„Santaka“ / Pristatyta rajono teritorijos koncepcija

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-07-12 09:18

Dalinkitės:  


Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Rūta Kiaulakienė sakė, kad jų skyriuje su bendruoju planu bus galima susipažinti iki metų pabaigos.

Autorės nuotr.


Pristatyta rajono teritorijos koncepcija

Kristina VAITKEVIČIENĖ


Pirmadienį Vilkaviškio kultūros rūmų salėje buvo pristatytas Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijos bendrasis planas. Nors vilkaviškiečiai spaudoje buvo raginami ateiti ir pareikšti savo nuomonę, planas buvo įdėtas ir į internetinį Savivaldybės puslapį, bet eilinių vilkaviškiečių dėmesio tai nepatraukė. Dvidešimčiai metų sukurta bendra rajono teritorijos ir jos panaudojimo koncepcija į diskusijas įtraukė tik keletą rajono Tarybos narių, seniūnus, Savivaldybės darbuotojus ir kelis verslininkus, aktyvius rajono žmones.

Bendrąjį planą pradėta rengti gal prieš metus, vadovaujantis Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo nuostatomis. Pagrindinis tikslas – parengti rajono teritorijos darnaus vystymosi strategiją. Plane bus nustatyti vienodi, atitinkantys galiojančius teisės aktus žemės naudojimo ir tvarkymo reglamentai: režimai, veiklos apribojimai, parengta koordinuota gyvenviečių plėtros sistema, išvardyti ūkinės veiklos prioritetai.

Projektą, kainuosiantį apie 500 tūkstančių litų (didelę dalį finansuoja Europos Sąjunga), rengė VĮ Valstybinio žemėtvarkos instituto Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyrius kartu su Laimutės Janulienės firma „Atkulos projektai“, UAB „Energetikos linijos“ ir Marijampolėje įsikūrusia UAB „Konsultus“, kuriai vadovauja neseniai Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre dirbęs Žilvinas Gelgota.



Salėje susirinkusiems žmonėms bendrosios erdvinės plėtros koncepcijos ir teritorijos naudojimo funkcinių prioritetų brėžinius pristatė juos parengusios LŽŪU doktorantė Reda Bankauskaitė ir docentė, dėstanti VGTU Urbanistikos katedroje, Laimutė Janulienė.

Pasak projektuotojų, socialiniu ir ekonominiu požiūriu mūsų Savivaldybė išsiskiria tuo, kad čia ypač populiarios verslo kryptys – žemės ūkio produktų perdirbimas, tekstilės pramonė, metalo apdirbimas, gyventojų aptarnavimas, duonos ir pyragų gaminių gamyba. Daugiausia pramonės įmonių yra pačiame mieste. Viena svarbiausių miesto ūkio krypčių – tekstilės pramonė. Čia veikia siuvimo AB „Žemkalnija“, bendradarbiaujanti su Vokietijos įmonėmis, metalo apdirbimo AB „Pasaga“. Rajonas turi nedaug tarptautinių ekonominių ryšių ir pasižymi ūkio struktūra, sudaryta daugiausiai iš smulkių ir vidutinių įmonių. Yra nemažai įregistruotų ūkininkų ūkių, sėkmingai dirbančių ūkininkų. Plėtojamos ne tik tradicinės žemės ūkio veiklos, bet ir netradicinės – auginami arkliai, avys, ožkos.

Vilkaviškio rajono savivaldybė palaiko bendradarbiavimo ryšius su daugeliu Europos miestų. Svarbiausias Savivaldybės administracijos tikslas – skatinti investicijas rajone, mažinti mokesčius investuotojams ir teikti jiems kitokią paramą, sukurti palankias verslo sąlygas.



Siekiant regiono ekonominės plėtros, viena iš pagrindinių plėtros priemonių yra žvyrkelių asfaltavimas. Numatyta ir geležinkelio linija, sujungianti mus su Tauragės rajonu per Šakius.

Planavimo zonų koncentracijos vieta yra Vilkaviškio ir Kybartų miestai, Paežerių kaimas bei Vilkaviškio priemiesčio teritorijos, esančios Šeimenos seniūnijoje. Taip pat išsiskiria dvi gamtinės teritorijos, kurių įtakos zonoje vyksta planavimo procesai. Tai Paežerių ežero pakrantės zona bei Pavištyčio miško zonos, esančios pietinėje Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijos dalyje. Kaimo vietovėse plėtros procesai vyksta netolygiai. Rajone mažai naudojami atsinaujinantys energijos ištekliai: vėjo energija, žemės ūkio gamybos atliekos. Privačių namų gyventojai pirmenybę teikia kietajam kurui.

Vertingiausi kraštovaizdžiai yra Vištyčio regioniniame parke. Vertingi gamtiniai kompleksai saugomi ir valstybiniuose Širvintos hidrografiniame bei Virbalgirio botaniniame-zoologiniame draustiniuose.

Vilkaviškio rajono savivaldybė dėl savo gamtinių ir kultūrinių išteklių bei geografinės padėties yra viena patraukliausių turizmui Marijampolės apskrityje. Gamtinių ir kultūrinių turizmo išteklių gausa ir įvairovė leidžia kurti ir vystyti aktyvaus poilsio, kultūrinio ir pažintinio, etninio, kaimo, rekreacinio turizmo produktus.



Kaip sakė R.Bankauskaitė, turizmo požiūriu Vilkaviškio rajoną galima suskirstyti į dvi dalis. Vieną sudaro lygumos – tradicinė Suvalkija su lygiais laukais ir gerai išvystytu žemės ūkiu. Čia maža turistams patrauklių vietų, o stiprūs ūkininkai neskuba užsiimti kaimo turizmu. Antroji dalis – kalvotoji Suvalkija su puikiu miškingu kraštovaizdžiu. Tai ir kažkada užmiršta bei dar ne visiškai atrasta kalvotoji Sūduva. Sovietmečio laikais šis kraštas turizmui buvo netinkamas, nes ribojosi su Lenkija. Čia buvo 10–20 km pločio pasienio zona su griežta pasų kontrole, o 5 km atstumu nuo sienos beveik visos sodybos buvo „nukeltos“ į gyvenvietes arba kompensacijas gavę gyventojai persikėlė į miestus. Šiuo metu tai turistams labai įdomi ir patraukli teritorija.

Gamtos turtingumas bei įvairovė, kultūros objektai, mažas miškingumas, gana geras kelių tinklas sudaro palankias sąlygas kaimo turizmui. Tai, kad Marijampolės apskritis ribojasi su Lenkija, kur kaimo turizmas labai populiarus, dabar jau virto privalumu, todėl tikslinga plėtoti šią turizmo sritį, skiriant daugiau dėmesio infrastruktūros kūrimui, mokymui, rinkodarai. Vilkaviškio rajono savivaldybėje beveik nėra kaimo turizmo sodybų. Tinkamiausia ir daugiausiai galimybių turinti rekreacinio turizmo zona yra Vištyčio regioninis parkas.

Vilkaviškio rajono savivaldybėje, kaip ir visoje apskrityje, neišplėtotas turistinių trasų, pakelės poilsio aikštelių ir kempingų tinklas, neįrengti viešieji tualetai, nėra turizmo informacinių ženklų, ekspozicinės ir panašaus pobūdžio infrastruktūros.

Pagal rekreacijos perspektyvinės plėtros lygmenį Vilkaviškio rajono savivaldybė priskiriama vidutiniam lygmeniui, kur plėtojamos regioninės reikšmės rekreacinės sistemos. Vištyčio miestelis išskiriamas pagrindiniu turistų traukos centru, kuris specializuosis poilsio gamtoje ir pažintinio turizmo srityse.

Plačiau apie visų metų darbą galima pasiskaityti rajono Savivaldybės internetiniame puslapyje www.vilkaviskis.lt.

Per trumpą laiką abi specialistės, pristačiusios savo darbą, sulaukė nemažai klausimų. Kai kuriems renginio dalyviams buvo neaišku, iki kada ir kur bus įrengti Virbalio, Kybartų ir net Pilviškių apvažiavimai, ar bus prieplauka prie Paežerių dvaro.

Svarbių klausimų pateikė paežerietis Vytautas Jakimčikas. Žmogus rūpinosi, kodėl planuose niekur nėra į Kybartus žadėto tiesti dujotiekio, kuris dujomis aprūpintų ir šalimais esančias gyvenvietes (tarp jų – ir Paežerius, kur daug problemų sukelia skalūno alyva kūrenama katilinė). Prie kai kurių vandens valymo įrenginių teritorijų pasigesta sanitarinių apsaugos zonų, kurios, pasirodo, rengiant brėžinius kažkur prapuolė, nors buvo numatytos.



Susirinkusieji pageidavo daugiau rekreacinių zonų, atsirado ir kitokių pasiūlymų. Juos galima siųsti elektroniniu paštu bankauskaite@vzi.lt bei pateikti raštu.

Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vadovės Rūtos Kiaulakienės, be šio plano rajone negalima nieko daryti. Čia bus numatytos tausojančios ir intensyvios zonos, teritorijos, kur bus statomi gyvenamieji kvartalai, plėtojamas žemės ūkis ir pan. Kol kas dar laukiama gyventojų pasiūlymų, pageidavimų, pastabų. Kai planas bus patvirtintas rajono Taryboje, keisti jau nieko nebus galima.





Publikuota: 2007-07-12 09:18:30

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai