­pas. O jū­ra įlan­ko­je ra­mi kaip eže­ras. Ne­to­lie­se ma­tė­si sep­ty­ni di­džiu­liai vė­jo ma­lū­nai.

– Vi­sai ne­ti­kė­tai Ar­hus mies­te­ly­je te­ko pa­ma­ty­ti pa­sau­li­nę re­ga­tą. Tarp dau­ge­lio lai­vų pa­vy­ko ras­ti jach­tą „Lie­tu­va“, ne­tgi tu­rė­jo­me ga­li­my­bę jo­je ap­si­lan­ky­ti, – kelionės įspūdžius pa­sa­ko­jo E.Če­pai­tė.

Pro­jek­to da­ly­viams da­nai pa­li­ko la­bai są­ži­nin­gų žmo­nių įspū­dį. Pa­vyz­džiui, gat­vė­je pa­dė­ta dė­žė su mal­ko­mis. Kam rei­kia mal­kų, tas pa­sii­ma ir į ša­lia pa­dė­tą stik­lai­nį įme­ta nu­sta­ty­tą pi­ni­gų su­mą. Įdo­mu bu­vo pa­ly­gin­ti ir mais­to sa­vi­tu­mus: pus­ry­čiams pro­jek­to da­ly­viai ga­vo nu­skus­tų ne­pjaus­ty­tų mor­kų, pie­tums – ne­lup­tų kiau­ši­nių. Da­nai ne­val­go sriu­bų, na­cio­na­li­nis pa­tie­ka­las – bul­vių miš­rai­nė.

Ki­tais me­tais vyk­sian­čio pro­jek­to (jau pa­sku­ti­nio) te­ma – bend­ra­vi­mas. Jis vyks Lat­vi­jo­je. Pro­jek­tą re­mia Eu­ro­pos Ko­mi­si­ja.

Da­ni­jo­je bu­vę pro­jek­to da­ly­viai ti­ki­si ki­tais me­tais vyk­ti ir į Lat­vi­ją. Anot jų, da­ly­vau­da­mas pro­jek­te jau­nas žmo­gus to­bu­lė­ja kaip as­me­ny­bė, nes ga­li ly­gin­ti sa­ve ir ki­tus. Be to, vi­sa­da ma­lo­nu su­si­tik­ti žmo­nes, ku­riuos te­ko pa­žin­ti ir su jais bend­rau­ti.Auš­ra KU­DIR­KAI­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas